Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler neyapmam gerek 6 gün kalmıstı ürün gelmedi bende dispute actım sonradan bu sekilde oldu kabul e basarsam ne olur veya ne yapmam gerek

****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

ekleme:
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

şuan teklifi değiştirme butonuna tıkladım ve $0.00 olan yerine Refund Amount: alanına 2.20 $ olarak değiştirip sundum.
    ilkinde acıklama kısmına ''where product?'' gibi basit birsey yazdığımdan adamda nasıl olsa birşey anlamıyor diye mi Refund Amount kısımını 0.00 $ yapmış bilmiyorum. Neyse kendimce birseyler yapıyorum doğru yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunlusemih -- 27 Mayıs 2015; 17:22:55 >

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    Avize siparişini 1 yıl önce vermiştim, şimdi hatırlamıyorum gerekliyse bulup yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsunlusemih

Beyler neyapmam gerek 6 gün kalmıstı ürün gelmedi bende dispute actım sonradan bu sekilde oldu kabul e basarsam ne olur veya ne yapmam gerek

şuan teklifi değiştirme butonuna tıkladım ve $0.00 olan yerine Refund Amount: alanına 2.20 $ olarak değiştirip sundum.
    ilkinde acıklama kısmına ''where product?'' gibi basit birsey yazdığımdan adamda nasıl olsa birşey anlamıyor diye mi Refund Amount kısımını 0.00 $ yapmış bilmiyorum. Neyse kendimce birseyler yapıyorum doğru yanlış.

İlk dispute'yi açarken herhalde refund kısmını boş bıraktınız. Bu yüzden değer yazmamış olabilir.
    Umarım paranızı geri alırsınız. Çünkü bu ürünler sahte zaten.

80. sayfada resimli rehberim vardı.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=105253171

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 27 Mayıs 2015; 17:33:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Beyler neyapmam gerek 6 gün kalmıstı ürün gelmedi bende dispute actım sonradan bu sekilde oldu kabul e basarsam ne olur veya ne yapmam gerek

İlk dispute'yi açarken herhalde refund kısmını boş bıraktınız. Bu yüzden değer yazmamış olabilir.

ensonki yüklediğin resimdeki gibi full refund işaretini tıklamıstım yani ücret yazma yeri yoktu bende öyle yaptı sonradan gelen teklifte kırmızı olarak 0.00 $ dolardı tekrar gönderdim. Çoğu ürünüm geliyor ama salı günü 2 ürün aynı anda gelip bu gelmediği için actım disputeyi birlikte getirmesi lazımdı bakalım hayırlısı olsun.
    Birde başkada dispute actım elbisenin rengi yanlıs 7.69$ dı bende 3.50$ olarak ödemesini istedim. Bakalım o ne olacak.

• Aliexpress'ten 3 mayısta sipariş verdim. Takip numaram var ama nerden takip edeceğimi bilmiyorum.
    A000191505040100

• quote:

Orijinalden alıntı: ahamza6161

Aliexpress'ten 3 mayısta sipariş verdim. Takip numaram var ama nerden takip edeceğimi bilmiyorum.
    A000191505040100

wiev details kısmında bakacagınız yer yazması lazım sağ taraflarda
  • quote:

quote:

hocam tekrar böyle redetti şimdi ne yapmak gerek :s onay butonuna tıklarsam 0.00 iade yazıyor neyapılması gerekli şimdi

http://i.hizliresim.com/kk68L9.jpg

ekleme:http://i.hizliresim.com/PqD2NQ.jpg

ve biraz it dalaşından sonra kabul etti. Ürün gelme Tarihinin dolmasına 3-4 gün civarı kalmıstı benim tek hatam ilk süreyi uzatmak yerine direk dispute acmak oldu çünkü dispute acarken süreyi uzatma yeride yazılır diye acmıstım o da süreyi uzatma isteği gönderir bende onaylarım diye düşündüm ama adamın süreyi uzatma isteği 14 günün olması dışında iade bedeli 0.00$ olmasıydı bu yüzden ısrar ettim kabul etmem durumunda 14 gün doldugu zaman ürüngelirse onaylamak gelmezsede iade bedeli 0 olarak tongaya düşecektim Çünkü onaylayınca -daha geri dönüşü yok kabul ederseniz gibi birsey çıktı ceviride kabul etmedim. Diğer yandan normal 3-4 gün süre işliyordu ürünü alsamda almasamda para otomatikman geçmiş olacaktı. Şuanlık puanını vermeyeceğim 10 gün beklerim eğer gelmezse 1 yıldızı hem gelmediği için, hem uzattıgı için , hemde beklettiği için verecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunlusemih -- 28 Mayıs 2015; 12:55:48 >

• quote:

quote:

quote:

hocam tekrar böyle redetti şimdi ne yapmak gerek :s onay butonuna tıklarsam 0.00 iade yazıyor neyapılması gerekli şimdi

ve biraz it dalaşından sonra kabul etti. Ürün gelme Tarihinin dolmasına 3-4 gün civarı kalmıstı benim tek hatam ilk süreyi uzatmak yerine direk dispute acmak oldu çünkü dispute acarken süreyi uzatma yeride yazılır diye acmıstım o da süreyi uzatma isteği gönderir bende onaylarım diye düşündüm ama adamın süreyi uzatma isteği 14 günün olması dışında iade bedeli 0.00$ olmasıydı bu yüzden ısrar ettim kabul etmem durumunda 14 gün doldugu zaman ürüngelirse onaylamak gelmezsede iade bedeli 0 olarak tongaya düşecektim Çünkü onaylayınca -daha geri dönüşü yok kabul ederseniz gibi birsey çıktı ceviride kabul etmedim. Diğer yandan normal 3-4 gün süre işliyordu ürünü alsamda almasamda para otomatikman geçmiş olacaktı. Şuanlık puanını vermeyeceğim 10 gün beklerim eğer gelmezse 1 yıldızı hem gelmediği için, hem uzattıgı için , hemde beklettiği için verecem.

Yazılanlardan birşey anlamıyorum. Google Translate çok kötü çeviriyor. İngilizce olsa daha rahat anlaşılacak.
    Ayrıca 2. resimde sanki dispute'niz kabul edilmiş ve 2.20$ iade edilecek gibi anlıyorum.
    Diğerlerini reddetmesinin nedeni de sanırım ben ürünü gönderdim size zamanında gelecek gibisinden birşeyler söylemek istemiş galiba.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yazılanlardan birşey anlamıyorum. Google Translate çok kötü çeviriyor. İngilizce olsa daha rahat anlaşılacak.
    Ayrıca 2. resimde sanki dispute'niz kabul edilmiş ve 2.20$ iade edilecek gibi anlıyorum.
    Diğerlerini reddetmesinin nedeni de sanırım ben ürünü gönderdim size zamanında gelecek gibisinden birşeyler söylemek istemiş galiba.

evet 2. resimi sonradan ekledim kabul etti ürün şimdi geldi :@ ama renkleri yanlıs şimdi tekrar sipariş verip ürünü göndermemesini söyleyeceğim hak geçmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunlusemih -- 29 Mayıs 2015; 11:29:57 >

• Aliexpress'ten bir ürün almaya karar verdim, ama daha sonra almaktan vazgeçtim ve cancel order seçeneğine bastım. Şu an satıcının onayını da istiyor. Ama herhangi bir kargolama sistemi veyahut başka bir şey yok ki? Nasıl iptal edebilirim bu ürünü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkkarabacak

quote:

Orijinalden alıntı: Absyrtos

Daha önce hiç güneş gözlüğü alan var mı

Ben aldım.Her kaliteden var.Önemli olan satıcı ve order sayısı

Aldığınız satıcıyı ve bana yönlendirir misiniz
  • Elbise almistim rengi yanlış yolladi bugünden dispute olarak ücretin yarısindan cok azini istedim. Onun yerine mesaj yerinden
    Dear, our products are very good, I'm sorry, we can give you to resend the belt

Bunu yolladi kemer yollayacagini dedi sanirim. Olta mi atiyor yoksa inansam mi ama gönderici kız ama hicte güvenmiyorum aslinda basta gonderirkende geç yolladi :s

• Arkadaslar acik provizyon hakkinda bilgisi olan varmi? yaklasik 2 haftadir acik provizyonda aldigim urun tutari kadar cekilmis bakiye durmakta

• Arkadaşlar şu ürünü satın aldım:http://www.aliexpress.com/item/Best-Price-Black-Universal-Virtual-Reality-3D-Video-Glasses-for-3-5-to-5-6-inch/32283007713.html

Satıcı kargoladı ve Shipping Company olarak Seller's Shipinng Method denen bir şey yazıyor. Kendi yazdığı nota göre siparişlerde yığılma problemi yaşıyorlarmış ve bu yolun daha güvenli ve daha iyi olduğunu yazmış. Takip kodu şu: 44450614152 ve takip etmem için verdiği adres de şu : intmail.183.com.cn/icc-itemstatusen.jsp

fakat siteyi açtığımda geçici olarak kapalı olduğu vs. yazıyor çince, ptt den zaten takip edilemiyor. Ayrıca bu söylediği yönteme göre önce başka bir ülkeye gidecekmiş ürün oradan Türkiye'ye gelecekmiş. Satıcının Puanı aldığı yorumlar bana normal geldi ve bu ürünü de bir çok kez satmış. Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı?

• Arkadaşlar merhaba,ben aliexpress'ten 32$'a ayakkabı aldım ve ayakkabı türkiyeye girmiş fakat bugün ptt'nin sitesinden nerede diye kontrol ederken 75 lira gümrük vergisi ödemem gerektiği gözüküyor.PTT'ye gittiğimde orada ki görevli bayan gümrükten çıktığını ama ürün ellerine ulaştığında o vergiyi ödemem gerektiğini yoksa ürünü alamayacağımı söyledi.Bildiğim kadarıyla gümrük vergisi 85$ civarı bişeydi ve aldığım ürünün fiyatının o sınırla alakası bile yok.Bu konuda pek bi bilgim yok arkadaşlar bana ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
     ****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

• selam arkadaşlar ben de 42$ ayakkabı almama rağmen bana da pttden 77.60 tllik gümrük vergisi çıkmış. bu konu da bana yardımcı olabilecek birisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zootoksin

selam arkadaşlar ben de 42$ ayakkabı almama rağmen bana da pttden 77.60 tllik gümrük vergisi çıkmış. bu konu da bana yardımcı olabilecek birisi var mı?

son haftada moda olmuş herkeze çıkarmışlar ayakkabılarda bende anlamadım ...
  • vergi çıkması için alt limit felan mı var acaba. bende 4 sipariş verdim araba aksesuarı inşallah sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feykbey

vergi çıkması için alt limit felan mı var acaba. bende 4 sipariş verdim araba aksesuarı inşallah sıkıntı olmaz.

burası türkiye nedesek yalan bazen 30 dolara aldığın şey bile takılıyor 152 doları geçirten kankamda var akıl sır ermiyor uğraşıp duruyon o yüzden 15-20 doların üstünde pek bişey almıyorum yurtdışından hiç strese giremem tr den kazık alırım kafam rahat olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Haziran 2015; 0:43:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: zootoksin

selam arkadaşlar ben de 42$ ayakkabı almama rağmen bana da pttden 77.60 tllik gümrük vergisi çıkmış. bu konu da bana yardımcı olabilecek birisi var mı?

son haftada moda olmuş herkeze çıkarmışlar ayakkabılarda bende anlamadım ...

Bunun secimi, ucagi, mercedesi, sarayi carti curtu var anlayin iste.
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.