Şimdi Ara

Hindistanlı ev kadını taşınabilir bilgisayar yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
5.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Masaüstü bilgisayar büyüklüğündeki notebook'lara daha önce de tanık olduk (örneğin HP HDX Pavilion gibi) ancak böylesini hiç görmedik. Hindistan'ın Bagalore kentinde sıradan bir hayat yaşayan ev kadını T. Bhargavi, kendi dizüstü bilgisayarını yaptı. Lise diplomasına sahip olan bayan Bhargavi'nin, eşi için yaptığı CabTop isimli bilgisayar, bir dizüstü bilgisayardan ziyade taşınabilir özelliklte bir masaüstü bilgisayar gibi görünse de kompakt ve hafif yapısı onu ayrı bir yere konumlandırıyor. Temel sistem bileşenlerine ek olarak güç kaynağını da üzerinde barındıran ve 17-21-inç TFT monitörle kullanılabilen sistem, Hindistan Bilim ve Endüstriyel Araştırmalar Ofisi'nin sağladığı fonla yaklaşık 500 dolara mal edildi. Ağırlığı 10 Kg olan CabTop için bundan sonraki planın ise, metal yerine plastik malzeme kullanılarak cihazın hafifletilerek daha taşınabilir bir yapıya büründürülmesi olacak.

Merkezi Makine Mühendisliği Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan fonksiyonellik testine göre CabTop, bir kişisel bilgisayar kadar iyi olmayı başarıyor.

• Türk insanı olarak bizde inşallah son 100 sene içinde yapacağız, sıkın az kaldı.
  • ne var bunda 2-3 sene önce ben kontraplaktan kasa yapmıştım gayet taşınabilirdi habere mi çıktım??
  • Kas yapmanıda sağlar süpermiş.
  • Hintliler zeki insanlar.Tartışmasız...
  • kadının 2.resimde verdiği poz da süpermiş.genelde ilk kez bilgisayarı olan çocuklar o şekilde poz verirler.
  • haber statüsünde bir buluş değil hobi diyebiliriz
  • Helal olsun.
  • Amerika'yı yeniden keşfetmek buna deniyor heralde. Ben de taşınabilir telefon üreteceğim
  • 2-3 kg'lik dizüstüler yapılabiliyorken buna ne gerek var, bence biraz meraklı olan forumdaşlar aynısını yapabilirler.. Sanki parçaları kendsi üretti.
  • ÖzelYön
    7/12/2010 Saat: 8:53 PM
    Türk insanı olarak bizde inşallah son 100 sene içinde yapacağız, sıkın az kaldı.

ayıp ettin 50 yıla olur bu iş :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

2-3 kg'lik dizüstüler yapılabiliyorken buna ne gerek var, bence biraz meraklı olan forumdaşlar aynısını yapabilirler.. Sanki parçaları kendsi üretti.

ben yaptım diyorum taşınırken atmışlardı.şimdi tekrar mı yapsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_gsk

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

2-3 kg'lik dizüstüler yapılabiliyorken buna ne gerek var, bence biraz meraklı olan forumdaşlar aynısını yapabilirler.. Sanki parçaları kendsi üretti.

ben yaptım diyorum taşınırken atmışlardı.şimdi tekrar mı yapsam

Yaparsın hocam valla, kasaayı yan yatır, ana kart alt kızımda kaldın kasanın açık kapağının oraya uygun bir klavye, yananı boşluk bırakırsın kablosuz mouse koyarsın, touch pad'ten daha iyidir ;)) Kananın içinda boş alan çok olur oraya uygun bir kaynağı.. Klavye üzerinede lcd monitörü kapadınmı al sana taşınabilir masa üstü bilgisayar (buna dizüstü denmez artık)

• ben kontraplaktan yapmıştım sanırım ölçüleri 45x38x8 di 8cm yüksekliğindeydi bi tarafı 45 miydi 40 mıydı diğerini tam hatırlayamadım 38di sanırım
  • bizde msn, facebooktan ileri gitmezken pc kullanımı, elin kadını nelerle uğraşıyor. vay anasını sayın seyirciler.
  • Bildiğin masaüstü bu kasayı eline alıp taşıyorsun
  • yeminle ilk benim aklıma geldiydi bu
  • Soldaki fotoğraftaki bilgisayar ekranı sanki 1990 yılların ekranı gibi .
  • buna masa üstü denmez. buna olsa olsa anca noteansikopledi bilgisayar denir.
  • Teknolojiyi yobazlastirmak diye ben buna derim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.