Şimdi Ara

PIONEER AV RECEIVERS (304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.041
Cevap
88
Favori
466.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    üstad kusura bakma ama bu dediğin özellikler artık saydığın markaların giriş seviyesi cihazlarında da var ama ses yok.
    şu an yoksada haziran temmuz gibi çıkacak ürünlerinde mutlaka olacak. çünkü nazar değmesin her yıl yeni model geliyor. zaten yeni dediğin ürünü 1 yıl içinde hiç ediyorlar.
    Örnek; şu an türkiye de lx87 sıfırı kaç paraya satılıyor ki ikinci el zaten külliyen zarar.
    lx88 henüz yok nisan mayıs gibi gelir satılmaya başlar bu arada haziranda lx89 un müjdesi verilir double 32 bit koyduk diye. gönül ister ki güzel olsun alalım.
    bazı markalarda 2-3 yılda bir çıkarın rotel,anthem,classe vb. gibi özellik azdır ama sağlam ses vardır.
    burada tabiki tercih kullanıcının.

''tercih''
    sesmi ?
    özellikmi ?

Dolby Atmos u hesaba hiç katmıyorum zaten henüz yeni bir özellik hoperlör ve media yetersiz. pre-power kullananlar ne yapsın hangisinde var bu özellikler ? ama ses var.

yahu hepimizin asıl aradığı ses değilmi.
    kaliteli hoperlörler,kablolar,kaliteli blu-ray lar hepsi bütün arayışımız ses için değilmi.
    büyük tezat içindeyiz.
  • kanomete kullanıcısına yanıt
    Kanomete ne yazarsan yaz. Ben almam.
  • Bahsedilen özellikler sese dair ozellikler ya su forumda 2 sub kullanan var hadi alsinda bu markayi taksin iki subu, sese odakli ne demek misal iphone 2500 tl, baska markayi sen 2500 tel saticaksin iphone olan hiçbir ozellik yok bu konusmaya odakli diyeceksin, su forumda 2-3 kisinin disinda samimi yorum yapan yok o kisilerin disinda yorum yapanlarin bnm icin onemi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknika kullanıcısına yanıt
    Sn.teknika .. bu bahsetiğiniz özeliklerin bir çoğu pio 1223 de vardı,içlerinden sadece internet radyo yu kulanıyordum,
    diğer özelikleri ise ses kalitesini artırmak için karıştırıyordum.
    Bu özelikte bir avr yi satıp size göre güçsüz olan ama bana göre gerçek çıkış güçünü insanları kandırmadan yazan bir avr aldım.
    Dogrudur bahsetiğiniz bir çok özelik yok,ama zaten ben o özelikleri kullanamıyorum,çünkü artık gerek yok,cihaz zaten odanın yapısına göre kendi ses değerlerini en iyiye getiriyor.
    Bana ise cihazın özeliklerini karıştırmak yerine,oturup filim-müzk'de keyif almak kalıyor.bu cihazı filim izlemek ve müzik dinlemek için aldım,iyikide almışım,
    Umarım bir gün bir yerde dinleme,belkide kullanma şansın olur. Fikirlerin değişir emin ol.
    Nerde yazdım,hangi başlıkta yazdım veya özelde hatırlamıyorum ,dedimki internet radyosuda olsa idi çok güzel olurdu,,bunu bu cihazın büyük eksikliği gibi algıladı bazı arkadaşlar.
    Onuda cözdüm zaten yarın logitech Bluetooth geliyor 80tl verdim .artık cep telefonu tablet den kablosuz müzikte dinleyeceğim,
    logitech sadece bu cihazda değil başka cihazlarda da kullanma şansım var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NogardTR

Bahsedilen özellikler sese dair ozellikler ya su forumda 2 sub kullanan var hadi alsinda bu markayi taksin iki subu, sese odakli ne demek misal iphone 2500 tl, baska markayi sen 2500 tel saticaksin iphone olan hiçbir ozellik yok bu konusmaya odakli diyeceksin, su forumda 2-3 kisinin disinda samimi yorum yapan yok o kisilerin disinda yorum yapanlarin bnm icin onemi yok

Volkan seninle aynı görüşte olan samimi,olmayan yalancımı oluyor,,mesajlarında kırıcı oluyorsun,buda sana yakışmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdote

Sn.teknika .. bu bahsetiğiniz özeliklerin bir çoğu pio 1223 de vardı,içlerinden sadece internet radyo yu kulanıyordum,
    diğer özelikleri ise ses kalitesini artırmak için karıştırıyordum.
    Bu özelikte bir avr yi satıp size göre güçsüz olan ama bana göre gerçek çıkış güçünü insanları kandırmadan yazan bir avr aldım.
    Dogrudur bahsetiğiniz bir çok özelik yok,ama zaten ben o özelikleri kullanamıyorum,çünkü artık gerek yok,cihaz zaten odanın yapısına göre kendi ses değerlerini en iyiye getiriyor.
    Bana ise cihazın özeliklerini karıştırmak yerine,oturup filim-müzk'de keyif almak kalıyor.bu cihazı filim izlemek ve müzik dinlemek için aldım,iyikide almışım,
    Umarım bir gün bir yerde dinleme,belkide kullanma şansın olur. Fikirlerin değişir emin ol.
    Nerde yazdım,hangi başlıkta yazdım veya özelde hatırlamıyorum ,dedimki internet radyosuda olsa idi çok güzel olurdu,,bunu bu cihazın büyük eksikliği gibi algıladı bazı arkadaşlar.
    Onuda cözdüm zaten yarın logitech Bluetooth geliyor 80tl verdim .artık cep telefonu tablet den kablosuz müzikte dinleyeceğim,
    logitech sadece bu cihazda değil başka cihazlarda da kullanma şansım var..

Erdote ben cihazın sesine hiç yorum yapmadım ki. Her defasında boş bir cihaz olduğuna değindim. 8.000'e yakın para verince insan bayağı bir beklenti duyar cihazdan. 1223'ten sonra zaten muhtemelen hangi üst seviye cihaza geçsen seni tatmin ederdi. Hele ki bir de özellik olarak dolu dolu olduğu zaman tadından yenmezdi. Şahsen ben aynı paraya 3040 veya 7009 düşünürdüm. Veya belki Denon 7200 mesela. Bu yazdığım her üç cihaz da önemli cihazlar. Ben cihazların psikolojik olarak da kişiyi tatmin etmesi gerektiğine inanıyorum. Bu cihaz samimice beni neresinden bakarsam bakayım beni bir türlü tatmin etmedi. Ben mevcut sistemimi tam 10 sene önce kurdum ve 10 sene önce 7.1 kurdum. Sub.'ı da kolonları da o zaman alabileceğim en üst serilerini aldım. Halen de memnuniyetle kullanıyorum. AVR'yi değiştirmeme konusuna gelince halen daha beni tatmin edecek bir AVR bulamadığım içindir. Mevcut AVR'yi satıp üzerine para ekleyerek yine bir üst sınıf cihaz alacaksam bu cihaz beni hem ses, hem işçilik ve kalite, hem de özellik olarak uzun süre tatmin edecek ve şu an aldığım kaliteyi alabileceğim seviye de bir cihaz olmalı. Ben öyle her ay sistem değiştiren biri değilim. Yıllar sonra bu tür bir değişiklik yapacak olsam, daha alırken 1-0 mağlup bir cihaz düşünmem açıkçası. Konu sadece ses mevzusu değil çünkü. Genel verimlilik, çeşitlilik ve içereceği yenilikler. Olay sadece sesse senelerdir dinlediğim hiç bir AVR Stereo konusunda, işçilik kalitesi konusunda ve genel ses kalitesi konusunda beni zaten tatmin etmediği için bir değişikliğe gitmedim. Alacağım cihaz her anlamda iyi bir cihaz olmalı ve o sebeple de bekliyorum. Aslında gerek de yok zaten. Ama dediğim gibi yeni bir cihaz alacak olsam bunların içinde benim şahsi kanaatime göre Anthem en azından mevcut modelleriyle olmaz.
    Peki üstadım sizce kalibrasyon mikrofonu olmayan,Dolby Atmos desteklemeyen, thx bulunmayan internet radio gibi özelliklere de sahip olmayan Classe, Krell, Rotel amfilerde size göre bu bağlamda boş cihazlar mı yoksa fikriniz sadece Antheme özgümü acaba merak ettim?
  • Hoca sen hiç yazma bence.
    gittikçe batıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Peki üstadım sizce kalibrasyon mikrofonu olmayan,Dolby Atmos desteklemeyen, thx bulunmayan internet radio gibi özelliklere de sahip olmayan Classe, Krell, Rotel amfilerde size göre bu bağlamda boş cihazlar mı yoksa fikriniz sadece Antheme özgümü acaba merak ettim?

Pre ile Power işini öncelikle karıştırmayalım. Konu Power Ampli ise zaten onda en önemli 2 aranan nokta, güç ve ses kalitesinin ikisini bir arada sunabilen bir cihaz olması. Bunları sunduktan sonra, yıllarca alıp kullanılır zaten.

Ama Processor işi farklı. Processor için aynı eleştirilerim geçerli. Processor yeni ve o günün özelliklerini taşımalı. Tüm yenilikleri içermeli.

Markalara gelince, konunun X'le Z ile herhangi bir markayla zaten ilgisi yok! Bu arada yazdığınız cihazları da çok abartmayın gözünüzde. Aslında buradaki ince nokta her zaman dediğim gibi Fiyat/Performans ilişkisinden geçiyor. 8.000 TL fiyat aralığı içindeki cihazlara bahsettiğiniz markaların örneklerinden verirseniz, daha somut görüşebiliriz.
  • müzikte stereo da stereo diye tutturuyorsunuz sonra avrdeki sesi tartışıyorsunuz,arkadaş ben sizi anlamadım bir türlü.
  • erdote kullanıcısına yanıt
    Sevgili erdogan ben seni arkadaş olarak ve görüşlerin olarak başka bir yerde tutuyorum.

Öte yandan benimle aynı görüşte olmayabilirsin buda dogal benim kastettigimi sen anlamadın. söylemek istedigim çok başka belli markaların distrübütörleri ile yakın arkadaş olup burda övenleredir. He sen üstüne almışın orası senin bilecegin iş, sana göre aldıgın avr çok iyidir benim araştırmalarıma göre boş ve parası etmeyen bir avrdir bunu şimdide söylüyorum almak üzere oldugunda sanada direk söyledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 18 Şubat 2015; 13:15:34 >
    üstat biz size anthem aldırmaya çalışmıyoruzki zaten. biz ses seviyoruz siz özellik.
    bundan önceki lx avr de ayar yapmaya çalışmaktan film izleyemiyordum. ama ne çare 1,5 yıl uğraştım dile kolay 0+0 elde var 0
    şu an ki ayara yalnızca kalibrasyon yaparak geldim iş bitti.
    bu bahsettiğiniz özellikler pre-power sistemlerde yok ama hepsinde ayrı güzel ses ve tonla para.
    o zaman pre-power larda boş çünkü yalnızca ses var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

müzikte stereo da stereo diye tutturuyorsunuz sonra avrdeki sesi tartışıyorsunuz,arkadaş ben sizi anlamadım bir türlü.

Yorumunuz bana mı? Anlamadım. Ama gene de cevaplayayım.

Konu AVR olduğu zaman özellikle de sınırlı mekan Mt2'si ve sınırlı bütçeyle insanlar ikisinin ortasını yakalamaya çalışıyor. Mevzu bu aslında. Şartlar dahilinde gayet de mantıklı bir mevzu.
  • Bende kısa süre önce avr'yi değiştirdim. Anthem mrx 710 almayı çok istiyordum fakat fiyat politikası yüzünden vazgeçtim. Yurtdışında Marantz 7008, Pioneer lx87 gibi cihazlarla aynı fiyat kategorisinde olduğu halde ülkemizde bu cihazların 1.5 katından bile daha pahalıya satılıyor olması beni caydırdı.

Bu kadar kişi övüyorsa mutlaka ses kalitesi anlamında diğer avr'lerden üstündür fakat avr sadece ses çözen bir cihaz değil ki hem ses hem de görüntü performansı değerlendirilmeli fakat kimse anthem'in görüntü performansından bahsetmiyor. ayrıca avr işlev olarak pek çok özellik barındırmalı bence de, sadece ses'e odaklanacaksak pro/power sistemlere yönelmek daha isabetli olur bence.
  • kanomete kullanıcısına yanıt
    Ben batıyım dostum. Gerçekleri yazıyorum. Sen aynı kafada devam et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

üstat biz size anthem aldırmaya çalışmıyoruzki zaten. biz ses seviyoruz siz özellik.
    bundan önceki lx avr de ayar yapmaya çalışmaktan film izleyemiyordum. ama ne çare 1,5 yıl uğraştım dile kolay 0+0 elde var 0
    şu an ki ayara yalnızca kalibrasyon yaparak geldim iş bitti.
    bu bahsettiğiniz özellikler pre-power sistemlerde yok ama hepsinde ayrı güzel ses ve tonla para.
    o zaman pre-power larda boş çünkü yalnızca ses var.

Kanomete olayı karıştırıyorsun. Yazdıklarımdan bunları mı? Anladın.
  • Herkes kendi işine nasıl geliyorsa, beğenisi doğrultusunda istediği cihazı alır. Buna karşılık olumsuz yorum yapan da nedenlerini belirtebilir. Bunda da sorun yok. erdote arkadaş sesini beğenmiş almış, hayırlı olsun. NogardTR arkadaş da diğer arkadaş ile samimiyetine dayanarak kendince yorum yapmış. Buradan niye tartışma çıkıyor anlayamadım. Herkesin ihtiyacı, beğenisi, f/p oranı kendisine. Yorumlar yapılır biter.

Mesela ben bu konularda tecrübesiz biriyim. SC-LX58 ile bu dünyaya adım attım. Benim için sadece saf ses ve müzik önemli olsaydı stereo işine girerdim. İleride o da olur muhtemelen. Ama işin içinde sinema olunca da şahsi görüşüm bir av receiver'ın günümüz teknolojilerini desteklemesi lazım. En iyi ses için iş amfi ile bitmiyor ki. Her zaman daha iyi ses dediniz mi bu işin sınırı yok. Hoparlörler, kablolar, DAC üniteleri, güç besleyiciler, tesisat, yalıtım vs. vs. hepsi ile uğraşacaksınız. Hepsi için hi end ürünler alacaksınız. Bir otomobil parasını bu hobiye dökebilecek arkadaşlar tabiki ses tatmini için bunları yapsınlar. Ama şahsen benim ve birçok arkadaşın durumlarının bu şekilde olduğunu sanmıyorum. Haliyle LX serisi de giriş seviyesi bir avr değil. Ama hiç dinlemediğim Anthem avr'de ben ve benim gibi düşünen kullanıcılara hitap etmiyor. LX ses kalitesi olarak geride de olabilir, onu ben bilemem. Ama beni kendi kurulumumda memnun ettiği sürece barındırdığı özellikleri ile benim için en iyi av receiver'dır. Ses var ama; o yok, bu yok durumu ben de sıkıntı yaratır.

O yüzden uzatmayalım bence konu Pioneer başlığı zaten.
    Üstadım benim herhangi bir markayı abarttığım yok bu markalarla organik bir bağımda yok, bildiğim kadarıyla içlerinde sadece Rotelin receiver amfisi mevcut diğerlerinde hep pre-power takımlar mevcut ama olayda o zaten örneğin Classe SSP 800 avrupa fiyatı 10.000 Euro olan bir pre ve saydığınız özelliklerin hiçbiri mevcut değil yani adamlar 10.000 euroya sadece pre satarken içine kıçı kırık internet radyo, maliyeti 100 lirayı ancak bulacak kalibrasyon mikrofonu ve geçerliliğini ve popülerliğini çoktan yitirmiş THX sertifikası almayı bilmiyormuydu da koymadı bu özellikleri? bunların olmayışı bu cihazları değersiz veya boş cihaz yapmaz saydığınız özellikler pek çok son kullanıcı tarafından göz boyama özellikleri olduğundan her sene model yenileyen piyasaya hakim Denon, Marantz, Pioneer, Onkyo gibi markalar bu özellikleri her sene cihazlara koyarlar spec kısımlarına kafadan uydurma güç değerleri yazarlar ve piyasayı elinde tutmaya çalışırlar bu markaların rakipleri de yukarıda bahsedilen markalar değildir zaten birbirleridir. Yukarıda sayılan markalar tabiri caizse daha butik üretim yapan ve odağını cihazın ana işlevi olan sese ve görüntüye ayırmış markalardır. Dikkat edilirse bahsedilen markaların genelde kendi bünyesinde ayrıca satılan tunerler, Cd playerlar, Daclar mevcuttur. Buradan da anlaşılacağı üzere bu tip markaların ana felsefesi her cihaz kendi işini yapsın felsefesidir. Öyle etinden de suyundan da koyayım zihniyeti bulunmaz bu markalarda kaldı ki bu yüzden de Denon, Marantz, Pioneer, Onkyo gibi her sene model yenilemez genelde 3-4 senede bir model yenilerler. Sonuç olarak bana göre bu iki segment markaların birbiriyle kıyaslaması bile yanlıştır zira farklı müşteri kesimine hitap ederler.
  • Zaten bu böyle olmayacak!

Açık teklifimdir. Benim mekanım müsait. Biz nasıl ki Subwoofer karşılaştırmalı testi için kaptık Sub.'larımızı bir araya getirdik. İddia eden birisi de kapsın Anthem AVR'sini gelsin bana. Dinleyiciler de gelsin. Hep beraber benim 10 yıllık emektar Pioneer ax10ai/s AVR ile dinleyip, inceleyip karşılaştıralım. Bak yeni model bir AVR de demiyorum yani. Herkes de yorumlarını yazsın.
  • ZvAnA kullanıcısına yanıt
    İşte böyle mantıklı yorumlara saygı duyarım.
  • 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.