Şimdi Ara

Ortaöğretim KPSS ile nerelere girebiliriz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
40.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba. halihazırda 4 yıllık lisans bölümü okuyorum. seneye bitiyor kısmetse. bugünde KPSS'ye (26 eylülde yapılacak olan) başvurumu yaptım ama açıkçası hiçbir bilgim yok nedir ne değildir diye. Anadolu Lisesi çıkışlıyım. anladığım kadarıyla 'ortaöğretim' kısmından giriyorum KPSS'ye. yani lisans son sınıf olmam birşeyi değiştirmiyor. peki, benim biryerlere atanmam için kaç puan yapmam gerekiyor ve hangi pozisyonlarda çalışabilirim..? yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler..

• arkadaş gibi, yapılacak yorumlara benimde ihtiyacım var. şimdiden sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuzeyli.2891

arkadaş gibi, yapılacak yorumlara benimde ihtiyacım var. şimdiden sağolun.
    70 puanı geçersen barajı geçmiş oluyorsun.ama daha yüksek almak gerekiyor.
    mezun olduğun lise önemli.yani düz lise mi?meslek lisesi mi?
    düz liseysen sadece memurluk olan statüleri tercih edebilirsin;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spiritüales

70 puanı geçersen barajı geçmiş oluyorsun.ama daha yüksek almak gerekiyor.
    mezun olduğun lise önemli.yani düz lise mi?meslek lisesi mi?
    düz liseysen sadece memurluk olan statüleri tercih edebilirsin;)

Alıntıları Göster
    Anadolu Lisesi çıkışlıyım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayı Baba

Anadolu Lisesi çıkışlıyım..

Alıntıları Göster
    dediğim gibi barajı geçmen gerek önce.merkezi yerler istiyorsanda çok zor.90-100 arası olursa o da belki
    ve memur olarak atanıyorsunuz.ösym sayfasında tercih broşürlerine bakarsan unvan kısımlarında memur yazanlar oluyor

birçok arkadaş önlisans mı lise olarakmı başvuralım diyor.hiçbir farkı yok.ikiside aynı soruları yapıyor ayrıca bu sene büyük ihtimalle liseler son olucak kpss de.
    lise olarak atanan biri önlisans mezunu olduğunda da sadece dilekçe verip ya statüsü yükseliyor ya da maaşı.
    yani tekrar sınava girmeye gerek yok

• quote:

dediğim gibi barajı geçmen gerek önce.merkezi yerler istiyorsanda çok zor.90-100 arası olursa o da belki
    ve memur olarak atanıyorsunuz.ösym sayfasında tercih broşürlerine bakarsan unvan kısımlarında memur yazanlar oluyor

birçok arkadaş önlisans mı lise olarakmı başvuralım diyor.hiçbir farkı yok.ikiside aynı soruları yapıyor ayrıca bu sene büyük ihtimalle liseler son olucak kpss de.
    lise olarak atanan biri önlisans mezunu olduğunda da sadece dilekçe verip ya statüsü yükseliyor ya da maaşı.

Alıntıları Göster
    bu sınav sonucu 2 yıl geçerli oluyor buarada.
    yayınlanan çeşitli kurumlarda da tercih yapabiliniyor bu sürelerde.

• quote:

Alıntıları Göster
    ÖSYM 'nin yayınladığı formları takip edip , kendin seçeceksin.
    Kendinin ne iş yaptığını ; gene kendin biliyorsun.

• quote:

Alıntıları Göster
    birşey merak ediyorum siz üniversitede okuyorsunuz yazmışsınız neden ortaögretim için yapılan bir sınava giriyorsunuz bende açıkcası bunu hiç anlamıyorum açıkcası kusuruma bakmayın kızıyorum da bazen bu sınav ortaögretim seviyesinde oldugu için sorular üniversitede okuyan birine epey kolay gelecektir ve çogu böyle üniversitede okuyanlar bu sınava giriyor yüksek puan alıyorlar aslında bu sınavın amacı nedir lise mezunlarını meslek sahibi yapmak
    bu arada onlisans ve ortaögretim sınavında aynı sorular sorulmuyor biri sabah digeri ögleden sonra olan bir sınav çünkü sizde tahmin edersiniz ki lise mezunuyla 2 yıllık fakülte bitirmiş arasında fark vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: berrakk

birşey merak ediyorum siz üniversitede okuyorsunuz yazmışsınız neden ortaögretim için yapılan bir sınava giriyorsunuz bende açıkcası bunu hiç anlamıyorum açıkcası kusuruma bakmayın kızıyorum da bazen bu sınav ortaögretim seviyesinde oldugu için sorular üniversitede okuyan birine epey kolay gelecektir ve çogu böyle üniversitede okuyanlar bu sınava giriyor yüksek puan alıyorlar aslında bu sınavın amacı nedir lise mezunlarını meslek sahibi yapmak
    bu arada onlisans ve ortaögretim sınavında aynı sorular sorulmuyor biri sabah digeri ögleden sonra olan bir sınav çünkü sizde tahmin edersiniz ki lise mezunuyla 2 yıllık fakülte bitirmiş arasında fark vardır

eden ortaögretim için yapılan bir sınava giriyorlar ?
    - Kendilerini denemek için
    veya
    - Bir ümit işte ! diyerek girme isteği.
    v.s.

Ortaöğretim Mezunlarını da Önlisans mezunlarını da ÖSYM bildiğinden , hangi oturumda ne soracağı bellidir.

• quote:

arkadaşım çok hoşsun.
    bana mı öğretiyorsun???
    ondanmı dershanede aynı konuları işliyoruz.sınıfta önlisans ve lise mezunu olarak karışık bir ortamda söyler msiisn
    bu forum sadece muhalefet olmak için mi var anlamadım.paylaşıyoruz şurda.hemen bir ukalalık yapıyorsunuz ayıp ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

eden ortaögretim için yapılan bir sınava giriyorlar ?
    - Kendilerini denemek için
    veya
    - Bir ümit işte ! diyerek girme isteği.
    v.s.

Ortaöğretim Mezunlarını da Önlisans mezunlarını da ÖSYM bildiğinden , hangi oturumda ne soracağı bellidir.

neden bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz bir anlasam
    kim ne mezunuysa bunu zaten kayıt aşamasında belirtiyor arkadaşım.kafana göre lise yada önlisans girmiyorsun.benim demek istediğim şu:
    kendimden örnek veriyim anlamış olun.kimse yüksek puan için dediğinizi yapamaz yani;)
    ben lise mezunuyum bu yıl giricem sınava fakat seneye önlisan mezunu olucam.olurda bu sene biyere yerleşirsem sadece dilekçe vericem mezun olduğuma dair oda statüm ve maaş için.
    olay bu yani.
    sizin dediğiniz gibi millet hemen kazansın diye lise olarak girmiyor

• quote:

berrakk okurken dikkatli okumanı öneririm.
    yazdığım cümle şu:
    [size=2]lise olarak atanan biri önlisans mezunu olduğunda da sadece dilekçe verip ya statüsü yükseliyor ya da maaşı.

sen kalkıp nasıl yorumlarda bulunmuşsun..
    tekrar söylüyorum önlisanslarda,liselerde aynı konuları görüyor,aynı soruları çözüyor
    dershaneye gittim ve biliyorum bilip bilmeden konuşmayın.

• quote:

quote:

berrakk okurken dikkatli okumanı öneririm.
    yazdığım cümle şu:
    [size=2]lise olarak atanan biri önlisans mezunu olduğunda da sadece dilekçe verip ya statüsü yükseliyor ya da maaşı.

sen kalkıp nasıl yorumlarda bulunmuşsun..
    tekrar söylüyorum önlisanslarda,liselerde aynı konuları görüyor,aynı soruları çözüyor
    dershaneye gittim ve biliyorum bilip bilmeden konuşmayın.

Alıntıları Göster
    arkadaşım ilk önce karşındaki insanın yorumuna saygılı olmayı ögrenmelisin ben birşeyler biliyorum ki konuşuyorum yani böyle havadan birşeyler uydurmuyorum benim yazdıklarım yüzde yüz gerçekten çogu lise mezunu yani bu sınava girende bundan muzdarip neden biliormusun bak eskiye oranlar artık lise mezunu alımlarında azalma var bunun sebebide şu sen yada başka biri istisna olabilirsin bu çok ayrı asla genelleme yapıp konuşmam böyle üniversiteyi kazanmış okuyan 2. 3. sınıfta olan kişiler bu sınava lise mezunu olarak giriyor üniversiteyi bitirmedigi için evet lise mezunu ama bir lise mezunuyla üniversitede okuyanın bilgileri asla kıyaslanamaz böyle işte sınavı kazanıp yüksek puanlar alıyorlar atanıyorlarda sonra ne oluyor biliyormusun bu üniversiteyi bitirdigi zaman oradaki konumu buna yetersiz geliyor zaten üniversitede okuyanların çogu olaya maddi bakıyor ben okulu bitirene kadar çalışırım sonra lisans olarak sınava girerim ve birçogu bunların istifa ediyor ve bu yüzden devlet artık lise mezunu alımını azalttı bu gibi olaylar yüzünden şu aynı soruları çözme olayına gelelim hala aynı soruları çözüyorlar diyorsun
    http://www.kitapozetleri.kalemguzeli.net/2008-kpss-onlisans-sorulari-ve-cevaplari.html
    http://www.kitapozetleri.kalemguzeli.net/2008-kpss-ortaogretim-sorulari-ve-cevaplari.html

şu sorulara bakmanı tavsiye ederim aynımı soruları çözüyorlar bunlar 2008 kpss sınavından ortaögretimlerin sınavı sabah olur onlisanslarda sınava ögleden sonra

• quote:

arkadaşım ilk önce karşındaki insanın yorumuna saygılı olmayı ögrenmelisin ben birşeyler biliyorum ki konuşuyorum yani böyle havadan birşeyler uydurmuyorum benim yazdıklarım yüzde yüz gerçekten çogu lise mezunu yani bu sınava girende bundan muzdarip neden biliormusun bak eskiye oranlar artık lise mezunu alımlarında azalma var bunun sebebide şu sen yada başka biri istisna olabilirsin bu çok ayrı asla genelleme yapıp konuşmam böyle üniversiteyi kazanmış okuyan 2. 3. sınıfta olan kişiler bu sınava lise mezunu olarak giriyor üniversiteyi bitirmedigi için evet lise mezunu ama bir lise mezunuyla üniversitede okuyanın bilgileri asla kıyaslanamaz böyle işte sınavı kazanıp yüksek puanlar alıyorlar atanıyorlarda sonra ne oluyor biliyormusun bu üniversiteyi bitirdigi zaman oradaki konumu buna yetersiz geliyor zaten üniversitede okuyanların çogu olaya maddi bakıyor ben okulu bitirene kadar çalışırım sonra lisans olarak sınava girerim ve birçogu bunların istifa ediyor ve bu yüzden devlet artık lise mezunu alımını azalttı bu gibi olaylar yüzünden şu aynı soruları çözme olayına gelelim hala aynı soruları çözüyorlar diyorsun
    http://www.kitapozetleri.kalemguzeli.net/2008-kpss-onlisans-sorulari-ve-cevaplari.html
    http://www.kitapozetleri.kalemguzeli.net/2008-kpss-ortaogretim-sorulari-ve-cevaplari.html

şu sorulara bakmanı tavsiye ederim aynımı soruları çözüyorlar bunlar 2008 kpss sınavından ortaögretimlerin sınavı sabah olur onlisanslarda sınava ögleden sonra

Alıntıları Göster
    güzelim yaşın kaç bilmiyorum ama sen önce karşındakiyle konuşmayı öğren.
    için çok rahat edicekse tamam ben uydurdum havadan yazdıklarımı
    seninle kafa yoramıcam burda.
    ister inan ister inanma.gelişigüzel yorum yapan halktan bu durumlar oluyor zaten.bilinçli olmak istiyorsanız;
    bilenleri dinleyin önce.
    ben hayal gördüm evet aynı soruları mı çözdük-aynı konularımı işledik.gerçekten yani ozaktan beri kpss dershaneye gittim.hayal görmüşüm vay anasını ya
    9eylül akademi kpss ara öğren istersen orda nasıl sınıf düzeyi ve sistem???
    hayret bişeysin ya.farklı saatlerde girmiş olabilirler sınava.dediğin gbi sınavda belki farklı sorularda çıkabilir.ama
    derste biraradayız biz ve aynı konuları işliyoruz.anlatamadım mı
    birçok arkadaşım önlisanstı hatta çok az lise vardı sınıfımızda.
    ayrıca bilmiyorsan lisanslarda genel kültür g.yetenek çözüyorlar öğren önce.onlarında tek farkı eğitim bilimelri çözmesi.
    bu sınav sisteminden şikayetçiysenn ya adam gbi çalışırsın kazanırsın yada girmezsin.topu okuyanlara atma.
    benim çok arkadaşım kazandı ehmde düşük puanla.doğuya gitmek istersen sende gdersin merak etme

cevap yazıcaksan lütfen seviyeli yaz.

• quote:

güzelim yaşın kaç bilmiyorum ama sen önce karşındakiyle konuşmayı öğren.
    için çok rahat edicekse tamam ben uydurdum havadan yazdıklarımı
    seninle kafa yoramıcam burda.
    ister inan ister inanma.gelişigüzel yorum yapan halktan bu durumlar oluyor zaten.bilinçli olmak istiyorsanız;
    bilenleri dinleyin önce.
    ben hayal gördüm evet aynı soruları mı çözdük-aynı konularımı işledik.gerçekten yani ozaktan beri kpss dershaneye gittim.hayal görmüşüm vay anasını ya
    9eylül akademi kpss ara öğren istersen orda nasıl sınıf düzeyi ve sistem???
    hayret bişeysin ya.farklı saatlerde girmiş olabilirler sınava.dediğin gbi sınavda belki farklı sorularda çıkabilir.ama
    derste biraradayız biz ve aynı konuları işliyoruz.anlatamadım mı
    birçok arkadaşım önlisanstı hatta çok az lise vardı sınıfımızda.
    ayrıca bilmiyorsan lisanslarda genel kültür g.yetenek çözüyorlar öğren önce.onlarında tek farkı eğitim bilimelri çözmesi.
    bu sınav sisteminden şikayetçiysenn ya adam gbi çalışırsın kazanırsın yada girmezsin.topu okuyanlara atma.
    benim çok arkadaşım kazandı ehmde düşük puanla.doğuya gitmek istersen sende gdersin merak etme

cevap yazıcaksan lütfen seviyeli yaz.

Alıntıları Göster
    ben yorumumda en ufak bir hakaret ve seviye düşüklügü göremedim
    aynı konuları işleyeceksiniz tabiki başka bir müfredet önünüze sunmayacaklar ygs ve lys müfredatı neyse kpss de aynıdır yada x bir sınav için ama sadece sınavda sorulan soruların düzeyi ve derecesi farklıdır en basiti hiç mat çalışmayan biri ortaögretim sınavında çıkan sorulardan en az 15-20 tane yapabilir okadar basittir
    kpss ortaögretimde biryere atanabilmek için en az 93-94 almak şart ben hiç görmedim düşük puan alıp atanan
    size iyi günler seviyeden bahsederken seviyeyi koruyalım

• quote:

ben yorumumda en ufak bir hakaret ve seviye düşüklügü göremedim
    aynı konuları işleyeceksiniz tabiki başka bir müfredet önünüze sunmayacaklar ygs ve lys müfredatı neyse kpss de aynıdır yada x bir sınav için ama sadece sınavda sorulan soruların düzeyi ve derecesi farklıdır en basiti hiç mat çalışmayan biri ortaögretim sınavında çıkan sorulardan en az 15-20 tane yapabilir okadar basittir
    kpss ortaögretimde biryere atanabilmek için en az 93-94 almak şart ben hiç görmedim düşük puan alıp atanan
    size iyi günler seviyeden bahsederken seviyeyi koruyalım

Alıntıları Göster
    93 alman şart anadolu lisesiysen aşağısı kurtarmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Real-Gamer

93 alman şart anadolu lisesiysen aşağısı kurtarmaz...

Alıntıları Göster
    öncelikle lfliliberty ve berrakk ın kavgalarına son noktayı koyalım

Önlisans, lise ve lisans düzeyinin konuları tamamen aynıdır.Tek fark soru zorluklarıdır.Şöyle söyleyeyim önlisansta güncel konularda Türkiyenin başmüzakerecisi kimdir yada Avrupa birliği dönem başkanı hangi ülkedir gibisinden herkesin rahatça bilemeyeceği sorular(çalışana kolay aslında) gelmekte iken lise düzeyindeki sınavda 2010 dünya kupasını kim almıştır gibi çok basit sorular geliyor.Ya da matematik lise düzeyinde çok basit bir üslü sayı sorusu varken lisans düzeyindeki birazcık daha zor oluyor.Aradaki temel fark budur.İki sınavın sorularını çözerseniz farkı hissedersiniz zaten.Ben önlisans düzeyinden sınava gireceğim ama lisans düzeyi kitaplarından çalışıyorum çünkü konular açısından pek fark yok arada.

Novarix in sorusuna gelelim

Anadolu lisesi isen hizmetli,kaloriferci,düz memur gibi şeylere başvurabilirsin.Alım çok azdır liseden ve bu sebeple 92 üstünde puan çıkartman lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

Önlisans, lise ve lisans düzeyinin konuları tamamen aynıdır.Tek fark soru zorluklarıdır.Şöyle söyleyeyim önlisansta güncel konularda Türkiyenin başmüzakerecisi kimdir yada Avrupa birliği dönem başkanı hangi ülkedir gibisinden herkesin rahatça bilemeyeceği sorular(çalışana kolay aslında) gelmekte iken lise düzeyindeki sınavda 2010 dünya kupasını kim almıştır gibi çok basit sorular geliyor.Ya da matematik lise düzeyinde çok basit bir üslü sayı sorusu varken lisans düzeyindeki birazcık daha zor oluyor.Aradaki temel fark budur.İki sınavın sorularını çözerseniz farkı hissedersiniz zaten.Ben önlisans düzeyinden sınava gireceğim ama lisans düzeyi kitaplarından çalışıyorum çünkü konular açısından pek fark yok arada.

Anadolu lisesi isen hizmetli,kaloriferci,düz memur gibi şeylere başvurabilirsin.Alım çok azdır liseden ve bu sebeple 92 üstünde puan çıkartman lazım

hocam liseden alım çok azdır demişsiniz, sadece anadolu liseleri için mi yoksa düz lise için de geçerli mi bunlar? ayrıca lise düzeyinde sınava giren birinin 92 puan almak dışında memyr olma şansı yok mudur? biraz daha açıklayabilirseniz iyi olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuzeyli.2891

quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

hocam liseden alım çok azdır demişsiniz, sadece anadolu liseleri için mi yoksa düz lise için de geçerli mi bunlar? ayrıca lise düzeyinde sınava giren birinin 92 puan almak dışında memyr olma şansı yok mudur? biraz daha açıklayabilirseniz iyi olurdu.

Alıntıları Göster
    berrak düşük puan alıp gidenelrden kastım lise mezunu hemşirelik mezunu arkadaşlarımdır.farkındaysan eğer hemşirelik kontenjanı fazla kpss de doğuyu yazan gidiyor ve çoğu arkadaşımda yerleşti zaten.

en son yazan arkadaşım açıklık getirmiş.sağolbenimde anlatmak istediğim oydu ama anlatamadım arkadaşa

düz lise ve anadolu lisesi emzunlarına maalesef kontenjan az
    meslek liselerine de fazla kontenjan olmasa da şansı yüksek sadece.
    hakkımızda hayırlısı olsun napalım

• quote:

berrak düşük puan alıp gidenelrden kastım lise mezunu hemşirelik mezunu arkadaşlarımdır.farkındaysan eğer hemşirelik kontenjanı fazla kpss de doğuyu yazan gidiyor ve çoğu arkadaşımda yerleşti zaten.

en son yazan arkadaşım açıklık getirmiş.sağolbenimde anlatmak istediğim oydu ama anlatamadım arkadaşa

düz lise ve anadolu lisesi emzunlarına maalesef kontenjan az
    meslek liselerine de fazla kontenjan olmasa da şansı yüksek sadece.
    hakkımızda hayırlısı olsun napalım

Alıntıları Göster
    ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.
    neden LİSE seviyesi KPSS'ye giriyorum; çünkü şuan 4 senelik lisans okuyorum. Yani LİSE mezunuyum. Lisans mezunu olunca LİSANS Seviyesi KPSS'ye girerim. sıkmayın canınızı siz..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.