Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.040
Cevap
88
Favori
466.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kartalizmar

Arkadaşlar merhaba. Standby Passthrough olayını bir türlü gerçekleştiremedim.Bağlantıları ve ayarları doğru yaptığım halde avr yi kapatınca ne uydu receiver nede mediaplayer ile tv den görüntü ve ses alamıyorum.O yüzden uydu receiveri sürekli avr ile kullanmayacağımdan dolayı tv ye hdmı kalo ve avr ye optic kablo ile bağlantı yapmak zorunda kaldım.Ayarlar hdmi control on, mode all, stand eco şeklinde.Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Cihazlarınızın ARC (Audio Return Channel) özelliğini desteklemesi gerekir.
    Yani sesi geri çevirmeli.
  • AVR ekranında film açılınca çıkan "Dial Norm" (dialog normalization) her filmde genelde +4 olarak çıkardı.
    Geçen gün oynattığım Mongol.The.Rise.Of.Genghis.Khan.2007.720p.BluRay.x264-CiNEFiLE filminde -27 olarak çıkıyor ve ses aşırı düşük, doğal olarak.
    İşin ilginçi bilgisayarda normal çıkıyor ses, acaba AVR neden -27 algılıyor olabilir?
    Ya da bunu yükseltmenin bir yolu var mı?
    Yoksa ses seviyesini nerdeyse artılara getirmek zorunda kalıcam.
  • arkadaslar anlamadigim bir konu
    denon avr x2000 mi yoksa
    pioneer vsx-1123 mu
    ikisinden birisini abd den getirtecegim fiyatlari
    1050 tl civarinda
    veya baska bir tavsiyeniz olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: kartalizmar

Arkadaşlar merhaba. Standby Passthrough olayını bir türlü gerçekleştiremedim.Bağlantıları ve ayarları doğru yaptığım halde avr yi kapatınca ne uydu receiver nede mediaplayer ile tv den görüntü ve ses alamıyorum.O yüzden uydu receiveri sürekli avr ile kullanmayacağımdan dolayı tv ye hdmı kalo ve avr ye optic kablo ile bağlantı yapmak zorunda kaldım.Ayarlar hdmi control on, mode all, stand eco şeklinde.Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Cihazlarınızın ARC (Audio Return Channel) özelliğini desteklemesi gerekir.
    Yani sesi geri çevirmeli.

Sayın albati öncelikle cevap için teşekkürler.Tv nin hdmı arc özelliği var fakat diğer media ve uydu reciever cihazlarında arc özelliği olup olmadığını bilmiyorum.Herhalde yokki passtrough yapamıyorum.Doğru anladım herhalde.

• kartalizmar K kullanıcısına yanıt
    Tüm cihazların desteklemesi gerekiyor bildiğim kadarıyla, ben de bir ara uğraşmıştım, benim tv desteklemediği için fazla kurcalamadım.
    Yine de daha tecrübeli bir arkadaştan destek almak iyi olur.
  • Arc desteği değil de avr nin passthrough destekli olmasi lazim. Ve tabi bu ayar aktif olmali menüden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Arc desteği değil de avr nin passthrough destekli olmasi lazim. Ve tabi bu ayar aktif olmali menüden.

Sayın SertaçS,AVR imzadaki gibi pioneer 921 passtrough destekli ve aktif durumda.
  • Merhaba arkadaşlar.

Pioneer VSX-1123 tavsiye eder misiniz ?

Pioneer VSX-520 ile arasında uçurum yaratacak farklar var mı sizce ?
  • merhaba hocam arada çok fark var eğer bütçe elveriyorsa 1123 tavsiye ederim zaten 520 yi sıfır olarak bulman zor onun yerine 528 var 1123 yerine 923 te olabilir
  • Cevap için teşekkür ederim. Bugün sipariş geçmeye çalışacağım VSX-1123'ü.

Peki VSX-1123'e uygun kolon sistemi tavsiyesi istesem hangi kolon sistemini tavsiye edersin ?
  • merhaba hocam önemli değil kullanacağın alan ve bütçeni belirtirsen daha rahat tavsiyede bulunabilirim
  • Şimdilik 20m2 bir alanda kullanacağım ama ileride taşınma durumu olabilir ama kesin değil bu yüzden 20m2'ye uygun düşen bir kolon sistemi olabilir tavsiye için.

Birde öğrenmek istediğim bir durum var. TrueHD sesi AVR çözüyor ama bu sesi verebilmek için özel bir kolon setine mi ihtiyaç var ? Yoksa Z-5500 vs. tarzı sistemlerinin kolonlarını da bağlasak TrueHD sesi birebir orjinal halinde alabilir miyiz ?

Kolonlar için bütçe verecek olur isem şimdilik 1500-2000 TL arası diyebilirim ama daha düşük fiyatlara olursa tabiki daha uygun olur benim için özellikle f/p ürünlerinden.
  • merhaba hocam magnat supreme 802 hct seti öneririm true hd için özel bir kolon setine ihtiyaç yok z-5500 kolonlarını vsx-1123 bağlamak ferrrayiye tüp taktırmak gibi bir şey tabi imkan yoksa olabilir ama gerçek performans için iyi bir set şart magnat set ilk yeterli olacaktır daha kablo ve ayak masrafın olacak bilgin olsun
  • Hoparlörlerin büyüklüğü önemli mi? 20m2 odada kule tipi kolonlar pek hoş olmaz bence görüntü açısından..
  • Açıkcası odam ıvır zıvır bir sürü elektronik cihaz ile dolu bu yüzden büyük kolonları nasıl odaya yerleştiririm diye kara kara düşünmeye başladım.

Peki şöyle sorsam; Magnat Supreme 802 HCT alana kadar bir süreliğine Z-5500'ün kolonları ile idare etsem nasıl bir performans alırım ? Tahminim tabiki bir Magnat etmez ama bir süre idare etsin istiyorum sadece. Bu arada AVR'ye Z-5500'ün subwoofer ünitesini nasıl bağlayacağız ?

Ayrıca elime Pioneer CS-9070 kule kolonlarından geçti çift olarak. Bunları genelde stereo müzik dinlemek için kullanıyorlar diye duydum. Yani 5.1 veya 7.1 ses düzeni kurmak ile ilgisi yok diye biliyorum. Ama aynı anda AVR'ye bağlanıyormuş 5.1 veya 7.1 düzeninin yanına. Stereo müzik dinlemek istersek CS-9070 kolonlarını, oyun ve film vb. şeyler için ise Magnet veya benzeri kolon sistemini kullanıyoruz değil mi ? AVR'nin ayarlarından ayarlanıyor hepsi diye nette gördüm.

• merhaba hocam o zaman 4 adet supreme 202 1 adet de 252 center ve 4 adet sonorous ayak ve kablo ile işi bitirebilirsin z-5500 kolonları ile iadre edebilirsin ama ses olarak nasıl olur bilemiyorum 5500 sub bağlama işi işe control panelinde center ve sub giriş var ordan avr nin sw out a bağlayacaksın cs-9070 leri öne bağlayabilirsin surround ve merkez ve sub olarak z-5500 i kullanabilirsin 9070 ler müzik dinlerken daha iyi performans verecektir müzik dinlerken sadece ön hoparlörler çalışır ama avr ayarından sen sanal olarak 5+1 yaparsın veya 5+1 orjinal kodlu film müzik veya oyun oynarken avr otomatik olarak 5+1 e geçiyor
  • des_955 teknik olarak cevap vermiş sorularına.

İdareten olacağı için kullanabilirsin Z-5500 uydularını. Bence de öyle yap ve hoparlör için aceleci davranma, çünkü önemli olan o. Görüntü olarak büyük durmayacaksa her zaman kule tipi hoparlörler daha iyidir, biraz daha küçük olsun dersen raf tipi olanlara bakarsın.

1123 konusunda kesin kararlı mısın? Bence 923 de işini görecektir, incele istersen onuda. Aradaki fiyat farkını da hoparlör bütçesine ayırırdım yerinde olsaydım.
  • Z-5500 dışında Magnet kolonlarına baktımda hocam iki ayrı model var. HCT senin dediğin model, birde HCP var. HCT 1600 TL. Aralarında ki fark nedir hocam. Bilgin var mı ?
  • Peki uygun fiyata sıfır VSX-923 satan bir yer biliyor musun ?
  • merhaba hocam hct modelde arka hoparlörler büyük 202 hcp de ise 102 ufak olan model
  • 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.