- x
Seat Cordoba 2007 Model 1.4 TDI
36 Cevap14064 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

333 Mesaj
5 Temmuz 2010; 11:47:34 

0

Arkadaslar ikinci el bir cordoba alıcam sizcen Seat Cordoba hakkında fikirlerinizi bekliyorum, Nasıl bir araçtır, yakıt ve performans bakımından, Motor kaç bin kilometreye kadar dayanır, Alıcağım kişi 350.000-400.000 dedi.

Seat Cordoba

Model: 2007

Km: 65.000

Motor Gücü (hp): 100 beygire kadar

Yakıt: Dizel

1.4 TDI 80 Beygirlik Motor Seçeneğiyle

Ekstra: CUPRA TAMPON,ZENON FAR VE KOL DAYAMASI MEVCUT.

Arkadaslar Birde Bu Seat İspanya diye biliyorum fakat Aynı zamanda Alman Grubuna ait diyorlar bu konuda beni aydınlatırsanız sevinrim, ve forumdaki cordoba kullanıcılarının mesajlarını bekliyorum kendi araçlarındaki görüşlerinide isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BUR4X -- 5 Temmuz 2010; 11:48:59 >

Command & Conquer Türkiye

1470 Mesaj
5 Temmuz 2010; 12:02:07 

quote:

Orijinalden alıntı: BUR4X

0

Arkadaslar ikinci el bir cordoba alıcam sizcen Seat Cordoba hakkında fikirlerinizi bekliyorum, Nasıl bir araçtır, yakıt ve performans bakımından, Motor kaç bin kilometreye kadar dayanır, Alıcağım kişi 350.000-400.000 dedi.

Seat Cordoba

Model: 2007

Km: 65.000

Motor Gücü (hp): 100 beygire kadar

Yakıt: Dizel

1.4 TDI 80 Beygirlik Motor Seçeneğiyle

Ekstra: CUPRA TAMPON,ZENON FAR VE KOL DAYAMASI MEVCUT.

Arkadaslar Birde Bu Seat İspanya diye biliyorum fakat Aynı zamanda Alman Grubuna ait diyorlar bu konuda beni aydınlatırsanız sevinrim, ve forumdaki cordoba kullanıcılarının mesajlarını bekliyorum kendi araçlarındaki görüşlerinide isterim.

Seatı Alman VW aldı.Yani alman.Motoru da zaten fark ettiğiniz gibi TDI.Bu VWnin motoru.Ama seatın fabrikası ettiği zarar yüzünden yakında kapanacak diyorlar.Bilmiyorum VW'nin kapatacağını pek sanmıyorum ama belli de olmaz.

Volvo For Life.

333 Mesaj
5 Temmuz 2010; 12:04:16 

Yani hocam motor aksamını VW gurubu yapıyo bizzat, Almanlar.

1553 Mesaj
5 Temmuz 2010; 12:24:21 

2004 haziranında hurda indiriminden yararlanarak 1.4 TDİ signo aldım ve 2 sene kullandım.(Doğudaki olumsuz yol koşulları yüzünden sattım.)

1.Yakıt olarak 45 litre ile Adana-Fethiye arasını(850 km) gidiyordum ve şehir içinde de 100 km daha yapabiliyordum.

2.Seat Cordoba İspanya'da üretiliyor ve Alman gurubuna aittir.

3.Üç silindirli bir motora sahiptir.Oldukça atak ve seri bir motordur fakat gürültülüdür.

4.Kırsal motorin kullanabilirsin fakat uzun ömürlü olmasını istiyorsan euro dizel kullanmalısın.

5.7500 km'de ara 15000 km'de ana bakıma giriyorsun(7500 km'de yağ,yağ filtresi,hava filtresi değişiyor;15000 km'de ise harici olarak mazot filtresi,polen filtresi de değişiyor.)Triger değişimi 90000 km'dedir.

6.Geniş bir bagaja sahiptir.

7.Arka koltuk diz mesafesi oldukça dardır.

8.Ful modelini düşünüyorsan donanım olarak oldukça yeterlidir.

9.2007 modellerde sanırsam mp3 çalar yok.Fakat göğüstesi boşluğu taktırabilirsin.

333 Mesaj
5 Temmuz 2010; 14:33:33 

Peki 20.000 TL verilirmi bu arabaya ilk mesajda yazdıgım özelliklere bakılarak.

1197 Mesaj
5 Temmuz 2010; 15:36:41 

20 bin çok para.

614 Mesaj
5 Temmuz 2010; 15:54:22 

quote:

Orijinalden alıntı: erakcora

20 bin çok para.

Çokmu? ne alıyosun getz falanmı? segmentinin en iyi arabasıdır ve B segmentidir.Çoğu c segmentinin standartında olmayan donanımlara sahiptir.
şimdi 2007 cordoba demişsin fakat model yazmamışsın referance,s-rider,signo,stylance gibi.modelini yazarsan bu arabayı 3 yıldır kullanan biri olarak sana herşeyini yazarım

gune$ artik gorunmuyor diye gozya$i dokersen yildizlari da kacirirsin

1553 Mesaj
5 Temmuz 2010; 16:44:24 

quote:

Orijinalden alıntı: BUR4X

Peki 20.000 TL verilirmi bu arabaya ilk mesajda yazdıgım özelliklere bakılarak.

Yaptığı km olarak çok iyi.Donanım olarak stylance ise ve kaporta hasarı olmamışsa fiyatı gayet makul.Kesinlikle al derim.Çünkü donanımı zengin ve kaliteli bir araç.

3307 Mesaj
5 Temmuz 2010; 17:19:57 

1 seneyi aşkın süredir kullanmakta olduğum araçtır.

Donanım olarak sınıfının liderleri arasındadır.

Arka diz mesafesi hariç hiçbir problemi yoktur. Yakıt olarak çok cimridir 45 LT depo ile şehir dışında 1000 kilometreden fazla yol yaparsın.

Hiçbir kronik problemi yoktur. Neredeyse tüm parçaları VW Polo ile ortaktır yedek parça sorunu çekilmez.

2007 model sytlance 80hp ise direksiyondan kumandalı mp3 çaları vardır.

Frenleri (38 mt), yol tutuşu, bagaj hacmi (passat ile aynı), sorunsuzluğu ile zevkle binilecek bir araçtır.

TDI motoru yeni nesil common rail olmadığı için arıza riski daha düşüktür. Kırsal motorin bile konulabilir ama uzun ömürlü motor için eurodizel tabi.

Rutin bakımları hariç servise sokmadı beni. Umarım hakkınızda hayırlısı olur. Detay sormak isterseniz burdayım.

333 Mesaj
5 Temmuz 2010; 17:49:00 

quote:

Orijinalden alıntı: cemil27

Çokmu? ne alıyosun getz falanmı? segmentinin en iyi arabasıdır ve B segmentidir.Çoğu c segmentinin standartında olmayan donanımlara sahiptir.
şimdi 2007 cordoba demişsin fakat model yazmamışsın referance,s-rider,signo,stylance gibi.modelini yazarsan bu arabayı 3 yıldır kullanan biri olarak sana herşeyini yazarım

Marka: Seat
Seri: Cordoba
Model: 1.4 TDI Stylance

614 Mesaj
6 Temmuz 2010; 8:56:07 

güzel,stylance en üst donanımlı olanıdır,hız sabitleyici,dijital klima,yol bilgisayarı vs... arac genel olarak güzel ve pratiktir,sürekli sorun çıkarıp başını ağrıtmaz,motoru volswagenindir,alt takımı 2004-2006 pololarla aynıdır,parça sıkıntısı asla yaşamazsın,gerçekten volswagenci bie USTA bulursan eğer her türlü bakımını yaptırabilirsin,ama çakma ustalara verme paranla rezil olursun benim başıma geldi.yürüyen takımı ucuzdur amartisör,tabla burçları,rot kolları vs.. hepsini değiştiriym desen ustayla beraber en fazla 450-500 arası gider.genel olarak serttir ama bu sertliğini yol tutuşuna bahşedebilirsin iyidir,sonuçta B segmenti.motoru seslidir 3 silindir olduğu için bu motorların lakabı Tar Tar Tar'dır.
seri bir motordur ara hızlanmalarda üzmez yakıt konusunda ise diycek hiçbirşey yok şehiriçi klima açık sakin kullanırsan 180krş'geçmez! bu çok iyi bir değerdir,deposu 135 tl ye dolar şehiriçi 700-800 km arası gider.uzun yolda ise 1000km devirme ihtimalin çok yüksek.bagajı örnek vermek gerekirse şuanki güncel kasa honda civicden bile büyüktür ve o araç C segmenti olmasına rağmen. parasını sonuna kadar hakeden bir arabadır.tavsiye ederim

929 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hunter26
6 Temmuz 2010; 9:01:11 

2004 ibiza signo kullandım 2 yıl , gözün kapalı alabileceğin bir araç , o fiyat aralığında ki, en iyi tercih

2197 Mesaj
6 Temmuz 2010; 9:25:26 

Cordoba TDI, 2.000 d/d'den sonra görüşelim...

2012 Volkswagen Passat 1.4 TSI 155 HP (Chip) 240 NM Comfortline Şeker Beyazı
Samsung Galaxy Note 2 16 GB 4.1.2 JB
Samsung Galaxy SIII Mini 8 GB 4.1.1 JB

18966 Mesaj
6 Temmuz 2010; 9:34:27 

VOLKSWAGEN POLO SEDAN = SEAT CORDOBA
VOLKSWAGEN POLO HATCHBACK = SEAT IBIZA

Motor 4 silindirli 1.9 TDI 8V SOHC 105 HP'nin 1 silindir eksik olanı, 3 silindirli 1.4 TDI 6V SOHC 80 HP ve Pompa-Meme sitemi (PD) ile yakıt püskürtür, bu nedenle ilk başta sesli çalışır fakat çok düşük yakıt tüketimi mevcuttur. 100 kilometreye 4 litreye kadar düşürebilirsiniz. Tüm parçalarında VW/AUDI yazar, 5 ileri manüel vites kutusu mevcut, alabiliyorsanız da donanımlısını alın.

Kuzenim ve 2 arkadaşı 2007'nin sonunda almışlardı, çok iyi bir fiyat indirimi ile aldılar. Kuzenim daha sonra amcamın telkini ile sattı (3 silindirli araba olur muymuş, tabi amcam V8 zamanından kalma bir usta çünkü) ve çok pişman da oldu. Yepyeni, fıstık gibi bir arabaydı, 4.000 km'de sattı. İstanbul'dan uçakla gelip aldılar, götürdüler güzelim arabayı.

1197 Mesaj
6 Temmuz 2010; 10:07:40 

quote:

Orijinalden alıntı: cemil27

Sıfır km 2009 fiesta yı 23 e aldım ben , gerisini sen düşün.

632 Mesaj
6 Temmuz 2010; 10:42:18 

araç güzel eğer kaporta vs. sağlamsa al derim yakıtta seni çok memnun eder performansıda güzel

614 Mesaj
6 Temmuz 2010; 12:17:59 

quote:

Kendin söylüyosun FİESTA diye aralarında çıta farkı var dikkat edelim.

1197 Mesaj
6 Temmuz 2010; 15:20:11 

Ne çıtası ya, son kasa fiesta. Seat ı mercedes falan sanıryorsun heralde.

614 Mesaj
6 Temmuz 2010; 16:23:26 

neyse polemiğe gerek yok mercedes falan,kasası önemli değil,ford benim için pek önemli bir marka değildir,anladınmı şimdi zevkler ve renkler...

1553 Mesaj
6 Temmuz 2010; 18:07:58 

quote:

Ne çıtası ya, son kasa fiesta. Seat ı mercedes falan sanıryorsun heralde.

Aralarında sadece 2 model fark var ve 3000 tl de nakit var.Almak isteyen arkadaş stylance donanımlısını alacak.Senin fiestanın donanımı ve malzeme kalitesi ve bagaj hacmi nedir?Gerçekten yazar mısın buraya?

3307 Mesaj
6 Temmuz 2010; 19:28:39 

quote:

23 bine:
- Ya çok sıkışık birinden almışsınızdır ve bomboş donanımdır
- Ya da benzinlidir

Piyasa fiyatından konuşalım, 23 bine kapattığınız 2009 model 1.4 tdci yeni kasa Fiesta trend donanım 26 bin civarıdır. 2009 model 1.4 tdi Cordoba Stylance de 25-26 bin civarı.

Şimdi aynı kilometrede aynı modelde bu iki araç arasında tercihte devreye zevkler, renkler, ihtiyaçlar girer.

Aynı paraya daha donanımlı, Passatla eşit bagaj hacmine sahip VW Polo ile aynı parçaları kullanan dolayısıyla VW kalitesinde bir araca binmek mi
Yoksa yeni kasa diye Fiesta'ya binmek mi.

Kimsenin Seat'ı Mercedes yaptığı yok, sezarın hakkı sezara.

101 Mesaj
6 Temmuz 2010; 23:38:06 

motorun 3 silindir olması ne gibi sıkıntı çıkarır saygılar

http://www.youtube.com/watch?v=rOpb-HxG14g&feature=share

2197 Mesaj
6 Temmuz 2010; 23:47:58 

quote:

Orijinalden alıntı: joker_1905

Motor sesinin fazla olması dışında hiçbir dez avantajı yok, 1.4 dizel 4 silindirlilerden daha seri ve atak bir araç.

2012 Volkswagen Passat 1.4 TSI 155 HP (Chip) 240 NM Comfortline Şeker Beyazı
Samsung Galaxy Note 2 16 GB 4.1.2 JB
Samsung Galaxy SIII Mini 8 GB 4.1.1 JB

3307 Mesaj
7 Temmuz 2010; 0:00:48 

quote:

Orijinalden alıntı: joker_1905

Sıkıntı çıkarmayla alakasını çözemedim. Neden aklınıza sıkıntı çıkarma ihtimali geldi 3 silindir diye? Sıkıntı çıkarmasını gerektirecek herhangi bir eksiği yok dolayısıyla da sıkıntısı yok. Tereddüt etmeyin.

1.4 6v 80hp 195nm 3 silindir bir motordur. Tüketimi çok düşüktür buna rağmen performansı iyidir.

89 Mesaj
17 Şubat 2011; 11:04:58 

quote:

Dizel mi aldın?

Otomobil = Özgürlük

7 Mesaj
11 Nisan 2011; 13:38:04 

bende de cordoba tdi var styanlce mıdır nedır burayı okudum yok bir depo ile 1000 km gidermişşş nereye gidio anlamadım arabayı benzincide fulledım 160 tl yol bilgisayarının gösterdiği 760 km hadi yavas kullandıım 120 geçmedim araba 850 km bir depo mazot yaktı artı aşırı az da yakmıyor

1389 Mesaj
11 Nisan 2011; 15:40:05 

quote:

Orijinalden alıntı: damalis

bende de cordoba tdi var styanlce mıdır nedır burayı okudum yok bir depo ile 1000 km gidermişşş nereye gidio anlamadım arabayı benzincide fulledım 160 tl yol bilgisayarının gösterdiği 760 km hadi yavas kullandıım 120 geçmedim araba 850 km bir depo mazot yaktı artı aşırı az da yakmıyor

9 nisan cumartesi ankaradan osmaniye ye 2008 cordoba 1.4 tdi stylance ile gittim. depoyu istanbul yolunda çiftlik kavşağındaki PO dan fulledim.araçta tek ben vardım, bagaj dolu halde. çoğunlukla cc ile kullandım ve sabırla 90-100 arası hız ile gittim. yol bilgisayarı 3,9 litre yaktığını gösterdi. 580 km yol yapmışım, gidebileceği yol olarakta 660 km gösterdi. yakıt göstergesi yarım deponun üzerinde kaldı.

1324 Mesaj
11 Nisan 2011; 16:01:57 

bu aracı baya bir araştırmıştım seat ın kapanma dedikoduları (bloomberg seatı kar marjı en kötü şirketi felan seçmişti) süspansiyon sertliği (yapılan yorum kalas gibi arabadır) ve wv parçası kullandığı için fazla masraf çıkarır muhabbetleri beni istemeye istemeye bu araçtan uzaklaştırdı imzamdaki araca yöneldim bende keşke içine binip bir kaç tur atsaydımda sonra karar verseydim ama malum ülkemizde zevkimize göre araca binmek (çok zengin değilsek) mümkün değil.

bildiğim bir şey varsa bu aracı kullanan herkez aracın ne kadar az yaktığını savunuyor hatta yukardaki arkadaşı saymassak hiç çok yakıyor diyeni görmedim
benim araçta aux girişine şükür ederken cordobada esp mevcut 4 cam otomatik (bu benim için çok önemli) arkadaşların dediği gibi bu araç piyasadaki çoğu c segmentinden daha donanımlı.

kendi kararıma sebeb olan artı ve eksileri yazdım karar tabiki sana kalmış

şimdi gelelim benim soruma arkadaşlar 3 silindirli bir araç tamam az yakarda nasıl 4 silindir kadar performanslı olur koskoca 1 silindiri sadece ses için mi koyuyorlar tüm araçlara?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulfikar -- 11 Nisan 2011; 16:07:45 >

3265 Mesaj
11 Nisan 2011; 23:58:06 

kalas gibi olmasının getirisi,virajlarda tran gibi olmasıdır
ESP yoktur;o EPSdir yani elektrik destekli hidrolik direksiyon,şehir içinde serçe parmak,hızlıyken sert ve direkt..
4 silindirli 1.9tdi motorun 1 silindiri direkt kesilip monte edilmiyor araca herhalde; en başlıca farkı krank-egzantrik milleri..dezavantajı ise devirsiz kalkışlarda ve rölantide sarsıntılı çalışması motorun,yoksa diğer durumlarda hiçbir farkı yok.. benim araç da 880km gösterdi menzili en fazla, bu da ş.içi ortalamasından kaynaklı..uzun yol yapıp da depo fullendiğinde muhakkak 900küsürlerde olacaktır..

smoky;from idle to redline
09 SEAT Cordoba Stylance 1.4TDI magicblack
& Megachips tuned; 105HP - 260NM

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
3 gün 12 sa. 7 dk. kadarı kaldı.
12 Nisan 2011; 0:09:43 

arkadas aracini almistir herhalde ama diger arkadaslar icin bir not da ben duseyim..ayni motorlu skoda roomster kullandim.. o da polo ile ayni on takimi paylasiyor ayrica.. hem cok ekonomikti (4,5lt gibi bir ortalama mumkun hem de o aerodinamikle) hem de ara hizlanmalarda uzmuyordu arac.. otoyolda 160dan sonra gitmiyor, ama normal kullanimda problem yasamazsiniz. yol tutusu da sasirtici derecede iyiydi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3265 Mesaj
12 Nisan 2011; 0:32:18 

orjinalinde (polo ve ibiza/cordoba için) 180-185i görüyor; dipgazda.. chipten sonra 195i gördüm ben de.. roomsterin ağırlığından olsa gerek 170tan sonra gitmeme,ya da riske girmeme..

smoky;from idle to redline
09 SEAT Cordoba Stylance 1.4TDI magicblack
& Megachips tuned; 105HP - 260NM

2014 Mesaj
12 Nisan 2011; 4:09:27 

Uzun bir süre Polo TDI kullandım. Ne kadar basarsam basayım maksimum 100km/7lt yakıyor. Rahatlıkla 170 li hızlara çıkabiliyorsun. Fakat çok gürültülü ya.

3 Mesaj
4 Kasım 2011; 11:53:22 

bende cordoba almayı düşünüyorum. 1.4 tdi motorlu olanından.
bazı arkadaşlarım, bu arabanın motoru sorunlu, gürültülü, konforsuz bir araç diyor.
eşdeğer paralara alınabilecek en iyi ve ekonomik araba olduğunu düşünüyorum.
yorumlarınızı beklerim.

6678 Mesaj
4 Kasım 2011; 11:58:44 

quote:

Orijinalden alıntı: k.c

bende cordoba almayı düşünüyorum. 1.4 tdi motorlu olanından.
bazı arkadaşlarım, bu arabanın motoru sorunlu, gürültülü, konforsuz bir araç diyor.
eşdeğer paralara alınabilecek en iyi ve ekonomik araba olduğunu düşünüyorum.
yorumlarınızı beklerim.

Motorunun sorunlu olmasından başka hiç bir dezavantajı yok.. ki sadece dışardan gürültülü bir motor. Ses izalasyonu gayet iyi kabine verdiği ses diğer dizel araçlardan farksız..

Ayriyetten motor ısındığında ses oldukça azalıyor.

Haricinde piyasadaki en sağlam dizel motorlardan biridir TDI motor.

Konforsuz diyen kusura bakmasın aşağılamak için söylemiyorum kesinlikle ama fiat bis araca biniyor herhalde.

2 Mesaj
28 Mayıs 2014; 15:36:42 

Merhaba, 1 yıldır 2008 seat ıbıza, ve son 1 yıldırda 2007 seat cordaba kullanıcısıyım... ıkısıde 1.4 tdi modor. 3 silinidir. Bu sekmentte alabılecegınız, en donanaımlı ve en sağlam araba olduğuna garantı verebılırım.. Aracımı deposunu 200 tl fulluyorum ve sehır ıcınde 1000 km, sehır dışında ıse 1300 km cok rahat devırıyor. esım fethıyelı, aracımı doldurup fethıyeye gıdıyor ve tekrarda rahat raht donuyorum. ankataya ındıgınde hala kırmızı ışık yanmamış oluyor. ankara feyhıte 650 km ..

bu formda bır cok arkadaşımın seat marka arcından memnun olduğunu goruyor ve sonuna kadar katılıyorum. Eger ımkanınız var ıse 2014 clio degıl 2007 cordoba alın . 2007 cordobadakı donanım 2014 clıo da yok. rahatlık ve konfor yok...

Ben 2 yıldır seaat marka araç kullanıyorum ve yıllarca benzıne verdıgım paraya acıyorum... sevgılerle...

2 Mesaj
7 Haziran 2014; 14:04:08 

Seat cordoba 1.4 TDI Signo araç 200.000 binde ÖZELLİKLER
ABS-DİJİTAL KLİMA-2 AİRBAG-YOL BİLGİSAYARI-4 CAM OTOMATİK-ELEKTİRİKLİ AYNA
CRUZ KONTROL ( HIZ SABİTLEME)
ÇELİK JANT-SİS FARI
özellikleri vardır fiyatı da 16.900 yazmış rengi beyaz

Bu araç hakkında hiç bi bilgim yoktur bana yardımcı olursanız bilgilendirir iseniz sevinirim ? Satma durumu da nasıldır ?

5181 Mesaj
7 Haziran 2014; 14:32:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Mehmetefe038

Seat cordoba 1.4 TDI Signo araç 200.000 binde ÖZELLİKLER
ABS-DİJİTAL KLİMA-2 AİRBAG-YOL BİLGİSAYARI-4 CAM OTOMATİK-ELEKTİRİKLİ AYNA
CRUZ KONTROL ( HIZ SABİTLEME)
ÇELİK JANT-SİS FARI
özellikleri vardır fiyatı da 16.900 yazmış rengi beyaz

Bu araç hakkında hiç bi bilgim yoktur bana yardımcı olursanız bilgilendirir iseniz sevinirim ? Satma durumu da nasıldır ?

yukarıda yazılmıs araçla ilgili çoğu sey satma durumu da alacağınız araç 200k kmde ne kadar binmeyi düsünüyorsunuz 50k km bindiniz diyelim 250k olacak satılır satılmaz diye bir sey yok her aracın alıcısı vardır ama acil sıkıstım paraya ihtiyacım var aldığım rakama hemen satabilir miyim diyorsanız o biraz zor 2-3 ay bekleyebilirsiniz insanlar hala seat markasına temkinli yaklasıyor ama bindiler mi bu düsüncelerden uzaklasıyorlar skoda da aynı sekilde eğer uzun süre binmeyi düsünüyorsanız 16 bine bitirin derim model yılı kaç bu arada?

seat ibiza 1.6 stella kırmızı

Nokia c6-01
İpod Touch 4. nesil beyaz
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.516