Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sitemimde VSX924 avr + A30 stereo amfi seri bağlı, yani power amp olarak A30 görev yapıyor. Amaç front hopları hem sinema da hem de stereo da sök tak yapmadan ortak kullanmak.

Lap top' dan stereo amfi üzerinden müzik dinlemek için bir USB DAC arayışındayım amaç lap top' dan daha iyi ses alabilmek. Mevcut haliyle dinleyemiyorum hiç tat vermiyor. Sistemlerine DAC kullanan arkadaşlardan yorum rica ediyorum.

Bütçe kısıtlı olduğu aslında 25 dolarlık Muse DAC'ler çok cazip geliyor,en kötü DAC bile lap top dan iyidir diye düşünüyorum. Ama yine de pahalıdır vardır hikmeti kabilinden SMSL marka cihazı gözüme kestirdim. Sonuçta devre yapısı kullanılan malzeme miktarı ve kalitesinin bir yansıması olarak 105 dolar makul gibi geldi. Ses kalitesi açısından aralarında çok fark olur mu? Yada bu fiyat aralığında ne tavsiye edersiniz.

http://www.ebay.com/itm/MUSE-Digital-Optical-Coaxial-to-Analog-RCA-Audio-Converter-DAC-24Bit-192Khz-S-/261939674607?hash=item3cfcd23def:g:l4IAAOSwPcVVh5mH

http://www.ebay.com/itm/2014-NEW-SMSL-Sanskrit-24bit-192kHz-USB-DAC-Coaxial-Optical-Decoder-/161222673058?hash=item25899ec2a2:m:mKeXNCnIHD5Gk8BWrLfD34Q

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pioneer elite vsx-45 modeli nasıldır acaba?Amazondan almayı düşünüyorum ancak bütçemi bayağı bir yukaarı çekicem.Sizce 1700 lira bu amfi için verilir mi?

• Pioneer kullanan arkadaşlar fiyat kıyaslamasını daha iyi bilir lakin bu cihaz Amerika için üretilen versiyon. Size 110v cihaz gelebilir haberiniz olsun. (220v dönüştürücü adaptöre ihtiyacınız olacaktır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 26 Ekim 2015; 11:26:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Pioneer kullanan arkadaşlar fiyat kıyaslamasını daha iyi bilir lakin bu cihaz Amerika için üretilen versiyon. Size 110v cihaz gelebilir haberiniz olsun. (220v dönüştürücü adaptöre ihtiyacınız olacaktır.)

Biliyorum hocam.Alırken trafoyuda alcam 70 80 lira çok pahalı bir şey değil.Fiyat karşılaştırmasına bakınca 2 kattan daha fazla bir durum var.Projeksiyonumuda amazondan almıştım.Burada 3100 lira iken amazondan 1550 liraya aldım.Yine aynı şeyi yapıcam galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 26 Ekim 2015; 13:01:15 >
  • İnşaallah gümrükle bir sıkıntı yaşamazsın. Fiyatlar konusunda maalesef durum dediğiniz gibi. Şimdiden hayırlı olsun.

Türkiye'ye gönderimleri var mı bilemiyorum ama bir bak istersen:

http://www.amazon.com/gp/product/B00YNLS04A?keywords=vsx-45&qid=1445855867&ref_=sr_1_3&sr=8-3

http://www.amazon.com/gp/product/B00V84S2F2?keywords=vsx-45&qid=1445855867&ref_=sr_1_1&sr=8-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 26 Ekim 2015; 13:42:39 >
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Hocam evet ikinci verdiğiniz linktekine bakmıştım.Gümrük konusunda bir sıkıntı yaşamıyorsunuz çünkü amazon sizden kargo gümrük ne varsa alıyor başlangıçta.Ancak biraz fazla alıyor.Daha sonra %20 den fazla almış olduğu vergi miktarını 20 gün içerisinde falan kartınıza iade ediyor.Yani amazonun kendi sattığı ürünlerden alrsanız isterseniz biraz fazla kargo parası vererek 2 gün içinde,isterseniz düşük kargo ücretiyle 10 gün içerisinde adresinize teslim ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FletneR_ -- 26 Ekim 2015; 13:54:07 >
  • Üstad ben vsx 924 ümü amazon.de den almıştım, hem çok daha çabuk geliyor, hem 220, hem zaman zaman daha ucuza denk gelebiliyor. Bi kontrol et istersen.
  • Herkese selamlar. Lx 76 biraz uğraşma ile tv sehpasında ki yerine yerleştirdim. İki konuda yardım rica ediyorum.
    Lx76 Türkçe kullanım kılavuzu olan var mıdır? Bendeki İngilizce ne yazık ki. İlk gün kutudan çıkarırken mikrofonu üzerine basarak kırmıştım. Mikrofon ikinci el de bulabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler vsx-921 kullanıyorum... Gece özelliğini bulamadım ? Gece özelliği derken daha önceki sony 520 avr de "night mode" özelliği vardı filmlerdeki ani ses yükseltmelerini veya ani ses düşmelerini durdurup bütün filmi aynı ses seviyesine çekiyordu... Geceleri film izliyorum ama elimde kumanda ... aksiyon cıktımı kısıveriyorum normal konuşma oldumu açıyorum bundan kurtulmam lazım.. Kumanda da yok öyle bir tuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 27 Ekim 2015; 2:43:09 >
  • yanılmıyorsam bahsettiğiniz midnight mode.iki seçenek olması lazım midnight ve loudness.deneyerek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz.
  • Herkese hayırlı günler
    Kullanmakta olduğum LX-55 anfiyi satıyorum,problemsiz çiziksiz full aksesuarlarıyla birlikte kutuludur,isteyen pm den ulaşabilir resimde gönderebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

yanılmıyorsam bahsettiğiniz midnight mode.iki seçenek olması lazım midnight ve loudness.deneyerek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz.

laudness değil midnight veya night mode işte.. ama genelde tek tuş olur bu mod ... öyle ayarların içine girip ordan seçenekli oldugunu sanmıyorum..

• bahsettiğim o tuş zaten hocam.bendekilerde midnight olarak geçiyor.921de yok mu bu?alala bendeki dandik 323 de var daha kaliteli vsd-d1011 de de bu tuş var 921 de nasıl olmaz onu anlamadım.
  • quote:

bahsettiğim o tuş zaten hocam.bendekilerde midnight olarak geçiyor.921de yok mu bu?alala bendeki dandik 323 de var daha kaliteli vsd-d1011 de de bu tuş var 921 de nasıl olmaz onu anlamadım.

yok işte kumanda bu.. acaba üstünde başka birşey mi yazıyor onu merak ediyorum bende..

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

bahsettiğim o tuş zaten hocam.bendekilerde midnight olarak geçiyor.921de yok mu bu?alala bendeki dandik 323 de var daha kaliteli vsd-d1011 de de bu tuş var 921 de nasıl olmaz onu anlamadım.

yok işte kumanda bu.. acaba üstünde başka birşey mi yazıyor onu merak ediyorum bende..

Selamünaleyküm

924 un kumandasında da yoktu. Kumandada ses ayarları kısmı vardı. ( Bu kumandada muhtemelen audio parametre veya audio tuşu olabilir.) Orada ayarlarda gezinin. Ben 924' te bu şekilde bulmuştum. Sağlıcakla...

• arkadaşlar elimde 22 ay garantili pioneer vsx 520 var. ilan linkihttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-23-ay-garantili-pioneer-vsx-520-k-227399096/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akman7322 -- 30 Ekim 2015; 2:04:58 >
  • ALC (Otomatik seviye kontrol ) tuşunu kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: PRODJ

ALC (Otomatik seviye kontrol ) tuşunu kullanabilirsiniz.

beklediğim cevap :) Teşekkür ettim.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Vsx 920 ile Denon X-500 arasından hangisi tercih edilmelidir, hoparlörler Magnat 802 ve Yamaha ns-p60.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Merhabalar arkadaslar.
    Yaklaşık 30 aydır vsx-921 kullanıyorum.Bir sabah amfiyi açmaya çalıştığımda açılmadı. Garantisi bitmişti ve Balıkesir servisine götürdüm. 1 hafta sonra ana kartın değişmesi gerektiğini söylediler. İstanbula göndermeleri gerekiyormuş. Maliyeti ise tahminen 1000 TL imiş. Servise göndermedim. Balıkesirde 100. MTA Lisesinde elektronik öğretmeni Hüseyin Bey teslim ettim. Yaklaşık 2 hafta sonra arızayı tespit ettiğini, bazı devreleri değiştirerek sorunu çözdüğünü ve test ettiğini haber verdi. 3 günlük testten de geçince bani aramış.200 TL maliyeti duyunca çok mutlu oldum birazdan gidip pio mu alacağım. Benzer sorunla karşılaşan olursa Hüseyin hocaya ( kendisinin iznini alarak numarasını paylaşıyorum) 0505 279 5055 numaralı telefondan ulaşabilir.
  • 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.