Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.040
Cevap
88
Favori
466.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun,tecrubem yok ama servisten başka çarede görünmüyor.
  • PlayerX kullanıcısına yanıt
    gecmis olsun hocam insallah sikintisiz bir sekilde cozulur . kesintiz güç kaynagi ile kullanin cihazinizi bence zaten bu evde bozulan elektronik esyalarin en buyuk dusmani bu sebekede ki sikintilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 5 Ağustos 2014; 7:30:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayerX

Henüz 2 aydır kullandığım LX86 amfim birden bozuldu, açmaya çalıştığımda power on yazısında kalıyor. Hiçbir şekilde açılmıyor.
    Araştırdığım kadarıyla cpu dan kaynaklanan bir problemmiş. Servise versem tamir mi yaparlar değişim mi ? Ne kadar sürer tecrübe eden var mı ?

ben de bağlantı hatası yüzünden problem yaşadım,büyük ihtimalle tamir yaparlar ama pioneer disbritörü üçe beşe bakacak bir disbritör değil,müşteri memnuniyeti anlamında mutlaka yardımcı olurlar.
  • Arkadaşlar, başlangıç bir sistem toparlamak istiyorum. Salonum 6.5x4 = 26 m2 .

Esas amacım salonda sinema izlemek olacak. Toplam AVR+Hoparlörler için bütçem 3.000 TL. Pioneer bir 5.1 AVR almak istiyorum.

Yalnız şöyle bir durum var, salonun dışında bir de ileride (şu an değil) alacağım AVR'yi yatak odasına da çıkış verip yatak odasında stereo hoparlör ile kullanmak istiyorum. Yani tek AVR ile salonda sinema, yatak odasında stereo hoparlörler olacak hayalimde.

Bu özellikleri sağlayan bir model önerebilir misiniz?

SC1223-K'ya baktım multizone özelliği var, bazı arkadaşlar hem sinema hem stereo performanslarını övmüşler. Ancak fiyatı 2500 TL gibi, bu rakam bütçemi biraz aşıyor.

Aslında benim aradığım VSX-528K'nın multizone özelliği olan bir AVR. Bütçeme göre böyle bir AVR önerebilir misiniz?

Ya da bu bütçeye multizone AVR bulamazsın, yatak odasında stereo işini unut mu dersiniz?

Bu arada işim gereği sene sonuna doğru Fransa ve Almanya'ya gideceğim, bütçe açısından bekle ve oralardan al getir mi dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sportivo -- 8 Ağustos 2014; 14:36:14 >

• Arkadaşlar selam. Acaba avr ile müzik dinlerken nasıl bir yöntem kullanıyorsunuz? Yöntemden kastım; ben usbye attığım favori parçalarımı flac olarak 1223 üzerinden açıyorum ya da iphonedan airplay ile hafızadaki parçaları çalıyorum. Bazen de airplay ile youtube veya fizy üzerinden yine airplay ile dinliyorum. İlerde bir android box ve nmt alıp sistemi oturtacağım ama şimdilik benim bilgisayarımdan internette gezinirken kablo bağlamadan kullanabileceğim bir program var mı? Yani plex media server var ama nedense sesi avrye iletemedim. Wmp ile de hata verdi. Avr ağda görünüyor ve sorun yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -spawn- -- 10 Ağustos 2014; 0:22:24 >
  • Sportivo S kullanıcısına yanıt
    Kesin sene sonunu bekle... Tabii acelen yoksa. Çünkü fiyatlar arasında ciddi fark oluyor. Sen de gitmeden görürsün. Bir de sene sonu dediğin için yurtdışında indirimler olabilir.
  • Saint2 S kullanıcısına yanıt
    cuma siparişi verdim artık şu sisteme, bugün gelecek inşallah ama aras kargo çıldırttı bugün.

DENON AVR-X2000
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 1002 KULE HOP.
    MAGNAT MONİTOR SUPREME CENTER 252
    MAGNAT MONİTOR SUPREME 102
  • Arkadaşlar selam,

Aktif olarak hem Pioneer hemde Onkyo kullanıcısı olarak şunu gözledim ki, her ikisinde de film izlerken Thx modunda diğer modlara göre (Dolby D, DTS, Prologic vs.) daha az çıkıyor. Örneğin diğer modlarda ses seviyesi 50 iken çok fazla ses çıkarken THX moduna geçince ses seviyesini 60 getirmem lazım. Bunun sebebini bilen arkadaşlar varsa bir açıklama da bulunursa sevinirim.

Not: Kullandığım hoparlörler Bose Acoustimass 10 II

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

gecmis olsun hocam insallah sikintisiz bir sekilde cozulur . kesintiz güç kaynagi ile kullanin cihazinizi bence zaten bu evde bozulan elektronik esyalarin en buyuk dusmani bu sebekede ki sikintilar

Hocam bi sorum var. Pioneer sc lx 71 ile hk 3490 amfi kullaniyorum pioneer pre outtan hk ya bagli yalniz sesi iki amfidende acmam gerekiyor bildigim sadece pioneer den ses acip kapamam lazim ama hk nin sesi cok kisik olsa bile pioneeri -13 seviyesine getirince cihaz kendini kapatiyor neden olabilir acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • headbanger6 H kullanıcısına yanıt
    enteresan durum normalde hk frontlari besledigi icin pionun daha rahat calismasi lazim bence . baglantiyi ayirip birde oyle deneme yaparsaniz bir sonuca ulasilabilir diye düsunüyorum

Emin olmak için, pre outtan gelen kablo 3490'ın main in girişine mi bağlı?

• Sportivo S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun... İyi seçim...
  • Saint2 S kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dustdevil

Bende sayin yavuz beyin dedigi gibi dusundum daha rahat surer diye.sayin dustdevil preout hk nin cd girisine bagli bumu sorun yapiyor acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

quote:

Bende sayin yavuz beyin dedigi gibi dusundum daha rahat surer diye.sayin dustdevil preout hk nin cd girisine bagli bumu sorun yapiyor acaba

Cd grisine olmaz ustat. Yakacan herseyi

Muhtemelen sorunun kaynağı bu, HK arkasında manualine göre pre out ve main in giriş çıkışları olacak. HK'da bu ikisi arası bir köprü bağlantı varsa onu çıkarın, pioneer pre out'tan gelen kabloyu HK main in'e bağlayın. Önce bir manualini okuyun ama, bir paragraf bu konu ile slakalı bir bölüm var.

• quote:

Muhtemelen sorunun kaynağı bu, HK arkasında manualine göre pre out ve main in giriş çıkışları olacak. HK'da bu ikisi arası bir köprü bağlantı varsa onu çıkarın, pioneer pre out'tan gelen kabloyu HK main in'e bağlayın. Önce bir manualini okuyun ama, bir paragraf bu konu ile slakalı bir bölüm var.

Hk nin manueli elimde yok mainden baglayinca cok az ve kotu bi ses cikiyor. Cd girisinde ses gayet iyi yalniz daha once main girisinden yapmistim ve sorun yoktu hk nin volume dugmesi islevini yitiriyordu ve pio dan ses acip kapiyordum gayet normaldi sistemi tasindiktan sonra uzun bi aradan sonra tekrar kurdum ama mainden ses cok kotu geliyor pioda ses -20 lerde zar zor duyuluyor klipsch gibi hoparlorde sanirim bi yerde bi hata yapiyorum ama dur bakalim eray beyin dedigi gibi yakmadan biseyleri tekrar deniyeyim. Bu arada cd girisinden yaptigim zaman hem piodan hemde hk dan ses acilip
    Kapananiliyor

Manuelin linki burada:http://www.harmankardon.com/images/media/HK3490_OM_EN.pdf

İlk yaptığınız bağlantı türü doğru olan. CD girişine verildiğinde sinyal HK'nın preamp katından da geçiyor bu yüzden Hk'daki volume kontrol iş görmeye başlıyor, böyle bir bağlantı tercih edecekseniz Pioneer'dan line-out çıkışını kullanın.

ilk çeşit bağlantıda sorun Pio'da mı yoksa HK'da mı anlamak için varsa başka bir cihazın preout çıkışını HK main-in'e bağlayın.

• quote:

Manuelin linki burada:http://www.harmankardon.com/images/media/HK3490_OM_EN.pdf

İlk yaptığınız bağlantı türü doğru olan. CD girişine verildiğinde sinyal HK'nın preamp katından da geçiyor bu yüzden Hk'daki volume kontrol iş görmeye başlıyor, böyle bir bağlantı tercih edecekseniz Pioneer'dan line-out çıkışını kullanın.

ilk çeşit bağlantıda sorun Pio'da mı yoksa HK'da mı anlamak için varsa başka bir cihazın preout çıkışını HK main-in'e bağlayın.

Eyvallah hocam cevaplar icin

• quote:

Orijinalden alıntı: rozdas

Arkadaşlar selam,

Aktif olarak hem Pioneer hemde Onkyo kullanıcısı olarak şunu gözledim ki, her ikisinde de film izlerken Thx modunda diğer modlara göre (Dolby D, DTS, Prologic vs.) daha az çıkıyor. Örneğin diğer modlarda ses seviyesi 50 iken çok fazla ses çıkarken THX moduna geçince ses seviyesini 60 getirmem lazım. Bunun sebebini bilen arkadaşlar varsa bir açıklama da bulunursa sevinirim.

Not: Kullandığım hoparlörler Bose Acoustimass 10 II

Saygılar

Arkadaşlar bu konuda fikri olan arkadaşlarımız yok mu? Sizde de aynı durum olmuyor mu?

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.