Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (334. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.608
Cevap
137
Favori
1.300.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. abim araba alacak ve 4 araba arasında kaldık. 1.Yeni kasa passat. 2.yeni kasa mondeo. 3. superb ve 4. 508. passat ve mondeo bu senenin sonuna doğru gelecek diyorlar ki abim fazla beklemek istemiyor. hem gelse bile şuan ki passattan 10bin fazla olacak diyorlar. yani highline dizel dsg 127, comfortline ise 110nu bulacak. passat ve mondeoyu zaman ve fiyattan dolayı şimdilik eledik. 508 ile superbyi karşılaştırdık, hiç bi araba 508in tadını vermiyor. swdeki o cam tavan zaten çok ayrı bi olay. bide açıkcası superbnin iç tasarımından sıkıldık iyice. babamda passat dayımda passat, arkadaşta golf, diğerinde jetta, diğerinde octavia vs derken, hepsi aynı. abimle 508e hayran olduk. fakat abimin tek dert ettiği o şanzuman. test sürüşü yaptı ve biraz sarsıntılı. manuele alınca sarsıntı biraz daha az oluyor diyorlar. biraz alışmak gerekiyor galiba. bugün yarın tekrar bi test sürüşü yapmayı düşünüyor. bakalım ona göre karar verecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: fontis

Arkadaşlar haftasonu serviste içerden gelen bazı seslere müdahale etmişleridi. En büyüğü dikiz aynasının ön camla bağlantı noktasındaki plastikten geliyordu. Bir de kol dayamanın içindeki gözden geliyordu. Bu ikisini de hallettiler. O sesler kesilince şimdi yenilerini duymaya başladım.

İlki sürücü kotuğunun sol tarafından (neresi olduğunu tespit edemedim) çok ince bir cızırtı geliyor. Garip bir ses. Sanki içerde küçük bir çekirge var gibi Bir diğer ses de arka taraftan geliyor ki bunun yerini de tepit edemedim. Arabaya yakın zamanda film uygulandı. Acaba film çekerken arka camdaki pandizotu mu oynattılar diye şüphelendim. Ustaya söyledim ama birşey bulamadı. Bu konudaki tecriübelerinizi, varsa kronik ses çıkartan noktaları benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Arka cam önündeki pandizot çok ama çok hassas bir parça plastik barındırıyor.
    Film çekildiyse bunun yerinden oynatılması şart ve her halukarda oynatılması halinde en azından ayakları kırımlıştır.
    İşin can sıkan tarafıda bu kırılmaya hassas olan dandik ve önemsiz parça tek başına servisten temin edilemiyor arka pandizot komple değişiyor ki buda pire için yorgan yakmak olacağından tek seçenek parçayı komple söktürüp düzgün bir şekilde tamir edilmesi.
    Yoksa o sesten kurtulamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 16 Temmuz 2014; 13:07:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cross78

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

Geçmiş olsun.
    Kazadır olur can sağlığı olsun.
    Geçen pazar bende bir köpeğe çarpıp ön tamponu sis farını falan kırdım malesef bazen önüne geçemiyorsun.
    Hem göründüğü kadar vahim bir durum yok arka çamurluk değişecek o kadar.
    Hem bagaj kapağı hem arka kapı sağlam sanırım.
    O değilde bu abi uçarak nasıl o şekilde girmeyi başarmış sizin araca.

Sagol dostum,kapi saglam bagaj kapagi da iyi durumda,carptigi yer goctu iceri,kazanin sebebi ehliyetsiz araba kullanmayi ogrenmeye calisan kadin,tabi en buyuk suc kocasinda,bu arada sana da gecmis olsun.

Aksilik işte.
    Teşekkürler bizim arabada çoktan çıktı servisten çok şükür sadece tamponla kurtardık ama dediğim gibi kazadır olur, can sağlığı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgs88

merhaba arkadaşlar. abim araba alacak ve 4 araba arasında kaldık. 1.Yeni kasa passat. 2.yeni kasa mondeo. 3. superb ve 4. 508. passat ve mondeo bu senenin sonuna doğru gelecek diyorlar ki abim fazla beklemek istemiyor. hem gelse bile şuan ki passattan 10bin fazla olacak diyorlar. yani highline dizel dsg 127, comfortline ise 110nu bulacak. passat ve mondeoyu zaman ve fiyattan dolayı şimdilik eledik. 508 ile superbyi karşılaştırdık, hiç bi araba 508in tadını vermiyor. swdeki o cam tavan zaten çok ayrı bi olay. bide açıkcası superbnin iç tasarımından sıkıldık iyice. babamda passat dayımda passat, arkadaşta golf, diğerinde jetta, diğerinde octavia vs derken, hepsi aynı. abimle 508e hayran olduk. fakat abimin tek dert ettiği o şanzuman. test sürüşü yaptı ve biraz sarsıntılı. manuele alınca sarsıntı biraz daha az oluyor diyorlar. biraz alışmak gerekiyor galiba. bugün yarın tekrar bi test sürüşü yapmayı düşünüyor. bakalım ona göre karar verecek.

Hayırlı olsun, açıkçası 4 araçta üzmez bence, hepsinin birbirinden artı-eksileri var, tercih meselesi biraz. 508 tüm konularda güncel araçlardan üstün ama şanzıman alışmaya bağlı...

• quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun.
    Kazadır olur can sağlığı olsun.
    Geçen pazar bende bir köpeğe çarpıp ön tamponu sis farını falan kırdım malesef bazen önüne geçemiyorsun.
    Hem göründüğü kadar vahim bir durum yok arka çamurluk değişecek o kadar.
    Hem bagaj kapağı hem arka kapı sağlam sanırım.
    O değilde bu abi uçarak nasıl o şekilde girmeyi başarmış sizin araca.

Sagol dostum,kapi saglam bagaj kapagi da iyi durumda,carptigi yer goctu iceri,kazanin sebebi ehliyetsiz araba kullanmayi ogrenmeye calisan kadin,tabi en buyuk suc kocasinda,bu arada sana da gecmis olsun.

Aksilik işte.
    Teşekkürler bizim arabada çoktan çıktı servisten çok şükür sadece tamponla kurtardık ama dediğim gibi kazadır olur, can sağlığı olsun.

Size de geçmiş olsun, Allah beterinden sakınsın...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

Geçmiş olsun arkadaşım, kazadır oluyor, önüne geçilmiyor. Ben de geçen hafta ufak yollu yaptım, şu an araç serviste...

Sagol dostum,sana da gecmis olsun.Allahim buyuk kazalardan korusun hepimizi

Aynen katılıyorum...
  • ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun. İnşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 16 Temmuz 2014; 14:35:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgs88

merhaba arkadaşlar. abim araba alacak ve 4 araba arasında kaldık. 1.Yeni kasa passat. 2.yeni kasa mondeo. 3. superb ve 4. 508. passat ve mondeo bu senenin sonuna doğru gelecek diyorlar ki abim fazla beklemek istemiyor. hem gelse bile şuan ki passattan 10bin fazla olacak diyorlar. yani highline dizel dsg 127, comfortline ise 110nu bulacak. passat ve mondeoyu zaman ve fiyattan dolayı şimdilik eledik. 508 ile superbyi karşılaştırdık, hiç bi araba 508in tadını vermiyor. swdeki o cam tavan zaten çok ayrı bi olay. bide açıkcası superbnin iç tasarımından sıkıldık iyice. babamda passat dayımda passat, arkadaşta golf, diğerinde jetta, diğerinde octavia vs derken, hepsi aynı. abimle 508e hayran olduk. fakat abimin tek dert ettiği o şanzuman. test sürüşü yaptı ve biraz sarsıntılı. manuele alınca sarsıntı biraz daha az oluyor diyorlar. biraz alışmak gerekiyor galiba. bugün yarın tekrar bi test sürüşü yapmayı düşünüyor. bakalım ona göre karar verecek.

Mondeoyla passatı bende çok merak ediyorum ama dediğiniz gibi fiyatları çok garip yerlere doğru gidecek gibi birde şunu unutmayın; 508 de makyajlandı biraz daha sürer ama onunda yenisi gelecek ki aracın tek zayıf karnı olan şanzımanı değiştirmeleri olası.
    Superb ise bence de iyi bir araç ama genel olarak 508 ondan daha şık bir araç bence. Birde benim en çok kafamı kurcalayan şey skodanın servis yaygınlığının olmaması ve yeterliliklerinin soru işareti olması.

• mustafaserhan M kullanıcısına yanıt
    Kaza yapan herkese geçmiş olsun. Allah beterinden sakınsın..

Bu pandizot olayı canımı sıktı. İnşallah dediğiniz gibi değildir. Servisteki ustaya film çekildiğini söyleyince o da sizin gibi pandizotu sökmeden film çekemezler demişti. O gözle baktı, fakat bir terslik olamadığını sesi duyamadığını söyledi. Zira ses servise götürdüğümde kesilmişti. Teste çıktığımızda da duyamadık. Dediğiniz gibi parça kırık olsa devamlı ses yapmaz mı? Ses bazen çıkıyor bazen kayboluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayakgun

Geçmiş olsun ,Allah betereinden korusun

Amin,sagol dostum

• Hocam geçmiş olsun. Allah beterinden korusun...
  • Ben bahsettiğiniz araçların neredeyse hepsini test ettim. En son 508 HDİ allure test ettim- ki burada da paylaştım ve beklemediğim bir araçla karşılaştım- bende uzun zamandır passat arıyordum ama testten sonra fikrim değişmedi değil. Şimdi bir yandan da 508 bakıyorum. Tek sıkıntısı yeni bir araç ikinci eli yavaş. Sağlamlık devam ederse o sıkıntıda ortadan kalkar diye düşünüyorum. Bu arada vites sarsıntısına gelince; biraz sıkıntılı ama f1 denedim geçişleri hissetmedim.
  • Geçmiş olsun dostum

İyi forumlar...
  • fontis F kullanıcısına yanıt
    Film çekilmişse parça yüzde yüz yerinden oynatılmış veya oynatılmaya çalışılmıştır ve dediğim gibi en azından ayakları kırılmıştır ama tabi bu sese neden olur diye bir kural yok.
    Eğer ses oradan gelmiyorsa hiç kurcalamayın.

• Bugün sabah aracı servise bıraktım. Servise gidinceye kadar arka taraf telgraf makinesi gibi tık tık öttü Fakat usta ile teste çıkınca ses kesildi. Girmediğimiz bozuk yol kalmadı, arabadan çıt çıkmadı. Alet resmen benimle dalga geçti. Usta elle kontrol etti. Pandizotta herhangi bir oynama esneme göremedi. Ama itina! ile söküp bakacak. Sökerken kırmazssın değil mi dedim güldü. İdare edebileceğim bir ses olsaydı müdahale ettirmeyecektim. Ama yarın uzun yola çıkacağım. Yolda can sıkar.

Bu arada sağdan gelen ince sesi yine duyamadı Onun için de geçmiş sayfalarda okuduğum emniyet kemerinin bağlantı vidalarını yağlamasını rica ettim. Tamam dedi. Son olarak sağ ön emniyet kemeri soketinde gevşeklik nedeniyle ses geldiğini söyledim. O parça press miş. Sökemem ama içine biraz yağ damlatırım dedi.

Bu arada yukarda yazdıklarım alım aşamasında olan veya araştırma yapan arkadaşların gözünü korkutmasın. Bunlar biraz devede kulak. Bazıları benim hassasiyetimden kaynaklanıyor. Hatta eşim aracın fazla sessiz olmasından dolayı bu sesleri duyduğumu, boşuna para harcamamam gerektiğini söylüyor. Haklı olabilir
    Bir de (belirtmeden geçemeyeceğim) Peugeot muhalifi birkaç arkadaşım var. Arabamı gördükten sonra lafa "Tamam... 508 in tipi güzel ama..." diye başlamaları çok hoşuma gidiyor.

• Beyler biliyorsunuz bende 1 ay önce aranıza katıldım. .sıkıntım şu 110 geçince rüzgar sesi bana fazla geliyor gibi..sizlerde durum nedir..Bunun çözümüne ulaşan arkadaş oldumu acaba. ..birde 18 jant kullanan arkadaşlar konfordan fazla taviz verdinizmi. .aynı anda bir arkadaşla beraber aldık 508 leri o 18 taktırdı hiç farketmedim dedi birde size sorayım. ..bu arada araba cok iyi ya :):) herkese keyifli surusler

• c.e C kullanıcısına yanıt
    Rüzgar sesi bana da geliyor. Ustaya bunu da gösterdim. Hatta geçmiş sayfalarda, sağolsun uzman arkadaşlar bu konuyu yazmış. Bazı modellerde önde (çamurluk, kapı , kaput arasındaki bir birleşim noktasında) izolasyon sorunu olduğundan bahsetmişler. Usta konuyu bildiğini, ama benim araçta bu sorunun olmadığını söyledi. Açıkçası ben çok tatmin olmadım. Bir başkasına daha göstermeyi düşünüyorum.

Ayrıca arka pandizottan gelen sesi de çözemediler. Sökmüş, izolasyon yapmış ama nafile. Hala araç sallanınca ses geliyor.Parmağımla pandizotun sol kısmına yavşaca vurunca içerde birşeylerin sallandığını, ses çıkardığını duyuyorum. Sağ tarafa vurunca hiç ses çıkmıyor. Belli ki solda bir problem var. Ama adam çözemedi, ilginç. Sonuç olarak, başka bir servise götürmek farz oldu.
  • Dün itibariyle aracımı servisten geri aldım. 1 haftadır C180 kullanıyordum ve takriben benzinli olarak 7-8lt yakıt altına düşemediğim bir yolda 508 performansını fotoğrafladım. Ayıp ya ;

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <==

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENG_civ -- 18 Temmuz 2014; 18:08:29 >
  • ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    Kiminki ayıp mercedes mi peugeot mu? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tutankamon80

Hocam geçmiş olsun. Allah beterinden korusun...

Sagol dostum amin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cross78 -- 18 Temmuz 2014; 19:38:10 >
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.