Şimdi Ara

Kasko Yerine Genişletilmiş Trafik Sigortası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
4
Favori
12.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasko mutlaka gerekli bir şey ancak imzamdaki araç için gereğinden fazla maliyetli olduğundan bu sene yaptırmayı düşünmüyorum..Bunun yerine kapsamı genişletilmiş trafik sigortası düşünüyorum..

İmm yi 50 bin tl üzerine artıracağım, çekici-yol yardımının olduğu olursa yangın ve çalınmayı da teminat altına alan bir trafik sigorta poliçesi var mıdır? Yani hem trafik sigortası hem dar kapsamlı kaskoyu içeren tek bir poliçe yaptırmam mümkün müdür?

• Sanırım isteğinizi karşılayan sigorta ürünleri var. Örneğin Axa Sigorta'da artı Trafik Sigortası diye bir ürün var. Sayfasında şunlar var:

Artı Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası dışında sunulan artılarla kazalar karşısında daha güçlü ve hazırlıklı olmaya ne dersiniz?

Artı Trafik Sigortasıyla, Zorunlu Trafik Sigortası'na ek olarak üç adet avantaja daha sahip olursunuz.

AXA SİGORTA Acil Yardım Hizmeti
    Araç Yardımı
    Sigortalı aracın çekilmesi
    Vinç ile kurtarma / çekme hizmeti
    Bulunmayan yedek parçaların temini
    Sigortalı aracı emanet ve muhafazası
    Profesyonel sürücü temin edilmesi
    Tamirat sonrasında aracın teslim alınması
    Araç bilgi hattı
    Kişisel Yardım
    Tıbbi nakil
    Konaklama
    Seyahatin tamamlanması ve ekibin geri gönderilmesi
    Oto kiralama - kiralık araç
    Refakatçi yakınının ziyareti ve konaklaması
    Gerekli ilaçların sevki
    Tedavi sonrası ikametgaha dönüşün sağlanması
    Acil mesajların iletilmesi
    Yakının vefatı durumunda ikametgaha öngörülmeyen dönüş
    Cenazenin tıbbi uygun nakli

Ferdi Kaza Sigortası

Sigortalı aracı kullanan kişiye poliçede belirtilen limit değerinde ferdi kaza teminatı

İhtiyari Mali Sorumluluk Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası'nın limitini aşan durumlarda devreye girmek üzere kaza başına poliçede belirtilen limitler ile sınırlı ihtiyari mali sorumluluk sigortası

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA SİGORTA ACİL YARDIM ve HASAR DESTEK HATTI yılın 365 günü 24 saat (0216) 444 1 999 numaralı telefondan yardıma hazır...

http://www.axasigorta.com.tr/Urunler/Araciniz/Arti_Trafik_Sigortasi.aspx?o=aracinizAlt01&osa=ar05

Diğer sigortalarda da benzer ürünler olduğunu biliyorum. Sigorta şirketlerinin sayfalarında biraz gezerseniz, isteğinize uyan bir sigorta bulabilirsiniz.

Kazasız, güzel günler diliyorum.

• Merhaba,

Aslında yazılan tüm cevapları okumadım. Belki daha önce birisi yazmış olabilir. Genişletilmiş tarzda ki trafik sigortaları genellikle hasardan çok hizmet ağırlıklı ekler içerirler.

Benim önerim ise %1 veya %2 muafiyetli bir kasko yaptırmanız yönünde olacaktır. Özellikle yaşı büyük, sigorta bedeli küçük buna rağmen kaskosu yüksek araçlarda önerilen bir uygulamadır. %2 muafiyet, kasko fiyatında %40 a varan indirim sağlayıp daha mantıklı bir fiyatın ortaya çıkmasına yaramaktadır. Araç sahibi için ise tek dezavantajı özellikle küçük hasarlarda muafiyet oranına denk gelen miktarın ödenme zorunluluğudur. Büyük hasarlarda o kadar göze batmamaktadır. 15.000 TL bedelli bir araçta her şekilde ilk 300 TL araç sahibi tarafından ödenecektir. Ama 5.000 TL lik bir hasarda 300 TL nin önemi kalmamaktadır.

Kaskosuz olmaktansa, böyle bir seçenek her zaman daha iyidir.

Saygılarımla,
    www.limonsigorta.com

• quote:

Orijinalden alıntı: oluşumbilgi

Merhaba,

Aslında yazılan tüm cevapları okumadım. Belki daha önce birisi yazmış olabilir. Genişletilmiş tarzda ki trafik sigortaları genellikle hasardan çok hizmet ağırlıklı ekler içerirler.

Benim önerim ise %1 veya %2 muafiyetli bir kasko yaptırmanız yönünde olacaktır. Özellikle yaşı büyük, sigorta bedeli küçük buna rağmen kaskosu yüksek araçlarda önerilen bir uygulamadır. %2 muafiyet, kasko fiyatında %40 a varan indirim sağlayıp daha mantıklı bir fiyatın ortaya çıkmasına yaramaktadır. Araç sahibi için ise tek dezavantajı özellikle küçük hasarlarda muafiyet oranına denk gelen miktarın ödenme zorunluluğudur. Büyük hasarlarda o kadar göze batmamaktadır. 15.000 TL bedelli bir araçta her şekilde ilk 300 TL araç sahibi tarafından ödenecektir. Ama 5.000 TL lik bir hasarda 300 TL nin önemi kalmamaktadır.

Kaskosuz olmaktansa, böyle bir seçenek her zaman daha iyidir.

Saygılarımla,
    www.limonsigorta.com

Teşekkür ederim cevabınız için..Söylediğiniz gibi en mantıklısını buldum..17000 kasko bedeli üzerinden yüzde 2 muafiyetli kasko yaptırdım..688 tl ye mal oldu..

quote:

Orijinalden alıntı: stilll

hdi sigorta'da dar kapsamlı kasko poliçesi var.
    bu poliçede yanması, çalınması, grev lokavt, halk hareketleri, terör, deprem, sel ve su baskını,mini onarım teminatı vardır.
    prim ise 99 ile 199tl arasında değişiyor.aracın değerine göre belirleniyor.
    mini onarımdan sizin çarptığınız araç da yararlanabiliyor.
    araç değeriniz 20.000tl'yi geçmiyorsa düşünebilirsiniz.

eğer bunu istemem derseniz süper destek trafik poliçesi de var.
    anadolu sigorta da da maksimum trafik sigortası var.ki onu istememişsiniz.

ayrıca neredeyse bütün şirketlerde olan trafik+imm sigortası da yaptırabilirsiniz.düşük bir miktara 10-20 bin tl imm yapılabilir.

Hdi sigortada var olduğunu biliyorum da yapacak acente yok.. Acentelerin hemen hepsi bu tür bir sigortadan habersiz..Bilenlerde ya eksik biliyor ya da yapmaya yanaşmıyor..

maksimum trafik + dar kapsamlı kasko (çalınma, yangın, mini onarım) istedim 500 üzeri fiyat çıkardılar..Bana mantıksız geldi..

• quote:

Orijinalden alıntı: balci1987

arkadaşlar mini onarım hizmeti olan trafik sigortaları hangileri? hangi şirketlerde var

http://www.autoking.org/kurumsal_urunler_auto-king-mini-onarim-hizmeti-verilen-sigorta-sirketleri_48.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.