Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serwet

pardon bnm hatam vsx-32 yazacaktım soyledıgınız gibi....

dediğiniz sc serilerine baktım...fiyatlar gerçekten çok yüksek..vsx elite modellerine göre...neyse başka bahara artık elite modeli..
    diğer taraftan
    bu THX olayında hoparlörün de THX olması gerektiğini şimdi öğrendim.filmde olması gerektiğini az çok biliyordum ama...
    .o kadar hop araştırdım..çoğuda orta-üst düzey arası markalar en azından benm için..şu ana kadar görmedim nerdeyse..gördüysem bile dikkatimi çekmemiş...neyse artık..THX den vazgeçelim...alacağım hop setinde boyle bi olay yok..bu yüzden gereksiz olur..THX olayı 70-80 dolar arttırıyor chazı gözlemlediğim kadarıyla...
    1020 alırım herhalde....ama şimdi kontrol ettim alacağım sitede 1020 stogu bitmiş..Pio uretimi durdurmuş yazıyor bu nedenle gelmiycekmiş...diğer bazı siteler de pahalı maalese 70-80 dlar fark var....ama biçaresini bulucaz artık...

www.gsaelektronik.com la temasa geçin(ankara firması)..belki vardır ya ellerinde yada digicom dan çekerler ürünü..geçenlerde osedan(orhan bey) stoklardaki ürünleri yazdığı bir mesaj vardı geriye doğru bakın..bizlerde ürünlerimiz ondan aldık çok memnunuz; fiyatın hesaplı olması, ödeme, kargolama vs hiç problem yok..geçen yurtdışı falan yazmıştınız galiba yurtdışında mısınız yoksa ankara damı..yurtdışı ise usa da x21 ler çıktı..ve 921 920 nin gerisinde donanım olarak..1021 ve üstü modellere bakın yurtdışından alacaksanız

bence bağlayacak çok cihazınız yoksa 920 yi hemen alın, çünkü 921 sizi tatmin etmeyebilecektir, 1021 almaya kalktığınızda da bugünün 1020 sinden daha pahalı olabilecektir..artı döviz-kur faktörü..mevcut cihazlar dolar 1450 iken gelmiştir..dolar bazında zam yapmadılar herhalde çünkü modeller eskiyor..921 in tek avantajı ipad desteği olması -ipod un yanında..ama 1-2 özelliğini almışlar mesela "memory" 6 adet eq hafıza yok ve 9 değil 5 band eq yanılmıyorsam..geçmiş sayfalarda bir mesajım olacaktı.(pio usa nın yalancısıyım) henüz pio eu da bu cihalar yok sanırım takipçisiyim..

sen x20 serisinde 920 ye eski 1019 un kabiliyetlerini ver..bunları 2011 modelde geri al(upscale hariç)..pio da işi biraz rekabet amaçlı satış politikasına döktü..çok çeşit çıkarıp çok kesime hitap edip diğer markalarla yarışmak istiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 2 Nisan 2011; 10:13:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nickelx

919 da neural thx var.hoparlör artı film de thx olcak bakınız pearl harbor mesela.

neural thx in açılımı nedir açıklarmısınız.
  • Arkadaslar herkese selam,
    Muzik dinlemek ve tv'de kullanmak icin bir sistem almak istiyorum ama sistemler hakkinda detayli bilgiye sahip degilim. Tv markam pioneer oldugu ve hakkinda her zaman olumlu seyler duydugum icin pioneer markasina karsi bir sempatim var. Uzun vadeli kullanmam icin bana ne tur bir kombinasyon onerebilirsiniz? Yardimci olup bilgi verirseniz cok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

quote:

Orijinalden alıntı: serwet

pardon bnm hatam vsx-32 yazacaktım soyledıgınız gibi....

dediğiniz sc serilerine baktım...fiyatlar gerçekten çok yüksek..vsx elite modellerine göre...neyse başka bahara artık elite modeli..
    diğer taraftan
    bu THX olayında hoparlörün de THX olması gerektiğini şimdi öğrendim.filmde olması gerektiğini az çok biliyordum ama...
    .o kadar hop araştırdım..çoğuda orta-üst düzey arası markalar en azından benm için..şu ana kadar görmedim nerdeyse..gördüysem bile dikkatimi çekmemiş...neyse artık..THX den vazgeçelim...alacağım hop setinde boyle bi olay yok..bu yüzden gereksiz olur..THX olayı 70-80 dolar arttırıyor chazı gözlemlediğim kadarıyla...
    1020 alırım herhalde....ama şimdi kontrol ettim alacağım sitede 1020 stogu bitmiş..Pio uretimi durdurmuş yazıyor bu nedenle gelmiycekmiş...diğer bazı siteler de pahalı maalese 70-80 dlar fark var....ama biçaresini bulucaz artık...

www.gsaelektronik.com la temasa geçin(ankara firması)..belki vardır ya ellerinde yada digicom dan çekerler ürünü..geçenlerde osedan(orhan bey) stoklardaki ürünleri yazdığı bir mesaj vardı geriye doğru bakın..bizlerde ürünlerimiz ondan aldık çok memnunuz; fiyatın hesaplı olması, ödeme, kargolama vs hiç problem yok..geçen yurtdışı falan yazmıştınız galiba yurtdışında mısınız yoksa ankara damı..yurtdışı ise usa da x21 ler çıktı..ve 921 920 nin gerisinde donanım olarak..1021 ve üstü modellere bakın yurtdışından alacaksanız

bence bağlayacak çok cihazınız yoksa 920 yi hemen alın, çünkü 921 sizi tatmin etmeyebilecektir, 1021 almaya kalktığınızda da bugünün 1020 sinden daha pahalı olabilecektir..artı döviz-kur faktörü..mevcut cihazlar dolar 1450 iken gelmiştir..dolar bazında zam yapmadılar herhalde çünkü modeller eskiyor..921 in tek avantajı ipad desteği olması -ipod un yanında..ama 1-2 özelliğini almışlar mesela "memory" 6 adet eq hafıza yok ve 9 değil 5 band eq yanılmıyorsam..geçmiş sayfalarda bir mesajım olacaktı.(pio usa nın yalancısıyım) henüz pio eu da bu cihalar yok sanırım takipçisiyim..

sen x20 serisinde 920 ye eski 1019 un kabiliyetlerini ver..bunları 2011 modelde geri al(upscale hariç)..pio da işi biraz rekabet amaçlı satış politikasına döktü..çok çeşit çıkarıp çok kesime hitap edip diğer markalarla yarışmak istiyor..

evet hocam yurtdısındayım...amerika değil ama amerikalı bir arkadas sayesınde cok rahat cıhaz getirtebiliyorum bulundugum yere..yazdıklarınızı dikkatle okudum..ayrıca yurtdısı forumları da takip ediyorum..genel söylenilen son zamanlarda 1-2 ay içinde cok fazla yeni ürün piyasaya cıkacagı ve suan yüksek fiyatlı ürünlere cok iyi fiyatlarla sahip olunacagı yönünde..benimde 1-2 ay kadar bir vakti var açıkçası..artı 30 nisandan sonra amazon yeni bundle(hoparlör+amfi uygun fiyat) lar sunacak sanırım
    suankiler bana çok hitap etedi açıkçası..Paradigm cinema 90 ct yada ML motion 262 serisiyle fırsatlar bekliyorum...eğer içlerinde olmazsa napalım artık kıset deyip siparişleri vereceğim..

Hoparlör için 900 dolar receiver için 300-400 arası (Amazon fiyatları) düşünüyorum...suan için receiverda çok pahalıya kaçamam..diğer kalan parayla yan ürünler alırım diye düşünüyorum(Popcorn hour a-200,hop kablosu,sub kablosu,hdmi kablosu vs.)...

• quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

quote:

919 da neural thx var.hoparlör artı film de thx olcak bakınız pearl harbor mesela.

valla hiç incelemedim işte neural thx 919 da radyoda default olarak olması lazım sese çok bir artısı yok gibi..thx varmı var oda neural thx
  • quote:

quote:

quote:

valla hiç incelemedim işte neural thx 919 da radyoda default olarak olması lazım sese çok bir artısı yok gibi..thx varmı var oda neural thx

bende 920 var setup ayarlarında speker thx ceseneğide var pek bir bilgim yok yani thx bir hop adıkmı bu iş tmm oluyormu eksik kalıyormu merak ediyorum doğrusu.

• O SET UPDA OLAN FARKLI BİŞEY 919 dada vardı thx 80 hz gbi bişey lx-73 de select 2 var oda m2 sine göre 83 de ultra2 olması lazım daha büyük oda için. http://www.thx.com/consumer/home-entertainment/home-theater/thx-certification-performance-categories/ bu linkte açıklaması var senin auto surround kısmında yani radio ya ayarla radyo dinlerken surround ayarlarında neural thx var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickelx -- 4 Nisan 2011; 16:33:28 >
  • quote:

O SET UPDA OLAN FARKLI BİŞEY 919 dada vardı thx 80 hz gbi bişey lx-73 de select 2 var oda m2 sine göre 83 de ultra2 olması lazım daha büyük oda için. http://www.thx.com/consumer/home-entertainment/home-theater/thx-certification-performance-categories/ bu linkte açıklaması var senin auto surround kısmında yani radio ya ayarla radyo dinlerken surround ayarlarında neural thx var.

cevapların için çok sağol ama açıkcası çokta kafam basmadı bu olaya. neyse zaten thx olayını pek gerekli görenlerden değilim olsada olur olmasada diyelim.

• benim lx-73 de de thx var kulanıyorummu dersen bazen çünkü ses kalın çıkıyor ben çok ısınamadım sevenler vardır.bazen film de açıyorum ama genelde normal ayarlarda film izliyorum
  • AVR de kullanabileceğim Bluetooth adaptör arıyorum,
    BT 100 ve BT 200 olmak üzere iki adet adap.var.
    BT 100 de iPhone,iPod tan bahsediliyor ama iPad desteğinden bahsedilmiyor.
    Buna karşın BT 200 modelinde iPad desteğinden bahsediliyor fakat BT 200 için
    USA sitesinde yeni çıkan 521,821,921,1021 v.s. modellerde aksesuar olarak bahsediliyor.

Kafama takılan,
    -- BT 100 alsam iPad2 desteği olur mu?
    cevap hayır ise,
    -- iPad2 için BT 200 alsam vsx-2020 desteği olur mu?

bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorumu ne olur?

adaptörlerin speclerinde ki tek fark BT 200 ün Bluetootth supportunda ilave SPP olması.

Pioneer As BT 200

• Estimated line-of-sight transmission distance: 10 metres
    • Frequency range: 2.4 GHz
    • Supported Bluetooth Profiles: A2DP, AVRCP, SPP
    • Supported CODEC: SBC (Subband Codec)
    • Dimensions (W x H x D): 30,5 x 9 x 50 mm
    • Weight: 0,11 kg

Pioneer As BT 100
    • Supported Bluetooth Profiles: A2DP, AVRCP

• ulan şu adaptörüde veri ver okadar cihaz yapmışsın.

parasını geçtim birde almaya uğraşıyoruz.
  • Hakkaten ya. Bide şu iphone muhabbetine de baya tav olduk yani AVR seçimini yaparken.
  • benim biraderde ıpad vardı bi deniyim fırsat bulursam bt-100 ile
  • quote:

benim biraderde ıpad vardı bi deniyim fırsat bulursam bt-100 ile

denede nekadar sağlıklı çalışıyor sayende öğrenmiş oluruz.

arkadaşlar bende fat ps3 var ne yaptıysam pio 920 ye sesleri çözmeden göndertemiyorum bu konuda bilgisi olan akıl verirsen makbule geçer.
  • quote:

quote:

benim biraderde ıpad vardı bi deniyim fırsat bulursam bt-100 ile

denede nekadar sağlıklı çalışıyor sayende öğrenmiş oluruz.

arkadaşlar bende fat ps3 var ne yaptıysam pio 920 ye sesleri çözmeden göndertemiyorum bu konuda bilgisi olan akıl verirsen makbule geçer.

Fat PS3 ne yazıkki HD sesleri çözmeden aktaramıyor..

• Evet ne yazıkki FAT ps3 sadece kendi çözüp yollayabiliyor.

Okuduğuma göre ses olarak kesinlikle bir fark olmuyormuş fakat sadece AVR üstünde DTS-HD MA ışıklarını yanık göremeyecekmişiz.

Valla bir Fat PS3 kullanıcısı olarak seste farklılık olmayacaksa bile AVR deki DTS-HS ışığını yanık görememek benim için bir yıkım olacak.

Sırf bu yüzden BD player mı alsam, yoksa yakın zamanda alacağım media player için harici BD drive mı alsam gibi düşüncelerim var. Slim PS3 te kesinlikle almam. Hiç sevmiyorum tipini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 7 Nisan 2011; 17:06:39 >
  • Konuyla ilgili Digicomdan gelen cevap

Merhaba ,

AS-BT200, VSX-2020 amfi ile maalesef kullanılamıyor.AS-BT100’de de maalesef teorik olarak iPad2 için uyumlu gözükmüyor.
    VSX-2021 modeli AS-BT200 uyumlu olacak.

İyi Günler

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

AVR de kullanabileceğim Bluetooth adaptör arıyorum,
    BT 100 ve BT 200 olmak üzere iki adet adap.var.
    BT 100 de iPhone,iPod tan bahsediliyor ama iPad desteğinden bahsedilmiyor.
    Buna karşın BT 200 modelinde iPad desteğinden bahsediliyor fakat BT 200 için
    USA sitesinde yeni çıkan 521,821,921,1021 v.s. modellerde aksesuar olarak bahsediliyor.

Kafama takılan,
    -- BT 100 alsam iPad2 desteği olur mu?
    cevap hayır ise,
    -- iPad2 için BT 200 alsam vsx-2020 desteği olur mu?

bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorumu ne olur?

adaptörlerin speclerinde ki tek fark BT 200 ün Bluetootth supportunda ilave SPP olması.

Pioneer As BT 200

• Supported Bluetooth Profiles: A2DP, AVRCP, SPP

Pioneer As BT 100
    • Supported Bluetooth Profiles: A2DP, AVRCP

• Dün 920 ile Dali Ikon 6 ları bağladım. Başta banana plug ları Avr ve hoparlörlere takmayı şöyle bir denedim. İlk tepkim bunlar hayatta buraya girmez oldu. Daha sonra internetten biraz nasıl takılacağını araştırdım. Akabinde de sağlamca bir abanıp yerlerine soktum.

Hiç bir ayara ellemeden USB ile 1-2 tane mp3 çaldım ilk olarak. Çok müthiş bir ses alamadım ama heralde 1-2 tane ayar olsun gerekiyordur, kaynağın da kıytırık mp3 olmasının etkisi vardır. Kalan center ve surround ları cumartesi bağlıycam artık. Ayarları da biraz daha kurcalarım.
  • Charnel,

Bananalı uçları takmak için abanmıycaksın dostum, oradaki siyah plastikleri sökmen gerekir. İnşallah abanarak orları deliğe iyice oturtmadın

• Abi valla o siyah plastiklerin çıkacağı daha önce nerede okuduysam aklımda kalmış çıkardım ilk olarak. Ha onu okumamış olsam zaten bütün gece bakardım bu bananayı nereye sokucaz diye :)

Ama çıkmışken bile hem avr hemde hoparlördeki yuvalar oldukça dar gibiydi bananaların uçları için. Sağlam abanmadan girmesinin mümkünatı yoktu yani.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.