Şimdi Ara

Yeni Makyajlı kasa corolla xenon far hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bildiğim kadarıyla benzinli elegant corollalarda opsiyonel olarak xenon far uygulanıyormus.

Sorum şu; toyota orijinal olarak ürettiği bu xenon farı makyajlanmış comfort extraya taktırsam bir sorun olurmu?
    sonradan takılan xenonlara trafik ceza yazıyor falan dıye bırseyler duydum. bunun gecerlılıgı varmı? toyota corollalar ıcın orıjınal bır xenon kıt ürettıyse bunda bır sorun olmamalı dıye dusunuyorum.Sizce uygulama nasıl?

Saygılar...

• Hiçbir sorun olmaz...
    Bende elegant aracıma aracı teslim almadan önce taktırmıştım...
    Geçenlerde de servisten xenon farın aracıma servis tarafından orjinal olarak takıldığıa dair bir yazı ve fatura dökümü aldım ruhsata koydum... Polis sorarsa gösteririm... Siz de böyle yapabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: webcin

Hiçbir sorun olmaz...
    Geçenlerde de servisten xenon farın aracıma servis tarafından orjinal olarak takıldığıa dair bir yazı ve fatura dökümü aldım ruhsata koydum... Polis sorarsa gösteririm... Siz de böyle yapabilirsiniz...

Açıkcası boşuna ceza yemek istemediğim için bu soruyu sizlere sordum.
    Servisden orijinal xenon far takıldığına dair yazı ve fatura dökümünü alman çok iyi bir fikir.Aynısını yapmayı düşünüyorum.

1-Sakıncası yoksa size ne kadar bir fiyat çıkardılar?
    2-Montajda ne gibi bir değişiklik yapıyorlar? montaj sırasında far ekipmanına zarar verme gibi bir husus olabilirmi?
    3-Takılan xenon far mercekli olanlardanmı? H1,H4,H7 hangisidir?
    4-Xenon far takıldıktan sonraki memnuniyetiniz nedir? ,
    5-Almayı düşündüğüm araç comfort extradır. mutlaka şunuda eklet veya yaptır dediğiniz bir şey varmı?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Camaro

quote:

Hiçbir sorun olmaz...

Açıkcası boşuna ceza yemek istemediğim için bu soruyu sizlere sordum.
    Servisden orijinal xenon far takıldığına dair yazı ve fatura dökümünü alman çok iyi bir fikir.Aynısını yapmayı düşünüyorum.

1-Sakıncası yoksa size ne kadar bir fiyat çıkardılar?
    2-Montajda ne gibi bir değişiklik yapıyorlar? montaj sırasında far ekipmanına zarar verme gibi bir husus olabilirmi?
    3-Takılan xenon far mercekli olanlardanmı? H1,H4,H7 hangisidir?
    4-Xenon far takıldıktan sonraki memnuniyetiniz nedir? ,
    5-Almayı düşündüğüm araç comfort extradır. mutlaka şunuda eklet veya yaptır dediğiniz bir şey varmı?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Saygılar...

1- 2009 da sanırım 300 tl idi. Markası Toyota orjinal Xenon (HID) far.
    2- far ekipmanına zarar verilmiyor, ampül ve xenon kit takılıyor.
    3- merceksiz, corollalara serviste orjinal mercek uyglaması yok bildiğim kadarıyla.
    4- Gayet güzel aydınlık, gündüz gibi ve yola dağılımı çok iyi. Renk olarak beyaza yakın sarı, yani çin şi olanlar gibi bembeyaz değil ve bizzat sorulmuş ve onaylanmıştır karşıdaki aracın etkilemiyor, dolayısıyla küfür yemiyorum, mereksiz olduğu halde...
    5- Mutlaka bagaj havuzu,
    dikize yansıyan arka park kamerası veya LCD li park sensörü,
    corolanın orjinal halı paspasları çok şık, konforlu ve kullanışlı,
    bence bir de bagaj spoileri! ben yaptırdım ve çok güzel duruyor tavsiye ederim.

• Ha bir de unutmuşum, bence elegant jant ta taktırın, sıfır araç alımında indirimli oluyor...
  • Orijinalden alıntı: webcin

Saygılar...

1- 2009 da sanırım 300 tl idi. Markası Toyota orjinal Xenon (HID) far.
    2- far ekipmanına zarar verilmiyor, ampül ve xenon kit takılıyor.
    3- merceksiz, corollalara serviste orjinal mercek uyglaması yok bildiğim kadarıyla.
    4- Gayet güzel aydınlık, gündüz gibi ve yola dağılımı çok iyi. Renk olarak beyaza yakın sarı, yani çin şi olanlar gibi bembeyaz değil ve bizzat sorulmuş ve onaylanmıştır karşıdaki aracın etkilemiyor, dolayısıyla küfür yemiyorum, mereksiz olduğu halde...
    5- Mutlaka bagaj havuzu,
    dikize yansıyan arka park kamerası veya LCD li park sensörü,
    corolanın orjinal halı paspasları çok şık, konforlu ve kullanışlı,
    bence bir de bagaj spoileri! ben yaptırdım ve çok güzel duruyor tavsiye ederim.

Dostum bir ara resım çekip burada spoilere ait resımlerı paylaşırsan süper olur. birde merak ettıgım bır konu daha var xenon far yükseklık ayarı varmı ? sen ne renk aldın?iç döşemeyı ne renk sectın?

• benim elegant aracım ve far yükseklik ayarı var
    renk siyah
    iç döşeme bej
    onun için size beyaz araç için zıt renk olan siyah güzel durur dedim.
    Ben aracı alırken siyah corolla içi siyah olanada baktım, içi bej olanada. Siyah corollaya bej kesinlikle daha güzel. Sanırım beyaza da siyah döşeme süper olur...

spoiler resmini bir ara çeker buraya eklerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webcin -- 5 Temmuz 2010; 17:30:35 >
  • az önce toyota servisinden xenon için 300TL fiyat aldım, size ne kadar dediler
  • Benim aracın değil ama işte size spoiler resmi, belki size yardımcı olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: vezveldek

az önce toyota servisinden xenon için 300TL fiyat aldım, size ne kadar dediler

Xenon için 350 dediler.
    Bu arada hanği şehirdesin? Ben Mersin.
  • quote:

Benim aracın değil ama işte size spoiler resmi, belki size yardımcı olur...

Evet oldukça güzel gözküyor spoilerli hali.kısmet olur alırsam bende zamanla taktırırım. abartılı bir şey olmaması hoşuma gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Camaro

quote:

Orijinalden alıntı: vezveldek

az önce toyota servisinden xenon için 300TL fiyat aldım, size ne kadar dediler

Xenon için 350 dediler.
    Bu arada hanği şehirdesin? Ben Mersin.

İstanbuldayım ben
  • Ben taktırdım çokta hoş oldu.Far ayarını alt seviyede tutup insanları da rahatsız etmıyorum.bence yaptırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caydanl

Ben taktırdım çokta hoş oldu.Far ayarını alt seviyede tutup insanları da rahatsız etmıyorum.bence yaptırın.

Hangi serviste yaptırdın ve ne kadara mal oldu?
    Çakma xenonlar gibi olmasını istemiyorum.aracın durusunu bozmamalı.
    senın taktırdıgın xenon kıt toyotanın orijinal kıtımı?
  • 2011 model corolla 1,33' e xenon far takılıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: philanthropic

2011 model corolla 1,33' e xenon far takılıyormu?

evet takılıyor dostum..450 tl gibi fiyatı olmalı orjinal serviste..
  • mrhaba arkadaslar. yenide olsa bende toyota kullanıcısyım. yeni bir corolla comfort aldım spoiler ve yan cam rüzgarlığı taktırdım gri renkte çok güzel durdu. elegantlarda arka krom kaplaması olduğundan çok daha şık duruyor gerçekten tavsiye ederim arabayı spor model olarak gösteriyor.
    bilenler için soru sorum olacak yeni comfortlarda usb aux var çok iyi ama bu bluetooth sadace elegantlardamı var. Birde kullananlara sorum olacak debriyaj biraz üsttemi duruyor sizde bu problem oldumu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpp89 -- 5 Kasım 2010; 15:26:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.