- x
****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****
2870 Cevap247267 Görüntüleme174 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

588 Mesaj
1 Temmuz 2010; 8:43:54 

Arkadaşlar bu alibaba comdan nasıl alışveriş yapılır bilen var mı sanırım satıcılarla mesajlaşıp anlaşıyoruz ama bir de alibabaexpress denen bir olay bu sistem nasıl işliyor ebay gibi birşey mi ödemeler güvenli mi oluyor acaba bilgisi olan varsa paylaşırsa cok sewinirim hem merak eden arkadaşlar olursa onlar da bilgilenir teşekkürler

13 Mesaj
15 Temmuz 2010; 17:22:19 

aliexpress den ilk alışverişimi bugün yaptım çecuklar için 2,4" dijital bir fotoğraf makinası sipariş verdim. Alışverişi yapmadan önce yaptığım araştırmaları paylaşmak isterim.
1-aliexpress den alışveriş yapcaksanız goldsupplier tabir edilen ve satış sayısı çok olan satıcıları seçin.tabi ki yorumlarıda okumayı unutmayın.
2-pay pal ödeme seçeneğini kabul eden satıcılardan mal alın.

paypal a üye olmak çok basit sitesi artık türkçe banka hesabınızı,banka kartınız yada kredi kartına tanıttıktan sonra rahatça işlem yapabilirsiniz ayrıca alacağınız ürünle ilgili sorunla karşılaşırsanız 45 gün içinde itiraz edip paranızı geri alma ihtimaliniz varmış. aliexpress zaten bizim gitti gidiyor mantığında iş yapan bir site ordada yolladığınız para havuzda birikiyor onayınızın ardından satıcıya aktarılıyor. çok az ingilizce bilmeme rağmen satıcılarla çat pat anlaşmak mümkün oldu gözümü karartıp ilk siparişi bugün geçtim postada yada gümrükte bir sorun çıkmazsa 15-20 gün içinde ürün elimde olacak açıkçası sorun çıkacağını düşünmüyorum ama çıkarsada kısmet diyeceğiz sorunsuz ulaşırsa bundan sonra çinden bayağı bir alışveriş yaparım artık. Ayrıca aliexpress sitesi dışında övülen diğer başka bir sitede www.dealextreme.com orayada bakabilirsniz tüm ürünler ücretsiz postayla geliyor önemli başka bir hatırlatmada okuduğum onca yazıdan edindiğim en önemli şey tüm gönderileri postayla istemek sizi gümrükle en az uğraştıracak yöntem kargo ile gümrüğe takılan ürünleri çoğu kişi gümrüğe terk ederken postayla gelen ürünlerde ya hiç gümrük sıkıntısı çekmiyorlar yada %10 vergi ödeyip ürünleri alıyorlar umarım yardımcı olabilmişimdir

588 Mesaj
15 Temmuz 2010; 18:19:47 

aliexpressden alışverıs yapacaksak satıcıların goldsupplier olmalarına ve pay pal ödeme secenegi ile alışveriş yapmamıza dikkat etmemiz gerktigini söylemişsiniz ama aliexpress zaten gg sistemi ile çalıştıgı için bunlara sanırım gerek yok sonucta para aliexpress havuzunda toplanacaksa satıcının hangi ödeme şeklini kabul ettigi sanırım cok da onemli olmuyor. sanırım sizin dedikleriniz alibabadakai satıcılardan alışveriş yaparken gecerli yanlıyor muyum

13 Mesaj
15 Temmuz 2010; 21:37:47 

valla benim internette yaptığım taramalarda gg sistemi gibi çalışsada satıcılara derecelemeye göre dikkat edilmesi gerektiğini öğrendim kaldıki türkiye de gg sisteminde dahi art niyetli satıcılar olduğu bir gerçek ayrıca mesafenin uzaklığıda dikkate alınırsa ürün sizin elinize ulaşmadan onay süresinin geçmesi ve sistemin otomatik olarak onay vermesi sonucu art niyetli bir satıcıyla karşılaşırsanız elinizde kalitesiz bir malla kalakalmak mümkün anladığım kadarıyla bu yüzden gold katogosindeki üyeler sistem tarafından onaylı oldukları için bunlardan alışveriş yapmak paypalla alışveriş yapmak en güvenlisi olarak görülüyor az önce bugün verdiğim siparişi incelediğimde postaya verildiğini gördüm umarım kazasız belasız elime geçer

588 Mesaj
15 Temmuz 2010; 21:51:13 

inşallah siparişiniz kazasız belasız hayırılısı ile elinize geçer hocam.
Bu arada aliexpressin onay süresi kaç gün acaba? dedgiiginiz gibi ürün elimize ulaşmadan onay süresi doılarsa biraz sıkıntılı olur.yaptıgınız alışveriş sürecini ve onay süresini burada paylaşırsanı cok gzel olur hocam.

13 Mesaj
15 Temmuz 2010; 23:01:13 

valla yanlış anlamadıysam 7 gün ama bu 7 gün teslimat sonrası yedi günmü yoksa kargoya verildikten sonra yedi günmü yarın ayrıntılı inceleyeceğim birde bir sayaç var sitede siparişle başladı yarın bakar net söylerim ama en azından paypalın itiraz süresi 45 gün yani ürün bir şekilde ulaşmaz yada geri dönerse 45 gün içinde paypal parayı geri istiyor tüm bu detayları yarın daha net inceler yazarım açıkçası çinden alışveriş heyecan veren bir risk :) yani daha ucuza mal almakta var elinize ulaşamaması yada gümrükte takılması veyahut vasat bir ürün gelme ihtimalide var ama ben açıkçası çinli kardeşlerimize güvenmeyi ve gümrük konusunda risk alma heyacanını yaşama taraftarıyım netivede bugün kullandığımız elektronik aletlerin %80-90 gibi çin menşeili paşa paşada kullanıyoruz biraz heyecan yaşarım diyorsanız tavsiye ederim ürün gelme süreciyle ilgilide sizi bilgilendiririm

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Temmuz 2010; 23:49:41 

slmlar herkese iyi akşamlar ben neden yapamadığımı anlamadım biraz sorunlar yaşıyorum yardımcı olabilir misiniz lütfen valla çok lazım biri yardım etsin!!!

588 Mesaj
16 Temmuz 2010; 0:47:44 

ne konuda yardım istiyorsunuz?

Uzaklaştırılmış
16 Temmuz 2010; 10:23:27 

aliexpress sitesinden alış veriş hakkında. bana ulaşan olursa road_runner_nr@hotmail.com. bende oradan bişeyler alacağım.ok ucuz ama beceremedim. üye oldukdan sonra ödeme yapmaya çalıştım paypal ve kredi kartı ile 4-5 sefer limit dolmuş. sonra başka kredi kartı ile deneyyince ödeme seçilecek yer donuyo yaptırmıyor.yardımlarınızı bekliyorum çok saolun.

13 Mesaj
16 Temmuz 2010; 12:21:41 

paypala eklettiğiniz kartın limitini kontrol edin büyük ihtimalle limit yeterli değildir limitiniz yeterli ve paypal onaylı kartınızdan mutlaka çekmesi lazım bunun dışında paypala eklettirdiğiniz kart küçükte olsa bir ihtimal yurtdışı harcamalara kapalı olabilir bu konuda kullandığınız kredi kartıın müşteri hizmetleriyle görüşürseniz yardımcı olurla diye düşünüyorum

13 Mesaj
16 Temmuz 2010; 13:30:53 

@hepimiz_biriz şimdi bana yollanan bilgilere baktım çatpat ingilizcemle ve sağolsun google translate ile anladığım ve sitede görünen sayaca göre ürünün 30 gün içinde elimde olması lazım 30 gün içerisinde elimde olmazsa bize geri bildirimde bulunun diyorlar anladığım kadarıyla kargonun ulaşmasını takiben 7 gün içerisindede onay vermem lazım eğer bu işleyiş dedikleri gibiyse çok iyi yine forumlarda gördüğüm kadarıyla posta kargolar çinden buraya 12 ila 25 gün arasında ulaşıyor sanırım onay verme süresi geçmez şimdilik bu kadar sizi bilgilendirmeye devam edeceğim

588 Mesaj
16 Temmuz 2010; 20:07:02 

o zaman toplamda 30 +7 37 gün onay süresi bu durumda eyer böyleyse gerçekten güzel

13 Mesaj
16 Temmuz 2010; 20:21:42 

evet bu süre yeterli gmrünüyor ayrıca ürün hiç gelmezse satıcı size takip numarası vermezse paypala 45 gün içinde şikayet edip parayı geri isteyebiliyorsunuz buda işin diğer garanti tarafı

588 Mesaj
16 Temmuz 2010; 20:28:34 

peki satıcılar hep takip numarası veriyorlar mı? yani bu satıcılar hep urunleri kayıtlı posta ile mi gönderiyorlar acaba? bir de sanırsam bu tip alışverişlerde devlet postasını tercih etmek gerekiyormuş. zira özel kargo şirketlerinde mal gümrüge takıldıgında bir cok masraf cıkıyormuş

13 Mesaj
16 Temmuz 2010; 21:21:28 

otomatik olarak gg daki gibi ,sistem tarafından takip numarası mail olarak atıldı ayrıca sipariş takip sayfasındada takip numarası girilmiş honkong post office baktığımda da takip süreci henüz görülmüyor ama diğer arkadaşlar bunun 3-4 günü bulabileceğini söylüyorlar. Evet postayı tercih etmek benimde öğrendiğime göre en iyisi gümrüğe takılırsa kargo şirketleri hem ekstra masraf hemde zorluk çıkarıyormuş diye duydum ama postada gümrüğe takılırsa istanbul cevizlibağdaki müdürlükten %10 vergi ödeyerek ürünleri çekmek mümkün diyorlar ayrıca bayram ve yılbaşı öncesi ve sonrasındaki 1 aylık sürelerdede denetimlerin hem azaldığını hemde ürün getirme tutarının yükseldiğini öğrendim bu ürün başarıyla gelirse forumda dreambox getiren üstadlar var fiatlar ucuzlarsa gps ve dreambox konusunda şansımı deneyeceğim

588 Mesaj
16 Temmuz 2010; 22:24:27 

hocam devlet postası olan secenekler hangileri oluyor aliexpressde ürün aratırken hangileirini seçmeliyiz fedex ups dhl bunları biliyoruz bunlar özel kargo. bir de ems ile sm war. digerleri zaten normal posta sanırım. burada ems ile sm yi bilmiyorum sanırım ems aps gibi birşey diye duymustum yani devlet postası oluyor ama sm hakkında hiç bi fikrim yok acıkcası

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2010; 11:11:47 

açtırdık yurt dışı ödemeler kabul ediliyor. bi süre başladı yukarıda vede ama alırken olumlu teşekkürler vb cevapla ödemeniz kabul edildi gibi yazı gelmedi. kırmızı yazılarla bir olumsuz yazılar geldi. sonraki denemelerimde de saten ödeme şeklini seçtirmedi.sorunum bu.teşkkr ler ilgileriniz için

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2010; 11:15:11 

bende bir alış veriş yapabilsem şuradan. alış verişin ardından takip nosu maile mi geliyo kesin olarak. tr de ptt den takip edilebilir mi bu numara iile. iyi günler

13 Mesaj
17 Temmuz 2010; 14:25:19 

mailinize aliexpresten takip numarası yollanıyor ayrıca hesap sayfanızdan işlemler kısmındada by takip numarsını görebilir bu takip numarasına göre hem turtdışı hemyurtiçi dağıtımı takip edebilirisiniz

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2010; 17:12:58 

tr ye kaç günde girer hocam siz tecrübelisiniz

13 Mesaj
17 Temmuz 2010; 18:54:28 

yok tecrübeli değilim bu alışveriş benim çinden ilk alışverişim ama bu konuda çok şey okudum; ortalama olarak elinize 12 ila 30 gün arsında ulaştığı söyleniyor

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2010; 21:25:05 

12 gün ise iyidir beyfendi beklenir ki çok ucuz şeyler var .ben alıcan 100$ lık falan bişeyler ptesi
siparişi vericem inş siteyi becerebilirsem. o üstteki süre bi gitse alabilicem heralde ama engellendim mi acaba diye düşünüyorum.tşkrler

0 Mesaj
17 Temmuz 2010; 23:05:35 

aman arkadaşlar aliexpress'ten uzak durun,3 kez alışveriş yaptım hepside rezalet.birincisinde ayakkabı sipariş verdim.içi kağıt dolu kutu geldi.disbute açtım geri gönderin dediler.göndersem kargo parası zararı var + paramında iade edileceğini sanmıyorum.site hep satıcıdan yana.1 yıldız veriyorum satıcının feedback'ine 5 yıldız olarak yansıyor.ikincisinde fotoğraf makinası sipariş verim 165 satışta %100 olan bir satıcıdan.makinanı Tr değeri 500 dolar civarı,100 dolara aldım.makina tüm resimleri karanlıkta çekiyor gibi berbat birşey:) tamir bile edebilen yok.3. de 498 satışta %100 feedback'i olan bir satıcı ondada 44 numara erkek ayakkabısı,üzerinde 44 yazıyo,39 giyinen birine ancak oldu:)ve 3-5 günde yırtıldı.aliexpresss satıcıları koruyan dolandırıcı yuvası.paranıza yazık arkadaşlar uzak durun.

588 Mesaj
18 Temmuz 2010; 0:30:06 

bump

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2010; 19:21:31 

hayallerim suya düştü iyi ki bilgilendirdin arkadaş bizii valla 100$ lık alış veriş düşünüyodum.saol

1568 Mesaj
18 Temmuz 2010; 19:49:42 

Öncelikle Paypal olmasına dikkat edilecek ama yinede satıcalar kendi kendi ne değerlendirme werdiği için ve site tatmamen satıcıdan yana olduğu için doğru düzgün bir satıcı bulmak çok zor. Hele alibaba.com tam bir komedi çoğu satıcı sahte hesap numarası weriyorlar buryaa paraya yatır göndercez diyorlar aman diyorum

roboticist

588 Mesaj
18 Temmuz 2010; 20:21:00 

bump

13 Mesaj
18 Temmuz 2010; 22:02:43 

arkadaşlarımızın bazıları olumsuz görüşlerini yazmışlar başlarına gelen için geçmiş olsun diyorum ancak iki sebepten dolayı tüm görüşlerine katılmıyorum. ilki dünyanın neresinde olursa olsun 500 dolarlık bir makinayın 100 dolara bulduğunuzu düşünüyorsanız yanılırsınız çünkü beşte bir fiyatına olan mal ya çalıntıdır ya bozuktur yada satıcı dolandırıcıdır bunun başka açıklaması olmaz. eğer aynı ürünü bu kadar ucuza alabileceğinizi düşünüyorsanız hata sizdedir ama markasız orjinalin muadili bir ürün türkiye fiatlarına göre %20 ile %40 arasında ucuza bulmak iyi araştırma ile mümkün ikinci olarakta nasıl gg sisteminde üçkağıtçı dolandırıcı tipler varsa çindeki sistemlerdede dolandırıcı olması gayet normal ucuz alacağım diye dolandırılmak tabiki mümkün bunların olmaması için çinden alışveriş yaparken çok araştırmak tavsiye edilen satıcılardan almak ve paypal kullanmak çok önemli .işin özeti çinden alışveriş adrenalin salgılatan insanı heyecanlandıran ve risk taşıyan bir iş bunları bilerek dolandırıcılığı tüm çinli esanafa mal etmeden alışveriş kararı vermek lazım diye düşünüyorum

588 Mesaj
18 Temmuz 2010; 22:20:37 

+1

Uzaklaştırılmış
18 Temmuz 2010; 22:32:29 

ben bunları duydum ya artık içimde bir kuşku oluştu piyasada 30-35 dolarlık mal 17$ dolara bundada demek ki bişeyler var. yarı yarıya da fiyat düşmez herhalde. soğudum açıkçası.

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2010; 21:12:11 

benim alacağım kişi ile görüştüm aslında msn ni ni aldım. konuştuk biraz da neden bukadar ucuz dedim.ben güvenemiyorum dedim satıcı bir bayandı.güvenilir sistem var falan dedi.bunlar normal işçi gibi saat 6 damı ne bırakıolar öle dedi bana.site de offline yazıomuş.paypal falan var deniyo ama bide dolandırıldık mı paypal falan işe yarar mı bilmiyorum.sipariş edip paketi sapasağlam gelen olursa alıcam inş.iyi akşamlar.

13 Mesaj
21 Temmuz 2010; 17:05:52 

takip edenler için ayın 15 deki sipariş bilgilerim honkong postasının sitesinde ayın 20 sinde görünmeye başladı Türkiye'ye yola çıkmış bakalım PTT nin sayfasına ayın kaçında girecek siperişimin detayları ile ilgili bilgi vermeye devam edeceğim

13 Mesaj
26 Temmuz 2010; 12:20:32 

şu anda kargom istanbul uluslararası posta işleme merkezine girmiş gümrükte bi sıkıntı olmazsa hafta sonuna kadar ürün elimde olur sanırım

588 Mesaj
26 Temmuz 2010; 12:29:56 

inşallah hayırlısı ıle ürün elinize gecer hocam ve urunden de umarım memnun kalırsınız

13 Mesaj
28 Temmuz 2010; 12:38:05 

ürün siparişi verdikten 13 gün sonra hasarsız ve problemsiz olarak elime geçti kutu gümrükte açılmamış bile denedim gayet güzel çalışıyor verdiğim parayı göz önüne alırsam uygun bir alışveriş oldu böylelikle ilk çinden alışveriş tecrübemi gerçekleştirdim az sonra aliexpress e onayımı vereceğim bundan sonra uygun fiyatlı ürün olduğu sürece çinden alışveriş maceram devam eder şimdilik bu kadar umarım çinden alışveriş yapacak arkadaşlarında bu alışverişleri kazasız belasız dolandırılmadan olur

588 Mesaj
28 Temmuz 2010; 12:43:49 

oo iyi hocam geldiyse 13 gün de cok bir zaman degil çinden gelen bir ürün için. hayırlı olsun güle güle kullanın

Uzaklaştırılmış
28 Temmuz 2010; 13:51:46 

güle güle kullan. ne aldığını merak ettim elektronik cihaz mı ?

588 Mesaj
28 Temmuz 2010; 14:23:21 

foto mak. almıştı sanırım

Uzaklaştırılmış
28 Temmuz 2010; 20:25:49 

evet ya bkmamışım mesajında yazıomuş neyse. inş fot makinası iyi çıkmıştır. çakma falan deildir inş. böle cihazlar bizede lazım aslında. link bırakabilirse bizde bakardık.

2355 Mesaj
28 Temmuz 2010; 20:32:54 

Çok fazla okuyamadım. Bu aliexpress sitesinde Çin malı ürünler var sanırım. Kargo ücreti ne kadar oluyor. Ve birkaç adet ürün alabiliyor muyuz? Gümrükte takılmadan geçebilecek derecede.

1092 Mesaj
28 Temmuz 2010; 20:48:25 

Bilgiler için teşekkürler.Daha sonra inceleyeceğim.

Polo 1.4 Comfortline (2011)

588 Mesaj
28 Temmuz 2010; 21:28:36 

quote:

Orijinalden alıntı: GunayMan

Çok fazla okuyamadım. Bu aliexpress sitesinde Çin malı ürünler var sanırım. Kargo ücreti ne kadar oluyor. Ve birkaç adet ürün alabiliyor muyuz? Gümrükte takılmadan geçebilecek derecede.

kargo ucretleri her ürün için yazıyor. bazıları free shipping oluyor genelde posta yolu ile gonderıyorlar

Uzaklaştırılmış
29 Temmuz 2010; 12:34:35 

bende şimdi 2 ürün aldım. inş ulaşır. param boşa gitmez inş

Uzaklaştırılmış
29 Temmuz 2010; 12:58:23 

mkdmuh bey

ürünü aldıktan sonra kaç günde kargoya verildi acaba.

588 Mesaj
29 Temmuz 2010; 13:20:13 

hocam siz ne aldınız sorması ayıp

Uzaklaştırılmış
29 Temmuz 2010; 13:37:52 

ben wifi kart aldım

13 Mesaj
29 Temmuz 2010; 13:52:47 

arkadaşlar kusura bakmayın foruma şimdi girdim ve mesajlarınızı yeni okudum
1-Ben çocuklar kullansın diye bir fotoğraf makinası aldım link aşağıda makina tabiki çin malı 12 mp bir makina , video çekimi var dün iç ve dış çekimleri ile video çekimi denedim verdiğim 50$ paranın karşılığını veriyor makinaya burdan 4 gb kart aldım toplamda 77+16=93 tl ye gayet güzel iş görecek bir makina sahibi oldum
http://www.aliexpress.c...Camera-wholesalers.html
2-Alet için aldığım gün takip numarası verdi satıcı ayın 15 nde honkong post ayın 17 sinde teslim aldığını yazdı 22 sinde türkiyeye yolladı 26 sında gümrükteydi 28 sabahı elimde oldu yani toplam 13 günde elimde oldu ancak takip olayı honkong posttan 5 gün sonra başladı
3-gümrükte hiç açılmamış sanırım üzerinde açıldığını gösteren bir iz yoktu
4-satıcı üstüne gift yazmış ben istemeden doğru içerik belirtmiş ürün bedeli olarakta 15$ yazmış

kısacası burda daha pahalı bulunan nadir ürünleri ordan istemek mantıklı örnek olarak bir gps e ihtiyacım var burda işimi görecek bir makinayı taksitle faturalı garantili ve yasal harita güncellemeyle 169 tl ye alabiliyorum çinden makina almaya kalksam bu makina bana 106 tl ile 115 tl arasında garantisiz ve güncellemesiz gelecek bu durumda açıkçası aradaki farkı sineye çeker ve burdan alırım diye düşünüyorum o yüzden alışveriş yaparken iyi düşünmek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkdmuh -- 29 Temmuz 2010; 13:53:48 >

Uzaklaştırılmış
29 Temmuz 2010; 17:52:07 

saol çok açıklayıcı ve net açıklamışsınız teşekkürler.bende aldım ama bu sabah bu saate kadar takip no gelmedi. golden suppiler satıcı idi. bilmiyorum inş dolandırılmam.paypal ile aldım. ödeme e maili geldi başka bir şey gelmedi.bakalım ne olacak gelişmeleri buraya yazacağım...

13 Mesaj
29 Temmuz 2010; 21:05:36 

o sayfada action yazan kısmın altında 3 buton var o butonlardan en üsttekinde order details yada shipping details yazılı olmalı ona tıklarsanız açılacak sayfada tracking numarasını örnek tk12366656hk gibi bir numara göreceksiniz sanırım 13 karakterli bir barkod numarası yanından hangi postayla yolandıysa onun üstüne basarsanız sizi o postahanenin sayfasına yönlendiriyor o kodu boş kısma yazın size detayları verecek ama detayların siteye girmesi 5 günü buluyor bilginize onun altındada seçeneklerden türkiyenin uluslararası sayfasına girerseniz ve kodu yapıştırırsanız türkiyeye olan hareketleri görürsünüz onun altında yurtiçi hareket sayfası var ordanda kargonuzun urtiçi hareketlerini görürürsünüz

2355 Mesaj
29 Temmuz 2010; 21:46:27 

Tekstil ile ilgileniyorum. Ama bana fiyatlar nedense pek makul gelmedi.

588 Mesaj
29 Temmuz 2010; 21:56:11 

tekstil makul olmayabilir ancak elektronik urunlerin fiyatları gayet makul sevıyelerde.

Uzaklaştırılmış
29 Temmuz 2010; 22:14:06 

bulamadım beyfendi valla :( :( dediğin yere baktım ama. yeniden ekledim http://img294.imageshac...0729220552sssssssss.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morinyo -- 29 Temmuz 2010; 22:16:40 >

13 Mesaj
30 Temmuz 2010; 14:26:48 

yanlış anlamadıysam tedarikçinin bilgileri 5 gün içinde girmesi lazım yani daha takip numarası yok takip numarası girdiğinde tk12345678hk gibi bir kodla karşılaşmanız lazım

Uzaklaştırılmış
30 Temmuz 2010; 22:33:34 

MKDMUH BEYFENDİ BENİM SORUNUMLA İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.İNŞ GİRERLER TAKİP NOYU.SÜRE SAYMAKTA HALA DEMEKKİ ÖLE BİŞEY VAR.ONUNDA BİR SÜRESİ VAR HERALDE.ÇOK TEŞEKKÜRLER TEKRAR.BEKLEMEDEYİM

588 Mesaj
30 Temmuz 2010; 23:44:34 

bump

Uzaklaştırılmış
2 Ağustos 2010; 11:45:45 

SÜRE SAYMAKTA HALEN VE TAKİP NO GELMEDİ. SÜRE BİTER SE NOLUR. BURADA BENİM YAPMAM GEREKEN BİŞEY VAR MI . ALTTA -Extend Processing Time - BU VE -Request Order Cancellation- BUNLAR YAZIO BUNLARDAN BİRİNİ Mİ OKAYLEYECEM ACABA.

588 Mesaj
2 Ağustos 2010; 11:52:37 

hocam belki takipsiz kargo ile göndermişlerdir.kac paralık bir mazeme almıştınız

Uzaklaştırılmış
2 Ağustos 2010; 12:26:37 

hongkong post airmail yazıo ama takip no kesin verilmiomu gg deki gibi mesela .ben 36 $ lık malzeme aldım ilk aldığım bişey böyle sitelerden.

588 Mesaj
2 Ağustos 2010; 14:08:10 

hocam ben daha önce ebaydan birkaç alışveriş yapmıştım orada ücreti az olan kücük ürünler için takipsisiz gönderirliyordu.ama 100 dolar üstü bazı ürünleri bazı satıcılar takipli kargo ile gönderiyorlardı.bazıları ürün tanıtım sayfasında takipli kargo ile gönderdiklkerini belirtiyorlardı bazıları hiç bir şey yazmıyorlardı.
Ama bu site hakkında pek bilgim yok zaten bu konuyu da ben acmıstım alısveriş yapanlardan bilgi edinmek icin. ama sanırsam satıcıya mesaj atarsanız satıcı takipli mi yoksa takipsiz mi gonderdigini yazacaktır size.Belik de takipli gönderenler hemen sisteme takip noyu giriş yapıyordur ama takipsiz gonderenler de malum hiçbir giriş yapmayacaktır. Belki mkdmuh nikli hocam şansına takipli kargo ile gönderen bir satıcıya denk gelmiştir ve satıcı takip nosunu hemen girmiştir sisteme ama bu demek degildir ki o sitede her gonderılen takıpl ı kargo ile gonderilecek.o siteyi ben biraz inceledim 8-10 dolara bile free shipping gonderilen urunler var bunlar kesınlıkle takıpsız gonderılıyordur. cunku takıplı gonderılse maliyetinden daha cok kargo parası tutacak belki de. o yüzden siz acele etmeyin ve satıcıya bır mesaj atın ve takıplı mı yoksa takıpsız mı gonderdıgını bır sorun
Bu arada üürün kargoya verildi diye size mesaj gelmiş miydi

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2010; 16:05:17 

hala takip no vermediler süre devam etmekte 2.5 gün gibi süre kaldı . ne yapmalıyım paypala şikayet mi etmeliyim ..bi akıl verin arkadaşlar lütfen.
En Beğenilmeyen Yorumlar
Yaptığınız etik olarak doğru mu sizce ? Vergi kaçırmak için yalan beyanda bulunacaksınız , hem yalan söylediğiniz için günaha gireceksiniz hemde vergi kaçırdığınız için kul hakkından tüm kamunun günah... Yoruma Git Yorumun Devamı qx5 - 25 Ağustos 2014; 1:13:00 -4
Yoruma Git Dispute ile parasını iade aldığım ürünler 2 ay sonra teslim edildi. TuVNeRa - 15 Temmuz 2014; 19:37:51 -3
Telefonlar gümrükte takılıyor, tablete de vergi çıkar muhtemelen. Bu aralar da aliexpress'te binbir mazeretle sahte takip no. verme furyası var. Bunu yapan da güvendiğim satıcılar. Dispute açınca yine... Yoruma Git Yorumun Devamı lycantrophic - 3 Temmuz 2014; 0:25:49 -1
Sayfa:   [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531