Şimdi Ara

Diş hekimliği seçmeyi düşünenlere yardım edebilirm (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
23
Favori
204.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dusau

ben egeyi bıraktıyi bıraktım sadece parayı düşünüp yazmayın araştırın baya gerçekten zor bir bölüm rahat insanların okuyabileceği bir bölüm(yani okul uzasın 1 sene 2 sene benim için önemli değil yata yata geçeyim derseniz gidin). Sürekli başarılı olmuş biri ordaki işleri yapamayınca bunalıma giriyor derslerin ağırlığı çok fazla asistan kaprisleri hasta bakımı gibi işler küçümsenmemesi gereken işlerdir.

+1

Ama şu da var elinizin çabukluğu ve insan ilişkilerinizin iyi olması sizi bir adım ileriye taşıyabiliyor.
    Egenin sistemi istanbula göre biraz daha karmaşık sanırım.

Düzeltme: Kaçta bıraktın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Refusal

quote:

Orijinalden alıntı: lmrv

diş hekimleri kura ile atanmıyor mu devlete ?

yeni düzenleme ile kpss ye dönmüştü yanlış hatırlamıyorsam.

çok kötü öyleyse hem dus üstüne kpss
  • quote:

Bence yine de bir tıp zorluğunda değil :)
    6sene okuyup aile hekimi olmaktansa 5 sene okuyup diş hekimi çıkmak daha iyidir.

Ama bu kpss olayı araştırılabilir. Emin olmadan, kulaktan dolma bilgiyle söylüyorum
  • bezmı alem dıs nasıl sızce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaday1925

bezmı alem dıs nasıl sızce?

yazmak zorundaysan yaz. ilk sene açıldıklarında çapa dişte eğitim gördüler.
  • @Refusal diş yazabilirim ama el becerimin olduğunu nasıl anlarım? Diş hekimliğinde el becerisi ile ilgili nasıl ödevler veriyorlar?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Refusal

quote:

diş hekimleri kura ile atanmıyor mu devlete ?

yeni düzenleme ile kpss ye dönmüştü yanlış hatırlamıyorsam.

Şu anda kura ile atanılıyor inşallah kpss falan olmaz ben de yazabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonic93
    Şu anda kura ile atanılıyor inşallah kpss falan olmaz ben de yazabilirim.

http://www.haberturk.com/saglik/haber/742857-bakanlik-dishekimlerinin-sorununu-dolguyla-cozdu
    Şimdilik böyle falan yazıyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: halim68

@Refusal diş yazabilirim ama el becerimin olduğunu nasıl anlarım? Diş hekimliğinde el becerisi ile ilgili nasıl ödevler veriyorlar?

Yav el becerisi dediğin kolay şey
    2 tane sabun oyduruyorlar

• 1. sınıfı bitirdim ve bıraktım şimdi tıp yazıcam gidicem
  • şu an kura ile atanıyor. istanbul dişi yazan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. gerçi, mezun olana kadar size: "diş yaz" diyenlerin kulaklarını çınlatacaksınız ama:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkbrbrgl

quote:

Orijinalden alıntı: Placeb0

quote:

quote:

quote:

quote:

@emmesen mf3 sıralaman kaçtı ? sanırım ben de çapa diş yazıcam tıp kazanıp diş yazan insan olarak yalnız mıyım merak ettim

hangi tıpı ne zaman kazandın ki??

sıralamam çok rahat yetiyor tıpa manasında kazandım dedim yoksa tıpta deilm şuan

hım anladım bende kazanıp diyince öyle bi anlam çıkardım

e yeditepe dişe gidenlere ne dersin o zaman adam 3000 4000 derece yapıyo oraya gidiyo

bilmiyorum valla onların fantazisi çok ayrı bişe kesin vardır bi çıkarları :D çapa yı da yazan var 2500. filan olup

tavan puanları bilmiyom valla adam tıpı asla istemiyodur müh de istemiyodur yazar yeditepe dişi mesela benim sıram öle gelse direk yazardım orayı bir sürü burs veriyolar ve olanakları çokkk iyi

ne fantazisi beyler? sanki diş 45000 ile alıyorda.
    ben de 5k idim dişi yazdığımda. dus yoktu o zaman tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonchild -- 26 Temmuz 2012; 13:45:57 >

• quote:

1. sınıfı bitirdim ve bıraktım şimdi tıp yazıcam gidicem

hayırlısı olsun, ama tıpta da benzer zorluklar yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonchild

dişe girdiğinde dus olsaydı meslek seçimin farklı olabilir miydi, ya da mesleğe bakışında değişme olur muydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: poüyk

quote:

dişe girdiğinde dus olsaydı meslek seçimin farklı olabilir miydi, ya da mesleğe bakışında değişme olur muydu?

olmazdı. ben felsefe ya da diş istiyordum zaten. ya da fizik. bu kadar farklı mesleklerin seçimini etkileyebilecek tek şey benim psikolojimdir.

• quote:

quote:

quote:

olmazdı. ben felsefe ya da diş istiyordum zaten. ya da fizik. bu kadar farklı mesleklerin seçimini etkileyebilecek tek şey benim psikolojimdir.

• quote:

quote:

1. sınıfı bitirdim ve bıraktım şimdi tıp yazıcam gidicem

hayırlısı olsun, ama tıpta da benzer zorluklar yok mu?

tabiki tıpta zor ama dişin zorluğu pratikten kaynaklanıyor tıpın zorluğu ezberden yani tıpta çalışırsan karşılığını mutlaka alırsın ama dişte hic bir şeyin garantisi yok o kadar saat uğraşıp yaptığın şeye adam 10 saniye bakıp not veriyor 59 dedimi telafiye kalırsın aynı işi bir daha yaparsın saatlerce üstelik yeni ödevle birlikte ve inanın bana o kadar cok kişi 59 58 gibi notlarda kalıyorki bilseniz şaşarsınız. yani adam öylece bakıp not veriyor 59 nedir aq yani 1 puanı anlayacak kadar milimetrik not mu veriyor bu adamlar. adamlar utanmasa 59,499 gibi not verecekler ben 59,8 gibi bir ortalamayla geçmiştim sizede allah kolaylık versin. tıpta en azından yazdığının karşılığını alırsın adamın ruh haline göre not almazsın.

Mesela senden önceki baktığı iş çok çok güzeldir sonra seninkine bakar gözüne kötü görünür bırakayım bu herifi der. senden önceki iş çok daha kötüdür seninkine bakar bu herif baya iyi yapmış der dayar 80 i tamamen şans hatta senenin başında bazı arkadaşlar yedek diş yapıyordu kendi yaptığı asıl dişi 61 aldı yedek dişinide başka(ödevini yapmayan) birisi verdi o 89 aldı.

• @dusau usta sabah diş hekimliği düşünüyordum şimdi senin yazıları okudum ve içim karardı be acaba bahsettiğin sadece senin üniversitende mi yoksa tüm dişlerde mi böyle? vay arkadaş bu kadar kararsız ve stresli olacağım hiç aklıma gelmemişti sınava hazırlanmak tercih yapmaktan daha kolay
  • arkadaşlar merhaba günlerdir içim içimi yiyor.diş hekimliği okumayı çok istiyorum.mf3 sıralamam 14.111 diyarbakır olsa dahi diş hekmliğine gidicem yani.bu sefer diyorum ya çok talep olursa diyarbakıra da giremezsem diye paranoyaklaşıyorum.diyarbakır 15.400.benm tercih listem çukurova konya kayseri gaziantep diyarbakır.çukurova 13.100 konya 13.400 kayseri 13.700 antep 13.800 diyarbkır 15.400 sizce hangisine girebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: listesiz

arkadaşlar merhaba günlerdir içim içimi yiyor.diş hekimliği okumayı çok istiyorum.mf3 sıralamam 14.111 diyarbakır olsa dahi diş hekmliğine gidicem yani.bu sefer diyorum ya çok talep olursa diyarbakıra da giremezsem diye paranoyaklaşıyorum.diyarbakır 15.400.benm tercih listem çukurova konya kayseri gaziantep diyarbakır.çukurova 13.100 konya 13.400 kayseri 13.700 antep 13.800 diyarbkır 15.400 sizce hangisine girebilirim

Rahat ol dostum girersin talep artsa bile 15k lık yere dek 1k lık kontenjan açıldı en kötü o 1k yı doldurabilecek kadar talep artar o kadar. Diş hekimliğinde okuyormuş gözüyle bakabilirsin %99,5

• quote:

Orijinalden alıntı: listesiz

arkadaşlar merhaba günlerdir içim içimi yiyor.diş hekimliği okumayı çok istiyorum.mf3 sıralamam 14.111 diyarbakır olsa dahi diş hekmliğine gidicem yani.bu sefer diyorum ya çok talep olursa diyarbakıra da giremezsem diye paranoyaklaşıyorum.diyarbakır 15.400.benm tercih listem çukurova konya kayseri gaziantep diyarbakır.çukurova 13.100 konya 13.400 kayseri 13.700 antep 13.800 diyarbkır 15.400 sizce hangisine girebilirim

eskişehirde ve antalyada yeni diş hekimlikleri acıldı onları da yaz bence diyarbakırı salla
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.