Şimdi Ara

AMD, 3.3GHz'de çalışan Phenom II X2 560 işlemcisini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bulldozer kod adlı yeni nesil işlemcilerini ve entegre grafik özelliklie Fusion modellerini yıl sonu ile birlikte kullanıma sunmaya başlaması beklenen AMD, mevcut ürün gamı için de bazı güncellemeler planlıyor.

Gelen bilgilere göre Callisto tabanlı çift çekirdekli Phenom II X2 işlemci ailesine 3.3GHz'de çalışan yeni bir model eklemeye hazırlanıyor. Dört çekirdekli Phenom II X4 işlemcilerinde kullanılan Deneb tasarımının çift çekirdeği kapatılmış versiyonu olan Callisto tasarımının kullanıldığı Phenom II X2 ailesinin zirvesine yerleşecek olan Phenom II X2 560, Soket AM3 formunda olacak. Seviye 2 bellek kapasitesi 1MB, Seviye 3 bellek kapasitesi ise 6MB olacak çift çekirdekli yeni performans işlemcisinin son çeyrek öncesinde 100 Avro'nun altında bir fiyatlandıma ile pazara girmesi bekleniyor.

• AMD yine harika bir ürün sunacak anlaşılan...
  • yeni sistem alıcam kesinklikle amd olucak. ekran kartı mb işlemcisi. gereksiz bi seviyeye kadar sempati doğuyo millette fiyatlandırmadan ötürü
  • amd anlaşılan E8000 serisinden liderliği almaya çalışıyor x2 560 ile
  • E8000 serisinden Bu işlemciyLe Liderliği alcak gibi =)
  • Benim PhenomII X2 555BE bunun da 4 çekirdek açılıyorsa dehşet olur...
  • gelsin bagalım bagalım ..
  • Amd altin semer vurmuslar amd yine amdedir. Hersey meydanda arkadaslar kendimizi kandirmayalim. Amd istesede inteli gecemez cünkü eli mahkum. Lisans meselesi. hem 620 hemde 630 her ikisinide kullaniyorum suan birisi abimde birisi amcaoglunda ikisinede sistemi ben kurdum. Sorunlu calisiyor bu islemciler Test ettim gördüm. Bendeki Q6600 intel islemci kac sene oldu cikali hepsine kafa tutuyor daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

Amd altin semer vurmuslar amd yine amdedir. Hersey meydanda arkadaslar kendimizi kandirmayalim. Amd istesede inteli gecemez cünkü eli mahkum. Lisans meselesi. hem 620 hemde 630 her ikisinide kullaniyorum suan birisi abimde birisi amcaoglunda ikisinede sistemi ben kurdum. Sorunlu calisiyor bu islemciler Test ettim gördüm. Bendeki Q6600 intel islemci kac sene oldu cikali hepsine kafa tutuyor daha.

• anakart kötü, bellekte markasız oem ise sorunlu çalışır. Bende neden sorunlu çalışmıyor?...
  • quote:

Amd altin semer vurmuslar amd yine amdedir. Hersey meydanda arkadaslar kendimizi kandirmayalim. Amd istesede inteli gecemez cünkü eli mahkum. Lisans meselesi. hem 620 hemde 630 her ikisinide kullaniyorum suan birisi abimde birisi amcaoglunda ikisinede sistemi ben kurdum. Sorunlu calisiyor bu islemciler Test ettim gördüm. Bendeki Q6600 intel islemci kac sene oldu cikali hepsine kafa tutuyor daha.

Helal sana bu işlemcilerdeki görünmez sorunu görmeyi sen başardın. Ne verelim sana? Ödül olarak?
  • Hocam böyle çamur atmaya gerek yok. Şu an sistem panelimdeki PhenomII X2 555 BE@ X4 955 BE 3.5ghz cool n quite olarak(yani işlemci boştayken 0,9v gerilime ve 800mhz oluyor yük binince 4 çekirdek 1,3v 3500mhz oluyor) kullandığım en stabil sistemdir. Önceki E8400 sistemimden de stabil, ondan önceki celeron 1,7ghz sistemimde ondan önceki pentium II sistemimde... Hayırlı satışlar.
  • Güzel bir işlemci 555 gibi. 565 de gelecek kısa zaman sonra 3400 mhz hızında.
  • quote:

Beyler test edip görmüş kendinizi kandırmayın lütfen. Adam lisans ve işlemci test uzmanı!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 2 Temmuz 2010; 10:55:57 >
  • tutturmuş q6600 .. ben bu işlemciden en az 10 adet topladım .. sistem kurulması nakımından hızlı ancak bilgisayar kullanırken arasıra bir program açıldığında beklemer yaşadım bu işlemcide ister inan ister inanma.. amd de böyle bir sorun yaşamadım .. 6 tane cafeye amd sistem topladım adamlarçok memnun .. intel bize çok sorun yaratıyordu dediler .. birkaç işlemcide sorun vardiyehemsine leke atma bende sistem topladığımda bazenişlemciler fan ısı kontrolünde sıkıntı yaşıyordum .. gönderdimdeğiştirildi:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: vidoko

tutturmuş q6600 .. ben bu işlemciden en az 10 adet topladım .. sistem kurulması nakımından hızlı ancak bilgisayar kullanırken arasıra bir program açıldığında beklemer yaşadım bu işlemcide ister inan ister inanma.. amd de böyle bir sorun yaşamadım .. 6 tane cafeye amd sistem topladım adamlarçok memnun .. intel bize çok sorun yaratıyordu dediler .. birkaç işlemcide sorun vardiyehemsine leke atma bende sistem topladığımda bazenişlemciler fan ısı kontrolünde sıkıntı yaşıyordum .. gönderdimdeğiştirildi:))

işlemciyle ne alakası var böyle şeylerin yapmayın Allahaşkına...

al birini vur ötekine...
  • fiyat iyi gibi
  • quote:

Hocam sorun derken? Ve Q6600 ile Athlon kıyaslaması da bence doğru değil çünkü aynı fiyat aralığındaki ürünler değiller. Q6600 ün 2. fiyatı ile bahsi geçen işlemcilerin sıfır fiyatları aynı iken kıyaslanması abes olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHHarezmi

quote:

Hocam sorun derken? Ve Q6600 ile Athlon kıyaslaması da bence doğru değil çünkü aynı fiyat aralığındaki ürünler değiller. Q6600 ün 2. fiyatı ile bahsi geçen işlemcilerin sıfır fiyatları aynı iken kıyaslanması abes olmuş.

Ama herşey fiyat değildir ki.
    Athlon2 x4 ile bir işlemci ile Q6600 arasında ne kadar fark var bunu görebileceğimiz açık bir test bir karşılaştırma varmı?

• bende bu işlemciden almayı düşünüyorum x2 560 ama bugün satışa çıkmasına rağmen hiç bir yerde bulamadım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.