Şimdi Ara

Güç kaynağı sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni topladığım pc`mi 2 sene önce aldığım high power güç kaynağı ile çalıştıramıyorum

pc bileşenleri
    İntel i5 750
    Gigabyte P55A-UD4
    Asus 7600 gs
    High Power Rock Solid 1000w

Şimdi high power`ı sisteme taktığım zaman bir saniye boyunca bütün fanlar dönüyor ve kapanıyor, sürekli kendi kendine açılıp kapanıyor ve sistem açılmıyor.Sanırım anakart kendini korumaya alıyor.

Arkadaşın 550 watt güç kaynağı ile benim pc sorunsuz çalışıyor ve tam bir hafta sorunsuz kullandım, benim high power ile de arkadaşın pc sorunsuz çalışıyor.High power`ı iki farklı tamirciye götürdüm sorun yok diyorlar.Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten, önerilerinize ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan -- 7 Temmuz 2010; 15:12:18 >

• Hocam ithalatçı firmaya göndersene. Parayla da olsa tamir etmek durumundalar bir arıza varsa ki neden yardımcı olmasınlar bu duruma.
  • Tamirci kendi bilgisayarında denemiş mi çalıştığından emin mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KingTheodon

Hocam ithalatçı firmaya göndersene. Parayla da olsa tamir etmek durumundalar bir arıza varsa ki neden yardımcı olmasınlar bu duruma.

Akortek`e götürdüm biz tamir yapmıyoruz yurtdışına göndeririz bir iki ayda gelir ve tamir ücretide pahalı olabilir dediler.İki tane power tamircisi buldum ikiside sorun yok dedi, bozulmuş tamir olmaz deseler gidip yenisini alacağım ama arkadaşın bilgisayarına taktım ilk açılışta dahi sorun çıkarmadı.Arkadaşın power`ıda benim bilgisayarda çalışıyor, gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum şu anda çok ilginç bir durum, yıllardır pc kullanırım ilk defa böyle bir şey başıma geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denizler İmparatoru

Tamirci kendi bilgisayarında denemiş mi çalıştığından emin mi

Tamirci denedimi bilmiyorum arka tarafa götürüp denedi sorun yok dedi.Zaten şu anda arkadaşın pc sine takıyorum çalışıyor.Acaba bu yeni aldığım anakart neden kendini korumaya alıyor açılmıyor voltajda dalgalanmamı var, anakart bozuk desem diğer power ile tam bir hafta kullandım, orthos testi filan yaptım mavi ekran dahi görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan -- 7 Temmuz 2010; 16:35:31 >
  • Aynı sorun benimde basıma gelmişti. Benim PSU arkadaşımın PC'yi çalıstırırken benimkini çalıstırmıyordu. Ondaki PSU'da benim PC'yi çalıstırıyordu. Arkadasımın PC'si benimkinden özellik olarak daha düşüktü. Sanırım benim PSU artık PC'yi çalıstırıcak gücü üretemiyordu ama arakadasımın PC daha az güç tükettiği için onda hiç sorun çıkartmıyordu. Sizdede aynı durum söz konusu olmuş olabilir.
  • Üstad güç kaynağını Firebala göndersene. Ben güç kaynaklarımı 5 yıl garantili aldım servisleriyle görüşerek, kafe işletmecisiyim bende. Sen görüş onlar sana yardımcı olur
  • Güç kaynağı düz kontak şeklinde çalışıyosa sistem şaşe yapmıştır Ayrıca prizde toprak hattı olup olmadğına da bakınız
  • Yardım Edebilir Misiniz?Forumda Yeniyimde Konu Açmayı Bilmiyoum ve Pc işlerinde yeniyim yardım Ederseniz senirim.
    Benim Bilgisayarı alalı 4-5 hatta 6 sene olmustur.Yanlıs görmediniz 6 sene...Bilgisayarım cok iyi demiyorum ama yine beni idare ediyodu ama bu zamanlarda pc kasıyo nasıl kasıyo ama?

simdi diyelim bugün format attım 1 hafta en gec 9 gün sonra pc de agarlasma,fareyi sürüklerken takılmalar felan oluyor.Bunun güç kaynagından oldugunu düsünüyorum yardım pls!

Pc Özellikleri:
    işlemci: İntel Pentium 4 3.0 ghz
    anakart:asrock p4i65g
    bios:american megatrends
    ram: ddr PC3200(200mhz) 1024 MBytes
    ekran: Ati radeon x1650 512 MBytes

Daha yeniyim bilgisayar konusunda onun için kusura bakmayın xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: diehard54

Yardım Edebilir Misiniz?Forumda Yeniyimde Konu Açmayı Bilmiyoum ve Pc işlerinde yeniyim yardım Ederseniz senirim.
    Benim Bilgisayarı alalı 4-5 hatta 6 sene olmustur.Yanlıs görmediniz 6 sene...Bilgisayarım cok iyi demiyorum ama yine beni idare ediyodu ama bu zamanlarda pc kasıyo nasıl kasıyo ama?

simdi diyelim bugün format attım 1 hafta en gec 9 gün sonra pc de agarlasma,fareyi sürüklerken takılmalar felan oluyor.Bunun güç kaynagından oldugunu düsünüyorum yardım pls!

Pc Özellikleri:
    işlemci: İntel Pentium 4 3.0 ghz
    anakart:asrock p4i65g
    bios:american megatrends
    ram: ddr PC3200(200mhz) 1024 MBytes
    ekran: Ati radeon x1650 512 MBytes

Daha yeniyim bilgisayar konusunda onun için kusura bakmayın xD

Eğer formattan sonra düzeliyosa sorunu başka yerde aramak lazım

Aslında gözümle görmesem inanmam ama çok dandik bi psu nun xp de mouse u ağırlaştırdığını biliyorum
    Tabi bu çok düşük bi ihtimal

Bunun sürekli devam etmesi ve oyun vs yük bindirecek hiç bir uygulamanın da çalışmaması gerekiyo tabi illa res atması kapanması da gerekmiyo win resmen imleç takılıyo

• arkadaşlar bişi sorcam konuyla alakası yok ama...Bir bilgisayar kasasını 1 yıl boyunca hiç temizlemezsen hatta içini hiç açmazsan performansında yada çalışmasında bi sorun olurmu ? tozlu olması pc ye etki edermi ? Cvp bekliyorum..
  • High Power Rock Solid 1000W PSU'larda kronik bir sorun var, hepsi bir süre sonra kesinlikle sorun çıkartıyor, büyük ihtimal sende aynı sorunun kurbanı oldun. Eğer garantisi devam ediyorsan onu Akortek'e ver HIGH POWER 1000W ABSOLUTE veriyorlar. Şahsen PSU'mu satın aldığım kişiye aynı işlemi yapmıslar sonuc olarak tecrube ile sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

High Power Rock Solid 1000W PSU'larda kronik bir sorun var, hepsi bir süre sonra kesinlikle sorun çıkartıyor, büyük ihtimal sende aynı sorunun kurbanı oldun. Eğer garantisi devam ediyorsan onu Akortek'e ver HIGH POWER 1000W ABSOLUTE veriyorlar. Şahsen PSU'mu satın aldığım kişiye aynı işlemi yapmıslar sonuc olarak tecrube ile sabittir.

Malesef garantisi biteli bir ay oldu..High power"ı kardeşimin bilgisayarına taktım çalışıyor onun 500 watt güç kaynağınıda benim bilgisayara taktım XMP açıkken üçüncü harddiski takamıyorum bios"da otomatik olarak XMP özelliği kapanıyor 500 watt az geldi galiba.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.