Şimdi Ara

Palit GeForce GTX 460 Sonic Platinum 800MHz GPU hızıyla geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın en büyük ekran kartı üreticilerinden Palit, GeForce GTX 460 ile birlikte "Sonic" modelini yeniden gündeme taşımayı amaçlıyor. Hatırlanacağı üzere Palit, GeForce 7600GS Sonic modeliyle, o dönem de ciddi ses getirmiş ve yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Nvidia'nın resmi tanıtımı bugün yapılan GeForce GTX 460 modeli için Sonic ve Sonic Platinum olmak üzere iki model hazırlayan Palit, özellikle GeForce GTX 460 Sonic Platinum modeliyle iddialı geliyor zira kart 800MHz'de çalışıyor.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF104 GPU'sunun güç verdiği DirectX 11 destekli ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Grafik işlem birimi 800MHz'de görev yapan Palit GeForce GTX 465 Sonic Platinum modelinde paralel işlemci hızı 1600MHz, bellek çalışma frekansı ise 4000MHz olarak belirlenmiş. 336x paralel işlem birimine sahip olan Palit GeForce GTX 460 Sonic Platinum modelinin, sahip olduğu özel soğutucu ile sessiz ve serin çalıştığı belirtiliyor.

Sonic Platinum modeline ek olarak Sonic ve standart modellerini de lanse eden Palit, Sonic modeinde 725MHz GPU, 1450MHz paralel işlemci ve 3650MHz bellek saat hızlarını takip ederken, standart modelde ise referans hızlara sadık kalıyor yani GPU için 675MHz, paralel işlemciler için 1350MHz ve bellekler için de 3600MHz hızlarını benimsiyor. Standart modeli 192-Bit olan ve 768MB GDDR5 bellek kapasitesiyle gelen Palit, Sonic ve Sonic modellerinde ise 256-bit / 1GB GDDR5 bellekli modeli baz alıyor.

Palit'in yeni modelleri Newegg üzerinde sırasıyla 199.99$ (referans model), 219.99$ (Sonic modeli) ve 244.99$ (Sonic Platinum modeli) seviyesinden listelenmiş durumdalar.

• Uyku tutmadı sanırım

Peki ya baskıdevresi referans modelle aynı mı bu platinum ve sonic modellerinin?
  • 7600gs sonic bundan daha verimliydi. daha az güçle 100 dolar daha ucuz . şimdi aynı sınıf ama daha verimsiz. bir sonraki nesil aynı sınıf nasıl durur acaba...
  • Bu kart olayı bitirmiştir Guru nun testlerinde ak koyun kara koyun ortaya çıktı Fiyat 500 tl yi bulmaz inşallah
  • http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-460-review/1

bu linkte herşey ortya çıkıyor Palit GeForce GTX 460 Sonic Platinum hakkındayüzde 15-20 araı bi oc gtx 470 kadar performans veceğini sanıyorum
  • Guru'nun testlerinde Sonic neredeyse 5850/470 seviyelerinde bir performans ortaya koymuş. NVidia, Ati'yi vuracağım diye kendi ayağına ateş etmekten çekinmemiş.
  • gigabyte ve msi fanlar cok şekil olmuş

bu kart harbi harbi güzel geliyor gibi overclock yapınca
  • Kartın gözüme çarpan tek eksisi güç tüketim değeri
    Onun dışında oldukça güzel gözüküyor. @Father Torque dediği gibi Nvidia kendi kartlarını feda etmekten de kaçınmamış
  • bu kart guru3d testlerine göre hd 5850den daha iyi.gtx 470 in tam ddibinde..bunu oc edince gtx 470den biraz üstün oluveriyor kartınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 12 Temmuz 2010; 12:50:44 >
  • E ne var yani benimki de 816MHz'de çalışıyor.
  • eee GTX 470 ne işe yarıyor öyleyse?
  • atide bu kartların çıkışıyla yeni indirimler yapmaya başlar... çoktan gelmiş olması gereken indirimleri..
  • Ben bu 460 olayından hiç bir şey anlamadım, en iyi oyun kartı ise GTX480 gibi daha pahalılar ne olacak?
  • Diğer kartlara voltage mod yapmamışlar, tek voltajlı kart MSIın kartı 927MHz yapmış. Bence bekleneni vermiş GTX460.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Ben bu 460 olayından hiç bir şey anlamadım, en iyi oyun kartı ise GTX480 gibi daha pahalılar ne olacak?

yüksek çözünürlük ve ayar kısmadan oynamak isteyen hardcore oyuncular için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

bu kart guru3d testlerine göre hd 5850den daha iyi.gtx 470 in tam ddibinde..bunu oc edince gtx 470den biraz üstün oluveriyor kartınız

Sıç. Gittim teker teker baktım Far Cry 2 ve Resident Evil 5 hariç hiçbir oyunda geçememiş HD 5850 nin stok halini Palit Sonic Platinum. Çok güzel kart gün ışığı gibi ortada ama böyle gereksiz gereksiz yorum yazarsanız boş yere kart hakkında tartışma çıkar.
  • başlık bir yerden tanıdık geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 12 Temmuz 2010; 18:22:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

başlık bir yerden tanıdık geliyor

aynısı ya

şu pm' ini aç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Applejack -- 12 Temmuz 2010; 18:24:25 >
  • Yukarıdaki kartımı daha kullanamadan turuncu renkli fanın kulakçıklarını kırdım acaba buna uyan bir fan söyleyebilir misiniz?
  • arkadaşlar bu kart iyimi acaba alacağımda oyunları gta 4 cod 7 gibi oyunları full çözünrlükte oynayabilirmiyim acaba ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.