Şimdi Ara

SONY BRAVIA KDL-40EX500 DIVX FİLM İZLEME AYARLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
4
Favori
19.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet sonunda yaptım, yeni aldığım 40ex500 modelinde 3 gündür mpg formatında usbden film izliyordum divx kaydını yaptırarak divx filmleri izlemeye başladım. Divx formatında film izlemek için tv nin kayıt yapılması gerekiyor. Bunun için;
    Adımlar :
    1- İlk olarak TV nizin Vod.divx register kodunu alın. (Kumandanın home tuşuna basın ayarlardan, sistem ayarlarında vod.divx kodunu bir yere yazın.)
    2- http://www.divx.com/en/movies/register-your-device adresinden divx programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.
    3-Kurduğunuz divx programından VOD bölümünden Create Divx Account yeni bir hesap oluşturun. (e-mail adresini sallamayın çünkü onay vermeniz gerekiyor.)
    4- Gelen emaili onayladıktan sonra yine programın VOD bölümünden Register a certified device ye tıklıyoruz ve tv mizden aldığımız Vod.divx kodunu ilgili yere giriyoruz.
    5-Save location kısmından kayıt dosyamızın nereye kaydedileceğini seçiyoruz. Daha sonra bu dosyayı flash disk yada cd ye yazdırıyoruz.
    6- Kopyaladığımız bu dosyayı tv mizde video bölümünde oynatıyoruz. Normal film açar gibi açtıktan sonra registration succesfully diye bir yazı gelir ekrana yani kayıt yapıldı diye.
    7- Mutlu son artık divx filmleri izleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: apachi2006

Evet sonunda yaptım, yeni aldığım 40ex500 modelinde 3 gündür mpg formatında usbden film izliyordum divx kaydını yaptırarak divx filmleri izlemeye başladım. Divx formatında film izlemek için tv nin kayıt yapılması gerekiyor. Bunun için;
    Adımlar :
    1- İlk olarak TV nizin Vod.divx register kodunu alın. (Kumandanın home tuşuna basın ayarlardan, sistem ayarlarında vod.divx kodunu bir yere yazın.)
    2- http://www.divx.com/en/movies/register-your-device adresinden divx programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.
    3-Kurduğunuz divx programından VOD bölümünden Create Divx Account yeni bir hesap oluşturun. (e-mail adresini sallamayın çünkü onay vermeniz gerekiyor.)
    4- Gelen emaili onayladıktan sonra yine programın VOD bölümünden Register a certified device ye tıklıyoruz ve tv mizden aldığımız Vod.divx kodunu ilgili yere giriyoruz.
    5-Save location kısmından kayıt dosyamızın nereye kaydedileceğini seçiyoruz. Daha sonra bu dosyayı flash disk yada cd ye yazdırıyoruz.
    6- Kopyaladığımız bu dosyayı tv mizde video bölümünde oynatıyoruz. Normal film açar gibi açtıktan sonra registration succesfully diye bir yazı gelir ekrana yani kayıt yapıldı diye.

Çok teşekkürler
  • TEŞEKKÜRLER
  • hocam ben bunu tvyi aldığım gün yaptım zaten fakat hala avi uzantılı dosyaların bazısını okuyor bazısını okumuyor.. Bu çözümün haricinde başka önerebileceğiniz bir şey var mı?
  • merhabalar, ben de geçen gün 37EX500 aldım ve dün kuruldu, bir ayar yapmadan divx açabildim ama avi uzantılı bir diziyi izleyemedim. avi uzantılı videoların açılması için gerekli bir ayar varsa ben de duymak isterdim. teşekkürler şimdiden
  • bilgi için teşekkürler...mkv uzantısı içinde bir çözüm var mı ?
  • "APACHİ2006"

Peki bu tv de ben alt yazıyı göremiyorum, alt yazı seçenekleri aktif değil, versiyonum PKG4.053EUL-0117

seri numaram 9379075

mpeg4 formatlı film+ srt uzantılı alt yazıları okumuyor,

kumandadan seçenekler bölümüne gittiğimde, alt yazı seçenekleri yok. Normalde bu menünün olması gerekiyormuş.

Sanırım versiyondan kaynaklanıyor. Sony-Destek internet sitesinde, daha yüksek versiyon var, ancak indiriyorum. Fakat bir türlü yükleyemiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz.
  • Arkadaşlar 40ex500 ile mkv leri denedinizmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: atellia

"APACHİ2006"

Peki bu tv de ben alt yazıyı göremiyorum, alt yazı seçenekleri aktif değil, versiyonum PKG4.053EUL-0117

seri numaram 9379075

mpeg4 formatlı film+ srt uzantılı alt yazıları okumuyor,

kumandadan seçenekler bölümüne gittiğimde, alt yazı seçenekleri yok. Normalde bu menünün olması gerekiyormuş.

Sanırım versiyondan kaynaklanıyor. Sony-Destek internet sitesinde, daha yüksek versiyon var, ancak indiriyorum. Fakat bir türlü yükleyemiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz.

Evet bazen bende altyazılı filmleri izleyemiyorum. İlk olarak film dosyısının adıyla altyazı dosyasının adının aynı olması gerekir. Bilgisayar film dosyasını açarak filmin altyazı usanzısının .srt olması gerekir. Altyazı dosyasının sonunda .srt yoksa dosyayı wordpadle açıp farklı kaydet deyip, tüm dosyaları seçip, filmin adı.srt olarak değiştir. Birde filmin adıyla altyazı dosyasının adının aynı olması gerekir. Bu şekilde bir dene.

Birde uzantısı srt olsa bile oynatmayan filmlerin altyazı dosyasının adını değiştir, sadece sonundaki srt uzantısını sil böyle izliyorum çoğu filmleri.

Şunu da söyliyim bu tv ile bütün formatları izlemen mümkün değil.

Televizyonunun modeli neydi ?
  • quote:

Evet sonunda yaptım, yeni aldığım 40ex500 modelinde 3 gündür mpg formatında usbden film izliyordum divx kaydını yaptırarak divx filmleri izlemeye başladım. Divx formatında film izlemek için tv nin kayıt yapılması gerekiyor. Bunun için;
    Adımlar :

Arkadaşım slm söylediğin şeyleri aynen yaptım ama tv nin kayıt kodunu ilgili yere yaz diyorsun da orada 2 seçenek var ikisine de denedim yazdığım zaman ok dediğimde hep hata veriyor. Kafayı yiycem artık nası yaptın arkadaşım olmuyo bi türlü.
  • quote:

Adımlar :

PTeşekkürler.
    Problemsiz şekilde kayıt yapıldı.
  • Teşekkürler TV den adresi alıp programı indirmiştim ama kayıt kodu girecek yeri bulamamıştım
    Sayende kolayca kayıt yaptım.
    Ancak AVI ve diğer codecleri yüklemek için bi yöntem varmı.
  • benim girdiğim şifreye yanlış diyor ve kabul etmiyor arkadaşlar.yapabileceğim birşey varmı.defalarca denedim olmadı.
  • Bilgi için sağol, gelen servistekiler çok basit yaparsın dediler ama bu yazı olmasa uğraşırdım. Yapamayan arkadaşlar kullanıcı kaydı istiyor ondan sonra deneyin.
  • yazdığınız şekilde her şeyi tam olarak yaptım.ama yinede dvix filmleri açılamıyor.galiba codec de bi sorun var.AVI ve diğer codecleri yüklemek için bi yöntem varmı.
  • en kısa süre içinde yardımcı olursanız sevinirim yoksa gidip bi tane extradan laptop alacam :D:D:D ancak o şekilde izleyebilirim filimleri...
    bu arada tv. SONY BRAVIA KDL-40EX500 eylül ayında 1200 tl ye aldım...
  • Eğer yazdıklarınızı yapmasaydım saatlerce uğraşırdım, ama yine de yapamazdım galiba.
    Teşekkür ederim.
  • Paylaşım için teşekkürler. Çok basit bir şekilde hallettim.
  • Şimdi bütün formatları destekliyecekmi ?
  • anlatım için teşekkürler ben uygulamadım teknik servis yaptımı onuda bilmiyorum ama xvid ile kodlanmış avi videoyu oynattım.Bir kaç soru üzerine cevap veriyim hangi formatları oynattığı tv kitapçığında ayrıntılı olarak verilmiş uzantı olarak .mkv oynattığı ama codec olarak ayrıntılı açıklamasına bakın.Mkv formatı genellikle korsan içerik bulundurduğu için tvler için bir standart oluşturulmamıştır.divx formatı lisanslı bir formattır tabi bunun alternatifi ücretsiz olan xvid formatı geliştirilmiştir.bu açıkladıklarımı bir çok forum başlığında bulabilirdiniz ben hatırlatmak istedim. imza:eguler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.