Şimdi Ara

BLACKBERRY SIM KILIT KODU HAKKINDA HERŞEY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
10
Favori
242.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Cihazda SIM kart takılı ise çıkartılır.
    • Masaüstünde Seçenekler > SIM Kart
    veya Seçenekler > Gelişmiş seçenekler > SIM Kart seçimi yapılır.
    • Bu ekranda klavye kullanılarak “mepd” yazılır. (Yazdığınız ekranda görünmez. Yinede yazmaya devam edin.)
    • Ekranda 5 ana kilit kategorisi görülür
    • ”mep2” yazılır (2 ye basmak için telefondaki "shift" veya "ALT" tusunu kullanın)
    • Kilit çözme kodu sorulur
    • Temin edilen kod girilir.

Cihaz ok verdikten sonra cihazı kapatıp açın, 8100 serisinde ana menude şebekeyi açmayı unutmayın.. yoksa şebeke ikonunda OFF yazar.. 8100 lerde SHIFT tusu altta solda dır

Dokunmatik cihazlarda kod girme yöntemi 9500 / 9530 vs :

1. Herhangi bir sim kart takın
    2. Altta bağlantıları yönet kısmından tüm bağlantıları kapatın
    3. Seçenekler menüsüne gidin
    4. Gelişmiş seçenekler
    5. SIM Card
    6. sol menü tuşundan Klavyeyi göster
    7. Mepd bu olmazsa meppd yazın siz yazdığını görmeyeceksiniz ama önünüze bir menü açılacak açıldıktan sonra
    8. mep2 veya mepp2 yazın
    9. Ağ kodu istediğinde aldığınız kodu girin..
    Cihazı kapatıp açın bağlantıları yönet kısmından mobil şebekeyi açın

For english users
    Blackberry unlock via code ı need only imei and country and oerator if u dont know contact me ı will send speical exe for read u r bb info..
    u received code ? Ok After follow this guide for unlock..

1. Insert Any Sim Card
    2. Turn Off All Of The Wireless Connections
    3. Go To Options
    4. Select Advanced Options
    5. Select SIM Card
    6. Hit Menu Select Show Keybord
    7. Enter Mepd or mepdd (You Will Not Be Able To See The Typed Info)
    8. Enter mep2 or mepp2
    9. Now It Will Say Enter Network MEP Code

How To Unlock A BlackBerry Curve 9300

Unlock Method #1
    1. Turn off the Wireless Radio on your BlackBerry mobile.
    2. Next go to Settings > Options > Advanced Options > SIM Card
    3. Hold down the ALT key and press the keys that correspond to: m e p d
    4. Next, hold down the ALT key again and press the keys that correspond to: m e p 2
    5. You should see a menu where you can put in a 16 digit code and 10 tries to punch it in correctly.
    6. After you enter in the unlock code, hit Enter.
    7. It should say “Device Unlocked” and you have an unlocked Blackberry.

Unlock Method #2
    1. Power on your BlackBerry Style 9670 with an UNACCEPTED SIM card.
    2. BlackBerry should ask for your unlock code.
    3. Enter your unlock code. (Can learn more about getting one below)
    4. Your cell phone may reboot and should be unlocked!

Sim kilit çözme prosedürü yasaldır. Garanti açısından problem yoktur. (Bu yöntemlerin dışında bir yöntem kullanılmadığı sürece)

Sim kilit kodu distribütör firmalardan temin edilir.

Blackberry 9800 için videolu anlatım:
    Blackberry Torch 9800 sim kilit kodu girişini izlemek için tıklayın

İşlem sırası model bazında aşağıdaki şekildedir:

Bazı durumlarda; Sadece 9900, 9800, 9780 ve 9500' de sim kart takılı iken işlem yapılabilmektedir. Diğer modellerde sim kart işlemden önce çıkarılmalı.

8100 8120 8220 Model Cıhazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cıhaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim Kart
    Ekranda görülmeyecek şekilde MEPP ALT 2 tuşlanır
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9300 9800 9780 Model Cıhazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cıhaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim Kart
    Ekranda görülmeyecek şekilde mepd tuşlanır
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    Joistik tuşu ile enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9700 Model Cıhazlar İçin ;
    Menü
    Seçenekler
    Gelişmiş sistem
    Sim kart
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    İşlem tamamlanır

9000, 8520 Model Cihazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim kart
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9900 Model Cihazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cihaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim kart
    Çıkan ekrana ALT TUŞUNA BASILI TUTARAK MEP2
    Agmed kodu girilir
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NaksuanTV -- 29 Mayıs 2018; 13:20:14 >

• Blackberry Desktop Manager kullanarak yazılımınızı güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca Blackberry cihazınız bazen gereksiz şeylerde dolmuş veya herhangi bir problemden sürekli arıza çıkarıyor olabilir.

Bu durumda yapılacak en güzel şeylerden biri cihazınızı wipe etmektir.
    Bunun için Seçenekler -> Güvenlik Seçenekleri -> Genel Ayarlar'a girdikten sonra Trackwheel ' e basıp
    Mobil Cihazdaki Bilgileri Sil seçeneğini kullanabilirsiniz. Cihazı wipe etmeyi doğrulamak için "blackberry" yazıp onaylamanız gerekecektir.

Bu işlemlerden sonra cihazınız ilk günkü haline geri dönecektir.

ÖNEMLİ NOT: Blackberry 'yi wipe etmek içerisindeki bütün bilgilerin silinmesi anlamına geldiği için almanız gereken önemli bilgileriniz varsa Blackberry Desktop Manager ile bilgisayara backup aldıktan sonra bu işlemi yapmanızı öneririm.

Hatta birisi gösel hazırlamış. Wipe işlemini nasıl yapacağınızı izlemek için tıklayın

• Merhabalar,

Unlock konusunda birşey sormak istiyorum. Ameriakadan bir arkadaşım blackberry getiricek. Amerikadaki Bestbuy sitesine girdiğimde unlocked phones diye bir bölüm ayırmış. Ordan blackberry seçtiğimizde karşımıza blackberrynin bazı modelleri çıkıyor. Benim almak istediğim ztn blackberry curve 9300 burada mevcut. Service provider olarak da unlocked yazıyor. Benim sormak istediğim bu telefonu aldığımda herhangi bir unlock işlemi yapmadan kullanabilecek miyim ? Linki de aşağıda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    http://www.bestbuy.com/site/olstemplatemapper.jsp?id=pcat17080&type=page&initialize=false&sp=-bestsellingsort+skuid&nrp=15&iht=n&list=y&sc=phoneOfficeSP&qp=q70726f63657373696e6774696d653a3e313930302d30312d3031~~cabcat0800000%23%230%23%231s4~~cpcmcat190800050010%23%230%23%23sd~~cabcat0801000%23%230%23%23q7~~cpcmcat156400050037%23%230%23%2315~~nf953%7C%7C426c61636b4265727279&usc=abcat0800000&ks=960&st=processingtime%3A%3E1900-01-01&prids=&cp=1&_requestid=1601

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jayjay1985 -- 22 Mart 2011; 10:47:56 >

• NaksuanTV'nin temin edemediği kodlar yani 2010 sonrası cihazlar icin bir onerim var,http://www.gadzonemobile.com/2011/09/free-genuine-blackberry-unlock-code/ buradaki konuyu okuyup gerekli yere maili atiyorsunuz ve bir kac saat icerisinde size mep kodunu veriyorlar. ben dun yollamistim onlarin istedigi bilgileri, gece mailime yanit gelmis, denedim ve mep kodu sorunsuz calisti.
  • Arkadaşlar 1. sayfada sim kilit kodunu nasıl cihazlara girilebileceğini detaylı birşekilde yazdım.

Yine turkcell den aldığınız blackberry cihazlar için sim kilit kodunu en çabuk size en yakın turkcell iletişim merkezlerinden tedarik edebilirsiniz yine size en yakın kvk teknik servislerden tedarik edebilirsiniz şuanda çok lazım anında almak istiyorum derseniz forumda 5 dakika içerisinde kod tedarik edebileceğini söyleyen arkadaşlar var onlara danışabilirsiniz ama 2 den fazla yanlış kod girmeyin telefonunuz 10. yanlış kodda kilitlenir.

ek olarak yine dokunmatik ekran blackberry lerden biri olan Blackberry 9800 için videolu anlatım:

• evet turkiyede bu işi çok güzel yapanlar varwww.cimrishop.com 5 dakikada kodu veriyorlar ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralicebanu06

evet turkiyede bu işi çok güzel yapanlar varwww.cimrishop.com 5 dakikada kodu veriyorlar ..

Adam hiçbir çıkar gözetmeksizin bedavaya yapıyorum diyor siz hala başka ücretli sitelere yönlendiriyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarper26

quote:

Orijinalden alıntı: kralicebanu06

evet turkiyede bu işi çok güzel yapanlar varwww.cimrishop.com 5 dakikada kodu veriyorlar ..

Adam hiçbir çıkar gözetmeksizin bedavaya yapıyorum diyor siz hala başka ücretli sitelere yönlendiriyorsunuz.

sarper26, öncelikle ilginize ve yazınıza teşekkürler. Evet gerçekten hiçbir para ve çıkar gözetmeksizin yardımcı olmaya çalışıyorum. Naksuan TV yazısını dahi sadece Naksuan rumuzu bu sitede alındığı için bu şekilde almak zorunda kaldım.
    Burası bir forum dolayısıyla ortak kullanım, paylaşım alanı olduğu için empati kurmak gerekir diye düşünüyorum.

Kodları tedarikçiden aldığım için anlık olarak bende bulunmayabiliyor. 1-2 gün içerisinde tedarik edebiliyorum. Bu uzun süre Turkcell'den veya KVK'dan yanıt alamayan veya ulaşamayan kullanıcılar için iyi bir durum fakat bazı kullanıcılar işleri çok acil olduğu için sim kilit koduna 5-10 dakika 1 saat içerisinde ulaşmak isteyebiliyorlar; tedarikçi mesai saatleri dışında olduğu zamanlar vs.. bu şekilde bir hizmet te ancak ücretli yapılabilir diye düşünüyorum.

O yüzden bazı durumlara, olaylara farklı açılardan bakarak; neden olmasın ki diyebildiğim herkesin fikrine işine saygı duyuyorum. Tercihtir saygı duymak gerekir diyorum. Önce ki yazımda da bu konuda bi açıklama da bulundum.

Tekrar ilginize ve iyi niyetinize teşekkür ediyorum.
    Saygılarımla.

• KVK nın sitesinden imeimi giriyorumhttp://www.kvkteknikservis.com/kvk/simcondition.asp ama sim kod bulunamamıştır diyor?Nasıl düzeltebilirim bunu
  • Arkadaslar eğer telefonunuz kvk çıkışlı ise ve mep kodu sım kılıt kodunu ogrenmek ıcın.www.kvkteknikservis.com/ sıtesıne gırın oradan sag tarafta sımkılıt kodu sorgulama war. Oraya tıklayın. Telefonunuzun ımeı serı numarasını yazın kodunuzu anında cıkacaktır.
  • Turkcell satışlı cihazlar için mep kodu aşağıdaki sayfadan sorgulanabilir;

http://www.kvkteknikservis.com/kvk/simcondition.asp

Eğer 10 kez hatalı girdiyseniz yurt içi hangi operatör olursa olsun KVK Teknik Serviste 80 TL, yurtdışı cihazlar için 150 TL ye kilit kodları iptal edilebiliyor.

Bulunduğunuz şehirde servis yoksa en yakın servise Mng Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
  • arkadaş lar temmuz ayı boyunca aşagıdaki linkte tüm blackberry modellerinin mep2 yani ağ mep kodunu üçretsiz temin edebilirsiniz.

http://www.gsmkolik.com/blackberry-simkilit/15393-blackberry-ucretsiz-simkilit-kodu.html#post23107
  • http://www.gsmkolik.com/blackberry-simkilit/blackberry-ucretsiz-simkilit-kodu-15393.html#post23107 buradan gündüz 09:00 gece 22:00 arası ortalama 2 saat içinde kodunuzu üçretsiz alabilirsiniz
  • hallettim teşekkür ederim.

mep code öğrenme :http://www.mobileunlocked.co.uk/blackberrymep.asp
    mep2 code öğrenme:http://forums.crackberry.com/blackberry-unlocking-f157/free-unlock-codes-687545/

• quote:

Orijinalden alıntı: NaksuanTV

Sim kilidinin çözülme prosedürü

• Cihazda SIM kart takılı ise çıkartılır.
    • Masaüstünde Seçenekler > SIM Kart
    veya Seçenekler > Gelişmiş seçenekler > SIM Kart seçimi yapılır.
    • Bu ekranda klavye kullanılarak “mepd” yazılır. (Yazdığınız ekranda görünmez. Yinede yazmaya devam edin.)
    • Ekranda 5 ana kilit kategorisi görülür
    • ”mep2” yazılır (2 ye basmak için telefondaki "shift" veya "ALT" tusunu kullanın)
    • Kilit çözme kodu sorulur
    • Temin edilen kod girilir.

Cihaz ok verdikten sonra cihazı kapatıp açın, 8100 serisinde ana menude şebekeyi açmayı unutmayın.. yoksa şebeke ikonunda OFF yazar.. 8100 lerde SHIFT tusu altta solda dır

Dokunmatik cihazlarda kod girme yöntemi 9500 / 9530 vs :

1. Herhangi bir sim kart takın
    2. Altta bağlantıları yönet kısmından tüm bağlantıları kapatın
    3. Seçenekler menüsüne gidin
    4. Gelişmiş seçenekler
    5. SIM Card
    6. sol menü tuşundan Klavyeyi göster
    7. Mepd bu olmazsa meppd yazın siz yazdığını görmeyeceksiniz ama önünüze bir menü açılacak açıldıktan sonra
    8. mep2 veya mepp2 yazın
    9. Ağ kodu istediğinde aldığınız kodu girin..
    Cihazı kapatıp açın bağlantıları yönet kısmından mobil şebekeyi açın

For english users
    Blackberry unlock via code ı need only imei and country and oerator if u dont know contact me ı will send speical exe for read u r bb info..
    u received code ? Ok After follow this guide for unlock..

1. Insert Any Sim Card
    2. Turn Off All Of The Wireless Connections
    3. Go To Options
    4. Select Advanced Options
    5. Select SIM Card
    6. Hit Menu Select Show Keybord
    7. Enter Mepd or mepdd (You Will Not Be Able To See The Typed Info)
    8. Enter mep2 or mepp2
    9. Now It Will Say Enter Network MEP Code

How To Unlock A BlackBerry Curve 9300

Unlock Method #1
    1. Turn off the Wireless Radio on your BlackBerry mobile.
    2. Next go to Settings > Options > Advanced Options > SIM Card
    3. Hold down the ALT key and press the keys that correspond to: m e p d
    4. Next, hold down the ALT key again and press the keys that correspond to: m e p 2
    5. You should see a menu where you can put in a 16 digit code and 10 tries to punch it in correctly.
    6. After you enter in the unlock code, hit Enter.
    7. It should say “Device Unlocked” and you have an unlocked Blackberry.

Unlock Method #2
    1. Power on your BlackBerry Style 9670 with an UNACCEPTED SIM card.
    2. BlackBerry should ask for your unlock code.
    3. Enter your unlock code. (Can learn more about getting one below)
    4. Your cell phone may reboot and should be unlocked!

Sim kilit çözme prosedürü yasaldır. Garanti açısından problem yoktur. (Bu yöntemlerin dışında bir yöntem kullanılmadığı sürece)

Sim kilit kodu distribütör firmalardan temin edilir. Turkcell BB cihazlar için Turkcell Müşteri Hizmetleri ya da KVK müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Yurt dışından gelen Blackberry cihazlar için distribütör firmanıza yada yurt dışında hangi gsm operagöründen alındıysa o firma ile irtibata geçilmelidir. Çünkü üretici firma sadece distribütör lere sim kilit tedarik ediyor.

Blackberry 9800 için videolu anlatım:

İşlem sırası model bazında aşağıdaki şekildedir:

Bazı durumlarda; Sadece 9900, 9800, 9780 ve 9500' de sim kart takılı iken işlem yapılabilmektedir. Diğer modellerde sim kart işlemden önce çıkarılmalı.

8100 8120 8220 Model Cıhazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cıhaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim Kart
    Ekranda görülmeyecek şekilde MEPP ALT 2 tuşlanır
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9300 9800 9780 Model Cıhazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cıhaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim Kart
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    İşlem tamamlanır

9700 Model Cıhazlar İçin ;
    Menü
    Seçenekler
    Gelişmiş sistem
    Sim kart
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    İşlem tamamlanır

9000, 8520 Model Cihazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim kart
    Mep alt tuş 2 yapılır
    Agmed kodu girilir
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır

9900 Model Cihazlar İçin;
    Menü
    Seçenekler
    Cihaz
    Gelişmiş sistem ayarları
    Sim kart
    Çıkan ekrana ALT TUŞUNA BASILI TUTARAK MEP2
    Agmed kodu girilir
    Enter tuşlanır
    İşlem tamamlanır.

hocam ben almanyadan blackberryz30 aldim. Bu cumartesi inşallah teslim alicam. sim kilit olayi karşıma çıkar mi dersin, nasil çözeriz, anlattigin gibi mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• NaksuanTV kullanıcısına yanıt
    HARDLOCKED BLACKBERRY 9900 MEP (0) DENEME KALDI SORUNU (YURTDIŞINDAN GELEN TELEFONLAR İÇİN)

Merhaba arkadaşlar. Sim kilitli t-mobile Blackberry Bold 9900 telefonumun kilidini kırmak için mep kodu denilen şeyi (10 deneme hakkınız var) para verip kod almama rağmen çözemedim. En sonunda ebay üzerinden uzaktan teamviewer bağlantısıyla bu sorunu çözecek birini buldum. Öncelikle şunu bilmek gerekiyor ki HARDLOCK olmuş cihazı sadece programlarla çözemiyorsunuz. Ek bir donanım gerekiyor. HCX Magma Box denilen bir cihaz var fiyatı 250 USD civarında. Bunun gibi başka unlock cihazları da var. Ama bir tek telefon için bu cihazdan almaya gerek yok. Bu işi uzak masaüstü bağlantısıyla yapan birini bulmanız gerekiyor. Ben dediğim gibi ebay.com üzerinden hardlocked blackberry dediğimde florida'dan birinin bu işi sadece 5 dolara yaptığı ilanı gördüm. Google translate aracılığıyla ingilizce sorununu da çözdük ve. Ödemeyi yapıp satıcıyla iletişim kurdum. Neyse florida ile saat uyuşmasa da bir ara denk getirdik. Ben telefonumu kendi PC me bağladım o da HCX magma box cihazını kendi PC sine bağladı. Team viewer ile benim bilgisayarıma bağlanıp gerekli programı kurdu ve tek tıkla telefondaki bloke kalktı. Bu sorunu çözmek için garantiye yada servise telefon götürmenize gerek yok. Eğer donanım haber müsade ederse ben bu işi yaptırdığım kişinin ebay ilanını buraya ekliyorum. Belki birinizin işini görür de atıl kalmış blackberry telefonlarınızı ayağa kaldırırsınız. İyi günler.

ilan adresi:
    http://www.ebay.com/itm...-Provider-/271840139102

eğer ilan yayından kalkarsa satıcıyla iletişim kurun. Bu da satıcının profil sayfası:
    http://www.ebay.com/usr/k2jones08

Konuyla ilgili daha fazla detay ihtiyacı olan arkadaşlar bana soru sorabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the66 -- 21 Mayıs 2015; 9:49:44 >

• kvk ağ mep kodu sorgulama :http://www.kvkteknikservis.com/KVK/simkilit.html

bana çıkmadı siz şansınızı deneyin belki çıkar olmadı servise mesaj atın.
  • Selam arkadaşlar, Bana da MEP kodu lazım oldu ve aşağıdaki siteden tüm kodları aldım. BB cihazda denedim ve çalıştı. Kimseye kod yollamanıza gerek yok 5 dakikada kendiniz yapabilirsiniz. Teşekkürü eksik etmeyin :)

http://bbs.x-mobila.ru/index.php
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.