Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (337. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.299.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozo810

Arkadaşlar değerli görüşlerinize ihitiyacım var.

2011 1.6 thp otamatik şanzıman 28000 km allure paket 17 jant aracım var.

araçla düz yolda 150 km üzerine çıktığım zaman araç güvensiz hale geliyor.böyle sanki çok hafif bir şeyde yoldan çıkacakmış gibi oluyor,üzerindeki lastikler orjinal lastikleri hala 4,1 mm falan kalmış durumda.lastiklerle ilgili olma ihtimali varmı.yoksa sizin aracınızda bu tip problemle karşılaşıyor musunuz.

Yol tutuşta,yüksek hızda güvensizlik hissi 508 için sorun olacak bir konu olmaz.
    Lastiklerin total diş derinliği kuru zeminde düz gidişte en önemli husus değildir daha ziyade dengesiz aşınmış yüzey,eksik veya aşırı hava basıncı,aracın rot ayarsızlığı,yada ön takımda eğilmiş,boşluk yapmış bir eklem, kullandığınız yolun eğimi ve zeminin durumu hatta yan rüzgarların şiddetine göre bile değişkenlik gösterecek bir şey yol tutuş.
    Tüm bunları kontrol ettirip ona göre fikir yürütmenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 1 Ağustos 2014; 17:03:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: siexs

Merhaba,

407'nin jantları 508'e uyar mı? Şu anda 407 var ve ekstradan 4 jant + kış lastiğim mevcut. Bunları sorunsuz kullanabilir miyim acaba?

Teşekkürler

Jantlar, bijonlar uyar.
    Lastik ölçüleri uymaz.

• bozo810 B kullanıcısına yanıt
    Aynı aracın düz viteslisini kullanıyorum. 150 değil 170 de bile araca ait böyle bir şey sezinlemedim. Ama şunu karıştırmayın: 90 km üzerine eklenen her km yavaş yavaş sizi tedirgin eder ve hızlandıkça siz kendinizi güvensiz hissetmeye başlarsınız. Bu araç Ferrari de olsa böyledir. Hepimizin yaşadığı psikolojik bir şey yani

Siz isterseniz bir de, aracınızı şoförlüğüne güvendiğiniz birine kullandırın. O da aynen sizin gibi bir sorun sezinliyorsa, ayrı bir problem olabilir tabii...
  • merhaba, 508 2.0 kullananlar var mı??? daha öncede yazmıştım. eğer 2.0 kullanan varsa bana şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor söyleyebilirler mi??? çok önemli benim için.... birde arka camdan gelen panzot mu panzut mu herneyse adı oradan gelen sesi nasıl kesiyorlar???
  • SATILIK 508 ALLURE 1.6 AUTO6R 2012 MODEL ANCAK 2013 TRAFİĞE ÇIKIŞLI.SUNROOF HARİÇ FULL.
    İLGİLENEN OLURSA MJ ATSIN. RENK KAPADOKYA GRİ. FİYAT 75.000 TL DİYORUM. ARAÇIN İLK SAHİBİYİM. 23.000 KM DE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: majesticTHEOriginal

merhaba, 508 2.0 kullananlar var mı??? daha öncede yazmıştım. eğer 2.0 kullanan varsa bana şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor söyleyebilirler mi??? çok önemli benim için.... birde arka camdan gelen panzot mu panzut mu herneyse adı oradan gelen sesi nasıl kesiyorlar???

Tam ben de bunu sormak için login olmuştum :) Evet arkadaşlar 2.0 HDI otomatik tüketim değerlerini kullananlardan alabilirsek süper olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatdgn

quote:

merhaba, 508 2.0 kullananlar var mı??? daha öncede yazmıştım. eğer 2.0 kullanan varsa bana şehir içi ve şehir dışı ne yakıyor söyleyebilirler mi??? çok önemli benim için.... birde arka camdan gelen panzot mu panzut mu herneyse adı oradan gelen sesi nasıl kesiyorlar???

Tam ben de bunu sormak için login olmuştum :) Evet arkadaşlar 2.0 HDI otomatik tüketim değerlerini kullananlardan alabilirsek süper olur...

Burada aktif olarak mesaj atan 2.0 dizel kullanıcısı yok en azından ben anımsamıyorum. Ayrıca ne hiç kullandım ya da kullanıcısıyla konuştum.
    Size 2.2 gt nin tüketim verilerini aktarabilirim zira bir tanıdıkta var e-hdi ın 5.5 6.0 lt. ortalama yaktığı şartlarda 9.0-9.5 lt yakıyor şehiriçi kullanımda 12-13 lt. gibi bir seviyeye kolayca çıkıyor. Ama araba e-hdi dan sonra ferrari izlenimi yaratıyor o ayrı.
    Size tavsiyem; 2.0 hdi 508 ile aynı motorla donatılmış olan mondeo kullanıcılarına sormanız. En azından fikir verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 2 Ağustos 2014; 17:22:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

quote:

quote:

Burada aktif olarak mesaj atan 2.0 dizel kullanıcısı yok en azından ben anımsamıyorum. Ayrıca ne hiç kullandım ya da kullanıcısıyla konuştum.
    Size 2.2 gt nin tüketim verilerini aktarabilirim zira bir tanıdıkta var e-hdi ın 5.5 6.0 lt. ortalama yaktığı şartlarda 9.0-9.5 lt yakıyor şehiriçi kullanımda 12-13 lt. gibi bir seviyeye kolayca çıkıyor. Ama araba e-hdi dan sonra ferrari izlenimi yaratıyor o ayrı.
    Size tavsiyem; 2.0 hdi 508 ile aynı motorla donatılmış olan mondeo kullanıcılarına sormanız. En azından fikir verir.

Tahmin olarak %10-15 gibi şehir içi tüketimi fazladır, ancak şehirler arasında aynı olacağı kanaatindeyim. Tabi tamamen tahmin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

quote:

quote:

Tahmin olarak %10-15 gibi şehir içi tüketimi fazladır, ancak şehirler arasında aynı olacağı kanaatindeyim. Tabi tamamen tahmin...

508'in kataloglarında yakıt değerleri e-hdi için ş.içi 4.6, ş.dışı 3.7, ort. 4.0 lt. olarak açıkanmış ki bu malum hiç gerçekçi değil.
    Bu değerler bende yaklaşık olarak şöyle gerçekleşiyor; ş.içi 6.8, ş.dışı 4.8, ort. 5.8 lt.
    2.0 hdi'ın katalog değerleri ise; ş.içi 7.6, ş.dışı 4.6, ve ort. 5.7 lt.
    Bunun da kabaca şöyle gerçekleşeceğini tahmin ediyorum; en dikkatli kullanımda bile ş.içi 9, ş.dışı 6.0-6.5 lt'nin altına düşmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 2 Ağustos 2014; 23:33:07 >

• Arkadaşlar alınık 508 sw arıyorum. Niyeti olan arkadaşların aklında bulunsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler aynı sekilde bende 1,6 hdi arıyorum.en fazla 60 a kadar çıkabilirim. Active tr veya allure olursa tadından yenmez. Sanzimanda manuel:) cok mu şey istiyorum ??

Olura belki denk düşer.

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: siexs

Beyler aynı sekilde bende 1,6 hdi arıyorum.en fazla 60 a kadar çıkabilirim. Active tr veya allure olursa tadından yenmez. Sanzimanda manuel:) cok mu şey istiyorum ??

Olura belki denk düşer.

Selamlar

Manuel allure yok.
    60.000 e de biraz zor.
    Bence siz temiz bir düz vites access bakın o zaman 60 a çıkmanıza da gerek kalmaz.

• quote:

merhaba, arka camdan gelen ses ile ilgili olarak bir şey sormak istiyorum araçta sunroof var mı acaba ?
  • Bende araya karışayım. Temiz THP 50 bin km civarında beyaz otomatik varsa müşteri olabilirim.

Merak ettiğim bir diğer konu THP mi yoksa VTİ mi? VTİ lerde çekiş nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtillaTDI

quote:

merhaba, arka camdan gelen ses ile ilgili olarak bir şey sormak istiyorum araçta sunroof var mı acaba ?

Arka camdan veya pandizottan normalde ses falan gelmiyor arkadaşlar. Ancak aracın arka tarafında bir işlem yaptırıldı ve yüke maruz kalıp ayaklarında kırılma vs... böyle bir ses söz konusu(örneğin arka cam filmi yapılması)

• quote:

Orijinalden alıntı: tutankamon80

Bende araya karışayım. Temiz THP 50 bin km civarında beyaz otomatik varsa müşteri olabilirim.

Merak ettiğim bir diğer konu THP mi yoksa VTİ mi? VTİ lerde çekiş nasıl?

Kesinlikle THP
  • Bu ses konusunda en çok sıkıntı yaşayan benim sanırım. Biraz benim şanssızlığım biraz servisin beceriksizli.. sorunu bir türlü çözemedik. Tatile çıkmadan yolda can sıkmasın diye ses gelen yerleri servise gösterdim. Diz aynasi ve arka pandizottan geliyodu sesler. Güya yaptılar. İlk soğuk asfaltta konser tekrar başladı. Hatta dikiz aynası arkasındaki plastik bölüm yerinden çıktı. Birde bunlara hız göstergesinin yuvarlak çerçevesinden gelen çıtırtı eklendi. Araba soğuk asfaltta beni resmen çıldırttı. Ankara da ABC bu işi beceremiyor. Göral konusünda bilgisi olan var mı? Veya tavsye edebileceğiniz trim işlerini bilen bi usta?

• Arkadaşlar bu araç belli km den sonra bu kadar zırıltılı oluyor mu? 508 alma niyetindeyim ama volvo dan sonra hüsrana uğrayacaksam hiç bulaşmayayım. Ben en ufak tıkırtıyı zırıltıyı kafama takarım açıkçası ve önce ki aracımda bunları hiç yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fontis

Bu ses konusunda en çok sıkıntı yaşayan benim sanırım. Biraz benim şanssızlığım biraz servisin beceriksizli.. sorunu bir türlü çözemedik. Tatile çıkmadan yolda can sıkmasın diye ses gelen yerleri servise gösterdim. Diz aynasi ve arka pandizottan geliyodu sesler. Güya yaptılar. İlk soğuk asfaltta konser tekrar başladı. Hatta dikiz aynası arkasındaki plastik bölüm yerinden çıktı. Birde bunlara hız göstergesinin yuvarlak çerçevesinden gelen çıtırtı eklendi. Araba soğuk asfaltta beni resmen çıldırttı. Ankara da ABC bu işi beceremiyor. Göral konusünda bilgisi olan var mı? Veya tavsye edebileceğiniz trim işlerini bilen bi usta?

Arkadaşım ben 2011 yılından beri yetkili servis FATİH PEUGEOT gidiyorum memnunum sahibi metin bey çok bilgilidir ben memnunum.İskitlerde servis.

• tahas T kullanıcısına yanıt
    Hastayım şu belli bir km tabirine:)
    Benim arabam 80.000 km'yi geçti öyle kayda değer bir ses dalan yok acaba şu belli km tam olarak kaç?
    Şakası bir tarafa ister volvo olsun ister peugeot isterse range rover olsun bir arabada hiç ses olmaması söz konusu değildir,en azından ben o kadar farklı marka model arabaya bindim sürdüm hiç mekanik seslerden tamamen arındırılmış araç görmedim.
    508 deki kronik denilebilecek ses gelen 3-5 yer var, servisler eğer özenli davranırlarsa bunları kolayca hallediyorlar.
    Ama yine aynı servisler özellikle tıkırtı,gıcırtı benzeri (onların tabiriyle) gıcık işleri doluluk v.b. nedenlerle bazen işi şişirip çok daha fena hale getirebiliyorlar. Buradaki ayna arkasındaki kapağın yerinden çıkması da buna bir örnek. Benim arabamda da nadiren, çok inceden bir ses yapan bu parçaya benim aldığım tek önlem; ses geldiğini hissettiğim anda söyle ufaktan bir yumruk atmak ondan sonra en azından 1 ay ses falan gelmiyor. Şimdi bunu düzelticem diye yerinden söküp, tekrar takarken de tam oturtamayan servis yüzünden 508 ses yapıyor demek bence haksızlık olur.
    Ama yinede siz kendi adınıza alacağınız aracı önce kısa bir mesafe de olsa bir test edip öyle karara varmanız.

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.