Şimdi Ara

İran, insansı robot Surena II'yi tanıttı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
0
Favori
18.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dışa çok fazla açık olmadığı için kapalı bir kutu olarak nitelendirilen ancak ileri teknoloji konusunda ciddi çalışmaların yapıldığı düşünülen İran, Honda Asimo'ya rakip olarak gösterilen insansı robot Surena'nın ikinci versiyonunu tanıttı. Tahran Üniversitesindeki 20 mühendis tarafından geliştirilen yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda ve 45 kilo ağırlığındaki Surena II, yavaş adımlarla da olsa üzerindeki yükü taşıyacak şekilde yürüyebiliyor. Adını ünlü pers savaşçısından alan ve İran devlet başkanı M. Ahmedinejat tarafından tanıtılan Surena II, yakın zamanda ses ve görüntü modüllerine kavuşarak daha yetenekli bir yapıya bürüneceği zira ses ve görüntüye göre tepki vererek hareket edebileceği belirtiliyor.

Tanıtımı devlet televizyonunda yayınlanan Surena II ile İran, bölgesel bir güç olarak elde ettiği teknolojik başarıları tüm dünyaya göstermeyi hedefliyor.

• Asimoyla kapıştırmak lazım bunu.
  • Helal olsun adamlara
  • önceden verildi
  • Asimoya çok benzemiş. Madem ses ve görüntü modülü yok neden tanıtıyorsunuz ki bu resmen uzaktan kumandali robot
  • Verildi
  • nükleer olmasın bu da :))
    amborga altında adamlar sürekli kendi teknolojilerini geliştiiryorlar.Biz hep hazır yiyoruz.
  • iransa hemen çamur atmalıyım. biraz düşüniyim hemen geliyorum. islam ülkesi ya o yüzden. yoksa robotla alakası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4y

Asimoya çok benzemiş. Madem ses ve görüntü modülü yok neden tanıtıyorsunuz ki bu resmen uzaktan kumandali robot

Sende yap uzaktan kumandalı bir robot sende tanıt tüm dünyaya.
  • İyi de bunun sakalı yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

İyi de bunun sakalı yok...

köse bu askerde rahat eder
  • ses ve görüntü modeli eklenmiş halini çok merak ediyorum...hani islam robotu bu yaa.. buna tekbir diye seslendiklerinde Allahu Ekber! diyebilecek mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

İyi de bunun sakalı yok...

imzanı tuttum
  • Elin geavuru yapıyor diyecemde, geavurda değillerki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fxcddn -- 5 Temmuz 2010; 12:14:33 >
  • herkes bilip bilmeden cahil cahil yorumlar yapıyor,arkadaşlar iranı gözünüzde çok küçültmeyin.Türkiye 17,iran 18. sırada dünya ekonomisinde.ve aramızda çok büyük fark yok ,adamlar silah sanayinde bizim önümüzdeler(kendi imalatlarımızı kastediyorum).parayı verip en son teknolojiyi kullanmak senin geliştiğin anlamına gelmez...
  • İran'ı kıskanıyorum ya.Resmen tüketime ihracata dayalı bir toplum olmuşuz biz.Facebookta 1 dk da bir türkün hayatı diye bir video vardı.hakkaten videodaki gibi yaşıyoruz.Türkün niye var oldugunu bizimde birşeyler yapabilecegimizi uyandıran bir yaşam biçimi , mantalite değişikliği gerekiyor.Yani Atatürk gibi eğitimde ,yaşam felsefesinde devrim yaratabilecek bir lider gerekiyor sanırım bize tekrar..
  • biz hala çömelmeyle(bu polemiği başlatınıda Allah bildiği gibi yapsın) uğraşalım adamlar 2020 de uzaya astronot göndermeyi planlıyorlar.
  • ne işlerine yarıcak bu robot? asimodan çalmışlar çakması resmen
  • dediğin gibi bizim daha önemli konularımız var. helal ama kılçıktaroğluna nasıl boy siperinin ardında dik durdu..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.