- x
Gasitaly marka sıralı sistem kullananların yorumları
172 Cevap36659 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

28 Mesaj
7 Temmuz 2010; 23:02:28 

LPG forumunda ülkemize yeni giren İtalyan LPG markası Gasitaly ile ilgili gerek montaj yapan firmalar gerekse kullanıcıların yorumları ne internette ne de bu forumda yok. Bu marka sıralı sistemi kullanan arkadaşların ürün hakkındaki kullanıcı yorumlarını ve montaj yapan bayilerimizinde ürünle ilgili bilgileri verebilirler mi?

66 Mesaj
8 Temmuz 2010; 20:09:00 

yardımcı olurum bana pm at

Hyundai Accent-2001 Milenium-Beyaz-1.5 GLS-16V-102 HP-Gasitaly
(Abs, çift airbag, klima, sis farları, otomatik camlar ve anten)

335 Mesaj
8 Temmuz 2010; 20:29:59 

1000 km dir mazda 3 2010 aracımda kullanıyorum problem yok memnunum....

Sony PS3 60GB NTSC-U , XBOX 360 60 GB PAL Jasper FW / PSN : MaisTRox / PSN UK : Manovar3x

1155 Mesaj
10 Temmuz 2010; 10:37:51 

quote:

Orijinalden alıntı: manovar

1000 km dir mazda 3 2010 aracımda kullanıyorum problem yok memnunum....

iyi sürüşler diliyorum size, umarım memnun kalırsınız.

Bu arada gasitaly test sürüşü videosuna denk geldim gezerken;

http://ekipgaz.com/default.asp?lang=tr&s=3&ss=310

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Berlin_ -- 12 Temmuz 2010; 11:47:25 >

28 Mesaj
11 Temmuz 2010; 20:11:18 

Sadece 1 kişi mi taktırmış. Ben daha çok kişiden yorum bekliyordum.

7 Mesaj
23 Temmuz 2010; 14:35:55 

honda civic 2005 model araca taktırdım çok memnunum hiç bir problem yok.

2502 Mesaj
25 Temmuz 2010; 15:46:00 

lpg konusunda hiç bir bilgim yok acaba hyundai getz 1.3 gls aracıma uyum konusu nasıl olur? prins'e baktım çok pahalı sanırım getz için çok lüks kaçacaktır. atiker ise fiyat olarak çok uygun geldi ama bilemiyorum tabi. haa bir de brc var. valla bir sürü marka var ama hangisi daha uygun kaçar aracıma nasıl olur bilmiyorum. konulara bakyorumda herkes lpg taktırdıktan sonra mutlaka bir servise gitmişliği oluyor. 5 yıldır kullanıyorum aracımı ama her 10.000 de bir götürüyorum bakıma. sorunsuz bu zamana kadar geldi bundan sonrada böyle gitsin istiyorum. lpg de bile kararsızım şu an.

177 Mesaj
26 Temmuz 2010; 19:00:12 

atiker safefast sizin aracınıza uygundur

1155 Mesaj
27 Temmuz 2010; 8:32:44 

quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

lpg konusunda hiç bir bilgim yok acaba hyundai getz 1.3 gls aracıma uyum konusu nasıl olur? prins'e baktım çok pahalı sanırım getz için çok lüks kaçacaktır. atiker ise fiyat olarak çok uygun geldi ama bilemiyorum tabi. haa bir de brc var. valla bir sürü marka var ama hangisi daha uygun kaçar aracıma nasıl olur bilmiyorum. konulara bakyorumda herkes lpg taktırdıktan sonra mutlaka bir servise gitmişliği oluyor. 5 yıldır kullanıyorum aracımı ama her 10.000 de bir götürüyorum bakıma. sorunsuz bu zamana kadar geldi bundan sonrada böyle gitsin istiyorum. lpg de bile kararsızım şu an.

Sizin aracın montaj şablonu var yetkili BRC bayilerinde, ilinizdeki güvenilir BRC bayileri için 2A Müh'ü arayıp sorabilirsiniz. Oradan hyundai'in tercih etmiş olduğu markayı gönül rahatlığı ile taktırıp keyifle sürebilirsiniz.

Onun haricinde gasitaly gayet güzel bir ürün, zaten uzak doğuda büyük başarıları da var, onu da tercih edebilirsiniz.

66 Mesaj
4 Ağustos 2010; 9:51:09 

S.A. haziran ayında gasitaly taktırdım aracım 2001 hyundai accent 1.5 75 kw (102 hp) yaklaşık 2.000 km yol katettim, sistemi arcıma gizli monte ettirdim, aracı kullandığınızda görünmediği için söylenmediğinde gazlı olduğunu anlayamazsınız, performans kaybım %0 demiyorum ama bilmeyen biri anlayamaz, aracımda performans ve hız kaybı yok araçla uyum sorunu yaşamadım, klima açık olarak hız kısıtlamasına gitmeden yarısı şehiriçi yarısı şehirdışı ve otobanda basarak agresif kullandım 40 litre gazla 460 km yaptım sadece uzun yolda denemedim ama 500 km'yi geçebileceğimi düşünüyorum, şehirlerarası yola çıkarsam bir depo gazla katettiğim mesafeyi yine burdan paylaşırım, genel kaide montaj ve montajı yapan servis önemli her zamanki gibi, sonuç; memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne alsam -- 4 Ağustos 2010; 9:55:47 >

28 Mesaj
4 Ağustos 2010; 18:57:03 

Bende kafam rahat olsun diye sonunda Logan model aracıma BRC taktırdım. Gasitaly marka taktırmayı ciddi olarak düşündüm. Fakat arada 450 TL gibi bir fark olduğu için bilinen bir markayı taktırmayı seçtim. Karsda öğretmen olduğum için BRC daha ağır bastı. Bayisi var. Fakat Gasitaly henüz bayi ağını Türkiyeye tam yaygınlaştıramadı.

66 Mesaj
4 Ağustos 2010; 21:24:29 

Otogaz sistemi seçiminde tüm kriterler önemli ama, montajı yapanın yakınınızda olması çok büyük avantaj o yüzden isabetli karar vermişsiniz. Benim karar vermemde etkili olanda gasitaly markasının hedef pazarının lüks araçlar olması yani markasına güvenmeyen lüks araçları hedefleyemez diye düşündüm ve yeni bir markanın riskine girdim, sonuç şu ana kadar memnunum.

1162 Mesaj
6 Eylül 2010; 16:57:20 

piyasaya yeni girmesine rağmen olumlu şeyler duyuyoruz gasitaly hakkında ama hala forumda çok kullnan yok heralde.... fiyat ne düzeyde gasitaly de ayrıca kullanıcalar yorumlarını yazarsa çok yardımcı olurlar...

Hyundai Elantra Prime Plus Otm. 2012
Opel Astra Hb Essentia 2012
F E N E R B A H Ç E

66 Mesaj
14 Eylül 2010; 11:04:09 

Haziran 2010'da 1.100/ 10 taksite taktırmıştım izmirde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne alsam -- 14 Eylül 2010; 11:05:02 >

66 Mesaj
25 Eylül 2010; 20:27:43 

Arkadaşlar Gasitaly ile uzun yol tüketim değerlerim;
39 litre ile 505 km;
güzergahın başlangıç ve bitişinde 30 Km'ye kadar şehiriçi yol katettim,
motor devrim 2000-3000 rpm arası,
hızım 100-130 km arasıydı,
ortalama hızım 120 km,
zaman zamanda 140 km hızlara da çıktım,
aygaz otogaz kullandım,
güzergahımın yarısında %5 ve %10 rampalar vardı,
araçta 2 kişiydik, arka koltuklar ve bagaj full eşya dolu halde mesafenin yarısı klimalı yarısı klimasızdı,

Ortalama 90 km hızla (90 km'yi geçmemek kaydıyla) 2000 rpm devir altında maksimum menzile (550-600 km) ulaşabileceğimi düşünüyorum.

Aracımla ilk uzun yol tecrübemdi; milenyumun performansına hayran oldum, hele hele 3. vitesin torkuna 2000 devirden sonra araç resmen torkuyla farklı bir deneyim yaşatıyor (an geliyor araç coşuyor arkadan itildiğiniz hissine kapılıyorsunuz yada rokete takılmış gibi performans sergiliyor), fiyat/performans/yakıt konusunda en ideal araç diye düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne alsam -- 25 Eylül 2010; 21:07:01 >

10 Mesaj
26 Eylül 2010; 22:53:35 

herkese merhabalar...
benim mitsubishi lancer plus aracım var.araştırdım brc yi herkes tavsiye ediyor ancak brc markanın ülkemizde imalatına başlanmış.italyadan gelmiyor yani
http://www.sikayetvar.c.../g/BRC+-+2A+Muhendislik
sayfayı bi incelemenizi isterim.şikayetler çok yani.gasitaly nin orijinal olarak italyadan geldiğini biliyorum.denizlideki servis 1250 ye 10 taksit yaparım diyor.izmirde 1100 e taktırdığını yazmış bi arkadaş.bide benim araca uygun mu taktıran varsa lütfen bilgilerini bizimle paylaşsın saygılar...

175 Mesaj
28 Ekim 2010; 21:33:18 

slm ben bügün taktırdım bakalım düzen tutacak mı ?inşallah tutar.

BRAVA ELX İTALYAN & O BENİM RUHUM &

335 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:24:53 

10000 km oldu şu anda hiçbir problemim yok. tık demedi şimdiye kadar.
tüketimim 170-190 arası değişiyor...
GASITALY italyada bir türk firması tarafından üretiliyor diye biliyorum bu arada...

Sony PS3 60GB NTSC-U , XBOX 360 60 GB PAL Jasper FW / PSN : MaisTRox / PSN UK : Manovar3x

22 Mesaj
26 Aralık 2010; 10:35:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ne alsam

Haziran 2010'da 1.100/ 10 taksite taktırmıştım izmirde.

Bende aracıma garanti bitişi taktırmak istiyorum. Nette kötü yorum bulamadım.

[font="Microsoft Sans Serif"]Hyundai Era 1.4 Select [/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canerfx -- 26 Aralık 2010; 10:37:03 >

7 Mesaj
28 Aralık 2010; 7:49:38 

Su an en uygun fiyatli ithal kit. BMW 7.28 aracim var. 6 Sil. arac genelde uzun yol gidiyorum. Yaklasik 10000 km yaptim hicbir sorun yok. Performans kaybi yok diyebilirim. Daha once Cherokee bir aracim vardi. Yerli takiliydi ustunde ozellikle kis aylarinda tam gazda benzine atiyordu. Cift regulator takalim filan dediler o arada satmistim araci. Bu Gasitaly de tam gazda benzine atmiyor.

1439 Mesaj
İlgili Kişi
ASIM SAFAK
İletişim Bilgileri
Adres: 4.LEVENT OTOSAN.SİT.ULUBAŞ CAD.NO:8 ŞİŞLİ/İST.
Telefon: 0212 269 62 84 -85
Fax: 0532 324 16 40
28 Aralık 2010; 8:58:22 

Kendi araçımda test ettikten sonra takmaya başladım . şikayet yok sistem gerçekten güzel dostlarımıza tavsiye ederim. GASİTALY 'ye başarılar dilerim . Fiyatıda çok uygun.

ATİKER - ROMANO
YERLİ SERMAYENİN HAKLI GURURU
www.safakotogaz.com otogazsafak@gmail.com

22 Mesaj
1 Ocak 2011; 11:06:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ....ŞAFAK OTOGAZ....

Kendi araçımda test ettikten sonra takmaya başladım . şikayet yok sistem gerçekten güzel dostlarımıza tavsiye ederim. GASİTALY 'ye başarılar dilerim . Fiyatıda çok uygun.

Peki Erama taksam garanti dışı kalır mı ?

3 Mesaj
28 Şubat 2011; 11:30:40 

Nissan Pathfinder 3.3 V6 aracımda landirenzo sistem lpg var. enjektörlerden 3'ü sorunluymus. Landi servisiyle görüşmemde 6 enjektöründe değişmesi gerektiği bunun maliyetinin ise yaklaşık 1000tl oldugunu soyledıler.Gasitaly lpg setinide tank ara bağlantılar hariç ( Beyin+6 Enjektör+Ön düzen) yaklaşık 1150 tl 'ye takıyorlar. Landi'den gasitaly 'ye geçmek ne kadar mantıklıdır?

1609 Mesaj
3 Mart 2011; 6:59:05 

bu marka benimde merak ettiğim bir marka ama italyan lpg forumlarında bu markaya rastlamadım. sadece gasitalia olarak bedini grubunun bir ortakla yaptığı.. o da polonya piyasasına sürülen bir marka geçiyor. Bu markanın bile geçtiği yazılar yok gibi bişey.

kısaca marka hakkında bilgi yok .. hangi enjektörleri kullanıyor ecu sü nasıl çalışıyor biri bilgilendirirse seviniriz.

Gerekli bilgileri edindim Gasitaly ailesine başarılar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 3 Mart 2011; 7:20:45 >

395 Mesaj
6 Mart 2011; 14:21:26 

quote:

Orijinalden alıntı: sioux

bu marka benimde merak ettiğim bir marka ama italyan lpg forumlarında bu markaya rastlamadım. sadece gasitalia olarak bedini grubunun bir ortakla yaptığı.. o da polonya piyasasına sürülen bir marka geçiyor. Bu markanın bile geçtiği yazılar yok gibi bişey.

kısaca marka hakkında bilgi yok .. hangi enjektörleri kullanıyor ecu sü nasıl çalışıyor biri bilgilendirirse seviniriz.

Gerekli bilgileri edindim Gasitaly ailesine başarılar dilerim

italyan forumlarında görmemeniz gayet normal,çünkü italya üretimli değil.yüzdeyüz bulgar.made in e.u.kaliteli hiçbir ithal kitte bu klişeyi göremezsiniz.ecu ve yazılım büyük bir ihtimalle fobos.diğer parçalar ise bulgar yapımı.

FERİŞTAHI_GELDİ

48 Mesaj
6 Mart 2011; 18:36:23 

GASITALY Srl is a company working in the field of LPG and CNG conversions for vehicles.

Thanks to numerous partnerships with leading Italian manufacturers, GASITALY Srl is proud to distribute its conversion kits with components 100% Made in Italy
GASITALY Srl uses suppliers with experience in the production of components for converting cars to LPG and CNG, but is also working actively on developing or improving some components together with its suppliers’ R&D experts.

sitelerinde böyle bi şey yazıyor yüzde yüz italyan diye ama bilemem ne kadar doğru bu arada ben de taktırmayı düşünüyorum da hayırlısı bakalım

astra njoy 2004

1609 Mesaj
6 Mart 2011; 21:06:55 

quote:

Orijinalden alıntı: by feristah

italyan forumlarında görmemeniz gayet normal,çünkü italya üretimli değil.yüzdeyüz bulgar.made in e.u.kaliteli hiçbir ithal kitte bu klişeyi göremezsiniz.ecu ve yazılım büyük bir ihtimalle fobos.diğer parçalar ise bulgar yapımı.

Hayır hocam bulgar değil. Kitin Tayland da yaptırıldığına inanıyorum

Evet italya memleketi ile alakası olmayan bir ürün onu bir kere söylemeliyiz.

Sonuçta burası bir forum ve bilgi paylaşma mekanı bende başka bir marka olan kitimi taktırırken geceler boyu forum okumuştum ve tek güvenilir kaynağım buydu.

Neyse vel hasıl kelam bizim Voltran markasının sahibinin oğlu kurmuş bu markayı yani piyasının içinde biri ve italyan bir satış direktörü işe almış hedefide yüksek performanslı pahalı araçlara LPG kiti takabilmek. Öz be öz türk girişimcisi aynı atiker gibi inşallah başarılı olur da yurdumuz kazanır.

kolay gelsin

1 Mesaj
29 Mart 2011; 23:05:34 

2001 model peugeot rolland gross aracım var.yaklaşık 6 ay önce taktırdım fakat şöyle bir sorun yaşıyorum.araç ilk tupe gecişte arabayı cok sallıyor ve devir düşüyor zaman zamanda bu yuzden araç stop ediyor.taktırdığım yere abartmıyorum 7 kez gittim ve bir çare bulamadılar.bunun dışında hiçbir sıkıntım yok.çekişi yakışı cok güzel ama bu konuya çare bulamadım.bu tip sorun yasayan ya da yardımcı olabilecek arkadasların mesajlarını bekliyorum.
yardımcı oplursanız cok sevinirim...

1609 Mesaj
29 Mart 2011; 23:42:30 

sizin enjektörleriniz kalitesiz gazdan yağlanmış. soğuk havalarda yapar bu sorunu özellikle donmadan dolayı. usta çıkarsın balata spreyi ile temizlesin taksın bişey kalmaz.

gaz aldığınız yeride değiştirin.

395 Mesaj
1 Nisan 2011; 0:49:41 

quote:

Hayır hocam bulgar değil. Kitin Tayland da yaptırıldığına inanıyorum

Evet italya memleketi ile alakası olmayan bir ürün onu bir kere söylemeliyiz.

Sonuçta burası bir forum ve bilgi paylaşma mekanı bende başka bir marka olan kitimi taktırırken geceler boyu forum okumuştum ve tek güvenilir kaynağım buydu.

Neyse vel hasıl kelam bizim Voltran markasının sahibinin oğlu kurmuş bu markayı yani piyasının içinde biri ve italyan bir satış direktörü işe almış hedefide yüksek performanslı pahalı araçlara LPG kiti takabilmek. Öz be öz türk girişimcisi aynı atiker gibi inşallah başarılı olur da yurdumuz kazanır.

kolay gelsin

yüksek performanslı araçlar için piyasada bir açıkmı varmış ki böyle bişey düşünmüşler.hem ucuz hemde hedef kitle zirve öylemi.o zaman prins ve mtm khein landi med ve brc ino enjektörler için boşuna parayı sokağa atıyor .madem o kadar biliyorlarmış voltranı niye ileri götürmemişlerde böyle bişey yapmışlar.regülatör bal gibi made in bulgar .yazılımda yiine büyük bir ihtimalle bulgar. bizim anlamadığımız bulgarsa bulgar kardeşim ithal de niye illa italyan.sanki bütün italyan markalar süperde.brc, landi, lovato ,emmegas iyi tialyan markaları olabilir.bunun yanında stefanelli,bedini gibi saçma sapan kitlerde italyan.yani bir kitin kalitesi italyan olmasına bağlı değil. bunu anlamadan kaliteli kit ne üretilir nede satılır...

FERİŞTAHI_GELDİ

13 Mesaj
3 Nisan 2011; 5:50:19 

feristah bey sakin olun bu kadar mesele etmeyin kendinize. Gasitaly firmasi sandiginiz kadar kucuk degil. Italya , Yunanistan, Cin, Tayland, Turkiye tum dunyada satis ve satinalma ofisleri var. Dunyanin heryerinde mal yaptirip heryerine mal satiyorlar. Nike gibi yani. Urunde saglam montajini yapiyoruz hem montajciyada para birakiyor Allah razi olsun. Bu arada siz Konyalimisiniz yoksa sonradan mi tasindiniz?

56 Mesaj
9 Nisan 2011; 13:40:49 

taktırdım beklemedeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fireman34 -- 10 Nisan 2011; 12:26:31 >

632 Mesaj
22 Nisan 2011; 15:38:17 

Gasitaly bir pazarlama taktiği mi bunu sizin takdirinize bırakıyorum.

İtalyan firması (!) ve bizim Türklerle beraber çalışıyorlar ! Domaini alan kesin bir Türk ve adres bir Türk hostinginde tutuluyor.

(SANKİ) siteye italyanca ve ingilizce iki kelime yazmış, "biz italyanız" diye millete yutturuluyor (SANKİ).

Bu yukarıda @by feristah adlı arkadaşı destekler nitelikte bir gelişme gibi

İyidir, kötüdür, sıkıntısızdır bir şey diyemem ama böyle de bir gerçek var.
Taktıracakların bilgisine...

DOMAIN: GASITALY.COM
RSP:
URL:

Meta Keywords: (italyan firmasında Türkçe keyword ler)
lpg, cng, otogaz, oto gaz, gasitaly, gas italy, ekipgaz, ekip gaz, sıralı otogaz sistemleri

billing-contact:CID-110406GAS
billing-organization:HakanAKDAL
billing-name:Hakan
billing-lname:AKDAL
billing-street:thailand
billing-city:yok
billing-state:thailand
billing-zip:34920
billing-country:TR
billing-phone:+90.0000000000
billing-fax:+90.0000000090
billing-email:

NAMESERVERS:
NS1.NATROHOST.COM (TÜRK HOSTING FİRMASI)
NS2.NATROHOST.COM

DOMAIN: EUROAUTOGAS.COM (bu da sözde Tayland daki gasitaly bürosunun adresi ama o da Türkiye'den tutuluyor)
RSP:
URL:

owner-contact:CID-83197EUR
owner-organization:
owner-name:
owner-lname:
owner-street:
owner-city:
owner-state:
owner-zip:
owner-country:
owner-phone:
owner-fax:
owner-email:

NAMESERVERS:
NS1.NATROHOST.COM (TÜRK HOSTING FİRMASI)
NS2.NATROHOST.COM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crebain -- 13 Mayıs 2011; 16:59:03 >

Yıl 1987 ATARI 800XL 6502 CPU | Basic tabanlı | 16k ROM | 48k RAM | Maks. çözünürlük 320x240 (tek renk) | Maks. renk 256 | TV Out

5 Mesaj
26 Nisan 2011; 15:33:12 

Değerli Arkadaşlar,

Fatih Altaylı takip edeniniz varsa her yazısının sonunda mutlaka " Ne zaman adam oluruz" diye bir cümleyle yazısını sonlandırır. İsteyenler şu an Haberturk gazetesinde yazıyor internetten yazılarına ulaşır bakabilirsiniz. Burada diğer pek çok markaya çamur atan, onların sürekli bir açığını arayıp tu kaka yapmaya çalışan arkadaşlara yazının sonunda belirteceğim.

Maalesef ama maalesef Türkiye de LPG montaj yada üretim yapan bazı kişiler işler kötü gittiği yada boş vakitlerinin çok olması sebebiyle olacak, yok şu marka Giresun'da üretim yapıyormuş, şu marka Konya da şunu yapmış, şu marka Bulgarmış, şu marka şu markanın kopyasıymış, mış mış ta mış mış. Atalarımız ne güzel söylemiş. "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz". Lütfen herkes iş sonuçlarına baksın. Yukarıda ima ettiğim pek çok firma Türkiye pazarında yer edinmiş, gerek hizmet, gerek kalite gerekse de diğer sebeplerle Türkiye de ticaretlerini yapmaya devam ediyorlar. Ticarette her malın bir alıcısı vardır. Atalarımıza baktığımızda esnaf bir arkadaş iş yaptıktan sonra diğer arkadaşı siftah yapmamışsa müşteriyi ona yönlendirimiş, fakat şimdi böyle mi ? Bırakın komşu esnafa müşteri yönlendirmeyi Türkiye'nin bir ucundan diğer ucunda gerek eleman çalıştıran gerek kendi başına birşeyler yapmaya çalışan insanların emeğini hiçe sayarak doğru ya da yanlış ithamlarda bulunuyoruz. Bu bize inanan ve Bu vatan topraklarında yaşayan insanlara hiç yakışmamaktadır. Yok arkadaş benim aile terbiyem bu, ben bunu gördüm bundan sonrada fütursuzca insanları ve firmaları eleştiririm diyecek arkadaşlara diyecek bişeyim yok. Huylu huyundan vazgeçmez! Bir ürünü yada hizmeti pazarlarken hiç bir zaman şu marka kötü veya şu marka sahte demektense kendi artılarını veya avantajlarını anlatmalıdır. Sonuçta herkes kendi hesabını bilir, artı ve eksilerini ölçerek kararını verir. Bel altı söylemlerle, karalama çalışmalarıyla kimse bir yerlere varamaz. Belki bu söylediklerim bazı arkadaşları rahatsız edecek ama ben acizane bunları sizlerle paylaşmak istedim. Amacı forum olarak kurulmuş bir sitede ( afedersiniz ama ) bayanlar gibi dedikodu yaparak, tahminlerde bulunarak eleştiri yapmak hiç de hoş olmasa gerek.

Sonuç olarak ne zaman adam oluruz : " Aynı sanayide montaj yaptığımız diğer esnaf arkadaşımızı şikayet edip, onun dükkanının kapanmasına ve iş yapmamasına ( hatta ve hatta eve çocuklarına rızık götürememesine ) sevinme terbiyesizliğini göstermediğimiz zaman."

Sürçü lisan ettiysek affola...

395 Mesaj
20 Mayıs 2011; 21:16:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kaleli1975

feristah bey sakin olun bu kadar mesele etmeyin kendinize. Gasitaly firmasi sandiginiz kadar kucuk degil. Italya , Yunanistan, Cin, Tayland, Turkiye tum dunyada satis ve satinalma ofisleri var. Dunyanin heryerinde mal yaptirip heryerine mal satiyorlar. Nike gibi yani. Urunde saglam montajini yapiyoruz hem montajciyada para birakiyor Allah razi olsun. Bu arada siz Konyalimisiniz yoksa sonradan mi tasindiniz?

alakasız bir yorum .sorumun cevabı değil.sizin sorunuza gelince konyalıdeğilim ,sonradanda olmadım.atkerle alakalı olarak böyle diyorsanız atiker takmıyorum, ama elma ile armududa karıştırmıyorum.atikerle gasitaly kıyaslanabilir. benim gözümde bir farkları yok...

FERİŞTAHI_GELDİ

395 Mesaj
20 Mayıs 2011; 21:24:36 

quote:

Orijinalden alıntı: PRteam

Değerli Arkadaşlar,

Fatih Altaylı takip edeniniz varsa her yazısının sonunda mutlaka " Ne zaman adam oluruz" diye bir cümleyle yazısını sonlandırır. İsteyenler şu an Haberturk gazetesinde yazıyor internetten yazılarına ulaşır bakabilirsiniz. Burada diğer pek çok markaya çamur atan, onların sürekli bir açığını arayıp tu kaka yapmaya çalışan arkadaşlara yazının sonunda belirteceğim.

Maalesef ama maalesef Türkiye de LPG montaj yada üretim yapan bazı kişiler işler kötü gittiği yada boş vakitlerinin çok olması sebebiyle olacak, yok şu marka Giresun'da üretim yapıyormuş, şu marka Konya da şunu yapmış, şu marka Bulgarmış, şu marka şu markanın kopyasıymış, mış mış ta mış mış. Atalarımız ne güzel söylemiş. "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz". Lütfen herkes iş sonuçlarına baksın. Yukarıda ima ettiğim pek çok firma Türkiye pazarında yer edinmiş, gerek hizmet, gerek kalite gerekse de diğer sebeplerle Türkiye de ticaretlerini yapmaya devam ediyorlar. Ticarette her malın bir alıcısı vardır. Atalarımıza baktığımızda esnaf bir arkadaş iş yaptıktan sonra diğer arkadaşı siftah yapmamışsa müşteriyi ona yönlendirimiş, fakat şimdi böyle mi ? Bırakın komşu esnafa müşteri yönlendirmeyi Türkiye'nin bir ucundan diğer ucunda gerek eleman çalıştıran gerek kendi başına birşeyler yapmaya çalışan insanların emeğini hiçe sayarak doğru ya da yanlış ithamlarda bulunuyoruz. Bu bize inanan ve Bu vatan topraklarında yaşayan insanlara hiç yakışmamaktadır. Yok arkadaş benim aile terbiyem bu, ben bunu gördüm bundan sonrada fütursuzca insanları ve firmaları eleştiririm diyecek arkadaşlara diyecek bişeyim yok. Huylu huyundan vazgeçmez! Bir ürünü yada hizmeti pazarlarken hiç bir zaman şu marka kötü veya şu marka sahte demektense kendi artılarını veya avantajlarını anlatmalıdır. Sonuçta herkes kendi hesabını bilir, artı ve eksilerini ölçerek kararını verir. Bel altı söylemlerle, karalama çalışmalarıyla kimse bir yerlere varamaz. Belki bu söylediklerim bazı arkadaşları rahatsız edecek ama ben acizane bunları sizlerle paylaşmak istedim. Amacı forum olarak kurulmuş bir sitede ( afedersiniz ama ) bayanlar gibi dedikodu yaparak, tahminlerde bulunarak eleştiri yapmak hiç de hoş olmasa gerek.

Sonuç olarak ne zaman adam oluruz : " Aynı sanayide montaj yaptığımız diğer esnaf arkadaşımızı şikayet edip, onun dükkanının kapanmasına ve iş yapmamasına ( hatta ve hatta eve çocuklarına rızık götürememesine ) sevinme terbiyesizliğini göstermediğimiz zaman."

Sürçü lisan ettiysek affola...

bizde öyle bir ruh var ki fatihaltaylı ve sizin gibiler bunu anlıyamaz.biz adamız .biz gerekince kendi işimizi bırakıp komşumuzun işini yapabilirz ve maddi bir karşılıkta beklemeyiz .örnekleri halk arasında çoktur.ama sizin gibi adam olmaya çalışanlar bunu anlıyamıyorlar . burası bir forum ve forumlar böyle sizin tabirinizle boş şeyleri konuşma yeridir.gasitaly hakkındaki yorumlarda çok kötü değil sadece olan ne ise o yazılmış...

FERİŞTAHI_GELDİ

486 Mesaj
20 Mayıs 2011; 22:30:33 

yeni bir gasitaly kullanıcısı olarak bunların yerine bilgi ,tecrübe paylaşımı yapsak? Daha işe yarar kanımca.

Neye sahipsek onun esiriyiz.Aldığımız nefesi bile geri vermek zorundayken bu hırs niye...
Qklavye

1439 Mesaj
İlgili Kişi
ASIM SAFAK
İletişim Bilgileri
Adres: 4.LEVENT OTOSAN.SİT.ULUBAŞ CAD.NO:8 ŞİŞLİ/İST.
Telefon: 0212 269 62 84 -85
Fax: 0532 324 16 40
21 Mayıs 2011; 12:04:49 

Merhaba;

Konuya kısaca katılmak istiyorum . Diyelimki Bulgar Yada İtalyan yada vs ir ne fark edecek, size göre menşeyimi önemli kalitesimi. Bu kiti takıyorum hem ben hemde kullanıcı çok menmun. özellikle devir sıkıntılı araçlarda çok başarılı bir kit bu kiti getiren ve dağıtanda kişilik olarak son derece iyi insanları yolda bırakaçak kişilikte bir insan değil.

Ben 15 yıllık bontajcı olarak kesinlikle Gasitaly sistemine güveniyorum. Bunuda AKL KME ROMANO kitlerinin dağıtıçısı olarak söylüyorum.

ATİKER - ROMANO
YERLİ SERMAYENİN HAKLI GURURU
www.safakotogaz.com otogazsafak@gmail.com

56 Mesaj
22 Mayıs 2011; 1:49:55 

quote:

Orijinalden alıntı: ....ŞAFAK OTOGAZ....

Merhaba;

Konuya kısaca katılmak istiyorum . Diyelimki Bulgar Yada İtalyan yada vs ir ne fark edecek, size göre menşeyimi önemli kalitesimi. Bu kiti takıyorum hem ben hemde kullanıcı çok menmun. özellikle devir sıkıntılı araçlarda çok başarılı bir kit bu kiti getiren ve dağıtanda kişilik olarak son derece iyi insanları yolda bırakaçak kişilikte bir insan değil.

Ben 15 yıllık bontajcı olarak kesinlikle Gasitaly sistemine güveniyorum. Bunuda AKL KME ROMANO kitlerinin dağıtıçısı olarak söylüyorum.

Asım abi senin başına çok ekşidim ama o debi ayarından sonra problem kalmadı gibi bir şey arabada.Çekiş ve yakıt tüketimi mükemmel düzeyde Allah bozmasın.İyi ki değiştirmemişiz başka kitle.

1 Mesaj
3 Haziran 2011; 10:56:04 

2006 toyota corolla aracıma 17.05.2011 tarihinde Gasitaly takdırdım..çok memnunum

30 Mesaj
6 Haziran 2011; 13:58:43 

internet sitesinden bayi ağını incelemenizi tavsiye ederdim hayırlı olsun

30 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:03:17 

ben galeri işiyle uğraştığım için sık sık araba deyiştiriyorum enson 2010 dual vvt-i 1.6 gas italy taktım ve bütün arabalarıma bu markadan tktırdım ne arıza lambası nede satıgım şahısların hiç bir sıkıntısı olmadı nazar deymesin

30 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:07:28 

quote:

Orijinalden alıntı: pikatel75

Bende kafam rahat olsun diye sonunda Logan model aracıma BRC taktırdım. Gasitaly marka taktırmayı ciddi olarak düşündüm. Fakat arada 450 TL gibi bir fark olduğu için bilinen bir markayı taktırmayı seçtim. Karsda öğretmen olduğum için BRC daha ağır bastı. Bayisi var. Fakat Gasitaly henüz bayi ağını Türkiyeye tam yaygınlaştıramamış

BAYİİ AĞINI İNTERNETTEN ARAŞTIRMIŞ OLSAYDINIZ DAHA İSABETLİ KARAR VERİRDİNİZ YİNEDE HAYIRLI OLSUN

30 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:09:59 

quote:

Orijinalden alıntı: dekodek

2006 toyota corolla aracıma 17.05.2011 tarihinde Gasitaly takdırdım..çok memnunum

HAYIRLI UĞURLU OLSUN AZ YAKITLI BOL ÇEKİŞLİ SEYİRLER PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ BUNA EMİNİM....

30 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:14:58 

quote:

Orijinalden alıntı: by feristah

bizde öyle bir ruh var ki fatihaltaylı ve sizin gibiler bunu anlıyamaz.biz adamız .biz gerekince kendi işimizi bırakıp komşumuzun işini yapabilirz ve maddi bir karşılıkta beklemeyiz .örnekleri halk arasında çoktur.ama sizin gibi adam olmaya çalışanlar bunu anlıyamıyorlar . burası bir forum ve forumlar böyle sizin tabirinizle boş şeyleri konuşma yeridir.gasitaly hakkındaki yorumlarda çok kötü değil sadece olan ne ise o yazılmış...

GAS İTALY BENİM KANAATİ ALTAN ALTTAN HER YERE GİRMEYE VE MÜŞTERİ SAYISINI SAĞLAM ÜRÜNÜ İLE ARTTIRMAYA DEVAM EDECEK SELAMLAR

1609 Mesaj
6 Haziran 2011; 23:12:39 

@Pilot47

gasitaly ile alakanız nedir? şirket personeli misiniz?

30 Mesaj
7 Haziran 2011; 8:36:20 

quote:

@Pilot47

gasitaly ile alakanız nedir? şirket personeli misiniz?
HAYIRDIR BEYEFENDİ NEREDEN ÇIKARDINIZ HERKESİ KENDİNİZ GİBİ GÖRMEYİN BEN KULLANICIYIM BİR ÇOK MARKAYIDA DENEDİM BEN PARASINA GÖRE CİHAZI KIYASLARIM BENİM DÜŞÜNCEM BU AYRICA SİZE Bİ FIKRA ANLATAYIMDA BANA BİR DAHA BÖYLE BİR İTHAMDA BULUNMAYIN İKİ KÖR KARDEŞ ANNELERİNİN PİŞİRDİĞİ DOLMAYI YEMEYE BAŞLAMIŞLAR ARADAN BİRAZ GEÇİNCE KARDEŞLERDEN BİRTANESİ DİYERİNE NEDEN DOLMALARI İKİŞER İKİŞER AĞZINA ATIYORSUN DEYİNCE DİYER KARDEŞ SEN NERDEN BİLİYORSUN DİYE SORMUŞ SORUYU SORAN KARDEŞ ÇÜNKÜ BENDE ÖYLE YAPIYORUM DEMİŞ................................

486 Mesaj
10 Haziran 2011; 21:20:07 

Yaklaşık 2000 km kullanım sonucu an itibariyle memnunum gasitaly den. En çok korktuğum daha önceki ramses kitimde başıma gelen fakir karışımdan dolayı arıza ışığı yanması ve rölanti sorunu olmadı.Yine aynı sebepten sabahları benzinde zor çalışmada yok.
Fakir karışım arızası verdi 1000 km sonrasında ayar yaptılar şu an arıza ışığı vermiyor.Rölanti sorunu daha doğrusu boşa aldığımda ani yavaşlamalada stop ediyordu onun için gaz kelebek temizliği yaptırdım o da çözüldü.
Tüketim şehir içi yaklaşık 100km/10 lt ş.dışı 8.5 ( 130-140 km/h ortalama ile) lt. Tek kafama takılan lpg ayarında 40 derecede lpg ye geçiş olarak ayarlı olmasına rağmen yol bilgisayarına göre 49-50 derecede lpg ye geçtiğini görüyorum .Yani en az 1 km yapmam gerekiyor.Aynı türden sorunu olan varmıdır?Birde bu kitde acil durumlar için direk lpg de çalıştırma opsiyonu yada manuel lpg ye geçiş özelliği yok galiba.

Neye sahipsek onun esiriyiz.Aldığımız nefesi bile geri vermek zorundayken bu hırs niye...
Qklavye

30 Mesaj
11 Haziran 2011; 9:03:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

Yaklaşık 2000 km kullanım sonucu an itibariyle memnunum gasitaly den. En çok korktuğum daha önceki ramses kitimde başıma gelen fakir karışımdan dolayı arıza ışığı yanması ve rölanti sorunu olmadı.Yine aynı sebepten sabahları benzinde zor çalışmada yok.
Fakir karışım arızası verdi 1000 km sonrasında ayar yaptılar şu an arıza ışığı vermiyor.Rölanti sorunu daha doğrusu boşa aldığımda ani yavaşlamalada stop ediyordu onun için gaz kelebek temizliği yaptırdım o da çözüldü.
Tüketim şehir içi yaklaşık 100km/10 lt ş.dışı 8.5 ( 130-140 km/h ortalama ile) lt. Tek kafama takılan lpg ayarında 40 derecede lpg ye geçiş olarak ayarlı olmasına rağmen yol bilgisayarına göre 49-50 derecede lpg ye geçtiğini görüyorum .Yani en az 1 km yapmam gerekiyor.Aynı türden sorunu olan varmıdır?Birde bu kitde acil durumlar için direk lpg de çalıştırma opsiyonu yada manuel lpg ye geçiş özelliği yok galiba.

HAYIRLI OLSUN BENİM ARACIMIN GAZA GEÇİŞİNİ BENDE 40 DERECEYE AYARLATTIM AMA BENİM ARACIM TAM DERECESİNDE GEÇİŞ YAPIYOR GÖSTERGE PANELİNİZ BELKİ BİRAZ FAZLA GÖSTERİYOR OLABİLİR AYRICA BENİM ARACIMI SICAK MOTORDA DİREK GAZLA ÇALIŞMA AYRI YAPILDI YANİ MOTOR SICAKLIGI 50 DERECEDEN YÜKSEK İSE DİREK GAZLA ÇALIŞIYOR BENCE BUNU AYARLATIN ÇOK TASARRUFLU OLUYOR SELAMLAR

2 Mesaj
11 Haziran 2011; 17:18:38 

Burasi GI funclub a donmus. Denemedim ama yazin direk gazda calistirabilirsiniz zannimca. Birde bu Gasitaly regulatorde basinci 80 bar gibi dusuk ayarlayabiliyorsunuz. Hem az yakiyor hemde depodaki tum gazi cekiyor. Bir baska ozelligide rolantide 1000 devirin altinda benzin koklatabiliyorsunuz. Bugune kadar gerekmedi ama gerekirse aklinizda olsun. Sistem genele bakilirsa yerlilerden iyi. Belki bir BRC degil ama Lovato ayarinda ama montajda Lovato dan 150 TL civari daha ucuz. Enjektorler kiyaslanirsa Gasitaly daha iyi. Samandiralar kiyaslanirsa Lovato daha kaliteli. Regulator olarak ikiside gayet iyi. Yuksek motorlarda da randumanli. Sadece lovatonun regulator ici filtresi biraz daha buyuk. Ecu map sensor vs. ikiside kaliteli. Ekulerin farkli farkli ozellikleri var. Lovato nun OBD li ekusude var. Birde Lovatonun efsane karburatorlu kiti var , Gasitaly nin yok bildigim kadariyla. Cikarsa denemek isteriz.

30 Mesaj
14 Haziran 2011; 20:00:26 

quote:

Orijinalden alıntı: kaptangursel

Burasi GI funclub a donmus. Denemedim ama yazin direk gazda calistirabilirsiniz zannimca. Birde bu Gasitaly regulatorde basinci 80 bar gibi dusuk ayarlayabiliyorsunuz. Hem az yakiyor hemde depodaki tum gazi cekiyor. Bir baska ozelligide rolantide 1000 devirin altinda benzin koklatabiliyorsunuz. Bugune kadar gerekmedi ama gerekirse aklinizda olsun. Sistem genele bakilirsa yerlilerden iyi. Belki bir BRC degil ama Lovato ayarinda ama montajda Lovato dan 150 TL civari daha ucuz. Enjektorler kiyaslanirsa Gasitaly daha iyi. Samandiralar kiyaslanirsa Lovato daha kaliteli. Regulator olarak ikiside gayet iyi. Yuksek motorlarda da randumanli. Sadece lovatonun regulator ici filtresi biraz daha buyuk. Ecu map sensor vs. ikiside kaliteli. Ekulerin farkli farkli ozellikleri var. Lovato nun OBD li ekusude var. Birde Lovatonun efsane karburatorlu kiti var , Gasitaly nin yok bildigim kadariyla. Cikarsa denemek isteriz.

ARAMAZI HOŞ GELDİNİZ UMARIM MONTAJCISINIZDIR SORMAK İSTEDİGİMİZ SORULAR OLUYOR SELAMLAR

7 Mesaj
20 Haziran 2011; 16:10:30 

Selamlar;

2010 yılının Temmuz ayında Gasitaly Taktırmıştım. Hala memnunum.
Direk lpg ile çalışıyor. ama ustalar tavsiye etmiyorlar.
Kısaca anlatmaya çalışayım;

Kontağı açıyorsun. Lpg'nin kırmızı ışığı yanıp sönmeye başlıyor.
sonra 10-20 saniye GI düğmesine basıyorsun. ve Kırmızı ışık sönup Yeşil Işık (Lpg Işığı ) yanmaya başlıyor.
sonra' da kontağı çevirip çalıştırıyorsun. Araç Soğuksa gaza basıp desteklemen gerekir. Ama dediğim gibi ustalar tavsiye etmiyor.

Denemeyin Bence ;)

486 Mesaj
23 Haziran 2011; 22:19:25 

denedim olmadı.elbette direk gazsa çalıştırmak zararlı bişi ama acil bir durumda mesela benzin bitmesi gibi aracı çalıştırabilmek için lazım olabilir.

Qklavye

30 Mesaj
2 Ağustos 2011; 23:57:30 

YENİ ALDIGIM TOYOTA AURİS LPG MONTAJI OLARAK GAS İTALY TAKTIRDIM YAKLAŞIK 1500 KM OLDU NE ARIZA LAMBASI NE PERFORMANS ŞUAN İÇİN SIKINTIYOK UMARIM BÖYLE DEVAM EDER MONTAJ RESİMLERİNİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜMLERDE EKLİCEM

1 Mesaj
8 Ağustos 2011; 23:52:02 

hocam benimde 2006 civic vtec var.ona taktırdım ama arıza lambası yanıyo.sizdede varmıdır o problem acaba.çok kafamı kurcaladı.sizde de yandıysa nasıl söndürdünüz veya hiç yandımı.yardımcı olursanız sevinirim.size email adresimide yazıyım. ungorozkan@hotmail.com

750 Mesaj
9 Ağustos 2011; 1:24:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Qklavye

Ramses 1. Versiyon ile gas İtaly nin ecu lerini bı karşılaştırın .....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

NE MUTLU TÜRK ÜM DİYENE ....

30 Mesaj
10 Ağustos 2011; 0:29:02 

selam arıza lambası hiç yanmadı daha onceki aaçlarımdada kullandım bu sorunla karşılaşmadım ama yeni takmışsanız yeni bir ayar yapılmasında fayda var diye düşünüyorum ayrıca montaj yaptığım bayi ayarları yolda yapıyor bununda etkisi olabilir montaj bittikten sonra yola çıkıp ayarlıyor ustaya sordum ama sadece bizim farkımız budur diyor ayrıntıyı söylemedi

486 Mesaj