Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (232. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alibaba dan 4.19 dolara banka kartıyla ürün aldım. Ancak banka kartında o kadar para yoktu 1 dolar civarında vardı. Ve bunu çekmiş ödemeye onay vermiş. Kalan parayı benden daha sonra nasıl alır ? Banka kartına daha sonradan para yükledim fakat çekmedi parayı. Nereye başvurabilirim bi sıkıntı olmaması için.
  • Selam arkadaşlar,
    Aklıma takılan bazı şeyleri size danışmak istiyorum.
    İnternet üzerinden yurtdışı alışveriş için ilk kez (aynı hafta içinde iki farklı siteden-dealextreme ve aliexpress- 75$’ı aşmayacak şekilde) sipariş verdim. İki sitede de farklı satıcılardan aldığım ürünler Türkiye’ye alışveriş sitesi tarafından tek bir kargo ile mi gönderiliyor? Yoksa her satıcının kargosu ayrı ayrı mı geliyor? Fazla sayıda (4-5 tane gibi) kargo şeklinde gelmesi gümrükte soruna neden olur mu?

Yurt dışından yapılan alışverişlerde “yılda en fazla 5 kez” ve “iki haftada sadece bir kez” alışveriş yapma hakkı gibi gümrük kısıtlamaları olduğunu bazı forumlarda okudum. Bu limitlerin olduğu doğru mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ptt de sıkıntı mı var 30 unda uçağa yüklenen kargo hala türkiye ye giriş yapmamış görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi distortionn -- 12 Nisan 2015; 3:03:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esatlinc

İyi Günler
    Alibaba dan 4.19 dolara banka kartıyla ürün aldım. Ancak banka kartında o kadar para yoktu 1 dolar civarında vardı. Ve bunu çekmiş ödemeye onay vermiş. Kalan parayı benden daha sonra nasıl alır ? Banka kartına daha sonradan para yükledim fakat çekmedi parayı. Nereye başvurabilirim bi sıkıntı olmaması için.

hocam bence bankanıza baş vursanız daha sağlıklı bilgi alabilrsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilac

Selam arkadaşlar,
    Aklıma takılan bazı şeyleri size danışmak istiyorum.
    İnternet üzerinden yurtdışı alışveriş için ilk kez (aynı hafta içinde iki farklı siteden-dealextreme ve aliexpress- 75$’ı aşmayacak şekilde) sipariş verdim. İki sitede de farklı satıcılardan aldığım ürünler Türkiye’ye alışveriş sitesi tarafından tek bir kargo ile mi gönderiliyor? Yoksa her satıcının kargosu ayrı ayrı mı geliyor? Fazla sayıda (4-5 tane gibi) kargo şeklinde gelmesi gümrükte soruna neden olur mu?

Yurt dışından yapılan alışverişlerde “yılda en fazla 5 kez” ve “iki haftada sadece bir kez” alışveriş yapma hakkı gibi gümrük kısıtlamaları olduğunu bazı forumlarda okudum. Bu limitlerin olduğu doğru mudur?

hocam bildiğim kadarıyla 75 doları geçmedikten sonra istediğin kadar alış veriş yapabilirsin haftalık limit diye bir şey olduğunu zannetmiyorum. Bir de farklı satıcıdan almış olduğunuz ürünler tek pakette gelmez
  • Yavuz5454 Y kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Yavuz kardeşim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • distortionn kullanıcısına yanıt
    Şu sıralar var birşeyler. Benimde 3 4 tane aldığım şeyde daha girmemiş Türkiye'ye.
  • quote:

Teşekkürler Yavuz kardeşim

Hocam hayırlı alışverişler, bende sipariş verdim aynı üründen iki tane aynı satıcıdan aldım tek kargo yapılmasını istedim büyük ihtimal tek kargo yaptı kargo sipariş numarası bir tane gözüküyor, kargo sorgulatması yapmak ise tam bir ÇİN işkencesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz5454 -- 12 Nisan 2015; 0:13:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpeeDHunteR

quote:

Orijinalden alıntı: alcatrazkackini

Aliexpress ten nike air max almayı düşünüyorum.Fiyatlara baktığımda 40-50 dolar civarında.Ödemeyi nasıl yapabilirim ? Daha önce buradan air max alan var mı ? Ayrıca gümrükte sıkıntı çıkmas değil mi

Bende Air Max almayı düşünüyorum. Daha önce alan var mıdır? Orjinaline benzerliği nedir? Bütün ilanlarda %100 orjinal yazıyor ama olmadığını biliyoruz . Onun dışında gümrükte sorun çıkar mı?

ben gecen sene kobe 9 getırttım ordan 85$ kapıma kadar geldı (kutusuz) iste, haftada 1 gun salonda gıyıyorum ve acaıp memnunum açılma yırtılma hıc bı sorunu yok şimdi kobe x taktım kafaya bakalım,unutmayın limit 100 $ gecmesın hatta garantı olsun 90 dıyın sız ona kargo beleş zaten.

****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redkiwi -- 12 Nisan 2015; 0:15:44 >
    Ben kargo sorgulama konusunda pes ettim. Gerçekten tam Çin işkencesi

Siparişler gelene kadar sabredip bekleyeceğiz, başka yolu yok. Bu arada ilgin için tekrar teşekkürler.

• quote:

Siparişler gelene kadar sabredip bekleyeceğiz, başka yolu yok. Bu arada ilgin için tekrar teşekkürler.

Son 4 siparişim 2 aya yakın sürede geldi. 3ü nü teslim aldım. 23 Şubatta sipariş ettiğim ürün ise 10 Nisanda Türkiyeye gelmiş. Hafta içi gelir umarım. O da 2 ayı bulacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

quote:

Son 4 siparişim 2 aya yakın sürede geldi. 3ü nü teslim aldım. 23 Şubatta sipariş ettiğim ürün ise 10 Nisanda Türkiyeye gelmiş. Hafta içi gelir umarım. O da 2 ayı bulacak.

Bu alışverişlerde sipariş edilen ürünün 1 aydan önce gelmeyeceğini peşin olarak kabul edip, siparişten sonra en az 1 ay unutmak gerekiyor. Türkiye'ye ulaşmamış kargoyu takip etmeye çalışmak da çok anlamsız.
    Özellikle son dönemde çoğu kişi iki aya yakın sürelerde teslim almış. Sabredeceğiz artık, yapacak başka bir şey yok.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

quote:

Bu alışverişlerde sipariş edilen ürünün 1 aydan önce gelmeyeceğini peşin olarak kabul edip, siparişten sonra en az 1 ay unutmak gerekiyor. Türkiye'ye ulaşmamış kargoyu takip etmeye çalışmak da çok anlamsız.
    Özellikle son dönemde çoğu kişi iki aya yakın sürelerde teslim almış. Sabredeceğiz artık, yapacak başka bir şey yok.

Önceki siparişlerim hep 2 3 haftada gelmişti. Şubat sonunda Çinlilerin 1 hafta 10 gün yılbaşı tatili olduğu için yığılma oldu sanırım.
  • #AliExpress 6 parça ürün sipariş ettim, ödemeyi ziraat kredi kartı ile yaptım ama ödeme esnasında şifre ekranı gelmedi sadece kart bilgileri ile ödeme geçildi bu normal mi arkadaşlar ?

4 üründe “Your Payment is Being Verified”
    2 üründe “Awaiting Payment” bu 2 üründe Pay Now butonuna şimdi basıyorum dimi beyler, yoksa ürün geldikten sonra mı basmak gerekiyor ?

• mrYAGIZ kullanıcısına yanıt
    Hocam bu 4 üründe: “Your Payment is Being Verified'' ödemen onaylanmış diğer iki ürünün de otomatikman onaylanmış olması gerekiyor çünkü bu 6 ürün için ziraat kredi kartından para tahsil edilmiş, anladığım kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: carissma11

RC103209609HK nolu kargoyo bir türlü sorgulayamadım arkadaşlar lütfen bana yardımcı olabilir misiniz??

10.04.2015 tarihinde kargonuz Hong Kong'tan sevk edilmiş şimdi arkanıza yaslanın ortalama 15 - 20 gün sabredin.

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC103209609HK
    şu aşamada ne yapmam gerekiyor, süre uzatma isteği ne demek hangi durumlarda ne yapmam gerek hocam _?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrYAGIZ

şu aşamada ne yapmam gerekiyor, süre uzatma isteği ne demek hangi durumlarda ne yapmam gerek hocam _?

Anlamadığım şey kredi kartından para tahsil edildiği halde nasıl ödeme bekleniyor şu olabilir mi hocam, kredi kartının limiti 4 ürüne yeterli gelip diğer ürünlere limit kalmamış olabilir mİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuz5454 -- 13 Nisan 2015; 13:30:29 >
  • Sanırım ödeme işlemleri tamamlanmış; alışveriş süreci satıcıların ürünleri paketleme aşamasında.
    Yandaki süreler, paketleme için satıcılara tanınan süreler sanırım.
    Ama tecrübeli arkadaşların yorumlarını almak iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    karttan toplam ücret dolar cinsinden tahsil edilmiş gözüküyor, ödeme konusunda bir sıkıntı yok yani onu nereden çıkardınız ?
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.