- x
TP-Link TL-WR741ND Wireless Router (access point) Kurulumu Yardım
360 Cevap139212 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

52 Mesaj
9 Temmuz 2010; 12:54:38 

Kablolu modemi wireless çevirmek için aldım.2 gündür uğraşıyorum bir türlü kuramadım cihazı.Cihaz dinamik sitatik ve popoe seçenekleriyle geliyor hangisini seçtiysem seçeyim bir türlü kuramadım kolay kurulum programı router ayarlarını doğularken hep hata veriyor. Sinyal görünüyor fakat internet yok ne yapacağımı şaşırdım ürünü iade etmeden önce birde donanım habere yazayım dedim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

2 Mesaj
3 Ağustos 2010; 19:53:43 

merhaba bende bugün aldım v e aynı sorunları yaşıyorum...çözebildinizmi acaba sorunu lütfen cevap

54 Mesaj
3 Ağustos 2010; 23:04:06 

Şu anda bende aynı sorunla cebelleşiyorum. Yok mu bu modelden kullanan?

2 Mesaj
4 Ağustos 2010; 0:27:04 

arkadaşlar..ilgili satıcıyı arayan varmı yada bu konuda bir irtibat numarası bilen..bu nası iş ya..her kesdede aynı sorun olurmu...kolay kurulum cd diyor ama...anladığım kadarıyla çok zor bir iş...

14 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hatem
4 Ağustos 2010; 12:37:25 

bende bu gün spariş verdim. hepsi buradada adamlar kurulum 5 dakka sürmüyo diye yorum yapmış..

501 Mesaj
5 Ağustos 2010; 2:48:31 

Tüh bende az önce sipariş verdim. Bakalım kurabilecekmiyiz

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

489 Mesaj
7 Ağustos 2010; 16:18:01 

bende 2 gün önce aldım fakat ne yaptıysam internet gelmiyor makinaya bir çok access point kurdum ama bunu çözemedim kuran arkadaşlar neler yaptıklarını yazarlarsa belki birşeyleri atlıyoruzdur.şimdiden teşekkürler

KimiLer ßağır ßağıra, KimiLer usulca söyler, Duygular aynıdır asLında; GözLerin Cesaret versin ßende ßağırayım ama Şimdi UsuLcayım...

12133 Mesaj
7 Ağustos 2010; 16:41:59 

ss koyun ana ekranın yardımcı olabilirim size çünkü ben unuttum nasıl bir arayüzü olduğunu.

Senin Açtığın Yerde OnYedi Yürek Karanlığa Gömülür

345 Mesaj
7 Ağustos 2010; 17:05:30 

Kurulum çok basit içinden çıkan ayarları gösteren kağıtta herşey var aynen yapttım çalışyor.

hsevik by ESK.TKN

489 Mesaj
8 Ağustos 2010; 10:43:36 

dhcp bağlanan bilgisayar ip adresi filan atıyor ama internet gelmiyor çıldırmamak içten değil :) modemin arayüzünden baktığımda TL-WR741ND ip adresi alıyor fakat interneti dağıtmıyor kafam durdu bu konuda :)

KimiLer ßağır ßağıra, KimiLer usulca söyler, Duygular aynıdır asLında; GözLerin Cesaret versin ßende ßağırayım ama Şimdi UsuLcayım...

345 Mesaj
8 Ağustos 2010; 10:57:14 

Uydu net mi var sizde..

hsevik by ESK.TKN

2 Mesaj
9 Ağustos 2010; 18:54:03 

Merhaba. Bende dün aynı ürünü aldım. naughty_boy'un yaşadığı sorunların benzerini yaşadım. Sinyal vardı ama bir türlü internet erişimini sağlayamıyordum. Bunun nedenide internete bağlandığım ADSL modemin (Pikatel Combomax) ayarlarını yapmak için kullandığım adresin TP-Link Routerin ayarını yapmakta kullandığım adresle aynı olması. Yani ikisininde default adresi 192.168.1.1 şeklinde. Routerin adresini 192.168.X.1 şeklinde değiştirince internet sorunu halloluyor. Bunu router i bilgisayarınıza direkt bağlayıp, tarayıcıdan 192.168.1.1 (name: admin - pass: admin) adresine girip network\lan kısmından değiştirebiliyorsunuz. Bu böyle fakat bende başka bir sorun yaşıyorum. Kablolu internette hiçbir sorun olmamakla birlikte aleti kablosuz olarak kullanmaya çalıştığımda sürekli sinyalde kesinti yaşıorum. Örneğin youtube'dan bir video izliyorum, bir kaç saniyesini yüklüyor sonra kesiliyor. Hatta Wifi bağlantısı tamamen gidiyor. Ama çok sık gidip geldiğinden Windows7 ağ bağlantısını tamamen koparmıyor. Ağ takip programları ile de internetimin durumunu gözlüyorum. Veri akış grafiğindeki kesintileri gözle görebiliyorsunuz. Firmware güncellemesi şu bu denemediğim yol kalmadı. BGN den BG ye düşürdüm o da fayda etmedi. Artık ürünü aldığım yere iade edeceğim galiba. Sorun yaşayıpta çözebilen varsa beri gelsin

12 Mesaj
9 Ağustos 2010; 19:26:46 

Kablolu modemi kablosuza çevirecekseniz size TL-WA701ND Access point öneriyorum kendim kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım zaten ürünü değiştirme geri verme hakkınız olduğu kutunun üstünde bulunması lazım.
Teşekkürler

1396 Mesaj
12 Ağustos 2010; 5:20:36 

şu an TP-Link TL-WR741ND cihazla bağlı pc den yazıyorum. modemden gelen kabloyu wan portuna takın. quick setupta dinamik ip seçin. otomatik modemden ip alacaktır. modem ip niz 192.168.1.x ise routerdan network-- lan kısmına girip router lan ip sini 192.168.3.1 yapın dhcp serverdan ip leri 192.168.3.5 ten başlatıp 192.168.3.50 de bitirtin

modeminiz 192.168.2.1 ip li ise hiç bir şey yapmanıza gerek yok .
dikkat modeminizin dhcp açık olduğuna emin olun routera wan ip si vermesi lazım. ayrıca gateway vermesi lazım modem ip si olarak.

dikkat : kablo net kullanıyorsanız kablonetten mac adresi tanımlatmanız gerekebilir. 126 yı arayın.

unutmayın wan kısmında gateway olarak modem ip niz yazmıyorsa router modeme çıkamaz. sizde internete çıkamazsınız.

başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayars -- 12 Ağustos 2010; 5:21:32 >

501 Mesaj
14 Ağustos 2010; 4:33:02 

Ben access pointi bir türlü kuramadım geri yolladım. Yerine WA701ND istedim. İçinden çıkan broşürlerde bile
WA701 in acces point olduğunu belirtmiş..

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

1396 Mesaj
14 Ağustos 2010; 14:32:05 

gönderdiğin cihaz TL-WR741ND router dir aslında. access point alman iyi olmuş adsl de basit kullanımlar için daha iyi çözümdür. kablo nette router tavsiye ederim..

117 Mesaj
15 Ağustos 2010; 11:11:59 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

şu an TP-Link TL-WR741ND cihazla bağlı pc den yazıyorum. modemden gelen kabloyu wan portuna takın. quick setupta dinamik ip seçin. otomatik modemden ip alacaktır. modem ip niz 192.168.1.x ise routerdan network-- lan kısmına girip router lan ip sini 192.168.3.1 yapın dhcp serverdan ip leri 192.168.3.5 ten başlatıp 192.168.3.50 de bitirtin

modeminiz 192.168.2.1 ip li ise hiç bir şey yapmanıza gerek yok .
dikkat modeminizin dhcp açık olduğuna emin olun routera wan ip si vermesi lazım. ayrıca gateway vermesi lazım modem ip si olarak.

dikkat : kablo net kullanıyorsanız kablonetten mac adresi tanımlatmanız gerekebilir. 126 yı arayın.

unutmayın wan kısmında gateway olarak modem ip niz yazmıyorsa router modeme çıkamaz. sizde internete çıkamazsınız.

başarılar.

bende TLWR941N modelinden var modemin ip farklı olduğu için kurulumda hiç sorun yaşamadım fakat ağ paylaşımındaki diğer bilgisayarı daha önce görmeme rağmen şimdi göremiyorum o yüzden router ipsini değiştirdim fakat diğer bilgisayarı göremediğim gibi bu seferde belirgin bir hız düşmesi oldu size sorum dhcp ayarında verdiğiniz ip örnekleri neye göre? bende 192.168.3.100 den başlayıp 192.168.3.199 da bitiyor router ipsi 192i168.3.1 birde gerçekten kablosuzda kopukluklar oluyor aç kapa yapmam gerekiyor ayrıca mesafe olarakta evin içinde karşı odada çekim iyi ama 5 metre uzaktaki oada sinyal yok denecek kadar az bunda bir sorun var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bices -- 15 Ağustos 2010; 11:14:48 >

501 Mesaj
16 Ağustos 2010; 1:18:54 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

gönderdiğin cihaz TL-WR741ND router dir aslında. access point alman iyi olmuş adsl de basit kullanımlar için daha iyi çözümdür. kablo nette router tavsiye ederim..

Teşekkürler
Bakalım yenisi gelince kurabilecekmiyiz :)

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

501 Mesaj
31 Ağustos 2010; 3:00:11 

Evet arkadaşlar WR701ND geldi. Sorunsuz kullanabildim. Diğerinde acces point özelliği yok.

İNSAN DIŞIYLA AĞIRLANIR
İÇİYLE UĞURLANIR

3 Mesaj
17 Eylül 2010; 21:15:25 

arkadaslar hepsiburada.comdan tplink tl-wr741nd yerine tp link tl-wr701nd siparişi vermiştim amacım uydunet kablosuz modemimi wirelessa cevirerek hem laptopuma hemde masaustu bılgısayarımı aynı anda kullanabılmekti. tplink tl-wr701 işime yarar mı yoksa mecburen urunu degıstırmek zorunda mıyım bılgısı olan arkadaslar yardımcı olabılır mı?

2 Mesaj
21 Eylül 2010; 5:26:55 

Arkadaşlar bu konuda bende epey uğraştım ve en son hileli bir yolla halledebildim. O da şöyle oldu

1. aynı ip sahip modem varsa ip değiştirin. (ağ maskelerine dikkat edin)
2. wan yerine lan bağlantısına takarsanız iç ağ olarak kurmuş olursunuz.

wan yerine lan olarak kurdum 1 portu hibe ettim ama ne yapayım yoksa kafayı yiyecektim sabah saat 8 den beridir bunla uğraşıyorum ve şuan daha yeni (saat 05:00) bitti başka çözüm yolu olan arkadaşlarda varsa belirtirlerse sevinirim.

Biraz düşünün aşılamayacak bir problem yoktur

211 Mesaj
21 Eylül 2010; 9:58:52 

Arkadaşlar bende bu TP-LİNK modem ve Ap sinden dertliyim. ne yaptıysam AP ile modem arasındaki bağlantıyı düzgün bir şekilde kullanamıyorum. Başka markaya yönelmek zorunda kalacağım yakında....

287 Mesaj
21 Eylül 2010; 22:22:32 

Arkadaşlar motorola kablo modeme tp-link 741 alarak bağladım, burada arkadaşların yazdığı her şeyi denedim, kendi kurulum cd'sini de denedim ancak internete bir türlü bağlayamadım. Statik ıp adresimi girdim yine de olmadı, tekrar dinamik adres al'a ayarladım. Son çare olarak buarada yazılanlara artı olarak ilk kurulumda şifre vermiştim, bu şifreyi kadırarak şifresiz bağlanmayı denedim ve sonuç mükemmel oldu, ama benden de bir iki saati götürdü bu iş. Daha sonra herşeyin düzgün çalıştığını anlayınca tekrar kablosuz ağ şifremi verdim, şu an tıkır tıkır kablosuz bağlantımı kullanıyorum, ama kolay olmuyor uğraştırıyor yani.

Vaio Ns21m/s & Hp Dm-1 & Wd Live Tv & LG PA70G Led PJ

2186 Mesaj
28 Eylül 2010; 22:44:48 

COM21 DOXPORT DP1110XB model kablo net modeme sahibim ve başlıktaki routerı satın aldım burda yazılanları denedim fakat bir türlü başarılı olamadım. Modem ipsi http://192.168.100.1 yanlış bilmiyorsam, router'ın ipsini değiştirdim fakat yine de olmadı başka ne yapabilirim ki.

211 Mesaj
28 Eylül 2010; 23:28:53 

En sonunda bağlantıyı kurdum ve 3 gündür sorunsuz kullanıyorum. bihayli uğraş ve sabırsan sonra.

Aynı derdi çeken arkadaşlar olursa diye yazıyorum;

Modemin tanıtımı için açılan konuda arkadaşların belirttiği gibi web-128 şifrelemede 4 satır sifreyide aynısı yaptım. Ap de İP adresim modeminki ile aynı olmasın diye 192.168.1.10 yapmıştım onu 192.168.2.10 yaptım. sonra tekrardan çubuklar üstünde ünlem duruyordu ve ağ ayarlarına girip tanıla/onar dedim. bilgisayarı yeniden başlattım ve artık 3 gündür sorunsuz kullanıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

COM21 DOXPORT DP1110XB model kablo net modeme sahibim ve başlıktaki routerı satın aldım burda yazılanları denedim fakat bir türlü başarılı olamadım. Modem ipsi http://192.168.100.1 yanlış bilmiyorsam, router'ın ipsini değiştirdim fakat yine de olmadı başka ne yapabilirim ki.

2186 Mesaj
29 Eylül 2010; 0:13:45 

quote:

Orijinalden alıntı: maverickk

En sonunda bağlantıyı kurdum ve 3 gündür sorunsuz kullanıyorum. bihayli uğraş ve sabırsan sonra.

Aynı derdi çeken arkadaşlar olursa diye yazıyorum;

Modemin tanıtımı için açılan konuda arkadaşların belirttiği gibi web-128 şifrelemede 4 satır sifreyide aynısı yaptım. Ap de İP adresim modeminki ile aynı olmasın diye 192.168.1.10 yapmıştım onu 192.168.2.10 yaptım. sonra tekrardan çubuklar üstünde ünlem duruyordu ve ağ ayarlarına girip tanıla/onar dedim. bilgisayarı yeniden başlattım ve artık 3 gündür sorunsuz kullanıyorum.

Bunu da denedim olmadı, var mı başka önerisi olan?
Bir de yapamazsam iade edeceğim yerine hangi ürünü önerirsiniz?

287 Mesaj
29 Eylül 2010; 20:12:50 

Kablosuz routerin menüsünden fabrika ayarlarına geri döndürün ve kurulumu baştan yapın, eğer modeminizle aynı adresi paylaşıyorsa resetten sonra routerin adresini değiştirin, routerin menüsünden, otomatik ip bul ayarının açık olduğundan emin olun, daha sonra 'hiçbir şifreleme yapmadan' kurulumu tamamlayın, şifresiz bir bağlantınız olsun. Daha sonra sorunsuz internte girdiğinizden emin olunca kablosuz bağlantınıza şifre verebilirsiniz.

Ben uzun uğraşlar sonucunda bu şekilde hallettim ve şu an bu bağlantıdan internetimi kablosuz olarak kullanabiliyorum yaklaşık bir haftadır.

Asla bağlantı sorunum yok, çok memnunum, evin her yerinden sorunsuz bağlantı sağlıyor.

Vaio Ns21m/s & Hp Dm-1 & Wd Live Tv & LG PA70G Led PJ

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Eylül 2010; 20:22:09 

2 Mesaj
9 Kasım 2010; 5:45:05 

arkadaşlar, kurulumu 5 dakika filan değil sadece, kabloları tak ve kullanmaya başla. olmuyor mu? o zaman sorunun sebebi belli, şöyleki;
ben de bu ürünü aldım, 1 gece boyunca uğraştım sabahladım olmadı, bilgisayarcıya gittim, adam internet (adsl) kablosunu (kablolu modemden bilgisayara taktığımız kablo) wr741nd ye taktı, wireless ile bağlandı laptop ile alete, internet explorer e çift tık aaa internet var.

PEKİ SORUNUN SEBEBİ NE?
sebep şu: wr741nd sizin modeminizden IP numarası almıyor, bunun sebebi de modeminizdir arkadaşlar, ben zyxel 662hw-61 kullanıyorum, bilgisayarcıda sorunun modemde olduğunu anladıktan sonra, modemin yazılımını güncelledim ve sorun düzeldi. kabloları hem modem hemde wr741nd kapalı iken takın, önce modeminizi en az 1 dakika sonra da wr741nd yi açın.
eğer kablolu modeminizin ip numarası 192.168.1.1 ise, wr741nd yi 192.168.2.1 yapın, sonra wireless e şifre koyun (eğer kablolu modemin ip numarası 192.168.1.1 değilse sadece wireless e şifre koyun), cd filan lazım değil, arayüzü kullanarak yapabilirsiniz, zaten cd den kursanız bile, wireless e şifre koymak için arayüzü kullanmak zorundasınız (192.168.1.1, değiştikten sonra 192.168.2.1)
NOT: eğer wr741nd yi b/g/n modunda kullanacaksanız WEP şifreleme KULLANMAYIN, WPA-PSK/WPA2-PSK kısmından şifre verin.

ÖNEMLİ:wr741nd nin ip numarsını değiştikten ve şifre koyduktan sonra kapatıp açın (reboot). arayüzden de yapabilirsiniz, prizi de çıkartıp takabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopteq -- 9 Kasım 2010; 5:48:46 >

6126 Mesaj
29 Kasım 2010; 15:12:33 

Aynı sorunlarla uğraşan biri olarak routerın ip adresini 192.168.X.1 olarak değişmek gerekiyormuş diyebilirim..Sorunsuz kullanılıyor bu işlemden sonra..

1 Mesaj
29 Kasım 2010; 15:16:11 

slm nbr

3211 Mesaj
30 Kasım 2010; 23:33:04 

keşke wa serisi alsaydınız ben fişi taktım ve direk kablosuz çalışma hazırdı uğraşmanıza değmez

76 Mesaj
23 Aralık 2010; 18:54:39 

modemin kurulum cd değilde ip yizıp modeme girin giriş kullanıcı ad:admin şifre:admin ip 192.168.1.2 gerekli ayarları yapın

271 Mesaj
15 Kasım 2011; 20:25:38 

Arkadaşlar;
Aynı modelin bir değişiği olan WR1043 ü kullanıyorum...
Modem sorunusuz kuruldu.
Ancak modemin arayüzüne 192.168.1.1 den ulaşamıyorum.
İnternet alt kattan kabloyla geliyor ve dağıtıcıdan geliyor....WAN çıkışına bağlı gelen kablo...
Dediğim gibi nette sorun yok ama arayüzüne ulaşlamdığım için port da açamıyorum...
Arayüze girince şöyle bir hata veriyor (şifre girmeden yanlış girdin resetle diyor reset yaptığım halde giremiyorum)
0

5774 Mesaj
15 Kasım 2011; 20:35:39 

alt kattan dağıtıcıdan kastın cat-5 kablo ile switch'ten mi geliyor yani ağ kablosu olarak mı geliyor?
aşağıdan gelen kabloyu wan portuna değilde lan'lardan herhangi birine takarak dene.

271 Mesaj
15 Kasım 2011; 22:26:17 

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

alt kattan dağıtıcıdan kastın cat-5 kablo ile switch'ten mi geliyor yani ağ kablosu olarak mı geliyor?
aşağıdan gelen kabloyu wan portuna değilde lan'lardan herhangi birine takarak dene.

evet switch demek istedim ağ kablosu ile geliyor
dediğini denedim ama internet hep gidiyo...

5774 Mesaj
15 Kasım 2011; 22:27:52 

quote:

Orijinalden alıntı: bidi_52

evet switch demek istedim ağ kablosu ile geliyor
dediğini denedim ama internet hep gidiyo...

ok. tamam gitsin önemli diil. router'in ayarlarını yapıcaksın şimdi.
wan girişi kapatıcaksın ayarlardan direkt lan çalışacak.

271 Mesaj
15 Kasım 2011; 22:59:14 

quote:

ok. tamam gitsin önemli diil. router'in ayarlarını yapıcaksın şimdi.
wan girişi kapatıcaksın ayarlardan direkt lan çalışacak.

onun nasıl yapılacağı hakkında fikrim yok ki?

271 Mesaj
15 Kasım 2011; 23:08:11 

WAN da bağlıyken 192-168-1-100 iken ıp bu durumda 19216811 den giremiyorum
LAn dan bağlı ike 192-168-2-5 oluyo bu durumda 19216811 den giremiyor muşum çünkü oto ip almalıymış onu yapınca router a ulaştım şükür ayarları hallettim
portumda açık yolumda....
tekrar teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bidi_52 -- 15 Kasım 2011; 23:36:29 >

5774 Mesaj
15 Kasım 2011; 23:43:01 

quote:

Orijinalden alıntı: bidi_52

WAN da bağlıyken 192-168-1-100 iken ıp bu durumda 19216811 den giremiyorum
LAn dan bağlı ike 192-168-2-5 oluyo bu durumda 19216811 den giremiyorum 19216821 den se ana modeme ulaşıyorum...routera değil

anladığım kadarı ile switch'e bağlı asıl modemin ip'si 192.168.2.1
şimdi sorun şu tplink wr serisi yani routerler wan girişini kullanırsan 2'li gruptan alıp 1'li grupta dağıtım yapıyorlar yada
tam tersi oluyor. yapman gereken modemden gelen kabloyu çıkarıp direkt roter'a lan'dan kablo ile bağlanıp
pc'ni manuel ip vererek örn. 192.168.1.5 router'inin lan adresine 192.168.2.10 gibi modemle çakışmıyacak
bir adres girmek. dhcp kapatmak ve ip'leri direkt modemden almak.

271 Mesaj
16 Kasım 2011; 9:16:58 

teşekkürlerrrrr

271 Mesaj
17 Kasım 2011; 19:42:51 

Bir de bilgisi olan arkadaşlar bu modemde NAS aygıtı nasıl paylaşıcam Usb den taktım aleti routerden paylaş dedim ok dedi ama ağda görümiyorum HDD...?

148 Mesaj
23 Kasım 2011; 20:21:54 

Arkadslar bende wa 701nd modeli bugun aldım fakat cıhaz uzerınde wan girişi yokki sadece 1 gırıs var onun üzerindede lan yazıyor. Kurulumu gercekleştıremedım. Biz apartmanca ortak net aldık herkezın evınede kablo gıdıyor bende kablo ucuna bunu takarsam wıreless olarak kullanabıleceğımı dusundum bu kabloyu sımdı lan yazan yeremı takıcam yoksa cıhazımı yanlıs model aldık

5774 Mesaj
23 Kasım 2011; 20:25:25 

quote:

Orijinalden alıntı: rise of fall

Arkadslar bende wa 701nd modeli bugun aldım fakat cıhaz uzerınde wan girişi yokki sadece 1 gırıs var onun üzerindede lan yazıyor. Kurulumu gercekleştıremedım. Biz apartmanca ortak net aldık herkezın evınede kablo gıdıyor bende kablo ucuna bunu takarsam wıreless olarak kullanabıleceğımı dusundum bu kabloyu sımdı lan yazan yeremı takıcam yoksa cıhazımı yanlıs model aldık

cihaz doğru sıkıntı yok.
evine gelen cat-5 kabloyu lan yazan yere tak.
ayarlarını yap wifi yayının başlasın.

eğer kablolu cihazların varsa 5'li yada 8'li bi switch alıp evine gelen kabloyu önce switch'e grip
ordan dağıtabilirsin.

lakin bu cihaz yerine wr serisi bir router alsaydın switch ile felan uğraşmazdın.

bide madem ap aldın niye 5110g tarzı güçlü bir ürün almadın. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 23 Kasım 2011; 20:28:03 >

148 Mesaj
23 Kasım 2011; 20:38:59 

quote:

cihaz doğru sıkıntı yok.
evine gelen cat-5 kabloyu lan yazan yere tak.
ayarlarını yap wifi yayının başlasın.

eğer kablolu cihazların varsa 5'li yada 8'li bi switch alıp evine gelen kabloyu önce switch'e grip
ordan dağıtabilirsin.

lakin bu cihaz yerine wr serisi bir router alsaydın switch ile felan uğraşmazdın.

bide madem ap aldın niye 5110g tarzı güçlü bir ürün almadın. ?

Ustadım pek anlamam bu ıslerden fiyatı uygun diye aldım bunu. zaten evde 1 laptop 1 de ps3 var 2 snede baktım full cekıyor gösteriyor. Kabloyu oraya taktım dedigın gıbı fakat bu seferde sınırlı bağlantı isareti çıkıyor nete girmiyor. ne ayar yapacagımıda anlamadım kitapcık pek bahsetmemıs bır tek gırıp ayarlardan access pointi sectim birde ulkeyı Turkiye yaptım baska bıyerde ayar yapılması gerekıyormu? o bahesettıgnı ip ler felan fabrika ayarlarındaki gibi 192.168.1.254 olarak duruyor

5774 Mesaj
23 Kasım 2011; 20:46:46 

laptop ta elle dns ayarlamayı biliyorsan dns ayarlayıp bir dene bağlantıyı.
eğer bağlanırsa ap'den ufak bi ayar daha yazıcam sana.
yoksa ap'nin bütün ayarlarını yeniden yapmak en sağlıklısı.

148 Mesaj
23 Kasım 2011; 21:56:41 

quote:

laptop ta elle dns ayarlamayı biliyorsan dns ayarlayıp bir dene bağlantıyı.
eğer bağlanırsa ap'den ufak bi ayar daha yazıcam sana.
yoksa ap'nin bütün ayarlarını yeniden yapmak en sağlıklısı.

DNS ayarları pc olarak Open DNS yı kullanıyorum 208.67.222.222 su an evımde kendı wıreless netımde bır sorun yok. bırde soyle bır problem var modemın ara yuzune ulasmakta problem. Az once yenıden denedım pc cıhaza baglanıyor ama ara yuze gırmıyor wırelessı kestım. cıhazı kapatıp actım. pc yı kapatıp actım , kıtapcıkta yazan 192.168.1.100 u felanda yazdım yıne olmuyor. Cıhaza arkadan reset atınca gırıyor amaUstad benım baglantı ayarları bu sekılde asagıdakı lınklere foto ekledım
ne degıstırıcez

0

0

0

5774 Mesaj
24 Kasım 2011; 7:25:47 

slm.
bağlantı evime switch'den geliyor demiştin. öncelikle o switch'e bağlı merkezi modemin ip adresini bul. örn. ip'si 192.168.2.1 olsun.
ap'nin ip'sini aynı grupta fakat farklı bir ip gir lakin dikkat et genelde ap cihazlar 254 ip alırlar apartmanda başka birisi de muhakkak bir ap
takmıştır çakışıyor olabilirsiniz. o yüzden bence 254 yerine farklı bir ip ver.

gateway kısmına modemin ip adresini gir.
wireless settingsteki b/g/n olan yeri g yap.

pc'ni otomatik ip manul dns olarak ayarla ve bu şekilde bir dene. eğer ip alamazsan. pc'ne manuel ip ve manuel dns ver.

148 Mesaj
24 Kasım 2011; 12:29:58 

quote:

slm.
bağlantı evime switch'den geliyor demiştin. öncelikle o switch'e bağlı merkezi modemin ip adresini bul. örn. ip'si 192.168.2.1 olsun.
ap'nin ip'sini aynı grupta fakat farklı bir ip gir lakin dikkat et genelde ap cihazlar 254 ip alırlar apartmanda başka birisi de muhakkak bir ap
takmıştır çakışıyor olabilirsiniz. o yüzden bence 254 yerine farklı bir ip ver.

gateway kısmına modemin ip adresini gir.
wireless settingsteki b/g/n olan yeri g yap.

pc'ni otomatik ip manul dns olarak ayarla ve bu şekilde bir dene. eğer ip alamazsan. pc'ne manuel ip ve manuel dns ver.

Ustad bırde soyle 1 problem var cıhazın ara yuzune sadece cıhaza reset atark gırebılıyorum ilk kurulumdan sonra bırdaha kesınlıkle gırmıyor. Ne yapmam gerekıyor. Baglantı ısmı gozukuyor baglanıyorum sınırlı baglantı cıkıyor ve cıhazın menusune gırmıyor

5774 Mesaj
24 Kasım 2011; 12:35:48 

cat5 kabloyu pc den direk cihaza takınca cihaza manuel ip verdiginizde girmesi lazım. Eger girmiyorsa cihazda sorun var demektir. Fakat cihaza apartmanın cat5 kablosunu taktıgınızda girmiyorsa buyuk ihtimalle ip cakısıyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

34 Mesaj
25 Kasım 2011; 21:30:14 

Tp-Link TL-WR740N 150Mbps Kablosuz Router cihazını hepsiburada.com'dan aldım bugün ve müşterimin kablolu modemine taktım. Kurulum çok sürmedi dinamik seçtim geçtim internete bağlandı ama nasıl bağlandı çoooooook yavaşşşşşşş. Buna mutlak bir çözüm bulmam lazım. Problem ne olabilir neden bu kadar yavaş?

5774 Mesaj
25 Kasım 2011; 22:32:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Cemozkan

Tp-Link TL-WR740N 150Mbps Kablosuz Router cihazını hepsiburada.com'dan aldım bugün ve müşterimin kablolu modemine taktım. Kurulum çok sürmedi dinamik seçtim geçtim internete bağlandı ama nasıl bağlandı çoooooook yavaşşşşşşş. Buna mutlak bir çözüm bulmam lazım. Problem ne olabilir neden bu kadar yavaş?

ap'ye yakın durumdaykende yavaşlık devam ediyormu ?

4 Mesaj
26 Kasım 2011; 23:42:53 

selam herkese,

ben de bu üründen aldım ve sorunum aynı.

pcnin ipsi 192.168.1.1 ve routerinki de aynı. bu nedenle kurulumda uyarı veriyo başarısız olarak. önce pcnin ipsini
değiştirdim help kısmında oldugu üzere, daha sonra tekrar cdyi takıp kurulumu yaptım fakat aynı uyarıyı aldım.
cdsiz giriş yaptıgımda kullanıcı adı ve şifrede admin yazıyorum yanlış diyo, ilk yazdıklarımı unutmusum. routeri resetliyorum yan power dügmesi açıkken 8-10 saniye arasında reset tusuna basılı tutuyorum, sisteme tekrar girip kullanıcı adı ve parolayı admin olarak yazdıktan sonra yine açılmıyo. kısaca resetlemeyi de yapamadım.

nokta atışlarıyla cevap verecek arkadaş cok hayır duamı alacak yeterki çözsün derdimi :)

34 Mesaj
27 Kasım 2011; 0:55:12 

Artık hiç bağlanmıyor ip çakışması yok modemler arası. modemden gelen kabloyu portlara takıp denedim son olarak dhcp kapattım oda olmadı.

5774 Mesaj
27 Kasım 2011; 13:51:12 

şimdi sanırım sıkıntınız şu.
tp-link wr serisi cihazlar router özelliklerinden dolayı bağlandığı ağ grubundan farklı
bir grupta ip veriyor. genelde 2'li grupta.
birde evinize gelen cat-5 kabloyu cihazın wan (mavi olan port) portu yerine 1. lan (sarı port) larından birisine girerek
deneyin.

451 Mesaj
28 Kasım 2011; 12:42:21 

ben ömrümde bu kadar sorunlu bi cihaz daha gormedim, baglansada hız 2mb iken 1 mb ye düşürüyor, arada kayboluyor, wireless performansı cok zayıf. iadeeeeeeeeeeeee

Sistem 1: q6600, asus p5k-e wi-fi, 500 gb seagate 32mb ncq hd,gz-x3 kasa,philips dvd-ram, 4 gb kingston 800 mhz ram, sapphire 2600xt 256mb ddr4, samsung 226bw .
Sistem 2: e8400, p35c ds3-r , 250mb seagate 16 mb 3.AAC, 2 gb kingstone 800 mhz ram, 7300 gt 512 mb ddr2. Samsung DVDRW

6955 Mesaj
28 Kasım 2011; 22:12:39 

airties 6372ye http://www.hepsiburada....bd132044&categoryId=410
linkteki AP yi takarak kullanabilrmiyim?
iki modemde kablosuz yayın yapar mı?

5774 Mesaj
29 Kasım 2011; 2:03:13 

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

airties 6372ye http://www.hepsiburada....bd132044&categoryId=410
linkteki AP yi takarak kullanabilrmiyim?
iki modemde kablosuz yayın yapar mı?

slm.
linkini verdiğiniz ürün access point değil routerdir.
amacınız 6372'den interneti kablosuz alıp kablosuz dağıtmakmı
yoksa kablo ile alıp kablosuz olarak dağıtmak mı?