Şimdi Ara

pert araca kasko

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
21.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araştırmadığım şirket kalmadı araç 2007 yılında pert olmuş tekrar yapılarak trafiğe kayıt edilmiş .vize sigorta herşey tamam ama kasko yaptıramıyorum nerdeyse bütün sigorta şirketlerini araştırdım. Böyle saçma birşey olabilir mi kasko yapılmayacaksa araç neden tekrar trafiğe çıkarıldı hurdaya verirsiniz olur biter. plaka sorgulamada temiz çıktı diye aldık ama motor ve şaşe no sorgulaması yaptığımda pert çıktı ne olacak şimdi.

• Bütün sigorta şirketleri pert ettikleri araçları satıyorlar bunlar yapılıp tekrar satılıyor alan kişiler kasko yaptırmak istediği zamanda kasko yapmıyorlar böyle binlerce araç var. o zaman tek suçlu var ortada sigorta şirketleri pert olan araçları satarak tekrar trafiğe çıkma yolunu kapatacaklar . sadece çıkma parça satanlar bu araçları alıp kullabilecekleri parçalarını satabilecekler. yoksa böyle keyfi uygulama ve sadece çıkar üstüne kurulu düzen benim gibi çoğu kişileri mağdur durumda bırakır.
  • BU BİLGİLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM Kİ BENİM HATAMA DÜŞMEYİN İKİNCİ EL ARAÇ ALACAĞINIZ ZAMAN TRAMERDEN SADECE PLAKA İLE SORGULAMAYIN MUTLAKA MOTOR VE ŞAŞE NUMARASI İLE AYRICA 5664 GÖNDEREREK SORGULAMA YAPIN. PLAKA İLE SORGULAMADA DOĞRU SONUÇ VERMİYOR
  • ille de kasko yaptırmak istiyorsanız şasi ve motor noyu birer hane eksik yazın poliçeye.

daha sonra zeyil yapar sehvi düzeltirsiniz.
  • bu şekilde kaza anında sorun olmayacak mı sigortacı ile görüşeyim bakalım ne olacak
  • bir aracın pert olup olmadığı plakadan değil motor şasiden bakılmalıdır.plaka değişebilir.

ikinci olarak bırakın kasko yapmayı bazı şirketler (Axa gibi)trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılamasına rağmen pert araca trafik sigortası bile düzenlenmesine izin vermiyor.

üçüncüsü O.B.K nın dediği gibi sakın motor şasiden harf eksiltip kasko yaptırmaya kalkmayın.hasarınız ödenmez.poliçeniz incelendiğinde de zaten bunu kasıtlı yaptığınız anlaşılır.bu da sigortanın iyi niyet prensibiyle bağdaşmayacağından poliçeniz hükmen fesh olur.hasarınız ödenmez.bazı acenteler poliçe kesmek için tabiri caizse atlayabilir.hasar olunca da muhatab bulamazsınız.
  • selam arkadaşlar sonuçda kasko yaptırdım ve şu anda istediğim şirkete yaptırabiliyorum.
    bundan sonra bu durumda olan arkadaşlar aynı şekilde yaptırabilir sigorta bağımsız exper ücreti karşılığı kontrol yaptırdım aracın heryerini kontrol ettiler ve sonra düzenledikleri rapor sonucu aracınız sağlam ve iyi çıkarsa bu raporu ankara merkeze onaylatıyorlar sonra sisteme giren bütün sigorta şirketleri bu raporu görebiliyor ve normal fiyatlarla kasko yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurb

araştırmadığım şirket kalmadı araç 2007 yılında pert olmuş tekrar yapılarak trafiğe kayıt edilmiş .vize sigorta herşey tamam ama kasko yaptıramıyorum nerdeyse bütün sigorta şirketlerini araştırdım. Böyle saçma birşey olabilir mi kasko yapılmayacaksa araç neden tekrar trafiğe çıkarıldı hurdaya verirsiniz olur biter. plaka sorgulamada temiz çıktı diye aldık ama motor ve şaşe no sorgulaması yaptığımda pert çıktı ne olacak şimdi.

Nasıl kasko yaptıramıyorsunuz,

Şirketimizde 2008 model pertten çıkma araç alındı,

daha sonra genel sigortadan kasko yaptırdık, memnun kalmadığımız için ertesi sene Aksigorta dan yaptırdık,

pert araca kasko oluyor, kaza yaparsanız kasko yine karşılıyor hiç bir sorun olmuyor, araç 2008 de pert olmuş biz aldıktan sonra bir yıl içinde 4 defa daha kaza yaptı ve hepsini kasko karşıladı,

artı

Pert araca kasko yaptırın araç tekrar kaza yapsın tekrar perte çkıyor.

Genel sigorta ve aksigorta ile görüşün

• Sigorta şirketinde çalışıyorum biliyorsunuz en-ka diye bir sistem var orada sigorta şirketlerinin pert araçları bulunuyor

şirket olarak düzenli bir şekilde oradan araba alıp ustalarımıza yaptırıp satıyoruz

ayrıca kaskosunu da biz yapıyoruz

mesela Ray Sigorta kasko yapıyor

pert araca sahip olup fiyat almak isteyen arkadaşlara yardımcı oluruz
  • Evet bizde kazalı araba alıp yaptırıyoruz kasko yapılıyor her sigorta şirketi yapmaz ama yapan çok var dert değil yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurb

selam arkadaşlar sonuçda kasko yaptırdım ve şu anda istediğim şirkete yaptırabiliyorum.
    bundan sonra bu durumda olan arkadaşlar aynı şekilde yaptırabilir sigorta bağımsız exper ücreti karşılığı kontrol yaptırdım aracın heryerini kontrol ettiler ve sonra düzenledikleri rapor sonucu aracınız sağlam ve iyi çıkarsa bu raporu ankara merkeze onaylatıyorlar sonra sisteme giren bütün sigorta şirketleri bu raporu görebiliyor ve normal fiyatlarla kasko yapıyorlar

HOCAM BU İŞİ NASIL YAPTIN. BAĞIMSIZ EXPER DİYE ARAŞTIRDIM BİŞE BULAMADIM YARDIMCI OLURMUSUN. TEŞEKÜRLER
  • arkadaşlar iyi hoş demişsiniz evet yaparlar fakat şu unsurlar var. Araç pert çıkmıştır fakat kaza oranı değişeni hasar % de si nedir? Evet sigorta şirketleri pert aracı alıyo yaptırıyo kendi satıyor adam sigorta şirketinin pertten toplattırdığı aracı almamışki. Kaldıki araç bi şekilde toplanmış toplanmış ama nasıl bir kazada aracın durumu ne olur belli olmaz... Buyüzden kendi satmadıkları araçları kasko yapmazlar. Birde arkadaş şasi ve motor no eksik yaz demiş. Eksik yazamazsınız ruhsatı sigortacı alır bilgileri girer kaldıki zeyl yapılırken şasi ve motor no sunu girdiklerinde anlaşılır ve poliçe tek taraflı fes edilir...
  • -Trafil sigortası; ZORUNLU SİGORTA. Tüm şirketler araç ne olursa olsun yapmak zorunda.
    -Kasko ise isteğe bağlı yapılan bir sigorta. Bu nedenle şirketler ister yapar ister yapmaz. Ancak priminide ona göre belirler.
    -Sigorta şirketinden bağımsız eksper diye bir olgu yoktur. BÜTÜN EKSPERLER BAĞIMSIZDIR.
  • Ağır hasar kayıtlı aracıma kim kasko yapar?

Birkaç firma ile görüştüm, olumsuz.
  • 6690sigortalan googleda ara fiyat al.snrm ak sigorta yapacaktır.
  • umaysigorta2@hotmail.com yada 0535 2888216 numaradan ulaşırsanız size yardımcı olabilirim
  • MERHABA ARKADAŞLAR,

PERT ARAÇLARA KASKO YAPIYORUZ. PERT ARACLARDA PLAKADAN PERT KAYDI VARMI YOKMU DIYE SORGULAYIP MAHDUR OLAN KISILERIN KASKOLARINI YAPMAKTAYIZ. KONU HAKKINDA HERKEZE YARDIMCI OLABILIRIZ.

TEL: 0212 425 44 41
    FAX: 0212 425 44 48
  • size ÜCRETSİZ KASKO SORGULAMASI YAPABİLECEĞİNİZ bir site tavsiye ediyorum. http://kaskodegersorgulama.blogspot.com

Aracınızın kasko sorgulaması yaparken araç ruhsatını yanınızda bulundurmanız faydalı olur.

aracınızın özelliklerini girin 20 kasko şirketinden karşılaştırmalı kasko sonuçları geliyor. hatta sizi telefonla arıyorlar. zaten araç bilgilerini girince aracın pert olduğu onların ekranında çıkar. bu 20 şirketten kesinlikle birkaçtanesi aracınızı kasko yapmak için size dönecektir...
  • onurb O kullanıcısına yanıt
    hocam şu konuda bi açıklama yapmamışsın. Biraz açarmısın bizimde bilgimiz olsun, nasıl yapıldığına dair.

Teşekkürler
  • Merhabalar,

Ben sigortacıyım.

Çalıştığımız şirketler (Ak, Mapfre, HDI, Anadolu, Allianz, Axa, Güneş, Generali, Sompo vb..)Pert araçlara genişletilmiş kasko sigortası yapmıyorlar. Hemen hepsinin sistemi EGM ile anında araç sorgusu yaptığı için sisteme girişi dahi izin vermiyorlar.

Eğer daha önceden gelen hasarsızlık kaydınız mevcutsa dar kapsamlı kasko dediğimiz ürünler ile poliçe yapabiliyoruz. Geçen hafta pert araç alan ama daha önceki aracından dolayı trafik sigortasında 2. yıl hasarsızlık indirimi olan bir arkadaşımıza kasko yapabildik.

Bilgilerinize
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.