Şimdi Ara

GeForce GTX 460 için 2GB GDDR5 bellekli özel tasarımlar hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia tarafından "oyuncular için hazırladığıımız en iyi GPU" olarak gösterilen GeForce GTX 460'ın lansmanı için geri sayım başladı. 12 Temmuz'da satışa sunulacak olan GeForce GTX 460, 192-bit / 768MB GDDR5 ve 256-bit / 1GB GDDR5 olmak üzere iki farklı bellek konfigürasyonuyla lanse edilecek.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan DirectX 11 destekli GF104 GPU'sundan güç alan ekran kartı, 336x paralel işlem birimine sahip olacak. Grafik işlem birimi 675MHz'de, bellekleri ise 3600MHz'de görev yapacak olan GeForce GTX 460 için bazı üreticiler özel tasarımlı model hazırlıklarını da sürdürüyor.

Elimize ulaşan bilgilere göre, sadece Nvidia tabanlı ekran kartı hazırlayan bazı isimler, 2GB GDDR5 bellekli GeForce GTX 460 modellerini pazara sürmeyi planlıyor. Ağustos ayı içerisinde lanse edilecek bu modeller ile özellikle yüksek çözünürlükteki oyun performansının arttırılacağı belirtilirken, saat hızlarının değişmeyeceği belirtiliyor.

GeForce GTX 460'ın 192-bit olan modeli 199$, 256-bit olan modeli ise 229$ seviyesinden lanse edilecek.

• Vay uyanıklar.Sanki 786 mb nin fiyatı çok uygunmuş gibi şimdide 2gb olanı çıkartıyorlar.Allah bilir onuda sırf 2gb diye 400 dolara felan satarlar
  • Bu kartı alana kadar gidip 470 almak çok daha mantıklı böle şu kadar bit diye kandırmaca yok nvidia fiyat aralıklarını düzügün tutup orta üst ve alt sınıf kartlarını oluşturmadı
  • Fiyatı 230$ olan bir kart default voltaj ile 800mhz'in üzerinde çalışabiliyor ve performansı 350$'lık GTX 470'e yaklaşıyor, daha ne olucaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

Fiyatı 230$ olan bir kart default voltaj ile 800mhz'in üzerinde çalışabiliyor ve performansı 350$'lık GTX 470'e yaklaşıyor, daha ne olucaktı.
    Maalesef ülkemizde aradaki o fark daha az olucaktır ve bu kadar para ödemektense bir miktar koyup 470 almak çok daha mantıklı bence oc ile kartın ömrünü azaltmaktansa düz olarak o hızlarda çalışan kart daha makbuldur
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

quote:

Fiyatı 230$ olan bir kart default voltaj ile 800mhz'in üzerinde çalışabiliyor ve performansı 350$'lık GTX 470'e yaklaşıyor, daha ne olucaktı.
    Maalesef ülkemizde aradaki o fark daha az olucaktır ve bu kadar para ödemektense bir miktar koyup 470 almak çok daha mantıklı bence oc ile kartın ömrünü azaltmaktansa düz olarak o hızlarda çalışan kart daha makbuldur

+1

burada 230 usd cok iyimser bir rakam gtx470 e yakın bir fiyat olacaktır muhtemelen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 2 Temmuz 2010; 18:27:45 >
  • quote:

inşallah yaklaşıyordur dostum
  • bu neslin Casper kartları belli oldu
  • benim kart 896 mb 2 gb olunca ne değişecekti ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 2 Temmuz 2010; 19:29:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

bu neslin Casper kartları belli oldu

bunlardan taksa gene iyi
  • quote:

casper böyle bir kartı takacağına inanıyormusunuz ?
  • bu kartlar iyi satar... yalnız anlamadığım nokta neden "oyuncular için hazırladığıımız en iyi GPU" deniyor??? 470 ve 480 modelleri ne oluyor o zaman... süper ötesi tabirine mi giriyor???
  • Bazı arkadaşlar abartmış..Bu kart gtx 285 seviyesinde o.c ile 5850 yi geçecek kart..
    Casper sistemlerine 2 gb 9200 turbocache fln takar taksa :)
  • quote:

yoruma bak
  • quote:

nesil diyor önümüzdeki 25 yıl casper takar bunları
  • gtacılar,slicılar ve benim kartım senin kartını döverciler yaşadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

gtacılar,slicılar ve benim kartım senin kartını döverciler yaşadı

gb ciler
  • Övdüğünüz karta bakın bi Allah aşkına.Bide demezler mi oyuncular için en iyisi diye
  • Ya Nvidia ile arıp veremediğiniz ne sizlerin????

her forumda heryerde saldırıyorsunuz!
    siz sevseniz de sevmeseniz de bu Otoriter siteler fiyat/performans Ödülüne Layık görmüşler bu kartı!!!
    çok mu kızdınız o halde gidin soyuk su için!
  • Fiyatlar böyle olacaksa düşünülebilir ama şimdilik benim için gerek yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.