Şimdi Ara

==> PEUGEOT 508 Hakkında Herşey <== (331. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.609
Cevap
137
Favori
1.300.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozo810

Öncelikle umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz.2 tercih de kimilerine göre doğru gelebilir,bende uzun zaman d segmenti bütün araçları araştırdım,yanlız bu araştırmam kulaktan doğma bilgilerle ile değil gerçek kullanıcılar ve araçları bizzat test ederek.Superb tasarım olarak bana itici geldi,otamatik şanzıman düşündüğüm için dsg malum sorunlardan dolayı superb tercih dışı kaldı. Eğer 508 hakkında olumsuz yorum okumuşsanız,onlar 508 den uzaktan yakından alakası olmayan insanlardır.olaya ör yargılı bakan bu araç fransız nasıl olsa dökülür diyen kişilerdir.
    Bundan 508 den önceki aracım megane 2 di.bende bu araçtan dolayı bir daha fransız bir araç almam diyordum.aklımda passat vardı.508 gerçekten bütün bu önyargıları yıkan bir araç,kiç aklımda yokken yaptığım testler ve inceleler sonucu bu aravı almaya karar verdim.Özellikle buradaki gerçek 508 kullanıcıları size doğru bilgiler verecektir.
    Cevremdeki herkes araca hayranlıkla bakıyor,içersindeki malzeme kalitesi gerçekten çok üst seviyede.eğer d segmenti bir araç ise tercihiniz 508 doğru bir tercih.

Aynı fikirdeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrikçiler -- 6 Temmuz 2014; 2:15:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chondurax

Merhabalar. Araç satın alma arefesindeyim. Aklımda 2 araç var sizlerinde fikrini almak istiyorum. 1.6 VEYA 1.5 lt motora sahip dizel otomatik 2013model az km de veya 2014 model olarak araç bakmaktayım. Aklımda cebime göre 2 araç kaldı . Birisi tabiki 508 allure model ve diğeri Skoda Superb elegance düşünüyorum. Skoda superb hakkında kötü yoruma henüz rastlamadım ( usb girişi olmaması hariç) fakat 2. elinin düşüklüğü beni endişelendiriyor. Sizler 508 kullanıcıları olarak nasıl bir yorumda bulunabilirsiniz. Aktardığınız bireyse yorumlarınız benim için çok önemlidir. Şimdiden teşekkür ederim

Bence çok doğru iki araç arasında kalmışsınız. Allure 508 kullanıcısı olarak bir süre önce aracımı satıp yerine almayı düşündüğüm bir araç superb.(arabam 80.000 km'yi geçti değişiklik yapmak istedim)
    Daha geçen hafta bayiye gidip tekrar inceledim ama hiçbir üstünlüğü olmadığı gibi eksik birçok şey gördüm.
    Skodanın arka diz mesafesi çok iyi,fazladan lastik basınç sensörü var ki bence çok hoş birşey ayrıca dıştan çok şık bir araç ama bence en full donanımında deri döşeme,elektrirkli el freni ve anahtarsız giriş olmaması bence eksiklik. Ayrıca genel olarak plastik malzemelerin kalitesi 508 e göre biraz daha düşük, özellikle iç ahşap görünümlü plastik kaplamalar gerçekten sırıtıyor.
    Eğer 508'in dizel otm. e-hdi modelini almayı düşünüyorsanız şanzıman konusu haricinde endişe edebileceğiniz birşey yok geçişler biraz sarsıntılı gelebilir, o yüzden kesin test edin kullanımına alışamayanlar olabiliyor.
    Ayrıca peugeot'un servis yaygınlığı ve bakım maliyetleri skoda dan çok daha iyi.
    Ama hepsi bir yana hangi araba hoşunuza gidiyorsa onu alın yani mantıktan çok gönlünüze göre hareket edin çünkü ikiside iyi araçlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 6 Temmuz 2014; 3:10:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Chondurax C kullanıcısına yanıt
    kesinlikle 508 kullanıcısı olarak önerebilirim. tek kusuru şanzımanı ama ben artık ayak uydurdum o kusuru da neredeyse farkedilmiycek gibi araçla orta yolda buluştuk ben ona alıştım o benim sürüşüme eskisi gibi sarsmıyor hatta neredeyse hiç yığılmıyor. superb görünüş olarak hiç hoşuma gitmiyor açıkçası 508n görünümü daha spor ve şık. makyajlandı fakat ülkede satışa sunulmasına daha zaman var sanırım ayrıca makyajsız hali çok daha yakışıklı bana kalırsa. umarım en hayırlısı olur. 508 gerçekten çok kaliteli bir araç, reklamında da dediği gibi kaliteli zaman..
  • aracımın ilk bakım zamanı geldi 15000 km devirmek üzereyim hayırlısıyla. İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Bakımı nerede yaptırmamı öneririsiniz ?
    ne kadar sürer ne kadara mal olur ? her türlü bilgi ve öneriye açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaserhan

quote:

Orijinalden alıntı: Chondurax

Merhabalar. Araç satın alma arefesindeyim. Aklımda 2 araç var sizlerinde fikrini almak istiyorum. 1.6 VEYA 1.5 lt motora sahip dizel otomatik 2013model az km de veya 2014 model olarak araç bakmaktayım. Aklımda cebime göre 2 araç kaldı . Birisi tabiki 508 allure model ve diğeri Skoda Superb elegance düşünüyorum. Skoda superb hakkında kötü yoruma henüz rastlamadım ( usb girişi olmaması hariç) fakat 2. elinin düşüklüğü beni endişelendiriyor. Sizler 508 kullanıcıları olarak nasıl bir yorumda bulunabilirsiniz. Aktardığınız bireyse yorumlarınız benim için çok önemlidir. Şimdiden teşekkür ederim

Bence çok doğru iki araç arasında kalmışsınız. Allure 508 kullanıcısı olarak bir süre önce aracımı satıp yerine almayı düşündüğüm bir araç superb.(arabam 80.000 km'yi geçti değişiklik yapmak istedim)
    Daha geçen hafta bayiye gidip tekrar inceledim ama hiçbir üstünlüğü olmadığı gibi eksik birçok şey gördüm.
    Skodanın arka diz mesafesi çok iyi,fazladan lastik basınç sensörü var ki bence çok hoş birşey ayrıca dıştan çok şık bir araç ama bence en full donanımında deri döşeme,elektrirkli el freni ve anahtarsız giriş olmaması bence eksiklik. Ayrıca genel olarak plastik malzemelerin kalitesi 508 e göre biraz daha düşük, özellikle iç ahşap görünümlü plastik kaplamalar gerçekten sırıtıyor.
    Eğer 508'in dizel otm. e-hdi modelini almayı düşünüyorsanız şanzıman konusu haricinde endişe edebileceğiniz birşey yok geçişler biraz sarsıntılı gelebilir, o yüzden kesin test edin kullanımına alışamayanlar olabiliyor.
    Ayrıca peugeot'un servis yaygınlığı ve bakım maliyetleri skoda dan çok daha iyi.
    Ama hepsi bir yana hangi araba hoşunuza gidiyorsa onu alın yani mantıktan çok gönlünüze göre hareket edin çünkü ikiside iyi araçlar.

Çok teşekkür ederim cevaplarınızdan ötürü. 508 allure kullandım. Fakat Edc vites megane gtline den sonra bu vites geçişlerindeki sarsıntı beni üzdü. 508 mükemmel yakışıklı kaliteli bi araba ama şanzuman bnm alışkanlığım yüzünden bende sınıfta kaldı. Superb kullanınca daha rahat hisssetim kendimi.

Verdiğiniz fikirlerden ötürü teşekkür ederim. Hayırlısı olursa superb ile anlaşıcak gibiyim. İyi forumlar. Hayırlı ramazanlar dilerim

• arkadaşlar tayinim çıktı çalışacağım kurum köyde ve yaklaşık 7 km lik yol toprak biraz da bozuk. arabamdan çok memnunum ancak araça bu yolda yazık eder miyim, sesler çıkmaya başlar mı zamanla ne dersiniz? var mı hiç sürekli köy yollarında kullanan veya toprak yollara girip çıkan. bir taraftan da arazi aracı bakmaya başladım kararsız kaldım açıkçası. sizler ne dersiniz dostlar fikirleriniz önemli benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan3535

arkadaşlar tayinim çıktı çalışacağım kurum köyde ve yaklaşık 7 km lik yol toprak biraz da bozuk. arabamdan çok memnunum ancak araça bu yolda yazık eder miyim, sesler çıkmaya başlar mı zamanla ne dersiniz? var mı hiç sürekli köy yollarında kullanan veya toprak yollara girip çıkan. bir taraftan da arazi aracı bakmaya başladım kararsız kaldım açıkçası. sizler ne dersiniz dostlar fikirleriniz önemli benim için.

Tabii ki sürekli asfaltta gidip gelen bir arabaya göre biraz daha erken ses yapma yada alt takımda bozulma olacaktır ama bunun için memnun olduğunuz aracınızı satıp arazi aracı tabir ettiğiniz bir arabaya geçmenize bence gerek yok. Sonuçta sadece 7 km lik bir stabilize yoldan bahsediyoruz nerede görev yapıyorsunuz bilmiyorum ama bizim burada karadenizin hemen şehrin dışındaki kırsalının yolları asfalt haliyle bile pek çok düzgün zeminli stabilize yoldan daha kötü. Anadolunun değişik yerlerine gezmeye v.s. gittiğimizde oranın yerlileri tarafından o yoldan gitmeyin yol çok bozuk çok virajlı falan diye uyarıldığımızı ama gidince ne varki bu yolda diye güldüğümüzü çok bilirim. Yani bizim karadenizin bozuk yol standartı bayağı bir düşük seviyede olduğundan bize hep vız gelmiştir. O yüzden gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki hiç korkmadan giriyorum o tür yollara ve önemli bir sorun yaşamadım.
    Bence merak etmeyin bişey olmaz.
    Birde arazi aracından ne bekliyorsunuz ki onlarda aynı malzemelerden üretiliyor;) oda eğer yol çok bozuksa trim sesleri yapacaktır.yolda kışın kar buz yada aşırı çamurlu dik bir yol falanmı söz konusu?
    yani bir range rover ya da land cruiser alacaksınız başka tabi de arazi aracı diye gidip altı yüksek iki çekerli sportage tiguan falan almayı düşünüyorsanız hiç gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 8 Temmuz 2014; 16:14:38 >

• Bugün 508 HDI Allure test ettim. Sonuç olarak: O neydi be!!
    Milletin aklına uyduk almadık ama.... Pişman etmez...

• Eski ve yeni birarada
    Siyah 153.600km yaptığım Peugeot 508 1.6eHDI Access ve Beyaz henüz yarın marşına basacak olduğum Sunroof + Akıllı Görüş paketine sahip Peugeot 508 1.6eHDI Active..
    508'den ne kadar memnun olduğumu sanırım bu fotoğraf anlatabiliyordur.

• Merhabalar

Dün 2012 model 508 Active StationWagon aldım
    Şanzımana alışmak dışında bir sorunum yok :)

Sedefli beyaz, cam tavan, xenon, yol bilgisayarı, portbagaj rayları, yol bilgisayarı mevcut
    İlk tur oldukça güzeldi, bundan temelli haftasonları daha güzel geçecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankamon80

Bugün 508 HDI Allure test ettim. Sonuç olarak: O neydi be!!

Anlamadım:)
    Almadığınıza mı pişman değilsiniz yoksa alsaydım pişman olmazdım mu demek istediniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LastNomad

Merhabalar

Dün 2012 model 508 Active StationWagon aldım
    Şanzımana alışmak dışında bir sorunum yok :)

Sedefli beyaz, cam tavan, xenon, yol bilgisayarı, portbagaj rayları, yol bilgisayarı mevcut
    İlk tur oldukça güzeldi, bundan temelli haftasonları daha güzel geçecek

Şanzımana bir süre sonra o kadar alışacaksınız ki diğer arabalar garip gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Electronmaniax

Eski ve yeni birarada
    Siyah 153.600km yaptığım Peugeot 508 1.6eHDI Access ve Beyaz henüz yarın marşına basacak olduğum Sunroof + Akıllı Görüş paketine sahip Peugeot 508 1.6eHDI Active..

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaserhan -- 9 Temmuz 2014; 21:49:49 >

• quote:

quote:

Almadığınıza mı pişman değilsiniz yoksa alsaydım pişman olmazdım mu demek istediniz.

Almadığıma pişman oldum. Passattan çok daha konforlu geldi bana. Burada varsa THP km düşük müşteri olabilirim.

• quote:

quote:

quote:

Almadığıma pişman oldum. Passattan çok daha konforlu geldi bana. Burada varsa THP km düşük müşteri olabilirim.

Anladım.:)
    Özellikle allure çok farklı bir araç.
    Bende alırken uzun uzun passatla kıyaslamıştım zaten 407 kullanıcısıydım peugeot dan vazgeçmedim.
    Ama şimdi aracımı satarsam 2015 passat düşünüyorum bilmiyorum gören varmı ama çok şık bir araç olmuş 4-5 gün önce basın lansmanı yapıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Electronmaniax

Eski ve yeni birarada

Arkadaslar istanbulda hangi bayii uygun fiyat ve satis sonrasi destek veriyor? Tavsiyeniz var mi?

Electronmaniax fiyat nedir? Benim de elimdeki astrayi takasa verip 508 alasim var..tavsiye edeceginiz bir bayii var mi? Sanirim bayilerde 2013 model arac da bulunuyormus?

• Passat Lansmanını gördüm. 100 bin tl den aşağı bir fiyat zor görünüyor. Çok iyimser olursak 90 bin olur. Maalesef benim o kadar para vermem mümkün değil. Uzun süredir passat aradım ama ikinci el fiyatları bile almış başını gitmiş. Tesadüfen gördüğüm 508 hoşuma gitti ve genel olarak kullanıcılar memnun. Bugünde bir tanıdığın vasıyasıyla 1.6 eHDI Allure modelini test etme imkanını buldum. Çok hoşuma gitti. Açıkçası bu kadar beklemiyordum....
  • tutankamon80 T kullanıcısına yanıt
    Haklısınız yeni passat 1.6 dizel dsg highline dersek min 110 hatta 115 civarı olacaktır.
    Eğer güncel passat ile 508i karşılaştıracak olursak bence hemen hemen her konuda peugeot ağır basar şanzıman hariç:)

• Temiz 2012 model 15-20 binde bir access icin en fazla kac lira odemek gerek?

Mesela su:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2013-trafik-cikisli-1.6-dizel-otomatik-2012-peugeot-508-acces-168100690/detay

Bir de makyajli kasa ne zaman satisa cikar acaba? O daha guzel sanki..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 508 piyasasını çözemedim. Aynı model araçlar arasında bile çok fark var. Malum serbest piyasa

• 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.