Şimdi Ara

Amına koyayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
3.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumdan haksız yere süresiz uzaklaştırıldığım için devrelerimi kaldırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhibbi- -- 14 Mart 2016; 12:50:39 >

• hocam bu pcb nın braz deişiği olarak lm 3886 nın war, internette dolaşıyor aslı size mi ait??

Amına koyayım
    şu devrenın versıyonu 7.51 mi? birde parça listesini vereblirmsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 10 Temmuz 2010; 22:56:45 >
  • Lm 3886nın daha çok beğenilmesinin sebebi daha kaliteli ses vermesidir TDA7294ün müzik gücü 100Wattır fakat test frekanslarında yani 1 khz gibi sabit sinyallerde devamlı olarak 70Watt rms güce sahiptir bu entegrede gerçekten kalite olarak çok beğendiğim bir entegredir ısınmasıda normalden biraz fazladır LM3886nın sesi daha kalitelidir ısınması bundan daha fazladır Lm 3886nın kendime ait olan bri çizimi var fakat deneme şansım olmadı denenmiş devreleri yapabilirsiniz
  • aslında elmde 2 adet lm war , şuana kadarda bulabildğim en düzgün pcb oydu, aslında pek elektronık bilgim yok fakat parçaları lehım pcb cıkarma felan sıkıntım yok, şu trafolardaki +0- olayını anlamış deilim lm için ne tür bi trafo almamız grek yada başka yoldan o voltajları elde edeblirmiyiz psu yu modıfye ederek vya 1-2 akü yardımıyla , baya bi soru sordum ma bu gun canımı cok sıktı o yuzden, pki sizin yaptgınız devrede bi sıkıntı yok ise onu ypacagım
  • Şunu baştan belirteyim devreyi denemedim çalışıp çalışmadığı konusunda bir garanti veremem fakat çizimde bir hata göremedim + 0 - olayına gelince
    +(artı) pozitif alternanstaki voltajı
    0(GND=Şase)Yüksüz
    -(eksi) Negatif Alternanstaki voltajı Belirtir bu tür beslemelere simetirk denir
    Simetrik beslemeler aynı zamanda asimetirk olarakta kullanabilirsin -(eksi)Alternans ile +(artı)Alternası kullanıp şaseyi boş bırakırsan artı ve eksi alternans voltajları toplamı bir gerilim elde edersin

Kolay Gelsin
  • sagolun hocam , çalışmalarınızı takıb edıyorum
  • DDenemek lazım. ENtegre ne kadar acaba
  • Bu devrenin maliyeti EN FAZLA 5 veya 6 tl olur. Bende yapmıştım güzel kaliteli ses veriyor ve küçük olması daha iyi.
    Avantajı kadar dez avantajıda var. Çok ısınması ve besleme konusundaki sıkıntı.
  • mustafa dere selam .. bu yaptığın devreleri satıyormusun ?yoksa sadece hobi amaclı mı
  • 3 sene geç kalmışsın
    bir 3 sene sonrada sana cevap gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewmez -- 7 Kasım 2013; 6:41:58 >
  • LM serisi entegrelerin ses kalitesi tartışılmaz şu ana kadar en az 4-5 kere TDA 7294 ile anfi yaptım hiç birinde LM 3886 daki ses kalitesini alamadım.

bana göre en iyi temiz sesi

1. STK
    2.MOSFET
    3. LM
    4.TDA
    5.LA

Serisi sırasıyla sunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

LM serisi entegrelerin ses kalitesi tartışılmaz şu ana kadar en az 4-5 kere TDA 7294 ile anfi yaptım hiç birinde LM 3886 daki ses kalitesini alamadım.

bana göre en iyi temiz sesi

1. STK
    2.MOSFET
    3. LM
    4.TDA
    5.LA

Serisi sırasıyla sunuyor.

Size kessinlikle katılıyorum, sonuna kadar haklısınız stk serisi entegrelerle aldığım sesi hiç bir entegrede bulamadım gerçektende müthiş.
  • Lm lerimi STK larımı çok seviyorum. Ellerimle yaptım hepsini Medyumları ve vokalleri çok güzel veriyor STK lar tabi ki 8 ohm luk kağıt diyaframlı ve çaplı bir hoparlörle
  • Diyotlar ne işe yaramakta?
  • Hayırdır hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nipp10

Diyotlar ne işe yaramakta?

Merhaba,

diyotlar doğrultma yapar. TRAFO dan gelen alternatif akımı alıp diyot aracılığı ile doğru akıma çevrilir. Bu şekilde entegreye verilir, aksi halde diyotsuz kullanılırsa entegreyi yada diğer devre elemanlarını yakması büyük olasılıkdır.

Ayrıca konuda kullanılan entegreler simetrik beslemelidir. Aynı zamanda simetrik voltaj, simetrik besleme gibi kelimelerin ne anlama geldiğini araştırmanı öneririm.
  • Bu devreyi 2x12AC ile beslersek kaç watt rms ses alırız.
  • Merhaba, entegre 2*12 volt ile çalışır mı kuşkuluyum, yinede denemek gerekli.

Ancak entegrenin kaç watt vereceği elindeki TRAFO nun WATT değeri ile ilgili. Şimdi 100 watt ses çıkışı verebilen bu entegreye 50 watt gücünde Trafo takarsan alacağın sesde ancak o kadar olur. Ayrıca sese yüklendiğin zaman sesde bozulma olacaktır. Fakat 200 watt trafo takarsan da entegrenin maksimum 100 watt çıkışından fazla ses gücü alamazsın bilgine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosu -- 25 Kasım 2014; 20:22:03 >
  • 2X12V ile denedim.Gayet güzel performans veriyor.Dolayısıyla daha fazla akım çekiyor.
    2x12V trafo var ise yarım dalga doğrultarak 2x33VDC yapıp devreye veriniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 25 Kasım 2014; 22:35:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.