Şimdi Ara

Sony'den üç yeni kompakt kamera: DSC-WX5, DSC-TX9, DSC-T99

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony kısa süreli bir sessizlik döneminin ardından ikisi Exmor R CMOS sensörlü (DSC-WX5 ve DSC-TX9), birisi Super HAD CCD sensörlü (DSC-T99) olmak üzere üç yeni kompakt kamerasını kullanıma sunuyor. DSC-WX5 ile DSC-TX9, yüksek ISO değerlerinde daha başarılı noise performansı iddiası taşıyan 12.2 megapiksel çözünürlüğünde CMOS sensörün yanısıra Full HD video kaydı (50i), 3D sweep panaroma modu ve sweep multi angle desteğiyle ön plana çıkmakta. Ayrıca DSC-TX9, 3.5 inç (~8.89 cm) boyutunda ve 921.600 piksel çözünürlüğünde LCD ekranıyla dikkatleri üzerinde topluyor. Sony tarafından belirtilenlere göre 3D sweep panaroma moduyla 100 adede kadar çektiğimiz fotoğraflar otomatik olarak

stereoskopik

kareler oluşturacak şekilde birleştiriliyor. Böylece yaptığınız çekimleri 3D destekleyen LCD veya plazma televizyonunuzda görüntüleyebiliyorsunuz. Sweep multi angle modunda ise hızlıca farklı açılardan 15 tane fotoğraf çekiyorsunuz ve çekimden sonra kamerayı sağa veya sola oynattığımızda nesneler 3 boyutlu gibi görünüyor. Kamera hareketlerinin algılanması için özel sensörlere yer verilmiş.

Sony WX5, TX9 ve T99'un eylül ayının ortalarına doğru sırayla 319, 399 ve 249 Euro civarında global pazara giriş yapması bekleniyor.

Sony CyberShot DSC-WX5 / Teknik özellikler:

Boyut ve ağırlık: 92 x 52 x 22 cm; 130 gram (Batarya hariç)

Batarya:
    NP-BN1 lityum N, 230 poza kadar çekim imkanı (CIPA standartlarına göre)

Sensör:
    1/2.3 inç, Exmor R CMOS sensör, 12.2 megapiksel

Objektif:
    24-120 mm, 6 element - 5 grup

Optik zum / Dijital zum:
    5x / 6.1x

Video kaydı:
    Var, 1920x1080, 1280x720, 1440x1080, 640x480

Görüntü stabilizasyon sistemi:
    Var

Yüz algılama teknolojisi:
    Var

Diyafram aralığı:
    f/2.4 @ 24 mm; f/7.1 @ 120 mm

ISO aralığı:
    125-3200

Enstantane hızı:
    1/1600 sn'yeye kadar

LCD ekran:
    2.8 inç, 460.800 piksel TFT

Kameranın açılış hızı:
    1.8 sn

Kameranın ard arda çekim hızı:
    10 FPS

3D Sweep Panaroma modu:
    Var

Sweep Multi Angle desteği: Var

Giriş ve çıkışlar:
    USB 2.0 ve HDMI

Depolama:
    32 MB dahili bellek, Memory Stick Duo/Pro Duo/ Pro HG Duo -

SD/SDHC/SDXC desteği

Sony CyberShot DSC-TX9 / Teknik özellikler:

Boyut ve ağırlık: 98 x 60 x 18 cm; 133 gram (Batarya hariç)

Batarya:

Sensör:
    1/2.3 inç, Exmor R CMOS sensör, 12.2 megapiksel

Objektif:
    25-100 mm, 12 element - 10 grup

Optik zum / Dijital zum:
    4x / 4.9x

Video kaydı:
    Var, 1920x1080, 1280x720, 1440x1080, 640x480

Var

Var

Diyafram aralığı:
    f/3.5 @ 25 mm; f/6.3 @ 100 mm

ISO aralığı:
    125-3200

Enstantane hızı:
    1/1600 sn'ye kadar

LCD ekran:
    3.5 inç, 921.600 piksel TFT

Kameranın açılış hızı:
    1.3 sn

10 FPS

3D Sweep Panaroma modu:
    Var

Sweep Multi Angle desteği: Var

Giriş ve çıkışlar:
    USB 2.0 ve HDMI

Depolama:
    32 MB dahili bellek, Memory Stick Duo/Pro Duo/ Pro HG Duo - SD/SDHC/SDXC desteği

Sony CyberShot DSC-T99 / Teknik özellikler:

Boyut ve ağırlık: 93 x 56 x 17 cm; 105 gram (Batarya hariç)

Batarya:

Sensör:
    1/2.3 inç, Super HAD CCD sensör, 14.1 megapiksel

Objektif:
    25-100 mm, 12 element - 10 grup

Optik zum / Dijital zum:
    4x / 4.7x

Video kaydı:
    Var, 1280x720, , 640x480, 320x240

Var

Var

Diyafram aralığı:
    f/3.5 @ 25 mm; f/6.3 @ 100 mm

ISO aralığı:
    80-3200

Enstantane hızı:
    1/1600 sn'ye kadar

LCD ekran:
    3.0 inç, 230.400 piksel TFT, dokunmatik

Kameranın açılış hızı:
    1.5 sn

0.69 FPS

3D Sweep Panaroma modu:
    Yok

Sweep Multi Angle desteği: Yok

Giriş ve çıkışlar:
    USB 2.0

Depolama:
    32 MB dahili bellek, Memory Stick Duo/Pro Duo/ Pro HG Duo - SD/SDHC/SDXC desteği

• ben de tam dsc-wx1 mi yoksa dsc-hx5v mi diye bakınıyordum.
  • cep telefonu gibi kompakt kameralarda da çeşit o kadar arttı ki insan almak istediğinde ne yapacağını şaşırıyor.. kompakt kameralarda full hd video kaydının yaygınlaşması güzel bir olay ama uzun süre çalıştığında ısınan algılayıcının resim kalitesi üzerinde olumsuz etkisi olduğu biliniyor... tabi belki yeni teknolojiler geliştirmişlerdir..
  • evet katılıyorum fotoğraf ve video kalitesin'den öncelik ihtiyacını belirleyip makina alanların dışında
    birde anlamayıp araştırmadan dünya para verip hüsrana uğrayıp umduğunu bulamayan ve makina alıp pişman olanlar çok
    foto kalitesi önceliği ve video arayan kullanıcının makina'da hangi özelliğin olması gerektiğini bilen kişi zaten her reklam edilen makinayı almaz.

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

cep telefonu gibi kompakt kameralarda da çeşit o kadar arttı ki insan almak istediğinde ne yapacağını şaşırıyor.. kompakt kameralarda full hd video kaydının yaygınlaşması güzel bir olay ama uzun süre çalıştığında ısınan algılayıcının resim kalitesi üzerinde olumsuz etkisi olduğu biliniyor... tabi belki yeni teknolojiler geliştirmişlerdir..
  • Isınma sorununü ve daha yüksek enerji tüketimi dolayısıyla CCD sensörler CMOS'lar karşısında mücadeleye 1-0 yenik başlıyorlar.
  • umarim tx9 daha kaliteli foto cekebiliyordur tx7 den. gerci pixel density 37 den 43 e cikmis ama yinede fotolari gormek lazim .canon ixus 300 hs alicam bu gidisle sony duzgun bisiy cikaramadi gitti.
  • HDD Video kalitesi için Sony özellikle W serisini kesinlikle önermiyorum. Tabii burada bahsedilen Sony Cyber-shot DSC-WX5 benim aldığım WX1 serisinden sonra çıktığından bilemem, ama WX1 bu sene Chip dergisi tarafından sınıfında en iyi makine olarak tam puan aldı, varın sonucunu siz düşünün.

Burada tartışılan HD video çekimi olunca benim özellikle bu amaç için aldığım makinem Sony Cyber-shot DSC-WX1 HDD video çekimi bakımından vasat altı.

Nedenlerine gelince, birincisi çekim yaparken arka tarafında rahatsız edici bi cızırtı yapıyor ve bu kayıda olabildiğince giriyor.

İkincisi çekim yaparken odaklama sorunu yapıyor ve sabit bi yerde tuttuğunuz makinenizin çektiği görüntünün yarısının bulanık olduğunu görüp dehşete kapılıyorsunuz. HDD video bakımından W serisi tamamen vasat. Kimseye önermiyorum hatta elimden çıkarmak için fırsat arıyorum, ama fotoğraf kalitesi mükemmel umarım WX5'de inşallah böyle bi durum yoktur da ben de makinemi elden çıkarır onu alırım...

• HDD Video kalitesi için Sony özellikle W serisini kesinlikle önermiyorum. Tabii burada bahsedilen Sony Cyber-shot DSC-WX5 benim aldığım WX1 serisinden sonra çıktığından bilemem, ama WX1 bu sene Chip dergisi tarafından sınıfında en iyi makine olarak tam puan aldı, varın sonucunu siz düşünün.

Burada tartışılan HD video çekimi olunca benim özellikle bu amaç için aldığım makinem Sony Cyber-shot DSC-WX1 HDD video çekimi bakımından vasat altı.

Nedenlerine gelince, birincisi çekim yaparken arka tarafında rahatsız edici bi cızırtı yapıyor ve bu kayıda olabildiğince giriyor.

İkincisi çekim yaparken odaklama sorunu yapıyor ve sabit bi yerde tuttuğunuz makinenizin çektiği görüntünün yarısının bulanık olduğunu görüp dehşete kapılıyorsunuz. HDD video bakımından W serisi tamamen vasat. Kimseye önermiyorum hatta elimden çıkarmak için fırsat arıyorum, ama fotoğraf kalitesi mükemmel umarım WX5'de inşallah böyle bi durum yoktur da ben de makinemi elden çıkarır onu alırım...

• @DH Misafiri,
    sizin makinada bir problem olabilir.
    HX5V makinam var ve HD videolarda bahsettiğiniz sorunlar olmadı. Mükemmel bir makina olmayabilir ama cızırtılı veya bulanık video çekmiyor.
  • Sanırım yazdığım dikkatli okunmamış benim bahsettiğim WX1 modeli. Sizinki ile aynı değil ve dediğim gibi W serisinde videoları böyle çekiyor ve bulanık çekiyor. Kendi makinanız başka seriden ve başka model ise tersini iddia etmek biraz saçma değil mi?

WX1 ile çekilmiş uzakdoğu amatör videosundaki sesleri dinleyerek aynı sonuca varabilirsiniz. arka plandaki cızırtılı ses bütün video boyunca var. bi de odaklama sorunu olması en kötü yanı...

http://v.youku.com/v_show/id_XMTQ2MzcyNjM2.html
  • Lütfen HX5V makinesi olanlar WX1 makinesinin video kalitesizliği hakkında yorum yapmasın.
  • bende wx5 var tek kelime mükemmel sony nin diğer ccd modellerini kesinlikle önermem ne olursa olsun onun yerine canon tercih edin ama cmos ta ben kendi foto makinem adına konusuym kesinlikle mükemmel
    video kaydında hiç bir problem yok ses stereo ve hd çekim kusursuzz
    fotoğraf çekim hızı yüksek
    saniyede 10 tane foto çekme modu var ayrıca
    arka plan flulastrma super
    3 boyut cekm super
    batarya 2 saatte sarj oluyor ve kullanım süresi baya bi uzun
    benden bu kadar :)
  • DSC-T99 u tavsiye ederim ince şık Carl Zeiss Lens dokunmatik ekran ve HD Video Kaydı fiyat ta oldukça iyi 399 Tl

http://www.enpazar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=85508
  • Sony Shbershot DSC-TX9 Dig.Fot Makinesi (Sony Eurasia Garantili)

bütün renkleri mevcutmuş.
    http://www.hesapsepeti.com/urun/sony-shbershot-dsc-tx9-digfot-makinesi-sony-eurasia-garantili.aspx
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.