Şimdi Ara

SAMSUNG N150 NOTEBOOK Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
21.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SAMSUNG N150 SİYAH INTEL ATOM N450 1.66 GHz-1GB DDR2-160GB -10.1"(1024 X 600)-CAM-W7S

Uzun araştırmalar sonucu fiyat performans nedeni ile yukarıdaki konfigürasyonda Samsung N150 almış bulunmaktayım.

Bu başlığıda benim gibi N150 kullanıcılarının paylaşım yapabilmesi için açtım.

N150 alanlara ve alacaklara hayırlı olsun.

Bir iki soru ile başlayalım:

Tek soru işaretim 1GB RAM. Film izlerken sorun yaşarmıyım? Yükselten var mı? nasıl?
    Yedek pil alan var mı, nerden ve nasıl?
    İşletim sistemini değiştiren var mı neden?
    ve paylaşmak istediğiniz diğer konular..

• işte aradığım başlık:) dün golddan almaya gıttım alamadan dondum satıcı o kadar kotuledi ki hevesım kaçtı :( sağlam bi cihaz olmadıgını soyldı çok hassas oldugunu ozellıkle klavyeyı ekrana bağlayan kısımlarının. bırı dese dayanıklı koşup alcam hemen diğer ozelıklerı zaten mukemmel :) biirilerinden şöyle sağlam yorumlar bekliyorum
  • Bi de bunda film izlenmez dedi yıkıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmehtap

Bi de bunda film izlenmez dedi yıkıldım

VLC player'ı kurdum filmimi de izledim. Pek bir sorunla da karşılaşmadım..

Tabi izlenen filmin çözünürlüğü de önemli. Henüz detaylı inceleme fırsatım olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyno78 -- 12 Temmuz 2010; 15:05:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmehtap

işte aradığım başlık:) dün golddan almaya gıttım alamadan dondum satıcı o kadar kotuledi ki hevesım kaçtı :( sağlam bi cihaz olmadıgını soyldı çok hassas oldugunu ozellıkle klavyeyı ekrana bağlayan kısımlarının. bırı dese dayanıklı koşup alcam hemen diğer ozelıklerı zaten mukemmel :) biirilerinden şöyle sağlam yorumlar bekliyorum

Piyasanın en sorunsuz ve yaygın netbook'u. Hatta ilginçtir siyahı yok satıyor.. Aynı konfigürasyon siyahı %10 daha pahalı..

Samsung olması destek ve pil vb yedek parça için artı bir avantaj.

Bence satıcının elinde kalmamıştır ondan öyle demiştir..

Renk önemli değilse veya bayan kullanacaksa sarı kapaklısını çok uygun fiyata alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyno78 -- 12 Temmuz 2010; 15:04:37 >
  • Bugün Taksim Darty'den bu netbook'un sarı kapaklısını 549 Tl'ye aldım. Henüz kurma aşamasındayım. Kurduktan ve de biraz denedikten sonra görüşlerimi yazarım.
  • Arkadaşım ben samsung nc10'umda (seninkinin kardeşi) işletim sistemi olarak ubuntu netbook edition kullanıyorum ve çoooooooooooooooooooooooooooooookkkk memnunum bide ana başlık açtım:

tıkla !
  • not:ubuntu netbook edition işletim sistemi hakkında her türlü sorularınızı ana başlıkta sorabilirsiniz;

http://forum.donanimhaber.com/m_41428849/tm.htm
  • atom islemci alınırmı be yav hangi devirde yasıyoruz at cöpe gitsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: blizzard3

atom islemci alınırmı be yav hangi devirde yasıyoruz at cöpe gitsin :)

netbook'un içine i7 işlemci koy alalım bunların içine ne koymayı bekliyosun ? i7, core quad ,q 5500 ?
  • Bu arada bu netbook'a xp'yi nasıl yükeleyebilirim. sürücü olmuyor bunlarda. driverları nereden buldunuz mesela?
  • Bende kullanıyorum.Çok memnunum.Bütün işimi görüyor problemsizce.2006 yılı öncesi oyunlarıda oynayabiliyorum.Harika bir cihaz
  • bence sağlamlık adına oldukça sağlam, kasası,tuş takımı,ekran menteşeleri çok sağlam ve güven veriyor.
  • Harika bilgisayar bence bu Pembesi çok hoş yiyesim geliyor
  • Selamlar. SAMSUNG N150 JA08TR (Beyaz) yi dün Eksen Bilgisayardan 610t TL'ye eşim için hediye aldım (kargoyla 1 günde geldi) ve şu anda da mesajı bu cihazdan yazıyorum. İlk günkü izlenimim oldukça kullanışlı ve şık. Asus ve bunun arasında gidip gelmiştim ama verdiğim karardan memnunum. 2GB Ram gerçekten işe yarıyor. Bir de nasıl ultimate kurarım bunu öğrenirsem o zaman süper olacak sanırım. Orjinal kurulumu ile Windows Deneyim Dizini derecesi şöyle :
    İşlemci Intel(R) Atom(TM) CPU N450 @ 1.66GHz 2,3
    Bellek (RAM) 2,00 GB 4,6
    Grafikler Intel(R) Graphics Media Accelerator 3150 2,9
    Oyun grafikleri 256 MB Toplam kullanılabilir grafik belleği 3,0
    Birincil sabit disk 5,9

Yorumlarını eksik etmeyenlere teşekkürler.
  • http://www.samsungavm.com/pinfo.asp?pid=145
    http://www.samsungavm.com/pinfo.asp?pid=143

Şu 2 ürün arasındaki neden 100 liralık fark olduğunu söyleyebilecek birini arıyorum :)

Birde Asus 1005PE Seashell serisiyle Samsung N150 arasındayım karar veremedim.
  • siyah renginde kampanya var
  • bende n150 ja08tr modeli var. pilini takarken üzeri kapatılmış sim kart yuvasını fark ettiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliapak

Selamlar. SAMSUNG N150 JA08TR (Beyaz) yi dün Eksen Bilgisayardan 610t TL'ye eşim için hediye aldım (kargoyla 1 günde geldi) ve şu anda da mesajı bu cihazdan yazıyorum. İlk günkü izlenimim oldukça kullanışlı ve şık. Asus ve bunun arasında gidip gelmiştim ama verdiğim karardan memnunum. 2GB Ram gerçekten işe yarıyor. Bir de nasıl ultimate kurarım bunu öğrenirsem o zaman süper olacak sanırım. Orjinal kurulumu ile Windows Deneyim Dizini derecesi şöyle :
    İşlemci Intel(R) Atom(TM) CPU N450 @ 1.66GHz 2,3
    Bellek (RAM) 2,00 GB 4,6
    Grafikler Intel(R) Graphics Media Accelerator 3150 2,9
    Oyun grafikleri 256 MB Toplam kullanılabilir grafik belleği 3,0
    Birincil sabit disk 5,9

Yorumlarını eksik etmeyenlere teşekkürler.

win7 ultimate kurmak için aşağıdaki linki inceleyin.

http://forum.donanimhaber.com/m_41850604/tm.htm

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.