Şimdi Ara

BLACKBERRY SIM KILIT KODU HAKKINDA HERŞEY (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
10
Favori
241.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aslencengiz

tüm bb modelleri için(yurt içi-yurt dışı) kilitleri konusunda yardımcı olabilirim.
    merhabalar ben 9700 mep kodunu bloke ettım yazılım güncellemesi yaptım fakat mep kodu sıfırlanmadı acaba cihazı wipe etsem sorun düzelirmi yardımcı olursanız sevinirim saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gungorsarptas -- 17 Mayıs 2012; 1:36:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deyvidey

hocam önceki telefonda kvk çıkış sorunu olduğundan kilit kodunu alamamıştın .. cihazı aldığım yerden değiştirdim. kvk sitesindende imei nosunu sorguladım kvk çıkışlı yazıyor. imei pm den atıyorum. yardımcı olursan sevinirim. Teşekkürler.

sim kilit kodunu gönderdim güle güle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: gungorsarptas

merhabalar ben 9700 mep kodunu bloke ettım yazılım güncellemesi yaptım fakat mep kodu sıfırlanmadı acaba cihazı wipe etsem sorun düzelirmi yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Az yukrıda ki yazımda cevabı vardı; tekrar hatırlatayım:

Kod giriş için hakkı kalmayan (Kalan: 0 ..vb.)

Üretici Rim tarafından cihazınıza sim kilit kodunu doğru girmeniz için 10 tane hak tanınmıştır. Israrla 10 kez yanlış girmeyi art niyet olarak kabul edip kullanıcı hatası olarak değerlendiriyorlar. Bu durumun düzeltilebilmesi için kullanıcının kendisi yazılım yüklemesi yeterli olmamakla birlikte üretici firmaya sadece yetkili servisin bağlanabileceği bilgisayarlar üzerinden yine üretici firma izni ile bu işlem yapılabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı ücret isteyebilirler.

Kod giriş için hakkı kalmadığında (Kalan: 0 ..vb.) şuan için yetkili servisten başka yol yok üzgünüm. Herhangi bir servise gidip cihazınızın anakartından olacağınıza yetkili servis dışında yaptırmamanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NaksuanTV -- 26 Mayıs 2012; 20:48:46 >
  • s.a bende blackberry 9800 var bende aynı sorun mep kodu size pm attım umarım cevap yazarsınız
  • Merhaba,

Bu sim kilit kod konusunda kafama takılan bir kaç soru var.

1) Bir operatörden alınan cihazı başka operatöre ait hat ile kullanmak için bu MEP dedikleri koda ihtiyaç varsa ve bu kod 5 TL 10 TL gibi cüzi bir bedel ile elde edilebiliyorsa, neden GSM firmaları buna izin veriyor?

2) Sonuçta ik farklı operatör aynı cihaz örn Bold 9900 için farkı fiyattan kampanyalar yapıyor. Bu durumda, tüketici avantajlı olanı alıp, sonra istediği operatöre kolayca dönebilirse, rakip firmalar bu işten hep zararlı çıkmaz mı?

3) Bu Mep kodlu telefonların ileride kilitlenme riski var mı, ayrıca, servise gittiğinde Garanti sorunu olmuyor mu?

Cevaplar için teşekkürler.
  • 2. El alınan bir cihazın hangi operatörden alındığını nasıl anlayabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradaki paragöz, insafsız, dolandırıcılara hiç paranızı kaptırmayın, rica minnet etmeyin.

Kvk teknik servise mail yollayın, durumu izah edin. Ağ mep kodunuzu göndersinler.

Hiç tenezzül etmeyin bu tefecilere... Gidin adam gibi kvk vasıtasıyla temin edin kodu hiç değilse paranız cebinizde kalsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kleftiko

Buradaki paragöz, insafsız, dolandırıcılara hiç paranızı kaptırmayın, rica minnet etmeyin.

Kvk teknik servise mail yollayın, durumu izah edin. Ağ mep kodunuzu göndersinler.

Hiç tenezzül etmeyin bu tefecilere... Gidin adam gibi kvk vasıtasıyla temin edin kodu hiç değilse paranız cebinizde kalsın...

Kilit kodu gönderdiklerimin hiçbirinden tek kuruş almadım. Yazarken biraz daha sakin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NaksuanTV

quote:

Buradaki paragöz, insafsız, dolandırıcılara hiç paranızı kaptırmayın, rica minnet etmeyin.

Kilit kodu gönderdiklerimin hiçbirinden tek kuruş almadım. Yazarken biraz daha sakin.

İsim belirtmemiştim. Üzerinize alınmasaydınız keşke........
  • quote:

quote:

pm attım. ben mep kodunu buldum ama bu yeterli değil galiba. Bilgileri yolladım, mep2 kodunu verebilirseniz sevinirim. İnşallah açılması için bu yeterlidir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

quote:

quote:

pm attım. ben mep kodunu buldum ama bu yeterli değil galiba. Bilgileri yolladım, mep2 kodunu verebilirseniz sevinirim. İnşallah açılması için bu yeterlidir :)

Sadece Turkcell yani KVK çıkışlı Blackberry'ler için yardımcı olabiliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

İsim belirtmemiştim. Üzerinize alınmasaydınız keşke........

(Burada ki) derken benim konusunu açtığım bir forum. Rica minnet derken insanlar para verdiği şey için ricada bulunmaz parasını verir alır.
    Kod vermeyi para ile yapanları savunmuyorum ve hiçbir bağlantım da yoktur.
    Kvk hafta sonu kapalıysa ve adam Pazartesi'ye kadar bekleyemeyecek kadar acil işleri varsa (ki blackberry genellikle iş telefonu olarak kullanılır) KVK'nın gönderme zamanını mı bekleyecek ?

Gelelim bana. Ben söylüyorum: "Arkadaşlar Turkcell veya KVK yanıt dönmüyorsa, geç cevap veriyorsa yardımcı olabilirim." ki bu benim kodu key jenaratoruyle site üyeliğiyle vs bulduğum kanısına vardırmasın. Ben de orjinal tedarikçi firmadan alıyorum.

Hayatta her zaman başka bir bakış açısının olduğunu unutma. Bunu sadece sana değil senin gibi düşünenlere de yazdım (bu da bi bakış açısı)

Teşekkür ederim, belki yazına bakıp kvk dan isterler de benimde yoğunluğum azalır.

Son olarak:"SİM KİLİT KODUNU PARAYLA VEREN ARKADAŞLAR ARTIK YETER REKLAM ATMAYIN ! ATIP ŞİKAYET ETTİRMEYİN BENİ İNSANLAR SİZİN YÜZÜNÜZDEN BENİ DE YANLIŞ ANLIYORLAR"

Bana da güvenmiyorsanız kesinlikle imei numaranızı bana göndermeyin. Bu kadar basit.
  • @naksuan tv

özelden IMEI numaramı pm attım.yardımcı olursan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend20 -- 6 Haziran 2012; 19:26:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend20

@naksuan tv

Sim kilit kodunu gönderdim güle güle kullan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ocg

Yurtdısında kullandıgım BB telefonu Turkiyeye donusumde yanımda getirip turkcell hattımı taktıgım an mep kodu girişi ile karsılastım ve deneme sayısıda 0 kalmıstı, su durumda ben napıcam?? acil yardım arkadaslar...

Format.. yani yazılım yenilenmeli güncellenmeli

NaksuanTV yeni yazilim nasil yuklenir garagemobile'den alindi telefon. Kendimiz yapabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kutalpucan -- 10 Haziran 2012; 19:48:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

@naksuan tv

NaksuanTV benim blackberry 8520 garagemobile'den alindi. Yeni yazilimi kendimiz yukleyebilir miyiz? Tesekkurler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutalpucan

quote:

quote:

@naksuan tv

NaksuanTV benim blackberry 8520 garagemobile'den alindi. Yeni yazilimi kendimiz yukleyebilir miyiz? Tesekkurler.

Ürün uzmanı değilim ama desktop manager blackberry ile yüklersin herhalde
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@naksuan tv

Teşekkürler desktop manager da yeni yazılımı yükleyince dosyalarım gidiyor mu ve ağ mep kodu kalan:0 olan problemim çözülür mü?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@naksuan tv

Teşekkürler desktop manager da yeni yazılımı yükleyince dosyalarım gidiyor mu ve ağ mep kodu kalan:0 olan problemim çözülür mü?

Az yukrıda ki yazımda cevabı vardı; tekrar hatırlatayım:

Kod giriş için hakkı kalmayan (Kalan: 0 ..vb.)

Üretici Rim tarafından cihazınıza sim kilit kodunu doğru girmeniz için 10 tane hak tanınmıştır. Israrla 10 kez yanlış girmeyi art niyet olarak kabul edip kullanıcı hatası olarak değerlendiriyorlar. Bu durumun düzeltilebilmesi için kullanıcının kendisi yazılım yüklemesi yeterli olmamakla birlikte üretici firmaya sadece yetkili servisin bağlanabileceği bilgisayarlar üzerinden yine üretici firma izni ile bu işlem yapılabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı ücret isteyebilirler.

Kod giriş için hakkı kalmadığında (Kalan: 0 ..vb.) şuan için yetkili servisten başka yol yok üzgünüm. Herhangi bir servise gidip cihazınızın anakartından olacağınıza yetkili servis dışında yaptırmamanızı tavsiye ederim.
  • MERHABALAR
    BENIM TELEFONUM VODAFONE BLACKBERRY 9300 CURVE.
    AVEA İLE ÇALIŞTIRIYORUM FAKAT BİS YAPAMIYORUM AYARLARI MÜŞTERİ HİZMETİNDEN AÇTIRMAMA RAĞMEN.BUNUN İÇİN SANIRIM SİM KİLİT KODU GEREKLİ YARDIM EDEBİLECEK OLAN VAR MI ?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.