Şimdi Ara

AndreYang, 3DMark Vantage testinde yeni bir rekora imza attı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyaca ünlü profesyonel hız aşırtmacılardan AndreYang, 3DMark Vantage'ın performans testinde yeni rekorun ahibi oldu. Sıvı Azot kullanılarak yapılan testlerde Asus'un GeForce GTX 480 modeline 6.1GHz'de çalıştırılan 6 çekirdekli Intel Core i7 980X Extreme işlemci ve X58 çipsetli Asus Rampage III Extreme anakart eşlik etti. Core i7 980X Extreme Edition ile birlikte soğutma için Sıvı Azot'un (LN2) kullanıldığı ekran kartı, 1322MHz GPU ve 5052MHz bellek saat hızlarında çalıştırılarak 3DMark Vantage'ın performans testinde yeni dünya rekoru elde edilmiş oldu.

Testler sonucunda 37704 puanlık 3DMark Vantage skoru elde eden AndreYang en yakıbı rakibi olan HiCookie'ye 458 puan fark atarak dünya sıralamasında liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

• Maşallah 6Ghz diyor acaba bende denesemmi
  • işlemci puanı sick
  • GPU neredeyse %90 gitmiş. Kart SLI yapılmış gibi performans vermiş.
  • GTX480 ne gitmiş ya öyle
  • Gtx 480 ne güclü bir kartmis arkadas yav
  • sıradan bi vatandaşmış gibi lanse edilmiş ama bariz Asus sponsorluğunda yapılan bir rekor denemesi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

verdiğiniz bağıntı

Bir gariplik var. Verdiğiniz bağıntıdan açılan sayfa aşağıdaki gibi. Puanlar da gayet yüksek görünüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 3 Temmuz 2010; 15:37:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndryTR

Bir gariplik var. Verdiğiniz bağıntıdan açılan sayfa aşağıdaki gibi. Puanlar da gayet yüksek görünüyor...

Linke tıklayınca puanların ilk sayfasına yönlendiriyor otomatik olarak. En üst puanlarda hep sli ve cf kullanılmış. Sayfanın altından "next" tıklatarak diğer puanları görebilirsiniz.

Ben bilerek düşük puanların ekran alıntısını koydum belki tek kartla kırılan bir rekordur die ama tek kartla yapılan testlerde de bahsedilen puan geçilmiş.
    Ben anlamadım valla umarım bilen biri çıkar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 3 Temmuz 2010; 15:59:47 >
  • Lan Andre yakıştı mı sana?
  • çkirdek hızı ok ona lafımız yok ama atinin fabrika çıkışlı 5000MHz bellek hızlı kartları var. bir de 5870 i azotla soğutarak denme yapılsa fark ortya çıkar.
  • Dünyadan bi haber bit turnuvada sanırım dünya birincisi olmak hoş olsa gerek...
  • fx57 den bu konuda bir açıklama bekliyoruz....
  • açıklamaya grek yok en yuksek puana gelıp yandakı compare ye tıklarsanız 4 way gtx 480 slı yapılmış oldgunuz görürsünüz burada tek kart ile yapılan çalışma
    wardır muhakkak bi derdi, acaba gpu rekorundan mı bahsedılıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 3 Temmuz 2010; 22:55:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

açıklamaya grek yok en yuksek puana gelıp yandakı compare ye tıklarsanız 4 way gtx 480 slı yapılmış oldgunuz görürsünüz burada tek kart ile yapılan çalışma

tek gpu ile 37783 yapılmış. hee yok gtx480 rekoru derseniz , onula da 37733 skoru görünüyor.
  • AndreYang tek GPU kategorisinde dünya rekorunu kırdı.Başlık açılırken bu da belirtilse daha iyi olumuş... Çoklu CF ve SLI testleri farklı kategorilerde değerlendiriliyor.

Yoksa GPU sayısı sınırlamasız testlerde dünya rekoru 65980 ile gene AndreYang a ait...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle58 -- 3 Temmuz 2010; 23:15:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

açıklamaya grek yok en yuksek puana gelıp yandakı compare ye tıklarsanız 4 way gtx 480 slı yapılmış oldgunuz görürsünüz burada tek kart ile yapılan çalışma

Zaten açıklamada belirttim yüksek skorların tek ekran kartıyla alınmadığını çoğu 4 way sli.
    Tek gpu kullanılan bnchlerde ve tek gtx480 kullanılan benchlerde yine AndreYang'ın aldığı puandan fazla.
    Belki atladığımız bir şey vardır ama ben bulamadım şahsen...

@eagle58
    Düzeltme: O.C. Kralı Fatih hocam haklısınız da bu da tek gpuyla alınmış bir sonuç. Zaten sli veya cf olduğu zaman ayrıntılarda belirtiyor.
    Belki gpu skorunda bir dünya rekoru söz konusu olabilir diyecem ama onda da geçilmiş. Ozaman belki de CPU skorda dünya rekoru kırmıştır.:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 3 Temmuz 2010; 23:36:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle58

AndreYang tek GPU kategorisinde dünya rekorunu kırdı.Başlık açılırken bu da belirtilse daha iyi olumuş... Çoklu CF ve SLI testleri farklı kategorilerde değerlendiriliyor.

Yoksa GPU sayısı sınırlamasız testlerde dünya rekoru 65980 ile gene AndreYang a ait...

biz mi körüz acaba? tek GPU da 37783 alınmış
  • GPu skoru uçmuş maşallah GTX 480 e
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.