Şimdi Ara

Google TV için hazırlanan ilk kutu, Gigabyte anakart kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google öncülüğünde Intel, Sony ve Logitech gibi alanlarında lider dünya devi isimlerin bir araya geldiği Google TV konsepti için hazırlanan ilk televizyon kutusu için detaylar netleşiyor. Logitech tarafından gelşitirilen ve Google TV için hazırlanan ilk cihaz olma sıfatını taşıyan Revue'nin teknik özelliklerine ait merak edilen sorular, cevap bulmaya başladı. FCC incelemesine giren Revue'nin, kasa içi görüntülerinden de anlaşılabileceği üzere alanında ilk olan cihaza, Gigabyte tarafından sağlanan anakart yataklık ediyor.

Gigabyte'ın geliştirdiği anakart, 1.2GHz'de çalışan Atom işlemcisiyle geliyor. HD Videolar ve 3D içerik için hızlandırma sağlayan işlemci, üzerinde soğutucu yer aldığı için görsellerde net bir şekilde görülemiyor.. Micron tarafından sağlanan 8 adet bellek yongası ile 4GB depolama kapasitesi sunan Logitech Revue'de ayrıca Hynix'in ürettiği SDRAM'e de yer veriliyor. Genel olarak bir nettop alt yapısına sahip olan Logitech Revue'nin çoklu ortam uygulamalarında nasıl performans göstereceği ise merak konusu.

• Ne için gerekli bir şey anlayamadım.
  • Tv değil mi ?
  • ortaya bi çıksın bizde yaparız donanım olarka ayzılımı da bi türlü hallederiz umarım
  • Dışı Logitech içi Gigabyte adı Google TV. :)
  • nettopların film izlemekten başka bir işe yaramayan versiyonu diyebiliriz.. yada eğerki başka şeylerede yarıyorsa bunu o işlemciyle nasıl yapacağı merak konusu olur... o zamanda adı nettop olurdu yine!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 6 Temmuz 2010; 19:46:07 >
  • biz 5970 le 1080p yi arada karlanarak izliyoruz adamlar. hd video yazmış
  • "1.2GHz'de çalışan Atom işlemcisiyle geliyor. HD Videolar ve 3D içerik için hızlandırma sağlayan işlemci"

Bu ne şimdi anlamadım : )
  • İşeletim sistemi Basit bir yapıda olacaktır ve yüzden işletim sistemi işlemci ve diğer sistem kaynaklarını fazla sömürmeyecektir. Bu nedenle işlemci var gücüyle videoya odaklanabilir. O yüzden atom işlemciyle dahi 1080p film oynatılabilir. Ama bence videonun kaliteside önemli. Yani 1080 var 1080 var değilmi :)
    1 saati 5 Gb olan 1080p var birde bir saati 10Gb üztü olan 1080p var. benim merak ettiğim Bit derinliği yüksek vieolarıda sorunsuz calıştıracakmı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.