Şimdi Ara

8. SINIF SBS SONUÇLARI | KİMLER KAÇ PUAN ALDI ? | ANA KONU (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
1
Favori
44.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oviedo

quote:

Orijinalden alıntı: XeeZ

Resmen Şehremini Anadolu Lisesi öğrencisiyim. Allah daha iyilerini nasip eder inşallah.

şehreminide 10 lardan bir tanıdıgım var giderseniz tanıştırabilirim.

Şehremini kesinleşirse PM atarım
  • İzmir Atatürk Lisesini kazanan yok mu benden başka
  • Ve Artık Liseliyim...
    Ümraniye Anadolu Lisesi Resmi Öğrencisiyim.
    Okul gerçekten çok ılımlı bağış vs. çok ısrar etmediler bizde elimizden geleni yaptık =)
    Kuzenim VMG AÖL de kazananlar yandı
    Yengem okul aile birliğinde 500 Tl bağış istiyorlarmış
  • Hayırlı olsun
  • Sağolasın
  • Yok mu Kocaeli Körfez Fen Lisesine gelen?
  • Benim devletimde hala okulların seviyelerini yükselttik desin, kendindi ovutsun.
    Kolejler gene ilk sıralarda.Parası olan gene şanslı.
    Bizim yıllık 20 Bin Tl okula verecek paramızın olmaması mı bizim suçumuz ?
    100 okulda 1 okul süper başarı
    http://abbasguclu.com.tr/sbss/iste_sbsde_en_basarili_50_ilkogretim_okulu.html

• Zaga20 senden bişe istiycem ciddi olarak.
    Sen Ümraniyeye giderken üst sınıfında Ceyhun Yaşaraşkın yada Ceyhun Gürselam diye biri olacak. (İlki daha olası.)

Ona Fatih dersanesindeki Oğulcanın sana selamı var dersen iyi olur bağlantıyı kopardık adamla yakalayamadık bi daha.
    MSN adresini de alıp bana öm atarsan valla duamı esirgemem.
  • Tabi kardeşim ne demek ulaşırsam tabi seve seve
    Şimdi de okullar açılsın istoyurum...
    Zaten tatilde yapamadım
  • Ortalamam 437. Hüseyin Bürge Anadolu Lisesi tuttu arkadaşlar. Gayet güzel evimizede yakın. Fakat 2. Yerleştirmeleride düşünmüyorum değil. 2. Yerleştirmeye Hacı Sabancı Anadolu (Bu seneki 1. Yerleştirme tabanı 439) ve Eyüp Anadolu (Bu seneki 1. Yerleştirme tabanı 441) yazarım diye düşündüm. Fakat bunlar tutmassa Hüseyin Bürge kenarda garanti mi yoksa onunda elimden gitme ihtimali var mı? Sizce şansımı denemeli miyim?
  • YEŞİLKÖY ANADOLU LİSESİ'ne yarın kaydımı yaptırıyorum.
    istediklerine bakın hele ;

-2 paket A4 kağıdı
    -tercih sonucu
    -sınav sonucu
    -5 adet vesikalık fotoğraf
    -20 TL'lik posta pulu

Arkadaşlar burayı araştırdım , oradan mezun olan bir tanıdığımızla görüştük , konuştuk. Okul çok ciddi,disiplinli,kaliteli , süper bir anadolu lisesiymiş.Mezun olan tanıdık da tıp kazanmış.

Bu arada elimde 2 seçenek var.

-CİHANGİR KOLEJİ (burada beni ve benim gibi çalışkanları ayrı sınıfa alacaklarmış 10-15 kişilik.)
    -Yeşilköy Anadolu Lisesi

Ailem bana bıraktı kararı sizce ne yapmalıyım çok kararsızım ?

2.Tercihlerde en başa adnan menderes, ondan sonra ise pertevniyal,vefa ve atatürk anadolu yazacağım.

@SoUnderstaand ;

konu dışında bana koleje gidersen hayatının en büyük hatasını yaparsın dedin nedenini sordum cevap vermedin bekliyorum nedenini ?

@zaga20 , pek acele etme evet ben de tatilimi tam yaşayamadım ama elindem geldiğince yaşıyorum sen de sakın acele etme okulların başlaması için. Keyfine bak çünkü "lise " bu dersler kıçımıza girince göreceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kamikaze57 -- 29 Temmuz 2010; 0:26:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kamikaze57

YEŞİLKÖY ANADOLU LİSESİ'ne yarın kaydımı yaptırıyorum.
    istediklerine bakın hele ;

-2 paket A4 kağıdı
    -tercih sonucu
    -sınav sonucu
    -5 adet vesikalık fotoğraf
    -20 TL'lik posta pulu

Arkadaşlar burayı araştırdım , oradan mezun olan bir tanıdığımızla görüştük , konuştuk. Okul çok ciddi,disiplinli,kaliteli , süper bir anadolu lisesiymiş.Mezun olan tanıdık da tıp kazanmış.

Bu arada elimde 2 seçenek var.

-CİHANGİR KOLEJİ (burada beni ve benim gibi çalışkanları ayrı sınıfa alacaklarmış 10-15 kişilik.)
    -Yeşilköy Anadolu Lisesi

Ailem bana bıraktı kararı sizce ne yapmalıyım çok kararsızım ?

2.Tercihlerde en başa adnan menderes, ondan sonra ise pertevniyal,vefa ve atatürk anadolu yazacağım.

@SoUnderstaand ;

konu dışında bana koleje gidersen hayatının en büyük hatasını yaparsın dedin nedenini sordum cevap vermedin bekliyorum nedenini ?

@zaga20 , pek acele etme evet ben de tatilimi tam yaşayamadım ama elindem geldiğince yaşıyorum sen de sakın acele etme okulların başlaması için. Keyfine bak çünkü "lise " bu dersler kıçımıza girince göreceksin.

İki okulun da mezunlarının kazandıkları bölümlere, aldıkları puanlara bak. Sonra iki okulu da gez. Hangisi içine sinerse oraya git bence. Şimdiden hayırlı olsun...

• Araştırdım ikisi de hemen hemen aynı özelliklere sahip. Bu arada çok acil merak ettiğim bir soru var. Biz şimdi 1. tercihte kazandığım yeşilköye kayıt yaptırcaz. Peki 2. tercihte diyelim daha yüksek bir yer kazandım. "Vefa"yı kazandım mesela. Ama ben yine de yeşilköye gitmek istiyorum öyle bir şansım var mı ? Yani yeşilköyü garantiye almak gibi.
  • quote:

Araştırdım ikisi de hemen hemen aynı özelliklere sahip. Bu arada çok acil merak ettiğim bir soru var. Biz şimdi 1. tercihte kazandığım yeşilköye kayıt yaptırcaz. Peki 2. tercihte diyelim daha yüksek bir yer kazandım. "Vefa"yı kazandım mesela. Ama ben yine de yeşilköye gitmek istiyorum öyle bir şansım var mı ? Yani yeşilköyü garantiye almak gibi.

Bu konuda kesin bir bilgim yok. Babam daha iyi biliyor yarın ona sorup cevaplarım. Ama bildiğim kadarıyla ikinci yerleştirmede başka bir okula yerleşirseniz diğer okuldaki kaydınız siliniyor...
  • uzulmeyın gecer bunlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YoğurtluMakarna -- 24 Ağustos 2010; 17:05:07 >
  • Kayda gidiyorum şimdi. Az sonra çıkıyoruz evden. 260 km gittikten sonra yeni okuluma kavuşuyorum.
  • quote:

Araştırdım ikisi de hemen hemen aynı özelliklere sahip. Bu arada çok acil merak ettiğim bir soru var. Biz şimdi 1. tercihte kazandığım yeşilköye kayıt yaptırcaz. Peki 2. tercihte diyelim daha yüksek bir yer kazandım. "Vefa"yı kazandım mesela. Ama ben yine de yeşilköye gitmek istiyorum öyle bir şansım var mı ? Yani yeşilköyü garantiye almak gibi.

İlk tercihine kayıt yaptır ancak ikinci tercihte başka bir okul kazanırsan.
    İlk tercihin yanıyor.Bence hiç tehlikeye gerek yok.
    Kolej konusuna da gelince.Zengin züppelerin arasında barınabilir misin bilmiyorum.
    En iyisi devlet bence çünkü herkes orda aynı seviyede.
    Kolejde 10 tane dengin varken devlet lisesinde 179 tane dengin olucak =)

Ayrıca istenenler gerçekten az.Ümraniye AL de;

2 Top A4
    4 Vesikalık Foto.
    50 TL Pul
    Yerleştirme Sonuç Belgesi
    +İletişim gideri [Aradan bağış yapabilirsiniz diyorlar ki babam 100 TL verdi ]

• quote:

Orijinalden alıntı: zaga20

quote:

İlk tercihine kayıt yaptır ancak ikinci tercihte başka bir okul kazanırsan.
    İlk tercihin yanıyor.Bence hiç tehlikeye gerek yok.
    Kolej konusuna da gelince.Zengin züppelerin arasında barınabilir misin bilmiyorum.
    En iyisi devlet bence çünkü herkes orda aynı seviyede.
    Kolejde 10 tane dengin varken devlet lisesinde 179 tane dengin olucak =)

Ayrıca istenenler gerçekten az.Ümraniye AL de;

2 Top A4
    4 Vesikalık Foto.
    50 TL Pul
    Yerleştirme Sonuç Belgesi
    +İletişim gideri [Aradan bağış yapabilirsiniz diyorlar ki babam 100 TL verdi ]

Açıkcası kolejde en kötüsünden bizi koyacakları sınıfta çoğu kişi benim gibi %100 burslu olacakları için zenginlik fark etmiyor.

• Senin seviyende olmaları iyi bir yön ancak daha önce tanıdıklarımda tecrübe ettiğim bir şey var.
    Bir tanıdığım müdürlerinin akrabası olması vesilesi ile özel bir okula ücretsiz olarak alınmıştı.
    İlk sene her şey güzel duruyordu.
    Ancak kaynaşıp gidip gelmeler, dışarı çıkmalar başlayınca neden bizim evimiz villa değil, neden bizim havuzumuz yok, marka takıntısı vs. başladı.
    Aslında iyi bir zihne sahip olan tanıdığım şu anda dışarıdan okumakta.
    Bende olmaz vs. deme çünkü oluyor.
    Kolejlerde yarışmalara, konferanslara, eski okulumu temsilen gittiğimde dahi bunlar okulsa bizimki ne ya da şurda ne kadar soluk alırsam o kadar iyi, daha böyle bi yere gelemem düşüncesi insanda ister istemez oluşuyor.
    İyi Geceler Arkadaşım.
  • Zaten bugün yeşilköye kaydımı yaptırdık okulu baya bir inceledim süper bir yer vazgeçtim zaten kolej işinden. Ailem de benim gibi düşünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.