Şimdi Ara

Uydunet Modem Resetlemek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
14.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1mbit ttnetten sonra 5mbit uydunete başvurduk 2 gün sonra gelip kurulum yapacaklar ben de dışardan Uydunete uygun bir modem aldım .Modemden çıkan hattı benim wireless router'a bağliyacağım.

Ancak kafama şöyle birşey takıdlı kablonet modeminin açıp kapama düğmesi yok.
    Malum rapidshare gibi sitelere modem resetlemek gerekiyor beklememek için.
    Bu reset olayını Router üzerinden yapabilr miyim? Yoksa illa o kablonet modemini fişten falan çekmem mi gerekir?

Ya da başka yol bilen?

• Selamlar,

Modemi resetlesen bile (Motorololarda kendi web sayfası üzerinden reboot yapılabiliyor) uydunet te
    genellikle IP uzun süreler boyunca değişmiyor. Yani bahsettiğin sitelerde modemi reboot etmek bir sonuç vermeyecektir.

İyi günler.....
  • nasıl yani Jdownloader kullanamayacak mıyız?

netmaster cbw560 da da bu durum geçerli mi?
  • reset atmak sorun degil, gene degismiyor ip, ben denedim olmadi...buyrun birde siz deneyin

http://192.168.100.1/gscan.asp
  • hazirlayacagin bat dosyalari ile ip resetleme yapabilirsin. adls de oldugu gibi her resette ip degismiyor. jdownloader icin kullanacaksan pratik olmadigindan kullanamayacaksin.

Ayrica router de kullanicaksan ip resetleyemezsin. Direk kablo modeme bagli olmasi gerekli bilgisayarinin.
  • ipconfig /release  
    sleep 10
    netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1
    sleep 7
    ipconfig /renew
    netsh interface ip set address "Yerel" dhcp
    sleep 7"

Farklı kaydet "ipdegistir.bat"
  • Router üzerinden müdahale edemem diyorsunuz yani.
    O zaman benim için imkansız gibi birşey bu.Çünkü evdekilerin hepsi laptop ve wirelesstan bağlanıyor.
    Peki bu bir avantaj mı dezavantaj mı?Yani ip nin sabit kalması.
    Çünkü bildiğim kadarıyla statik ip ye para veriliyor ekstradan bu da onun gibi birşey mi
  • static ip degil aslinda dinamic ancak uydunet kafasina göre arada bir nadirde olsa degistiriyor ip yi.
  • Anladım peki DNS te sorun var mı?
    Yani youtube a flan girebiliyorsunuz değil mi?
  • Kullandığın routerda statik ayarlanabilen DNS alanı varsa routerdan kendin ayarlayıp tüm PC lerde ayar çekmekten kurtulabilirsin. Uydunetin otomatik verdiği DNS leri kullanmak zorunda değilsin kısaca

Uydunetteki (ona özel bi isim bulamadım yarı statik IP diyelim ) aslına bakılırsa avantajı da dezavantajı da var. Dezavantajı malum, sürekli download ve modem reset yapanlar için problem. Avantajı ise open DNS in ücretsiz aile içerik filtreleme vb. özelliklerini herhangi program kurmadan direkt kullanılabiliyor, ADSL de ise openDNS in programını kurmak gerekiyor. uydunette IP değişimi çok seyrek olduğundan değiştikçe hesaba girip yeni IP bilgisi siteye verilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 8 Temmuz 2010; 14:28:20 >

• Download siteleri için modem fişini çekip takmanıza gerek yoktur.Kablosuz router kullanıyorum.Verdiğim linkte ne yapmanız gerektiği yazılı.Konu ile ilgili forumda yeteri kadar açıklama mevcut.

http://rapid**share.com/files/405966244/kablo.rar (**) siliniz!

Majorshare ile otomatik ip değiştirebiliyor,Jdownloader ile ben beceremedim.
  • cbw-700v modemde release renew tuşları arayüzde ama hiç bir işe yaramıyor kesinlikle değişmiyor ip.
    ancak uyduneti arayıp değiştirin deyince oluyor...
  • Su jDownloader'da ip degistirme isini beceremedim, basarili bi girisimi olan varsa kisaca anlatabilir mi izledigi yolu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem

ipconfig /release  
    sleep 10
    netsh interface ip set address name="Yerel" static 10.0.0.1 255.255.255.0 10.0.0.1 1
    sleep 7
    ipconfig /renew
    netsh interface ip set address "Yerel" dhcp
    sleep 7"

Farklı kaydet "ipdegistir.bat"

işe yaramıyor...
    Edit: internet bağlantısının adını Yerel olarak değiştirmek gerekiyor. Şimdi çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Call of Cthulhu -- 28 Aralık 2012; 1:01:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.