- x
dinlediği müzik türü insanın kişiliğini yansıtır mı?
29 Cevap1590 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Temmuz 2010; 19:46:32 

evet soru açık, dinlediği müzik türü insanın kişiliğini yansıtır mı ne düşünüyorsunuz?

bence yansıtmaz.. mesela rap; yerine göre içinde aşk şarkıları da var, siyaset de var, küfür de var.. çeşitli çeşitli duyguları içinde barındırabiliyor.. her tür için böyle..

açıkçası genelde rap dinleyen biri olarak dün biraz metal parçalar indirdim, beğendiklerim oldu, arada sırada türkü de dinlerim; kişiliği oturmamış hissine kapıldım

5686 Mesaj
7 Temmuz 2010; 19:47:56 

Pek değil ama duygularını yansıtır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

627 Mesaj
7 Temmuz 2010; 19:49:00 

Her zaman olmasa da böyle bir genelleme yapmak mümkündür. Pop dinleyenleri düşünün mesela.

511 Mesaj
7 Temmuz 2010; 19:50:30 

Metal müzik kesinlikle yansıtır.Bir başkaldırı,yozlaşmış düşüncelere karşı,bazı şeyleri ifade etme yönüdür metal müzik.Global metal adlı filmi(belgesel) izleyenler bunu anlayabilir,İran,Hindistan,Brezilya,Endonezya gibi ülkelerde metal müziğin yansımasını o kadar güzel anlatmış ki .

394 Mesaj
7 Temmuz 2010; 19:50:57 

Genelde yansıtır

4632 Mesaj
7 Temmuz 2010; 19:52:06 

Pesimist Hip-Hop dinliyorum, ve kesinlikle pesimist bi ruh yapım var.. Ama amerikan emoları gibi oramı buramı kesmiyorum..

Steam ID : ilhan_j0 (DOTA 2 - Counter Strike : Global Offensive)
Origin ID : j0ffline (FIFA 15 - Battlefield 3)
Uplay : CookinSmoke (The Crew)
-
Fan of :
Galatasaray - 2Pac - Kobe Bryant
-

5779 Mesaj
7 Temmuz 2010; 19:52:36 

Tabiki neden olmasın.

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 20:13:52 

tamam sözlere önem veren, belli bir düşüncedeki şarkıları dinleyenlerin kişiliğini yansıtır, boş şeyler dinlemediğini gösterir belki ama ben türün çok etkilemediğini düşünüyorum..

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 20:19:00 

Lirik olarak baktığında evet. Melodik olarak bir nevi yansıtabilir ama kesinlik yoktur.

589 Mesaj
7 Temmuz 2010; 20:19:56 

Son zamanlarda ortaya çıkan müzik türleri daha çok özenti amaçlı dinlendiğinden bunlar haricindeki müzikler kişiliği yansıtyor bence.

181 Mesaj
7 Temmuz 2010; 20:50:03 

yansıtır

545 Mesaj
7 Temmuz 2010; 20:58:55 

Zannetmiyorum. Sagopa Kajmer, Hayko Cepkin, Duman, Metallica, Iron Maiden, Manowar, Linkin Park, Rammstein dinliyorum. Bunlardan sıkıldıkça da arabesk.

4040 Mesaj
7 Temmuz 2010; 21:04:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Nick Kullanmıyorum

Zannetmiyorum. Sagopa Kajmer, Hayko Cepkin, Duman, Metallica, Iron Maiden, Manowar, Linkin Park, Rammstein dinliyorum. Bunlardan sıkıldıkça da arabesk.

Naptın yeeen her türü karıştırmışsın

DH Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

2401 Mesaj
7 Temmuz 2010; 22:17:19 

quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Pesimist Hip-Hop dinliyorum, ve kesinlikle pesimist bi ruh yapım var.. Ama amerikan emoları gibi oramı buramı kesmiyorum..

Tamam seni kendi karanlık dünyana bırakıyoruz ağlamaya devam et

Methamphetamine
Methcathinone
Methylphenidate
Amphetamine
CHEMISTRYYYYYYYYY ;)

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 22:21:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Nick Kullanmıyorum

Naptın sen hocam

4632 Mesaj
7 Temmuz 2010; 22:24:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Tamam seni kendi karanlık dünyana bırakıyoruz ağlamaya devam et

Ağlamıyorum ama hayattan kolay kolay keyif alamıyorum. İnsanlar bana yapmacik geliyor.. Arkadaşlıklar yalan.. Herseyden bı çıkar..

236 Mesaj
7 Temmuz 2010; 22:30:25 

OwlCity-KoRn-Placebo-Chemical Brothers-David Guetta-Tarkan-Teoman-Şebnem Ferah-Sagopa Kajmer-Sıla-MyChemicalRomance-Bullet for my Valentine

kişilik sorunum var heralde

Bleach--D.Gray-man--Basilisk--Death Note--Eureka7--Elfen Lied--Full Metal Alchemist--Gintama--Naruto--Katekyo Hitman Reborn--Fairy Tail--Shingeki no Kyojin
Fringe--The Newsroom--The Walking Dead--Game of Thrones--Under the Dome--The Strain--The Last Ship--Crossbones--The Flash--Dominion--Power--Arrow--Sherlock--How i Met Your Mother

猿も木から落ちる
Snowboarding-Mountaineering-Scuba Diving

1205 Mesaj
8 Temmuz 2010; 9:24:44 

Tupac(TUPAK) dinlerim ama arada ABD Gangsta Rap ' de dinlerim neden acaba...

NOT:H.hüsrev de oturuyorum

Radical Audio Visual Experience

1753 Mesaj
8 Temmuz 2010; 10:30:45 

TSM

• İnsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
  • İnsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür.
  • Kulluğun manası vavdadır, elif uluhiyetin ve ehadiyetin simgesidir.
  • O yüzden Lafz-ı ilahi elifle başlar.
  • Elif kainatın anahtarıdır, vav kainattır.

• 614 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 10:42:14 

alakası yoktur. eğer öyle olsaydı Rock dinleyenlerin hepsi aynı kişilikte olurdu. Kişilikle müziğin hiç alakası yok

331 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 11:29:25 

duygusal durumunla alakalı mesela çok duygusal olursam Emel Sayın,Cahit Berkay,Zeki Müren dinlerim,çok sinirli olursam sinirimi çıkaramazsam gider Rammstein,Marilyn Manson,Bush,Angelspit,Aesthtetic Perfection falan dinlerim.Bazen kulağım müzik ister nötr zamanlarımda o zaman Our Lady Peace,Sophie Ellis Baxtor,Muse falan dinlerim.Eee parti havasında olursam Madonna,Crystal Method falan dinlerim.Yok depresif olursam ya da içki yanında kafa bulmak istersem o zaman Combichrist,Juno Reactor,Collide,Placebo ya da Vuvuzela falan dinlerim.Dikkat ederseniz müzik türleri Türk Sanat müziğinden Gothic Rock ve Industrial müzik türüne kadar değişiyor.Bence kişilikten ziyade içinde bulunduğun ruh durumunla alakalı ya da ben çok kişilik sendromu yaşıyorum Ya da yaşadığın müzik kültürünle alakalıdır.Yani Arabeks dinleyip de yabancı müzikleri kendime yakıştıramam tiplerinden değilim.Ha rakı masası olur,arkadaş dertlidir o ortamda arabeks bile bende gider.
    Bu arada müzik tavsiyesi isteyen arkadaşlar bana pm atabilir,yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Addict_82 -- 8 Temmuz 2010; 11:33:44 >

49 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 11:32:35 

Bence alakası yok.Rammstein'dan Zeki Müren'e kadar birçok sanatçıyı&grubu dinlerim.Bu , o anki duygusal halime bağlı.

İnsanların size karşı olması diye birşey yoktur dostlarım, onlar sadece kendilerinden yanadırlar o kadar.

266 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 11:49:25 

Müzik insanın o anki pskolojisini en iyi yansıtan durumlara göre dinlenir genelde...Kişiliğide yansıtırmı tartışılır ama, pskolojiyi çok iyi yansıtır.

...

390 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 11:58:43 

Keslikle yansıtır; Örneğin ben lise zamanların da arebesk dinlerdim bunun yerini fanzeti müzik aldı, Devamında üni çağların da sago ve trance dinlemeye başladım. Üni bitti 5-6 yıldır trance müzik dinliyorum.

Şuan da tek sığınağındır trance müzik. Yeri gelir sadece müzik dinlemek için açarım pc'yi bu da bir fark olsa gerek. Kişiliğim çok basıktır herşeyi kafaya takarım trance müzik insana huzur verir ben de bu huzuru fazlasıyla alanlardanım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMueL 19.o7* -- 8 Temmuz 2010; 12:00:06 >

Güney Kore Sinema Sever

4536 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 12:06:35 

trance müzik dinlediğimden genelde hep mutlu ve enerjiğimdir

İşbu dogtag; sadece 36 kişide açık olup, birinin sahibi bu imzayı kullanmaktadır.

228 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 12:06:40 

Ben hayatım boyunca müzik dinlemedim ne olcak şimdi

Audaces Fortuna Juvat

3628 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 12:11:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Braincaster

Ben hayatım boyunca müzik dinlemedim ne olcak şimdi

Hemen sizi Lynyrd Skynrd'dan alalım. Gel bakem Müzik kulağına güveniyorsan ve 3 gitar sesini birden aynı anda duyabiliyorsan Freebird veya Sweet Home Alabama'yla başla müzik dinlemeye

Ege Üniversitesi
    Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü

1366 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 12:50:34 

Kesin olarak bir şeyler yansıtmaz ama o türün adamı olduğu belli olur....

İki parmağının ucunu gözüne koy. Bir şey görebiliyor musun dünyadan? Sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir.

ağlama melis

323 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 12:54:07 

içinde müzik enstrümanı sesi bulunan herşeyi dinlerim

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_31106275/mpage_1/key_//tm.htm

4536 Mesaj
    8 Temmuz 2010; 13:06:09 

http://www.youtube.com/watch?v=F-wPT-jFHe4

4:30'dan sonraki bölümde kimin tüyleri diken diken olmaz ve enerji dolmaz?

İşbu dogtag; sadece 36 kişide açık olup, birinin sahibi bu imzayı kullanmaktadır.
    Sayfa:   [1]
    Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » dinlediği müzik türü insanın kişiliğini yansıtır mı?
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.267