Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (364. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.299.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurtdisi sitelerde uygun carvision diye bir firmanin interface cihazi var 240$ + 65$ turkiye kargosu tutuyor ama bazen gumrukte kaliyor malzemeler bu korkudan siparis gecemedim 😃 Bende ayniyim bu tur yazilim oynamalari digital oyuncaklarin uzerinde bisiler yapmak hobilerimin en basinda geliyor.Bence de denemekte fayda var Allure de olabilir sensor.Geri gorus kamerasi hangi menude gormustunuz mirascript deki Avr mi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Casher508 C kullanıcısına yanıt
    Evet avr bölümü... Yarın netleşir bu olay servisle konuşunca. Bakalım ne diyecekler.

• Servisler bu konularda bilgisiz. Bence boşuna sormayın.. Lastiklerde sensör yok ama takılabilir sistemde görünüyorsa. Mesele nasıl modifiye edilip takılacağı.. Lastiğe taktın mı cihazın gelen verileri nasıl okuyacağı önemli. Tahminen bluetooth ile çalışıyorsa tanıtılabilir. Aslında bu işleri melodramm çözer 5008 sayfasından ama aracında bir 0 fazlası var. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENG_civ -- 2 Aralık 2014; 23:37:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Walla ben ilk mesajimda verdigim semaya dayanarak aracimdaki rt6 unitesini soküp kablolama ile denemeler yaptim sonuc alamadim :( insallah sizden iyi haberler gelir.Bu arada serviste tanidiginiz varsa diagbox ya da bsi'den video aux ve ger gorus acik konuma gelebiliyor bunuda sorarsaniz sevinirim tesekkurler

• Haklisiniz bana en yakin servis antalyada ve navigasyon ile ilgili hicbir bilgileri yoktu versiyon bakmayi bile ben ogreticektim nerdeyse 😃 Lastik sensorleri bildigim kadari ile jantin icine yerlesiyor ve kablosuz iletisim kuran sensor beynine bilgi gonderiyor sensor beyni sistemde hali hazirda yeri olan cikislara baglandiginda calisacaktir.benim 407 aracimda vardi alismisim ise yarayan bir sistemmis 508'e niye koymadiklarina anlam veremedim dogrusu

• sürekli arabamda sorun yok diye diye en sonunda nazar değdirmeyi başardım:)
    aynı gün arabada 2 ayrı sorun çıktı; bu sabah çalıştırıp direksiyona dokunduğum anda araba resmen cayırtıyı bastı. hidrolik azaldı ya da özelliğini yitirdi muhtemelen. Biraz sonra ısınınca ses kesildi ama ışıkta durunca sol ön park sensörü sebepsiz ve kesintisiz ötmeye başladı. Henüz servise gitmedim ama sabah sabah canım sıkıldı.
    direksiyon mesesi kolay yağı değiştiririz olur da bu sensörün alakasız ötmesi olayını daha önce yaşayan oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

Servisler bu konularda bilgisiz. Bence boşuna sormayın.. Lastiklerde sensör yok ama takılabilir sistemde görünüyorsa. Mesele nasıl modifiye edilip takılacağı.. Lastiğe taktın mı cihazın gelen verileri nasıl okuyacağı önemli. Tahminen bluetooth ile çalışıyorsa tanıtılabilir. Aslında bu işleri melodramm çözer 5008 sayfasından ama aracında bir 0 fazlası var. :)

Davlumbaz icinde alici olmasi gerekiyor, yani alici yoksa, sensor alsanizda ise yaramayacaktir.

Ben janti, boyattigimda, sensoru yeniden tanmlamislardi.

Hos bence benim sensoru bulamadilar ve herhangibir aracin uyumlu sensorunu taktilar

Cunku sensorun kendi kendini sistemden silmesi imkansiz.

İyi forumlar..

• JBL ses sistemi sadece Allure modelde mi var?
    Bu sistem olmayan araçlarımıza anfi subwoofer vs bağlayabilirmiyiz sorun çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

sürekli arabamda sorun yok diye diye en sonunda nazar değdirmeyi başardım:)
    aynı gün arabada 2 ayrı sorun çıktı; bu sabah çalıştırıp direksiyona dokunduğum anda araba resmen cayırtıyı bastı. hidrolik azaldı ya da özelliğini yitirdi muhtemelen. Biraz sonra ısınınca ses kesildi ama ışıkta durunca sol ön park sensörü sebepsiz ve kesintisiz ötmeye başladı. Henüz servise gitmedim ama sabah sabah canım sıkıldı.
    direksiyon mesesi kolay yağı değiştiririz olur da bu sensörün alakasız ötmesi olayını daha önce yaşayan oldumu?

Hocam. bizim araçların aküsü zayıfladı mı 5008 forumunda ki arkadaşların tecrübelerine göre araçlar resmen sapıtıyor..frenleri kitleyen bile var..aynı gün 2 arıza verdi deyince benim aklıma direk akü geldi..malum mevsim kış..aküden olabilir mi ki..

• arkadaşlar araç tam park ederken kart tespit edilemedi diyor ,, nasıl çözebilirim bunu ,, her zaman yapmıyor ,, iki anahtar için de geçeli bu durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

sürekli arabamda sorun yok diye diye en sonunda nazar değdirmeyi başardım:)

Hocam. bizim araçların aküsü zayıfladı mı 5008 forumunda ki arkadaşların tecrübelerine göre araçlar resmen sapıtıyor..frenleri kitleyen bile var..aynı gün 2 arıza verdi deyince benim aklıma direk akü geldi..malum mevsim kış..aküden olabilir mi ki..

Olabilir. Bana servis aylar önce aküyü ölçüp değişmesi gerekir demişti.
    Fiyatını duyunca dışarıdan araştırmaya başlamıştım ama bulamadım birde arabanın marşında falan herhangi bir sıkıntı da olmayınca erteledim şu anda start-stop pek nadiren çalışıyor akü yavaş yavaş gidiyor ama tamamen ölene kadar kullanmak isityordum.
    Eğer böyle direksiyon pompasından tut park sensörüne kadar etkileyecekse tabi ısrar etmenin anlamı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: disstortion55

arkadaşlar araç tam park ederken kart tespit edilemedi diyor ,, nasıl çözebilirim bunu ,, her zaman yapmıyor ,, iki anahtar için de geçeli bu durum

Bu tamamen anahtarın manyetik olarak etki altında kalmasından oluyor etrafta çok fazla cep telefonu olunca v.b. bu olay meydana gelebiliyor.
    Kısa bir çözümü var; Öncelikle anahtarın pilinin yeni olduğundan emin olun.sonra sol yandaki küçük kapaklı cebin içindeki küçük yuvaya anahtarı yerleştirin ve motoru kapatın ve hemen sonra anahtarın açma veya kapama tuşuna 5-6 sn. boyunca basılı tutun. Bu şekilde anahtar resetleniyor.
    Eğer bu işlemden sonra düzelmezse serviste aracın içindeki alıcı antenlerin yazılımlarını yeniden yükletin eğer yine düzelmezse ki bence büyük ihtimalle düzelecektir bu bahsettiğim sensörlerden bir veya birkaçı arızalı demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DreamCatcher37

JBL ses sistemi sadece Allure modelde mi var?
    Bu sistem olmayan araçlarımıza anfi subwoofer vs bağlayabilirmiyiz sorun çıkar mı?

JBL allure için bile opsiyon. Eğer sonradan amfi taktırırsanız vs. arıza kodu falan çıkması çok olası. Tabi işinin ehli bir tesisatçı bunu kıvırır ama ben şahsen cesaret edip yaptırmadım evde iki tane amfi kuzu gibi yatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

Servisler bu konularda bilgisiz. Bence boşuna sormayın.. Lastiklerde sensör yok ama takılabilir sistemde görünüyorsa. Mesele nasıl modifiye edilip takılacağı.. Lastiğe taktın mı cihazın gelen verileri nasıl okuyacağı önemli. Tahminen bluetooth ile çalışıyorsa tanıtılabilir. Aslında bu işleri melodramm çözer 5008 sayfasından ama aracında bir 0 fazlası var. :)

Davlumbaz icinde alici olmasi gerekiyor, yani alici yoksa, sensor alsanizda ise yaramayacaktir.

Ben janti, boyattigimda, sensoru yeniden tanmlamislardi.

Hos bence benim sensoru bulamadilar ve herhangibir aracin uyumlu sensorunu taktilar

Cunku sensorun kendi kendini sistemden silmesi imkansiz.

İyi forumlar..

Ben 508 i ilk aldığımda eski 407' imden alışkanlık sensör olmamasının eksikliğini hissedip bu konuyu kendimce araştırmıştım hatta bir C5 ten çıkma sensör bulmuştum uygun fiyata ama ne servis ne peugeot genel merkez olur yaparız demedi aksine mümkünatı yok,hiç alıp boşuna zamanını da paranı da harcama demişlerdi.

• JBL benim araçta var. Gerçekten çok fark ediyor. Birde yüksek kalitede mp3 bulursanız müthiş bir kalite oluyor arabanın içersinde. Sırf bu yüzden 9tl ye ttnet müziğe üye oldum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artismimar -- 4 Aralık 2014; 9:05:31 >
  • quote:

quote:

JBL allure için bile opsiyon. Eğer sonradan amfi taktırırsanız vs. arıza kodu falan çıkması çok olası. Tabi işinin ehli bir tesisatçı bunu kıvırır ama ben şahsen cesaret edip yaptırmadım evde iki tane amfi kuzu gibi yatıyor.

İlginize teşekkürler..
    Konuyu melodramm la ayrıntılı konuştuk..bir araya geldiğimizde bazı denemeler yapacağız..sonucu burada paylaşırım..
  • Servisle konuştum. Geri görüş kamerasının görüntüsünü rt6 ya aktaramıyoruz malesef dediler. Sistemde gözüküyor dedim adam şaşırdı. :) Görünebilir ama ekran arkası bağantılarında sorun çıkıyor dedi. İnşallah çözeriz şu işi. :) Araştırıyorum olması lazım yaa. :)
  • quote:

quote:

quote:

İlginize teşekkürler..
    Konuyu melodramm la ayrıntılı konuştuk..bir araya geldiğimizde bazı denemeler yapacağız..sonucu burada paylaşırım..

Vallahi denemelerin sonuçlarını burada paylaşırsanız çok sevinirim.
    Benim temel çekincem zaten hassas olan peugeot elektroniğinin birde bizimki gibi start-stop lu olanı olunca çok sakat olmasından kaynaklanıyor. Baksanıza bizim arabanın aküsündeki hafif seviye dalgalanmalarında bile bir sürü saçma uyarılar verip duruyor.
    Yoksa dosdoğru gidip taktıracam tesisatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 4 Aralık 2014; 15:12:45 >

• mustafaserhan M kullanıcısına yanıt
    Endişelerinize aynen katılıyorum..daha önce kullandığım 308 imde esaslı bir sistem vardı,ama buna takmakta tereddüt ediyorum....inecelemelerimizi ve denemelerimizin sonuçlarını paylaşacağım..
  • artismimar kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu ben de kafama takmış durumdayım..olumlu gelişmeleri bekliyorum sabırsızlıkla..
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.