- x
Next YE-GA 4624+iGO Primo+AtlasIV+2GB Flash+128MB DDRII RAM+FM Verici+2 Yıl Güncelle
86 Cevap7920 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6681 Mesaj
3 Temmuz 2010; 11:44:57 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

next in bir ilk'i daha dünyada ilk defa ıgo primo yazılımlı cihazları piyasaya çıktı ve yine ilk yaparak su anda satılan YE-A1050 ve YE-GA4624 modellerinde harita güncelleme ilk baglantıdan itibaren 1+1 yıl tabi birtane edindim resimler aşagıda
0

0

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Verba volant, scripta manent.

367 Mesaj
3 Temmuz 2010; 14:35:54 

Bilgi için teşekkürler, bu cihazın ayrıntılarına şuradan ulaşmak mümkün: http://www.nebutv.com.tr/default.asp?git=9&urun=800#. Özelliklerini yine de alta yazmak istiyorum:

quote:

Teknik Özellikler
CPU: Know-How destekle SiRF AtlasIV gerçek 500Mhz işlemci
GPS Alıcısı: SiRF GRF3i SiRFInsantFixII ile geliştirilmiş hızlı bağlanma özelliği, Waas, Egnos, MSAS, Galileo destekli yüksek hassasiyetli GPS alıcı (sadece Next ile) GPS Kanal: 64 Kanal Tam İzleme.Soğuk başlama:<45s Sıcak başlama:<3s(açık alanda) Ilık başlama:<38s
Flash Hafıza: 2 GB
RAM Kapasitesi: 128 MB DDR2
LCD Ekran: Yüksek hassasiyetli, dayanıklı 4.3” TFT LCD ekran 480RGB(H)x272(V)
USB: USB Sürüm 2.0, Mini USB soket
SD Kart: SD yuvası maksimum kapasite 16 GB
Ses: A: Gömülü Hi-Fi hoparlör B: Hi-Fi stereo kulaklık çıkışı
Pil: Şarj edilebilen gömülü 820 mAH Pil.Şarj işlemi USB portu üzerinden DC 5V olaraktır
Şarj Kiti: AC şarjı 100/230V şarj, 5V/1.5A Araç şarjı DC12-24V, 5V/1.5A
İşletim Sistemi: Microsoft Windows CE 6.0
Video Oynatıcı: ASF, AVI, WMV, 3GP, MP4
FM Verici: 87.5-95 Mhz aralığında navigasyon sesi aktarımı aynı anda MP3 çalabilme yeteneği
Media Çalıcı: MP3 (Maksimum 128 kbps) , WMA, WAV
Fotoğraf Görüntüleyici: JPG, GIF, BMP, PNG
E-Kitap Görüntüleyici: TXT
Isı Derecesi: Kullanım Isı Derecesi : -10°C - 60°C Muhafaza Isı Derecesi:-20°C - 70°C
Nem Aralığı: Kullanım Nem Aralığı 30 - 80RH
Ölçüler: Muhteşem incelik 119mm x 77mm x 15mm Ağırlık: 161gr
Onaylar: Tüm cihazlarımız CE ,RoHS ve FCC onaylıdır

Navigasyon Özellikleri
Navigasyon Yazılımı: Dünyada ilk kez iGO Primo ile muhteşem özelikler ve seyahat zevki,Navigasyon’da devrim yaratacak bu yazılım gene ilk kez Next ile sizlerle
Harita: Cihazda Başarsoft 2010.03 Türkiye Haritası yer almaktadır. Farklı ülke haritaları eklenebilir.
Navigasyon Özellikleri: Rota planlama, 3D binalar, alternatif rota görme, karayolları hız kamerası uyarısı ekleme, POI ve Favori ekleme, POI grupları görünmeleri ayarlama, gece-gündüz geçişi, Rota dışında anında hesaplama, 400.000’den fazla bilinen yer (POI) kayıtları, Rota simulasyonu, Google’dan rota ve POI aktarımı, Google’a veri aktarımı ve önceki seyahatlerinizi gözlemleme, Araç tipine gore seçim, Arayüz değiştirebilme, Firmamıza özel Eda 1.1 seslendirme ile daha sağlıklı yol bildirimleri, Ölçü çevirme, Gerçek kavşak görüntüleri, Özelleştirilebilir menu, Resimden Navigasyon, Araba Modeli seçebilme, Hız ve Yükseklik profilleri, Tıklanabilen POI’ler, Benzin sarfiyat bilgisayarı, Kullanma klavuzu kendi üzerinde olan premium yazılım, Geçiş ekleme vs. gibi geniş özellikler, Koordinat girerek veya resimden navigasyon, Yol bloklama özelliği ile kapalı yolları veya zamana gore kapanan yolları bloklama ,bir çok kategoride Yakınlık veya Tehlike bildirimleri ekleme ,Limitsiz favori ekleme özelliği, Gerçek POI mesafeleri, Ülke Bilgi Sistemi ile seyahat edilecek ülkeye ait bilgileri görebilme,
Aksesuarlar
Paket İçeriği: Cam Askı Aparatı, Cihaz Tutucu Parça, 220V Ev Tipi Şarj Cihazı, Araç Şarj Cihazı, USB Data Kablosu, AV Kablosu, Ekran Kalemi, Cihaz Kullanma Klavuzu, Kullanım CD’si, Garanti belgesi.
Bu cihaz TAYVAN ‘da üretilmiştir

Arkadaşlar, özellikle belirmek istediğim bir şey var; firma ile telefonla görüştüm, bu cihazın bir modeli daha var, onun ismi de NEXT YE-GA4624A Bu modelin diğerinden farkı ise bluetooth + A/V girişi olarak gözüküyor. Ancak henüz yurtdışından gelmemiş, ne zaman geleceği ve fiyatı ise belli değil. Ben bu modeli beklemekten yanayım. Özellikle Nav-pxb 215F düşünüyordum ancak Next'in üzerindeki yazılımın daha yeni olması, 64 mb'ye karşılık 128 mb'lik ddr2 ram'inin olması ve ilanda yazdığı doğru ise yani navigasyon ile mp3 çalımını aynı anda araç hoparlörlerinden yapabiliyorsa işte o zaman bu benim almak istediğim cihaz oluyor.

Bekleyip, görelim.

Xbox Live Gamertag: Aegeuss

367 Mesaj
3 Temmuz 2010; 17:11:26 

Hayırlı olsun ...

Beklediğim cihaz bir kaç gün içinde bende alıcam.

Müzik ve navigasyon seslerini fm tarnsmitter üzerinden araç ses sisteminden dinleme özelliği benim bildiğim şimdiye kadar çıkan tüm next modellerinde vardı. Sattığım 708 de 1 yıldır bu özelliği kullanıyordum.

367 Mesaj
3 Temmuz 2010; 19:51:23 

quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_
cihazınız navigasyon esnasında mp3 çalmıyordu ama primolarda navigasyon esnasında mp3 dinleye biliyorsunuz

Bende onu diyorum. Bu özellik 708 dahil tüm modellerde var ve navigasyon esnasında mp3 dinliyordum.

Bakınız FM Verici bölümü : http://www.nextnavigasy...YE_G708_ozellikler.html

Benim yaptığım işlem navigasyonu çalıştırmak sonrasında kısa menü tuşu ile müzik çaları açıp (SD karttan mp3 leri) dinlemek. Bu esnada navigasyon seslendirmelerini ve müziği fm transmitter aracılığı ile araç ses sisteminden dinlemek.

Primo ile yapılan işlemde bu değil mi ? Ya ben yanlış anlıyorum yada anlatamıyorum ...

6382 Mesaj
4 Temmuz 2010; 12:34:13 

Hayırlı olsun cihazı kaça aldınız ?

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

792 Mesaj
4 Temmuz 2010; 13:22:41 

Next'in bu modellerinin çıkmasını uzun süre beklemeiştim sonra Navitech 210f almıştım. İyi ki de öyle yapmışım.
Bu cihazın şekli tam bir hayal kırıklığı. Ben aracıma böyle bir alet takmam görüntümü bozar.
Hayırlı olsun

6681 Mesaj
4 Temmuz 2010; 13:49:09 

quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Hayırlı olsun cihazı kaça aldınız ?

cihazın parekende satış fiattı 299tl

6681 Mesaj
4 Temmuz 2010; 13:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Next'in bu modellerinin çıkmasını uzun süre beklemeiştim sonra Navitech 210f almıştım. İyi ki de öyle yapmışım.
Bu cihazın şekli tam bir hayal kırıklığı. Ben aracıma böyle bir alet takmam görüntümü bozar.
Hayırlı olsun

hakikaten sizi şimdi taktir ediyorum bukadar yeni navigasyon kullanan biri olarak bir cihazı resimden görerek kalitesi hakkında yorum yapabiliyorsunuz bravo tabi bahane verecek yerini bulamadınız next ücretsiz güncellemesi 1+1 yıl yaptı diger firmalar ne yaptı hiç daha sattıkları cihazları toolbox tanımıyor arayıp soruyorum 1 aysonra ancak tanır neden ??? işte öyle diyor next cihazını satmadan toolbox'a uyumlu hale getiriyor herhangi ıgo yazılım soruna bile müdahele edip güncelleme verebiliyor türkiyede ilk defa primo yazılımlı cihazı kendileri geliştirerek satışa çıkardı vs vs nerede navitech onların sattıgı p110 cihazlarda kapanma var neden güncelleme yapmıyor yapamazlar buraya çıkıp nedenini bile yazamazlar ben navitech de kullanıyorum remco cihazda şimdi garmin alıyorum ama ne olursa olsun next kalitesi tartışılamaz

63 Mesaj
4 Temmuz 2010; 14:35:25 

quote:

Orijinalden alıntı: _İMKANSIZ_

hakikaten sizi şimdi taktir ediyorum bukadar yeni navigasyon kullanan biri olarak bir cihazı resimden görerek kalitesi hakkında yorum yapabiliyorsunuz bravo tabi bahane verecek yerini bulamadınız next ücretsiz güncellemesi 1+1 yıl yaptı diger firmalar ne yaptı hiç daha sattıkları cihazları toolbox tanımıyor arayıp soruyorum 1 aysonra ancak tanır neden ??? işte öyle diyor next cihazını satmadan toolbox'a uyumlu hale getiriyor herhangi ıgo yazılım soruna bile müdahele edip güncelleme verebiliyor türkiyede ilk defa primo yazılımlı cihazı kendileri geliştirerek satışa çıkardı vs vs nerede navitech onların sattıgı p110 cihazlarda kapanma var neden güncelleme yapmıyor yapamazlar buraya çıkıp nedenini bile yazamazlar ben navitech de kullanıyorum remco cihazda şimdi garmin alıyorum ama ne olursa olsun next kalitesi tartışılamaz

Bende bu aletin çıkmasını uzun süre bekliyenlerdenim Bu devirde bu kadar kalas bir kasa bu kadar kötü bir ekran Gün ışığında Çok silik bendende
Yazık .
Şimdi Ses komut sistemli bir cihaz bakıcam .

2308 Mesaj
4 Temmuz 2010; 19:03:32 

Bu cihazda iyiymiş
Bunu mu alsak yoksa Piranha Galileo mu arkadaşlar.
Yeniyim pek bilgim yok
tavsiyelerinizi beklyorum

6681 Mesaj
4 Temmuz 2010; 19:19:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ~YuSuFeLiLi~

Bu cihazda iyiymiş
Bunu mu alsak yoksa Piranha Galileo mu arkadaşlar.
Yeniyim pek bilgim yok
tavsiyelerinizi beklyorum

ücretsiz güncelleme 1+1 yıl
satış sonrası destek
ilk defa ıgo primo
dual navigasyon seçenegi
akıllı klavye
gerçek kavşak görüntüleri v.s v.s
bunların hepsi next YE-GA4624 de

2308 Mesaj
4 Temmuz 2010; 20:17:58 

Teşekkürler hocam 4624 e karar verdim sayılır.
bir sitede satışta şu an 299 tl ye.Ama güvenemedim.
Yeni çıkmış zaten.
Bu hafta hb ye ve hizlial a gelmesini bekleyeceğim.

Bunda bluetoothla telefondaki resim ya da videoları oynatma imkanım yok herhalde.Galileo da vardı.

8201 Mesaj
5 Temmuz 2010; 2:10:30 

bence igo primo nun diğer cihazlarda çıkmasını bekleyin

2308 Mesaj
5 Temmuz 2010; 9:28:37 

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907
bence igo primo nun diğer cihazlarda çıkmasını bekleyin

ne zamana çıkacak ki yeni cihazlar.şahsen ben next ten başka bir marka almamaya karar verdim.Verdikleri teknik desteğe hayran oldum.Özellikle de teşekkür amaçlı açılmış forum başlıklarını görünce çok şaşırdım.next sanırım bu işi en iyi yapan firmalardan birisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

367 Mesaj
5 Temmuz 2010; 9:46:29 

quote:

ne zamana çıkacak ki yeni cihazlar.şahsen ben next ten başka bir marka almamaya karar verdim.Verdikleri teknik desteğe hayran oldum.Özellikle de teşekkür amaçlı açılmış forum başlıklarını görünce çok şaşırdım.next sanırım bu işi en iyi yapan firmalardan birisi

Nextin yeni modellerinin ne zaman çıkacağı belli değil. Kaldı ki çıkacak modellerin igo8 de olabileceği belirtilmişti. Açıkcası bende bir kaç primolu seçenek olmasını bekliyorum. Ancak piyasada şuan bulunan tek cihaz nextin 4624 modeli.

2308 Mesaj
5 Temmuz 2010; 9:56:03 

Hepsi buradaya ve hızlıal a mesaj attım ne zaman satışına başlanıyor diye cevap bekliyorum 4624 için.

6681 Mesaj
5 Temmuz 2010; 10:27:41 

quote:

Hepsi buradaya ve hızlıal a mesaj attım ne zaman satışına başlanıyor diye cevap bekliyorum 4624 için.

nebu tv den alabilirsiniz benim alışverişim oldu sorun yaşamadım sizde yaşamazsınız

2308 Mesaj
5 Temmuz 2010; 10:32:21 

Sorundan ziyade bi de o sitelerin fiyatlarını görmek istiyorum.Aynı fiyattan çıksa bile worldcardla alacagim için 30 tl puan da alicam.270 lira gibi bir fiyata gelmiş olacak yani

367 Mesaj
5 Temmuz 2010; 10:34:00 

quote:

Hızlıaldan aynı soruma yaklaşık 1 hafta önce bana gelen cevaplar ;

1) Mesajınız ilgili arkadaşa iletildi. Kısa sürede size dönüş yapılacak.
2) İlgili arkadaştan gelen cevap ; Cihaz kısa süre içinde stoklarımızda olacak.

Umarım size net bir tarih bildirirler ...

2308 Mesaj
5 Temmuz 2010; 10:36:46 

next ten gelen mail e göre en geç bu hafta içinde satışta olması gerekiyor.bugün yarın düşer bence sitelere

2308 Mesaj
5 Temmuz 2010; 12:07:55 

Hızlıal dan gelen cevap piyasaya girer girmez satışa açılacaktır şeklinde

162 Mesaj
5 Temmuz 2010; 14:54:35 

quote:

Orijinalden alıntı: fikrr

Hızlıaldan aynı soruma yaklaşık 1 hafta önce bana gelen cevaplar ;

1) Mesajınız ilgili arkadaşa iletildi. Kısa sürede size dönüş yapılacak.
2) İlgili arkadaştan gelen cevap ; Cihaz kısa süre içinde stoklarımızda olacak.

Umarım size net bir tarih bildirirler ...

Bayrampaşa Satürn mağazası ile yapılan bir anlaşma nedeniyle 15 Temmuz'a kadar sadece o mağazada satılacak. 15 Temmuz sonrasında tüm teknoloji marketlerde bulabileceksiniz.

1523 Mesaj
5 Temmuz 2010; 16:46:55 

acaba hepsidijital.com adresinden sipariş versek mi?

kararsız kaldım.

TV: Sony KDL-46HX800, Uydu: DigiturkPlus, Kablolar: Monster M2000HD, Filtre: Monster HTS 1000
AVR: Denon 1911, Konsol: PS3 120 GB/GO, Media Player: PopcornHour A-200
(Hop) Front: Monitor Audio BR6, Center:Monitor Audio BRC, Surr:Monitor Audio BR1 Sub: JBL ES250P
Araç: Honda Civic 2012 Elegance Otm. PC: Toshiba Satellite A660-149 CEP: Nokia 5800

2308 Mesaj
5 Temmuz 2010; 17:30:13 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanvda

Bayrampaşa Satürn mağazası ile yapılan bir anlaşma nedeniyle 15 Temmuz'a kadar sadece o mağazada satılacak. 15 Temmuz sonrasında tüm teknoloji marketlerde bulabileceksiniz.

Evet hocam haklısınız hepsiburadaya mesaj atmıştım.Ve 15 temmuz da stoklarda olacağını yazmışlar..

Hepsidigital ve nebu.tv de var.Nebu sanırım navigasyoncuların tanıdığı bir site

3613 Mesaj
12 Temmuz 2010; 12:58:28 

Anlaşma gereği sadece bayrampaşa-Saturn 'de varmış 15'inden sonrada her yerde olacakmış zaten.Birde konuya maydanoz gibi sadece muhalefet olsun diye yazanlar yokmu

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

367 Mesaj
12 Temmuz 2010; 13:56:57 

Arkadaşlar Selamlar,

Her ne kadar bu cihazın bluetooth'lu versiyonunu bekleyeceğimi söylesem de telefonu kablolu kulaklık ile kullanmaya ve bu cihazı almaya karar verdim. Cihazı havale indirimli 280.-TL'ye netten satın aldım: http://www.kiyanus.com/store/ProductDetails.aspx?productid=138123 Üstelik bu fiyata kargo ücreti de dahil!

Cihaz stoklarında olduğundan siparişten bir gün sonra elime ulaştı ve epey kurcaladım, son derece memnun kaldım. Özellikle IGO 8'den sonra Primo son derece yalın menüleri ancak çok daha geniş seçenekleri ile keyifli bir navigasyon sunuyor. Üstelik Alim Bey'in bir başka mesajında belirttiği üzere Primo'dan itibaren POI'lerde kuş uçuşu değil, harita üzerinden gerçek uzaklık hesaplama getirilmiş durumda. Ayrıca cihazın işlemcisinin hızlı, ram'inin ise 128 mb ddr2 olması cihazı son derece hızlı yapmış. Üstelik 1+1 yıl ücretsiz harita güncellemesi de cabası. Ekran parlaklığı ve büyüklüğünden çok memnun kaldım, ekran çerçevesinde ise herhangi bir parlama sorunu yok. Birlikte gelen vantuzlu tutacak ise oldukça pratik. Diğer yandan cihaz uyduları son derece çabuk buluyor ve kilitleniyor; ayrıca rotadan çıktığınızda da saniyeler içerisinde yeni rotayı hesaplayıp size bildiriyor.

Netice itibariyle ben seçimimden son derece memnun kaldım, samimiyetle tavsiye ediyorum. Bu cihazın diğer forumdaki tartışmalarına ise http://turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=592912 adresinden ulaşmak mümkün.

Saygılarımla.

Xbox Live Gamertag: Aegeuss

57 Mesaj
12 Temmuz 2010; 14:48:57 

Arkadaşlar cihazı yaklaşık 1 hafta önce Satürnden aldın, hatta ilk alan da benmişim Bende cihazdan çok memnunum, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Şunu da belirteyim kutusunun içerisinden AC tipi ev şarj aleti çıkmıyor fakat Next firmasıyla görüştüm bir süre sonra ücretsiz bir şekilde cihazı satın aldığımız mağazadan alabilecekmişiz. Veya kargoyla eve teslim imkanı da olacakmış...

1523 Mesaj
14 Temmuz 2010; 10:59:38 

Arkadaşlar Next'in 5'' olan 1050 serisinin Primo'lu versiyonu çıkacak mı? Bilginiz var mı?

TV: Sony KDL-46HX800, Uydu: DigiturkPlus, Kablolar: Monster M2000HD, Filtre: Monster HTS 1000
AVR: Denon 1911, Konsol: PS3 120 GB/GO, Media Player: PopcornHour A-200
(Hop) Front: Monitor Audio BR6, Center:Monitor Audio BRC, Surr:Monitor Audio BR1 Sub: JBL ES250P
Araç: Honda Civic 2012 Elegance Otm. PC: Toshiba Satellite A660-149 CEP: Nokia 5800

6681 Mesaj
14 Temmuz 2010; 13:14:09 

quote:

Orijinalden alıntı: saitemre

Arkadaşlar Next'in 5'' olan 1050 serisinin Primo'lu versiyonu çıkacak mı? Bilginiz var mı?

bunu burada kimse bilemez destek@nextnavigasyon.com adresine mail atıp sorarsanız böyle bir ürün çalışmaları varmı yok mu size bilgi verirler

792 Mesaj
15 Temmuz 2010; 10:21:07 

Cihazda bluetouth yok.
En çok kullandığım özelliklerdendir sizin için önemli değilse alın ama benim gibi araçta sıkca tel görüşmesi yapıyorsanız cihazdan uzak durun.

10 Mesaj
15 Temmuz 2010; 12:49:45 

Benim bildiğim bütün next navigasyon cihazlarının yazılımları aynı değilmi
?

6681 Mesaj
15 Temmuz 2010; 13:17:45 

quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Cihazda bluetouth yok.
En çok kullandığım özelliklerdendir sizin için önemli değilse alın ama benim gibi araçta sıkca tel görüşmesi yapıyorsanız cihazdan uzak durun.

çok merak ediyorum siz cıhazı yeni aldınız sayılır.. daha önce cihaz yok ken telefon işini nasıl hallediyordunuz acaba

367 Mesaj
16 Temmuz 2010; 15:42:08 

quote:

Orijinalden alıntı: OmercanneT

Benim bildiğim bütün next navigasyon cihazlarının yazılımları aynı değilmi
?

G Serisi 3 cihazla birlikte yeni çıkan A-1050 İgo8, GA-4624 modeli ise İgo Primo, tüm cihazların haritası başarsoft ...

22 Mesaj
23 Temmuz 2010; 10:35:35 

Merhaba,
Bu cihazı ciddi olarak almayı düşünüyorum.
Yalnız bir sorum olacak.
Harita güncellemesinin 1+1 yıl olmasını anlayamadım?
Neden 2 yıl değil de 1+1 yıl.
Birinci yılın sonunda fark mı ödememiz gerekiyor 1 yıl daha uzatılması için?
Bir de bu süre satın alma tarihinden itibaren mi başlıyor yoksa ilk güncellemeden sonra mı?
İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

6681 Mesaj
23 Temmuz 2010; 10:38:15 

quote:

Orijinalden alıntı: realpainter

Merhaba,
Bu cihazı ciddi olarak almayı düşünüyorum.
Yalnız bir sorum olacak.
Harita güncellemesinin 1+1 yıl olmasını anlayamadım?
Neden 2 yıl değil de 1+1 yıl.
Birinci yılın sonunda fark mı ödememiz gerekiyor 1 yıl daha uzatılması için?
Bir de bu süre satın alma tarihinden itibaren mi başlıyor yoksa ilk güncellemeden sonra mı?
İlginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

bir artı biryıl olmasının sebebi şu ıgo artık cihaz satan firmalara 1 yıldan fazla ücretsiz güncelleme verdirmiyor next özel anlaşma sonucu 1+1 yıl yaptı ayrıca fark ödemeniz gerkmiyor güncelleme başlama tarihi cihazın ilk uyduya baglanması yada naviextras toolbox'a ilk baglandıgında başlıyor yani hangisi önce gelirse

22 Mesaj
23 Temmuz 2010; 10:46:38 

hızlı cevabınız için çok teşekkürler

6681 Mesaj
23 Temmuz 2010; 10:49:12 

quote:

Orijinalden alıntı: realpainter

hızlı cevabınız için çok teşekkürler

rica ederim başka kafanıza takılan soru olursa yardım edebilirim iyi forumlar

6006 Mesaj
23 Temmuz 2010; 21:23:37 

cihazın mini usb girişi tam olarak neresinde , araçta monte ettiğim yer açısından benim için önemli , alt kenarındaysa hiç bulaşmayacam.

hatta cihazın her tarafından fotosunu koyabilirseniz beyhudar olurum :)

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

6681 Mesaj
23 Temmuz 2010; 21:56:38 

cihazı araca monte ettiğimizde bize göre sol üstte bu pc de fotografları yok buradan bakabilirsin
http://www.nextnavigasy...YE_GA4624_resimler.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _İMKANSIZ_ -- 23 Temmuz 2010; 21:57:22 >

6006 Mesaj
23 Temmuz 2010; 22:02:19 

evet gayet mantıklı bir yere koymuşlar, söküp takarken el yordamı gerektirmez en azından , sürücü odaklı olmuş.

6006 Mesaj
23 Temmuz 2010; 22:07:09 

cihaz çan çin çon da değilmiş , bak bu iyi
tayvanlımış arkadaş.

6681 Mesaj
24 Temmuz 2010; 8:00:54 

quote:

Orijinalden alıntı: okyaypay

cihaz çan çin çon da değilmiş , bak bu iyi
tayvanlımış arkadaş.

evet aynen öyle
http://www.nextnavigasy...uyurular_globalsat.html

792 Mesaj
24 Temmuz 2010; 18:13:34 

bu cihaza kablosuz geri görüş kamerası takabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osmanselim -- 25 Temmuz 2010; 0:19:40 >

6681 Mesaj
24 Temmuz 2010; 18:15:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Osmanselim

bu cihaza kalosuz geri görüş kamerası takabilirmiyim

bu modelde avgirişi ve BT yok

792 Mesaj
25 Temmuz 2010; 12:22:00 

tavsiye edebileceğiniz avgirişli ve BT li bi model varmı ?

6681 Mesaj
25 Temmuz 2010; 12:30:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Osmanselim

tavsiye edebileceğiniz avgirişli ve BT li bi model varmı ?

şu anda bu 1050 modeli var yeni modelleri yakın zaman da çıkarmı bilmiyorum
http://www.nextnavigasyon.com/model_YE_A1050.html
daha detaylı bilgi için buraya mail atarsanız daha net bilgi alırsınız
destek@nextnavigasyon.com

152 Mesaj
25 Temmuz 2010; 21:20:28 

Next YE-GA 4624 Igo Primo & Aselsan ASN3000
bu iki ürün arasında kararsız kaldım. bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim..

Lazer Epilasyon

152 Mesaj
28 Temmuz 2010; 3:07:06 

Normalde rota hesaplarken ekonomik, çabuk vs gibi seçenekler var. Ama ben bunun dışında alternatif rotalar oluşturabilmek istiyorum. Yani yine çabuk seçeneği işaretli olacak ama bana bir iki rota daha çıkaracak. bu mümkün mü acaba

Lazer Epilasyon

2792 Mesaj
28 Temmuz 2010; 9:07:51 

quote:

Orijinalden alıntı: draligus

Normalde rota hesaplarken ekonomik, çabuk vs gibi seçenekler var. Ama ben bunun dışında alternatif rotalar oluşturabilmek istiyorum. Yani yine çabuk seçeneği işaretli olacak ama bana bir iki rota daha çıkaracak. bu mümkün mü acaba

Arkadaşım ısrarla sormuşsun ama cevap alamamışsın, ben de merak ediyordum, turkeyforum'da bir arkadaş yazmış. Yazdıklarını aynen aşağı ekliyorum

" Herkese merhaba,

Bir haftadır süren navigasyon cihazı arayışım bu forumu keşfetmemle son buldu. Kullanıcı desteği (Turkey Forum) nedeniyle Next'i, yazılım avantajları nedeniyle de YE-GA 4624'ü seçtim.

Cihazın ilk şarjını tamamlayıp dün akşam biraz kullanma fırsatı buldum. Artıları oldukça fazla. Alternatif rotaları tek ekranda süre ve mesafeleriyle alt alta listelemesi, aynı anda önizlemesini de vermesi en çok hoşuma giden özelliği oldu. Dış malzeme kalitesi bana tatminkar geldi, adi ve ucuz bir cihaz gibi durmuyor, şüpheniz olmasın. Hoparlörlerinde de bir sıkıntı yok. Ancak kullanım kılavuzunda navigasyon yazılımının kullanımına dair hiçbir husus belirtilmemiş, daha önce navigasyon cihazı tecrübesi olmayanlar için bu sorun olacaktır muhtemelen.

Benim hoşuma gitmeyen iki husus var şimdiliik:

- Araç şarj kablosu biraz kısa geldi (Gerçi yine de bi 50 cm vardır). Cihazın kablo girişi sol tarafta ve ben ön camın sol alt köşesinde kullanmaya alışığım. Hal böyle olunca vitesin oralardaki çakmaklıktan kablo yetişmiyor. Sol kulak memenizi sağ elinizle kafanızın üstünden dolaşarak tutmayı deneyin, beni anlayacaksınız Orta kolsol plastik olduğu için oraya da yapışmıyor, camın ortasına taktığımda ise çirkin bir görüntü oluşuyor.

- Herhangi bir rota çizmeden, sadece harita modunda seyrederken yeterince yakından göstermiyor (belki rotada da böyledir, denemedim). alçak/normal/yüksek gibi üç seçenek var ama bana alçak dahi pek yakın gelmedi. Hem 2, hem de 3 boyutta denedim ama, ı-ıh.

Genel olarak çok sevdiğimi söyleyebilirim ama. Okulum olmasa, hava da sıcak olmasa da dağ bayır dolaşsam

Bir not: Pazar günü Forum İstanbul'daki Saturn mağazasına gitmiştim. Cihazın henüz gelmediğini, hafta içinde stoklara gireceğini söylediler. Fiyatsa vermediler. Ben de acelem olduğu için ertesi gün NebuTv'den sipariş verdim (6 taksitle 299 TL, ücretsiz kargo). Salı sabahı sipariş elimdeydi, sağolsunlar."

2296 Mesaj
8 Ağustos 2010; 20:04:29 

Ben de bugün aldım ürünü. Merak ettiğim ve beceremediğim günlük rota oluşturma işlemi. İşim gereği gün içerisinde 20 civarı nokta dolaşıyorum ve bu noktaları sırasıyla kaydedip gezmek istiyorum, mümkün müdür bu cihaz ile?

Bu felek kimine kavun,
Kimine kelek yedirdi...

3613 Mesaj
8 Ağustos 2010; 20:26:36 

Tabiki mümkün,önce hedefinizi seçin ve rotayı başlatın,sonra tek tek yerleri tekrar seçin ve rota verin.Cihaz size yol noktasımı yoksa hedefmi diye sorar,yol noktası seçin devam edin bu şekilde.Hatta bunları Rota'danda yapabilirsiniz.En son gene Rota menüsünden bakıp sıralamada yaparsınız,kayıtta edebilirsiniz rota,rota

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

2296 Mesaj
8 Ağustos 2010; 22:49:50 

quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Tabiki mümkün,önce hedefinizi seçin ve rotayı başlatın,sonra tek tek yerleri tekrar seçin ve rota verin.Cihaz size yol noktasımı yoksa hedefmi diye sorar,yol noktası seçin devam edin bu şekilde.Hatta bunları Rota'danda yapabilirsiniz.En son gene Rota menüsünden bakıp sıralamada yaparsınız,kayıtta edebilirsiniz rota,rota

O zaman son girdiğime ilk gidiyor, sıralama ile oynadım hepten karıştı bu sefer de. Neyse öğreneceğim, teşekkürler

Bu felek kimine kavun,
Kimine kelek yedirdi...

374 Mesaj
9 Ağustos 2010; 10:59:11 

Diğer başlığa da yazmıştım ama cevap gelmedi.Bugün Navigsayon cihazı alacağım ama "Next YE-GA 4624" , "Next YE-A 1050 5" " modelleri arasında taklıp kaldım. Bana yakın bir Nextshop buldum ve ellerinde mevcut bu modellerden. 2. olan oldukça pahalı ama bluetooth (telefonla görüşebilme) özelliği var. Ama 1. modelde de igo primo var. Hem igo primo , hem fm transmitter, hem bluetooth özelliği olan bir model var mı acaba ?
Çünkü bugün alacağım artık.

221 Mesaj
9 Ağustos 2010; 17:45:55 

http://www.pdateknoloji...ls.aspx?productid=87801

Next YE-GA 4624 almanız bence daha iyi, çünkü üstünde igo-primo var ve dünyada ilk defa Türkiye'de kullanılıyor. Ben igo-primo'yu Cep telefonumda denedim süper çalışıyor. Daha önceki versiyonlardan daha iyi ve daha ayrıntılı.
Yukadaki linkte uygun fiyata var. Kart ile peşin fiyatına 6 taksit yapıyorlar.

"Ne kadar anlatırsan anlat ve ne kadar bilirsen bil, senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır" MEVLANA

6382 Mesaj
9 Ağustos 2010; 21:03:47 

Süper bir cihaz ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

121 Mesaj
11 Ağustos 2010; 18:33:05 

Selam arkadaşlar,

Eylülde İstanbul'a yerleşiyorum ve İstanbul'un yollarını en ufak derecede dahi bilmiyorum. Bu fiyat civarında piranha galileo başlığını da okudum forumda fakat şikayetler beni şüpheye düşürdü. Bu başlıktan okuduğum kadarıyla yeni igo primo yazılımıyla birlikte bu cihaz daha iyi gibi duruyor.

Benim istediğim İstanbul'da kusursuzca yol almak kaybolmadan; o yüzden rotadan saptığımda çok hızlı şekilde geri getirebilmesi, sesli ikazların doğruluğu zamanlaması vs. önemli benim için. Cihazı İstanbul içinde kullananlar tecrübelerini paylaşabilirse sevinirim.

Daha önce hiç navigasyon cihazı kullanmadım ilk defa kullanacağım, son olarak bu cihazı tavsiye edermisiniz?

Teşekkürler.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ercello -- 11 Ağustos 2010; 18:35:17 >

3613 Mesaj
26 Ağustos 2010; 21:35:37 

Cihazlardaki Primo 1.0'ı daha özellikli 1.1 yapıyorlar yakında http://www.turkeyforum....showthread.php?t=601059

237 Mesaj
26 Ağustos 2010; 21:58:27 

bende başta düşünüyordum ama bluetooth olmaması ve başarısız tasarımı beni vazgeçirdi. ama yazılım olarak süper

TODAY TOMORROW TOYOTA

3613 Mesaj
26 Ağustos 2010; 22:03:22 

quote:

Or