Şimdi Ara

Iphone 4 alacağım diye Fransa'da yaşadıklarım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
8.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 Haftadır Brüksel'deydim. Iphone 4 almaya karar verdiğimde buralardaki benim bildiğim tek unlock Satış yapan Fransa da Louvre müzesinde bulunan Apple store a gidip almak istedim. Ama internette 3 hafta yazıyordu kargoya süresine. Aradım. Stokta iphone bukunmadığını ve bikaç hafta içinde gelicek olanların da rezerve edildiğini söyledi! Çok moralim bozuldu. Hiç olmazsa Parisi gezmiş olurum diyerek gittim. 11 gibi Louvre Apple Storedaydım. Sordum Iphonu. yok dediler.Rezerve ediyim Türkiyeye dönmeden önce (2hafta sonra) gelip alayım dedim yok olmaz yetişmez dediler arkamı döndüm gidiyodum ordaki müşterilerden biri OPERA da (Louvre'a bir iki kilometre uzakta bir yer) bugün bi Apple Store açıldı orda olabilir dedi. Şaşırdım. Hadi koş koş dedi ve benim halimi görmeniz lazımdı sırtında çantası suratında Ebleh bir ifade Louvre'un ortasında olabildiğince hızla koşan bi tip Louvredan çıktım. Bu arada inanılmaz bir yağmur vardı cumartesi sabahı pariste. Kaldırımda olabildiğince hızla gösterdikleri yönde koşuyorum ama koşarken aynı zamanda on saniyede bir arkama dönüp gelen taksi varmı diye bakıyorum Sonunda vardım Opera'ya ! Ve inanılmaz bir sıra. Hemen koştum geçtim sıraya. Sırılsıklam oldum, ciğerlerim iflas etti, 4Saat bekledim ama alabildim IPHONE 4 ü (630euro) !!! ve ben alırken 20-30 tane daha vardı. Sonra tükendi. Ve bikaç hafta daha da gelmiyecekmiş.

Sıradayken Mağazaya yaklaştığımdaki hal
     Iphone 4 alacağım diye Fransa'da yaşadıklarım.

Fransa'dan almayı düşünenler varmış okudum birkaç başlıkta de internetten rezervasyon yapmayı unutmayın sakın

Sorusu olan varsa louvre ve opera mağazaları hakkında, cevaplamaya çalışırım..

• gai hayırlı olsun
    şebeke sorunu varmı sen onu söle bize gezip gördüklerin senin olsun
  • Anlaşılan bu gidişle bize kalmayacak.
  • oncelikle hayirli olsun
    ilk izlenimlerin nasil?bir de su meshur sebeke sorunu var mi?
  • yahu apple'ı anlamak güç. tamam paris ekstrem bi şehir. ama zaten louvre'un içinde bir tane mağazaları var. ikinciye ne gerek var? istanbul'a biran önce açmaları lazım şu apple store tırıvırısını. son zamanlarda çoğu teknolojik şirket bizi ciddiye aldı; gerçi apple'da alıp bi ofis açmış diyolar ama. ben louvre'da da bulamadım opera'da da hocam. bide 32gb diye dolaşıyorum ortalarda. bi s.ktir yemediğim kaldı apple çalışanlarından. hayırlı uğurlu olsun ne diyeyim. kıskandım şimcik

-sonradan edit; üstelik ben çıkmadan ön rezerv ettirdim. mağazadan içeri saat 16:30 gibi girdim. doldu süren anam diyip postaladılar. satmışlar benim aleti. napıosanız yapın dedim bende. halen htc hd2 ile dolanıyorum ortalarda. telefona en kararlı rom'u yükledim, hala standby da müzik çalarken takılıyor. iphone'un gözünden öpeyim yahu. dönmeden ikinci el bi 3gs alıcam leboncoin'den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTasci -- 5 Temmuz 2010; 1:14:52 >

• orda hangi şebeke ile kullandığını da yazarsan daha faydalı olur sanırım.
  • Teşekkürler..

Şebeke Sorununu normal simkartı microsim gibi kesmeyi henüz araştırmadığım için test edemedim henüz. microsim yaptığım gibi Bumper'lı Bumpeer'sız deneyip yazacağım..

@CanTasci
    Nezaman Paris'te bulundun da Louvre'da da opera'da da bulamadın ?

@GS_ERDEM
    İki Mağazayı da bulmak çok kolay. metro istasyonlarına bak Louvre ve opera rahatlıkla görebilirsin. Metrodan inincede bir iki kişiye sorun yada iki tur atın bulursunuz kolay yani :)

Kredi kartı nakit hertürlü ödenebilr tabiki. Ama iphonun Barkodu iphone ile okuyolar ve imzanı da Genius Elemanın iphonuna Parmakla atıyosun

• umarım ingilterede de bıtmemıstır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar1917

umarım ingilterede de bıtmemıstır..

onda da bitti dediler ama emin degilim yani sadece oyle duydum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantech

quote:

ne kadara aldınız? sim kilidi yok değil mi? tüm şebekeler ile çalışıyor değil mi?
  • 630 euroya almış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grcim

quote:

quote:

ne kadara aldınız? sim kilidi yok değil mi? tüm şebekeler ile çalışıyor değil mi?

evet calisiyor hepsiyle... 630 Euro fiyati...
  • Ayrica Ben alirken ne beyaz rengi nede 32 GB secenegi mevcuttu.. Sadece 16GB Siyah
  • quote:

Ayrica Ben alirken ne beyaz rengi nede 32 GB secenegi mevcuttu.. Sadece 16GB Siyah

Türkiyeye gel hemen 1800 tl.ye satın alayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

Ayrica Ben alirken ne beyaz rengi nede 32 GB secenegi mevcuttu.. Sadece 16GB Siyah

Türkiyeye gel hemen 1800 tl.ye satın alayım

Louvre dan Opera'ya nasil kostugumu gorseydin kabul etmiyecegimi bilirdin

• quote:

Orijinalden alıntı: CanTasci

yahu apple'ı anlamak güç. tamam paris ekstrem bi şehir. ama zaten louvre'un içinde bir tane mağazaları var. ikinciye ne gerek var? istanbul'a biran önce açmaları lazım şu apple store tırıvırısını. son zamanlarda çoğu teknolojik şirket bizi ciddiye aldı; gerçi apple'da alıp bi ofis açmış diyolar ama. ben louvre'da da bulamadım opera'da da hocam. bide 32gb diye dolaşıyorum ortalarda. bi s.ktir yemediğim kaldı apple çalışanlarından. hayırlı uğurlu olsun ne diyeyim. kıskandım şimcik

-sonradan edit; üstelik ben çıkmadan ön rezerv ettirdim. mağazadan içeri saat 16:30 gibi girdim. doldu süren anam diyip postaladılar. satmışlar benim aleti. napıosanız yapın dedim bende. halen htc hd2 ile dolanıyorum ortalarda. telefona en kararlı rom'u yükledim, hala standby da müzik çalarken takılıyor. iphone'un gözünden öpeyim yahu. dönmeden ikinci el bi 3gs alıcam leboncoin'den.

niye istanbul'a açılıyormuş kardeşim, Fransa'nın başkentinde varsa iki tane, iki tane de Türkiye'nin başkentine Ankara'ya açılsın

• tax free olayı var mı yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max_Payne

tax free olayı var mı yok mu?

aslinda var ama ben o konuda fena patladim.. tax free icin kullandiklari makinanin kagidi mi murekkebi mi ne bitmis alamadim..
  • fiyat amerika fiyatlarina gore biraz pahali geldi bana..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSGNRY

quote:

Orijinalden alıntı: CanTasci

yahu apple'ı anlamak güç. tamam paris ekstrem bi şehir. ama zaten louvre'un içinde bir tane mağazaları var. ikinciye ne gerek var? istanbul'a biran önce açmaları lazım şu apple store tırıvırısını. son zamanlarda çoğu teknolojik şirket bizi ciddiye aldı; gerçi apple'da alıp bi ofis açmış diyolar ama. ben louvre'da da bulamadım opera'da da hocam. bide 32gb diye dolaşıyorum ortalarda. bi s.ktir yemediğim kaldı apple çalışanlarından. hayırlı uğurlu olsun ne diyeyim. kıskandım şimcik

niye istanbul'a açılıyormuş kardeşim, Fransa'nın başkentinde varsa iki tane, iki tane de Türkiye'nin başkentine Ankara'ya açılsın

eğer açılacağı varsa önce İstanbul'a açılır tabiiki

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.