Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (346. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

quote:

Orijinalden alıntı: crashris

arkadaşlar biz skoda superb 2010-2012 1.6tdi comfort modeli peşinde koşarken radarımıza bi tane 2011 model 49bin km de 1.6 e hdi active auto6r yarı deri ve 17" jantlı boyasız hatasız bir model gördük fiyatına 55 son dediler. biz de birçok güvenilir galierici tanıdığımıza sorduk bu aracın ederi endazla 52 civarı eder dediler. ayrıca satımı çok ağır araç dediler. birisi ford kuga sının otomatik şanzımanı arıza verip 26binTL tamir ücreti çıktı diye kesinlikle otomatik vites alma dedi. yani bizi araçtan soğuttular ancak ben burda kullanan kimsenin şanzıman ya da kronik bir sorun yaşadığını görmedim. bu araça bakmamızı tavisye eder misiniz superb gibi bir arabanın yerine tercih etmelimiyiz ? bir de bu aracı teste çıkarırsak vitesini nasıl test edebilirim sorunu var mı yok nasıl anlarım ?

Galerici 52 dediyse o araba min. 55-56 demektir zaten.:)
    Birde 52 diyen arkadaşa bir sorun sıfırı kaça haberin varmı? Allure mu daha çok para eder access mi yoksa active mi falan diye. Yani gerçekten arabayı tanıyormu anlayın
    1 seneden fazla olmuştur bir Renault bayiine girdim sırf laf olsun diye şu clioyla capturu alıcam benim arabamı kaça sayarsın diye sordum, bir saat sağı solu aradı peugeot konusunda uzman arkadaşlarım var onlara sorucam falan dedi en son geldi 49-50 olur abi dedi:)
    Arabanın hasarlı haliyle satılanları 60 a yakın gidiyor dediğimde ilk laf peugeot un satışı zayıf oluyor falan dedi.
    Bunlar hep galerici ağzı,artık internetten herkes istediği gibi araba alıp satıyor o yüzden sırf yarı deri döşemesi için bile adam 2-3 bin fazla yazmakta haklı olduğunu düşünebilir sizde haklı görür alırsınız ya da işinize gelmez almazsınız. Kısacası 2-3 hatta 5-6 bin lira oynama olur normaldir.

usta galerici büyük bi yer eleman anlıyor. aracın paketini sordu yardı deri mi diye sordum ben 48 e alırım 52 ye satarım dedim biniciye fiyatı bu dedi. benim kafama şanzıman takıldı babamın kafasına aracın 2. elde satımı ağır olması takıldı. babam tesisat ustası ben de mimarlık öğrenciyiz. yani biz esnafız ailemiz 6 kişi diye geniş araba istedik. linea yı sattık bunu aldık. eğer araç bizi illallah ettirmeyiz sorun çıkarmazsa ort. en az 3 4 sene binmeyi düşünüyoruz. yani bize sorun çıkarmamalı. biz servisle pahalı yedek parça tamirle uğraşamayız. bize dedikleri 3. şey var satımı ağır- peugeot tan uzak dur- şanzımandan korkun. superb düşünüyorduk bu arabayı gördük galeri 55 dedi arabaya çok çok hoşumuza gitti ancak millet bizi soğuttu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

quote:

arkadaşlar biz skoda superb 2010-2012 1.6tdi comfort modeli peşinde koşarken radarımıza bi tane 2011 model 49bin km de 1.6 e hdi active auto6r yarı deri ve 17" jantlı boyasız hatasız bir model gördük fiyatına 55 son dediler. biz de birçok güvenilir galierici tanıdığımıza sorduk bu aracın ederi endazla 52 civarı eder dediler. ayrıca satımı çok ağır araç dediler. birisi ford kuga sının otomatik şanzımanı arıza verip 26binTL tamir ücreti çıktı diye kesinlikle otomatik vites alma dedi. yani bizi araçtan soğuttular ancak ben burda kullanan kimsenin şanzıman ya da kronik bir sorun yaşadığını görmedim. bu araça bakmamızı tavisye eder misiniz superb gibi bir arabanın yerine tercih etmelimiyiz ? bir de bu aracı teste çıkarırsak vitesini nasıl test edebilirim sorunu var mı yok nasıl anlarım ?

Galerici 52 dediyse o araba min. 55-56 demektir zaten.:)
    Birde 52 diyen arkadaşa bir sorun sıfırı kaça haberin varmı? Allure mu daha çok para eder access mi yoksa active mi falan diye. Yani gerçekten arabayı tanıyormu anlayın
    1 seneden fazla olmuştur bir Renault bayiine girdim sırf laf olsun diye şu clioyla capturu alıcam benim arabamı kaça sayarsın diye sordum, bir saat sağı solu aradı peugeot konusunda uzman arkadaşlarım var onlara sorucam falan dedi en son geldi 49-50 olur abi dedi:)
    Arabanın hasarlı haliyle satılanları 60 a yakın gidiyor dediğimde ilk laf peugeot un satışı zayıf oluyor falan dedi.
    Bunlar hep galerici ağzı,artık internetten herkes istediği gibi araba alıp satıyor o yüzden sırf yarı deri döşemesi için bile adam 2-3 bin fazla yazmakta haklı olduğunu düşünebilir sizde haklı görür alırsınız ya da işinize gelmez almazsınız. Kısacası 2-3 hatta 5-6 bin lira oynama olur normaldir.

usta galerici büyük bi yer eleman anlıyor. aracın paketini sordu yardı deri mi diye sordum ben 48 e alırım 52 ye satarım dedim biniciye fiyatı bu dedi. benim kafama şanzıman takıldı babamın kafasına aracın 2. elde satımı ağır olması takıldı. babam tesisat ustası ben de mimarlık öğrenciyiz. yani biz esnafız ailemiz 6 kişi diye geniş araba istedik. linea yı sattık bunu aldık. eğer araç bizi illallah ettirmeyiz sorun çıkarmazsa ort. en az 3 4 sene binmeyi düşünüyoruz. yani bize sorun çıkarmamalı. biz servisle pahalı yedek parça tamirle uğraşamayız. bize dedikleri 3. şey var satımı ağır- peugeot tan uzak dur- şanzımandan korkun. superb düşünüyorduk bu arabayı gördük galeri 55 dedi arabaya çok çok hoşumuza gitti ancak millet bizi soğuttu.

sonuçta galerici:) onların içgidülerinde ölücü olmak var.
    508 iyimidir mevzuunda ise milletin lafına çok aldırış etmeyin. Birtek 508 değil herhangi beğendiğiniz bir araç için de böyle.
    O bunu dedi bu bunu dedi.
    Sonuçta kalite seviyesi olarak markalar birbirine aslında sanıldığından çok daha yakın.
    Herşeyden önce bu arabanın aslında yarı otm. olduğunu bilin çalışma prensibini öğrenin derim. Mimarlık okuyan biri olarak tekniğe mekaniğe uzak olma şansınız yok zaten.:)
    508 in şanzımanının kuga gibi 26000 değil 2600 lira bile masraf çıkarma ihtimali yok zira özünde manuel olan basit yapılı o yüzden de hem arıza olasılığı hemde bakımı masrafı düşük bir şanzıman.
    Neden türk tüketicisinin en çok önem verdiği kriter eşin dostun ne kadar sağlıklı olduğu belli olmayan görüşleri olur ki?
    Siz kendiniz arabadan anlamıyormusunuz da sağa sola bakıyorsunuz, en azından sorduğunuz,fikir veren kişiler kadar. Ayrıca sizin için kriter başka öbürü için başka olabilir. En önemlisi beğenmiş olmanız. Peugeot tan uzak dur diyen abilere neye yaklaşayım diye sorsanız gider yine benzer kalitede bir markadan bahseder.
    Benim düşüncem eğer bmw mercedes benzeri bir seviyeye çıkabiliyorsanız eyvallah ama peugeot alma opel al,toyota al,hatta vw al diyenede sedece gülerim.
    Satış meselesine bu denli önem veriyorsanız ne 508 ne superbe bakmayın zira superbi de çok hızlı satma şansınız olmayabilir.
    Arıza çıkarmaz demek kahinlik olur ama bu her marka model için geçerli (en çok itibar edilen almanlar japonlar dahil)
    sonuçta ikinci el araba.
    Araçla ilgili en olası masraf çıkma olaslılığı olan şey benim deneyimlerime göre (e-hdi yarı otm. şanzımanlı şu anda 3 araç var 2 de satıldı) baskı balata volant ve akü. Bunları kontrol ettirin.
    Şanzıman meselesinde ise asıl dikkatli olmanız gereken şey arıza değil ama kullanımına alışmakta zorlanabilirsiniz. Bazı kullanıcılar sevmiyor. Test edin bakın.
    Birde 3-4 sene bineriz demişsiniz ama dizel bir arabaya gerçekten ihtiyaç duyuyormusunuz toplamda ne kadar om yaparsınız onu da göz önüne alarak klasik tam. Otm. Şanzımanlı thp benzinliye de yönelebilirsiniz. İhtiyacınıza göre araç bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 1 Eylül 2014; 3:29:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam verdiğiniz bilgiler için saolun aracı alırken ekspertiz e girecek her şeyine bakılacak ekstra baskı balata volant ve akü ye dikkatle bakmalarını söylerim. yarı otomatik olması çok sıkıntı değil alışır ailem. biz esnaf olduğumuzdan dizel bize daha uygun bugun para varken yarın sıkıntı çekiyor olaibliriz.önce benzinli düşünürken sonra da alışkanlığımız olan dizele kaydık. aracı çok beğendik zaten gördük baktık bi ekspertiz bi de test sürüşü ile de ısınırsak pazarlıkla güzel fiyattan alacağız kısmetse. tekrardan saygılar iyi forumlar.
  • Ben aracı alalı 1 hafta oldu(2012 dizel auto 6r). Sizinkine benzer korkular bende de vardı ama şimdi iyiki almışım diyorum. Vitesi dert etmeyin derim. Örneğin şanzıman yağı 50 tl tam otomatik olursa 300 tl+işçilik dedi servis. Tek sıkıntısı sarsıntı. Oda sizin vites attığınızdan biraz daha belli ediyor o kadar. Yakıt mükemmel. 500 km den fazla yol yaptım 100 tl yakmış(Sakin kullanım) .Milletin dediğine bakmayın. Her satıcının bir alıcısı vardır....
  • crashris kullanıcısına yanıt
    Eğer araç dediğiniz gibi çıkarsa, bence fiyat çok iyi. Kaçırmayın derim...

508'den korkmayın. İnsanlar tanımadan eski alışkanlıkları ile aman Peugeot'tan uzak dur, aman Fransız alma diye tamamen sallıyorlar. Adam belki hayatında Peugeot kullanmamıştır. Bir arkadaşı ona Peugeot'lar çok arıza çıkarıyor dediyse tamam, hüküm verilmiştir. Her konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan epeyce insanımız var maalesef. 508 kullanıcıları bu forumda 3 senedir yazıyor. Bir tane kronik arızası olmadı. Bir kişi de çıkıp 508 aldığıma pişman oldum demedi. Bunlar aracın gayet başarılı olduğunu gösterir bence.

bir yukarıdaki tutankamon arkadaşın mesajlarını kronolojik olarak takip edin. Nereden nereye gelmiş kendiniz görün
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalbaz

508'den korkmayın. İnsanlar tanımadan eski alışkanlıkları ile aman Peugeot'tan uzak dur, aman Fransız alma diye tamamen sallıyorlar. Adam belki hayatında Peugeot kullanmamıştır. Bir arkadaşı ona Peugeot'lar çok arıza çıkarıyor dediyse tamam, hüküm verilmiştir. Her konuda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan epeyce insanımız var maalesef. 508 kullanıcıları bu forumda 3 senedir yazıyor. Bir tane kronik arızası olmadı. Bir kişi de çıkıp 508 aldığıma pişman oldum demedi. Bunlar aracın gayet başarılı olduğunu gösterir bence.

bir yukarıdaki tutankamon arkadaşın mesajlarını kronolojik olarak takip edin. Nereden nereye gelmiş kendiniz görün

hocam haklsınız araba çok güzeldi ama satılmış ve arabada gözüm kaldı maalesef aranızdan gidiyorum :)

• quote:

quote:

hocam haklsınız araba çok güzeldi ama satılmış ve arabada gözüm kaldı maalesef aranızdan gidiyorum :)

Niye yaw? Satıldı diye her şey bitti mi yani? Dünyada başka 508'ler de var

• lideramca kullanıcısına yanıt
    lpg litresi 2.80 tl kardeş. 100 km de 8.5-9 lt lpg yakıyor çoğu şehir içi karma veriler benzinde de ortalama 7 lt civarı.uzun yolda ise 100-120 km hızla lpg 18-19 krş benzinde 30-31 krş yakıt fiyatları hemen hemen aynı. güneydoğuda kullandım genellikle düz yolda. aslında benzinde çok ekonomik ancak çok yol yaptığım için lpg taktım.eğer uzun yol yapılmayacaksa kesinlikle lpg takmam, önermem de.benzinde sürüş keyfi farklı yine de aklınıza takılan bir şey olursa sorun cevaplarım.kolay gelsin.
  • quote:

quote:

quote:

Niye yaw? Satıldı diye her şey bitti mi yani? Dünyada başka 508'ler de var

valla hocam o paraya o araç bulunmazdı bulduk kaçırdık bi daha da peşine düşeceğimi sanmam.

• Arkadaşlar yeni aracımla 3 hafta da 2500 km yi devirdim. Aracın maşallahı var her binişimde iyi ki almışım diyorum. Konfor olarak, oturaklılık olarak vs gerçekten çok güzel. Belki tek kusur tarafı vites geçişi diyeceğim ama onu da yakıt tüketimi fazlasıyla kapatıyor. Ben almadan önce ne yapacaksın peugeot yu diyen herkes ki babam da dahildir, şu an gerçekten çok güzel araçmış diyorlar.
  • kagan3535 K kullanıcısına yanıt
    bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.desenize bana dizel aracımı aratmayacak.arayışlarım hala sürüyor.fiyatlar vti active 48 ile 55.000 tl arası değişiyor.kafama göre garantisi devam eden temiz bir 508 vti bulursam hemen alacağım.bu arada garantisi 3 yıl değilmi?

birde lpg hangi marka taktırmıştınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lideramca -- 2 Eylül 2014; 12:21:41 >
  • quote:

• 1,5 yılda 45.000km yaptım. İlk aldığım günden beri bir kere pişmanlık yaşamadım. Her bindiğimde iyi ki almışım dediğim bir araç oldu. Bu aracın bu kadar az yakmasının sebebi şanzımandan başka bir şey değil. Bir arkadaşım sadece Auto6R den koktuğu için kia ceed 1.6 dizel tam otomatik bir araç aldı. Araç şaka gibi 8,5 litreden aşağı yakmıyor. Benim araçta bulunan 18'' 235 lastiklerle şehir içi 6.1 litre , şehir dışı 100-130 km arası yakıt 4,8 litre :) Emin ki 16'' veya 17'' lastik taksam en az 0,8 litre daha yakıt düşecektir.

Şu ana kadar yaşadığım herhangi bir sıkıntı olmadı. Sadece kasislerde ön taraftan gelen bir gıcırtı oldu. O da serviste 3 dakikada çözüldü. Hatta yapılan tespitler sonrasında forumdan birkaç arkadaşta aynı problemi kolayca hallettiler.

Şanzımana o kadar çok alıştım ki sarsıntı filan hissetmiyorum. Hatta hiç sarsılmıyorum. Çünkü son derece yumuşak kullanan bir sürücüyüm. Ancak sert kullandığınızda sarsıntıları hissediyorsunuz. Zaten manuel araçta siz vites atın bakalım ne kadar sarsılacaksınız. :)

Bu arada arka kısımdan gelen bir kaç hafiften gıcırtı vardı. Kesin koltuklardan geliyor dedim. Hemen bir elektrik bantı aldım ve arka koltuk bağlantı noktalarına bir kaç tur sardım. Sonuç mükemmel oldu:) Arkadan gelen seslerin çok büyük bir bölümü bu noktadan geliyor.

Araçlarını yeni alan dostlara hayırlı olsun...

dizelden tek farkı turbonun verdiği o itiş hissi ekonomi olarak hemen hemen aynı. ben mgs marka takmıştım ancak prins taksam daha iyi olur mu diye düşündüm. imkanınız varsa ve iyi bir ustası varsa prins öneririm. vti motorlar emişsiz motor en uygunu prins gibi bir usta da aynısını söyledi bana. 3000 tl lpg fiyatı. garanti 2 yıl diye biliyorum.benim taktığım sistemde hem obd vardı hemde otomatik ayar modülü.araç şartlara göre sürekli yakıt ayar güncellemesi yapıyordu bu yüzden biraz prinsten vazgeçmiştim. artık karar sizin. bu fiyatta alınacak en güzel arabaya bakıyorsunuz bence.ev borcum biter ve güzel bir yere tayinim çıkarsa tekrar dönerim 508 e
  • kagan3535 K kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
    sizce vti active 50-55.00 tl arası normalmi?mesela 2011 model 20.000-40.000 km arası 53.000 tl ye alsak iyimidir pahalımıdır?
  • Merhaba arkadaşlar PEUGEOT 508 GT biri mesaj atmıs nasıl cevap verecegımı bılemedıgımden burdan yazım dedım.

Bir arkadaş 12-13 litreye cıkıyor demıs GT modeli için.

Ben 9.2 litreyi geçemedim yakıt olarak. Ev iş arası 40 km gidiş 40 km geliş. Boş buldukca basıyorum. Zaten arabayı anlamıyosun bile hemen cıkıverıyor 180 e Ortalama yakıt tuketımım 8 - 8,6 litre arası genelde.

Yavaş gidince 6 - 7 litreye duşuyor. İnanılmaz ekonomık araç, performansda bi okadar iyi,

Hele şu 3 20 d araçlar arkandan bakakalıyorlar ya anlatamam.

ben arabamı seviyorum, ama 210 dan sonra ucusa gecıyormus gıbı oluyor. Tek sıkıntısı bu.

Saygılar,

Araca binmeyenler kafadan bısey yazacagına sorup ogrenebılırler.
  • S.a arkadaşlar. ..2 ay önce severek aldığım ve sürekli binecek olduğum aracımi sağlık sebeplerinden dolayi satmaya karar verdim..yüksek bir araç alicam..

Aracım 2011 active e HDi. .61000 km..Değişen yok kaza yok..Marspiyerler boyalı birde arka tampon da avuçiçi kadar surtme kaynaklı boya var...
    Ekstra olarak navigasyon ve multimedya oynatıcı taktırdım. ..ve 18 inch jant ve michelin lastik taktırdım. ..eski jant lastik duruyor onları da vericem. ..
    Fiyat olarak bana 61000 tl ye mal oldu ve fiyatlar artmış sanki biraz daha..ben 62000 tl ye satmayı planlıyorum nedersiniz. ..
    Almayi düşünen arkadaş olursa bana 0532 201 84 15 nolu telefondan ulaşabilir. .ii forumlar

ben 27000 km de 50 bin tl ye aldıım 44000 km de 50 bin tl ye sattım :) değerlendirmesini siz yapın. aracın hiç bir sıkıntısı yoksa içi dışı tertemizse 1-2 bin tl normal bence.
  • Active e HDi 50 ye alıp 50 ye sattiniz boya değişen yok oylemi..ıimis. ..ben fiyatlara baktım da 65 verdim ilana fazladan 4 bin liralık modifiye var.. 57 58 access satılıyor. ..50 ye nasıl active e HDi alıp sattiniz merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.e -- 3 Eylül 2014; 14:34:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: primacy

Merhaba arkadaşlar PEUGEOT 508 GT biri mesaj atmıs nasıl cevap verecegımı bılemedıgımden burdan yazım dedım.

Bir arkadaş 12-13 litreye cıkıyor demıs GT modeli için.

Ben 9.2 litreyi geçemedim yakıt olarak. Ev iş arası 40 km gidiş 40 km geliş. Boş buldukca basıyorum. Zaten arabayı anlamıyosun bile hemen cıkıverıyor 180 e Ortalama yakıt tuketımım 8 - 8,6 litre arası genelde.

Yavaş gidince 6 - 7 litreye duşuyor. İnanılmaz ekonomık araç, performansda bi okadar iyi,

Hele şu 3 20 d araçlar arkandan bakakalıyorlar ya anlatamam.

ben arabamı seviyorum, ama 210 dan sonra ucusa gecıyormus gıbı oluyor. Tek sıkıntısı bu.

Saygılar,

Araca binmeyenler kafadan bısey yazacagına sorup ogrenebılırler.

Başkasını bilmiyorum ama ben yazdım aynen dediğiniz gibi 12-13 litrelere çıkıyor diye.
    Ama kafadan falan değil, kendim kullandığım arabayla ilgili yorum yaptım,dolayısıyla kimseye sorup ne kadar sağlıklı olduğundan emin olmadığım gereksiz bilgilere ihtiyaç duymadım.
    Ayrıca şunlarıda yazdım; "e-hdi'ın 5.5,6.0 civarı yaktığı yerde 8.5,9.0 civarı yakıyor" nitekim sizde teyit etmişsiniz.
    12-13 litrelere çıkıyor derken de dikkat ederseniz şehiriçinde demiştim ki aslında benim kullandığım araç daha da üstüne çıktı ama ben sırf dur kalk trafiğinde elde edilen tüketimi yazmadım adil olmaz diye, sonuçta şehiriçinde çok sıkıştırırsanız e-hdi bile bazen 8-9 litrenin üstüne çıkabiliyor,sizde ortalama 8.6 litre yakıyorum derken 40 km git 40 km gel kullanımda ara sıra basıyorum demişsiniz böyle uzun mesafeli kullanımlarda ne kadar basarsanız basın zaten tüketim çok yükselmez. Birde benim dediğim gibi sırf şehiriçi tüketimini bir deneyin isterseniz,nitekim bu motorla bu yakıt tüketiminin çok normal hatta az bile olduğunu düşünüyorum zira araç e-hdi'den sonra ferrari gibi hissettiriyor da yazmıştım.
    Şunu da belirteyim benim kullanma fırsatı bulduğum bir tanıdığımıza ait olan 508 gt'yi eğer bir gün satmaya karae verirse ilk alıcısının ben olacağımı aracın sahibine ilettim zira kendisi arabayı sırf zevk için haftasonları kullanan doğru dürüst km bile yapmayan bir kullanıcı. Yani gt yi o kadar beğeniyorum ki satın almak konusunda tereddüt bile etmem ama yakıyormu derseniz evet çok sağlam yakıyor(e-hdi ile kıyaslayınca) peki yakıta değermi? her damlasına kadar helal olsun.:)
    Herşeye rağmen tüketim konusunun tamamen kullanımla ilgili birşey olduğu da bir hakikat.
    Keşke yazdıklarımın tamamını okusaydınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 3 Eylül 2014; 17:52:08 >

• 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.