Şimdi Ara

iPad'in üretim kapasitesi artıyor; Temmuz ayında 2 milyondan fazla iPad üretilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Üç aydan kısa bir sürede 3 milyonluk satış sayısını aşarak beklenenin üzerinde performans gösteren iPad'in üretim kapasitesi de talebe göre artıyor. Digitimes'ın, Digitimes Research'ün analistlerinden Mingchi Kuo'a dayandırdığı haberine göre iPad'in aylık üretim miktarı Temmuz ayında 2 milyonu aşıyor.

Kuo'nun Tayvanlı üreticilere gelen siparişlere dayandırdığı analizine göre Cupertino merkezli Apple, Temmuz ayında yaklaşık 2,3-2,35 milyon iPad üretimi gerçekleştirecek. Gelen siparişlerin yaklaşık %60'ının 3G+Wi-Fi'lı model olduğunu belirten Kuo'a göre 2010'un ilk yarısında iPad'in Wi-Fi'lı modeli kullanıcılar tarafından daha çok tercih edildi.

• Ne para kırıyor herifler yaa helal olsun fanıda çok çöp kutusu bile yapsa adamlar gider alır bu zihniyet.Müşteriyi kandırmayıda çok iyi kavramışlar :)
  • quote:

Ne para kırıyor herifler yaa helal olsun fanıda çok çöp kutusu bile yapsa adamlar gider alır bu zihniyet.Müşteriyi kandırmayıda çok iyi kavramışlar :)

Hiç ipad kullandınmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvana34

Ne para kırıyor herifler yaa helal olsun fanıda çok çöp kutusu bile yapsa adamlar gider alır bu zihniyet.Müşteriyi kandırmayıda çok iyi kavramışlar :)

Ama ne hikmettir ki çöp kutusu değil, dünyanın en zarif cihazlarını yapıyorlar.

Bastırmatik değil, dünyanın ilk ve dünyadaki en iyi çoklu dokunmatik ekranını yapıyorlar.

Dünyanın en hızlı ve en sorunsuz telefon işletim sistemini yapıyorlar.

Dünyanın en ince smart phone'unu üretiyorlar.

Dünyanın en kibar laptopunu üretiyorlar.

Dünyanın en küçük masa üstü bilgisayarını üretiyorlar (mac mini)

Dünyanın en fazla çözünürlüğe sahip ekranını telefonlarında kullanıyorlar.

Dünyanın en kolay , en stabil, en rahat, en hızlı işletim sistemini yapıyorlar.

Dünyanın sektör içinde en çevreci üretim ve üretimden sonra geri dönüşüm ödüllerini kazanıyorlar.

Kısacası, çöp kutusu üretmiyorlar

Bu kadar insanın da bu markayı beğenmesinin altında EN lerle açıklanabilecek onlarca gerekçe bulunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

Orijinalden alıntı: nirvana34

Ama ne hikmettir ki çöp kutusu değil, dünyanın en zarif cihazlarını yapıyorlar.

Bastırmatik değil, dünyanın ilk ve dünyadaki en iyi çoklu dokunmatik ekranını yapıyorlar.

Dünyanın en hızlı ve en sorunsuz telefon işletim sistemini yapıyorlar.

Dünyanın en ince smart phone'unu üretiyorlar.

Dünyanın en kibar laptopunu üretiyorlar.

Dünyanın en küçük masa üstü bilgisayarını üretiyorlar (mac mini)

Dünyanın en fazla çözünürlüğe sahip ekranını telefonlarında kullanıyorlar.

Dünyanın en kolay , en stabil, en rahat, en hızlı işletim sistemini yapıyorlar.

Dünyanın sektör içinde en çevreci üretim ve üretimden sonra geri dönüşüm ödüllerini kazanıyorlar.

Kısacası, çöp kutusu üretmiyorlar

Bu kadar insanın da bu markayı beğenmesinin altında EN lerle açıklanabilecek onlarca gerekçe bulunuyor.

Hocam adam çöp kutuları üretiyor dememiş ki apple için, çöp kutusu yapsa bile demiş, kızmayın hemen

• vayy fanlar yine dolmuş.apple en sevdiğim markalardan biridir ama kullanmam çünkü pahalı müşteriye kaliteyi sunuyorlar ama gereğinden fazlasınıda sömürüyorlar.bir işletim sistemi yapılıyor dünyada atıyorum 1000 program varsa en fazla 10 tanesi kuruluyor.Oyun oynamam ama oyun bile kurulmuyormuş bunuda öğrendim.bir telefon yapıyor şebeke sorunu var hemde çok komik bir sorun.yani sorunlarını buraya yazsam okumanız aylarınızı yıllarınızı alır.ama estetikmi estetik yapıyor orası ayrı...
  • Hocam birde arkadaşların edebiyatta sorun var o konuya hiç girmiyorum gençliklerine veriyorum...
  • evet pahalıda olsa adamların çok iyi iş çıkardıkları ortada... sonuçta alternatifleri bile yokki doğru düzgün adamların...
  • quote:

vayy fanlar yine dolmuş.apple en sevdiğim markalardan biridir ama kullanmam çünkü pahalı müşteriye kaliteyi sunuyorlar ama gereğinden fazlasınıda sömürüyorlar.bir işletim sistemi yapılıyor dünyada atıyorum 1000 program varsa en fazla 10 tanesi kuruluyor.Oyun oynamam ama oyun bile kurulmuyormuş bunuda öğrendim.bir telefon yapıyor şebeke sorunu var hemde çok komik bir sorun.yani sorunlarını buraya yazsam okumanız aylarınızı yıllarınızı alır.ama estetikmi estetik yapıyor orası ayrı...

Apple markası, MacOS X, iOS hakkında hiçbirşey bilmediğin yazdığın cümlelerden açık açık anlaşılıyor.
    Sadece bu forumdaki birçok insan gibi dışardan atıp tutmakla yetiniyorsun.

İnsanların gençliklerine veriyorsun bazı şeyleri ama, bilmediği konu hakkında sanki doğruymuş gibi cümleler kuran birinin bu durumunu o kişinin hangi özelliğine vermemiz gerekiyor acaba!

Apple'ı savunucak yada sana anlatıcak herhangi bir cümle yazmıycam. Çünkü genelde bu muhabbetin sonu fanboy kelimesiyle bitiyor.

Nerden öğrendin 10 tane programın kurulduğunu yada oyun bile kurulmadığını. Bu ne cahilliktir. Hangi salak insandan yada aptal internet sitesinden öğrendin bu bilgiyi.

Tam 75 adet program var İMac'imde. Star wars Unlished, Call of Duty 4 ve 5, Warcraft, Prince of Percia oynuyorum bilgisayarımda. Hemde MacOS X'de. Daha fazlasını istersende Windows kurarsın 2. işletim sistemi olarak çatır çatır oynarsın.

Ati 2600 HD gibi düşük sınıf ve 2.4 GHZ Core 2 Duo gibi orta sınıf bir işlemciyle MacOS X tarafında 20 Mbit bir Blu Ray filmi bile sorunsuz izleyebiliyorum.

Bu ne cahilliktir, bu ne bilmediği konu hakkında atıp tutma azmidir anlamak mümkün değil.

• ooo hocam sen baya kızmıssın sanırım fanısın apple'ın bende severim ama pahalılığından yakınırım tmm kaliteli estetik üretiyorsun ama o kadarda değil fiyat adeta uçmuş durumda Türkiye için demiyorum yurtdışıda öyle.Genelde öğrendiklerimiz bu ve benzeri sitelerden.Gayet kaliteli ve bilgi sahibi insanlar ile muhatap oluyoruz böyle konuşman çok ayıp bilmeden etmeden insanlar hakkında web siteleri hakkında böyle konuşman üzücü.Ayrıca hiçte öyle ağıza alınmayacak kelimeler kullanman hiç hoş değil.gayet bilgiliyim bu konuda sen hiç merak etme...
  • quote:

gayet bilgiliyim bu konuda sen hiç merak etme...

Yazdıklarına bakarak bu kurduğun cümleye 17 senedir Mac ve 3 senedir iphone kullanan birisi olarak neremle gülim hakikaten şaşırdım.

Neyse daha çok yolun başındasınız. Sizde zaman geçtikçe öğreniceksin. Nede olsa Apple'ı iphone ile tanıdınız. Yavaş yavaş...
  • 17 senedir kullanıyorsun yaşında epeyi var belliki çocuk değilsin neyin ne olduğunu biliyorsun bu yaşına kadar konuşmayı öğrenememişsin dahada öğrenemessin.Hele bu kafayla bu mantıkla senin aç kalmaman bile mucize.Şans işte böyle arkadaşlarada gülüyor.bu güzel bir şey.Neyse sen isteiğin yerinle gülebilirsin ben sana üzülüyorum.Diceklerim bu kadar...
  • Son cümleye katılıyorum ayfon hiç bir şey yapmasa dahi apple markasını halkla buluşturmuştur
  • quote:

17 senedir kullanıyorsun yaşında epeyi var belliki çocuk değilsin neyin ne olduğunu biliyorsun bu yaşına kadar konuşmayı öğrenememişsin dahada öğrenemessin.Hele bu kafayla bu mantıkla senin aç kalmaman bile mucize.Şans işte böyle arkadaşlarada gülüyor.bu güzel bir şey.Neyse sen isteiğin yerinle gülebilirsin ben sana üzülüyorum.Diceklerim bu kadar...

Küstahlık etmemin sebebi tamamen az bilgiye sahip olup birşeyler biliyorum edasıyla kesin ve net cümleler kurmanızdır. Gerçi yalnız değilsiniz, bu forum sizin gibi insanlarla dolu. Üslubumun nedeni bu. Konuşmayı gayet iyi biliyorum merak etmeyin. Sizin gibi insanlara hayret ediyorum biraz bundan kaynaklanıyor.

Bilmemek değilde biliyorum zannetmek çok daha vahimdir. Asıl üzülmeniz gereken durum bu.

• nirvana34: okullar kapandı gençler apple forumlarına doldu yine sinirinizi bozmayın hemen herşeyin başı sabır

Apple ın pahalı olduğunu söylemek çok mantıksız.. bunun nedeni ürünün bana ucuz gelmesinden değil, sebep alanın da satanın da memnun olmasındandır.
    size pahalı gelmesi ürünün anlamsız fiyatlara sahip olması yada pahalı olması anlamına gelmez. Adamın parası var, almak istemiş almış, artık size ne söylemek düşerki?

Dünya üzerinde milyonlarca iphone ve ipad satıdı, o kadar insan akılsız, fanboy, parayı harcayacak yer bulamamış, bir siz anlıyormuşsunuz bu işlerden değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 7 Temmuz 2010; 14:07:54 >
  • Apple, aynen Mourinho' ya benziyor .Nefret edeni çok ama herkez ona sahip olmak istiyor. :D (mourinho: fulbol teknik direktörü)

Ama ürünler güzel olsada haddinden fazla pahalı olduğu bir gerçek.
  • Böyle giderse iPhone'dan da çok satıcak bu iPad.

Gold Bilgisayara resmi olarak satışına başlamış. 16GB iPad'i 1.600 TL ye satıyorlar.
    http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=91923&ad=APPLE-iPAD-MB292LL-A-16GB-256MB-9.7-Wi-Fi-OS3.-Tasinabilir-Bilgisayar :S
  • Çok istiyorlar ya o zaman benim istedigim ipad 3G+wifi 64 gb a kac tl diyecekler merak ediyorum.
  • Bilgisayar donduğu, çalışmadığı, takıldığı için hiç mi yumruklamadınız? Bizzat fazla darbelere maruz bıraktım şimdiye kadar kullandığım bilgisayar ve laptopu. Macbook proyu aldım alalı daha yumruk yemedi (Yumruk haketmedi çünkü, haketse bile yemezdi )
  • Bir de, artık şu ağızları bırakın rica ediyorum. Fanboymuş şuymuş buymuş. Siz de windowsun en baba fanboylarısınız o zaman?

Gülünç duruma düşmeyin lütfen...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.