Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.452
Cevap
228
Favori
651.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: devedkeni

Merhabalar yaklasik 20 gun once aliexpressden iki adet cok pahali olmayan seylerden siparis ettim aslinda 8 gun once bulundugum sehire ulasmis ama ptt sagolsun getirmedi ve bunu bugun farkettim.takipte geri gonderildi yazmiyor ama gonderildi dedi pttdeki bayan.simdi ne yapmam gerekiyor bilgisi olan bana yardimci olursa cok sevinirim

Zaman kaybetmeden gümrügu ara! Daha sonra Aliexpress teki sipariş sayfasindan adamla iletişime geç. Ürünü bulamazsan adama geri gitmiştir paranın bi kısmını iste.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün baktım ben hayatımda bu kadar pahali oem ürün satan görmedim 50 euroya aldığım blomfielld islemci 187 200 dolar kafadan usutuklermidir nedir bildiğin ilk nesil 950 ler ve 870 ler tam bir sahtekarlik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkans674 kullanıcısına yanıt
    Güzel bir konu açmışsınız, emeğinize sağlık.

Evet site fake, fakat satıcı hala olumlu feedback almaya devam ediyor. İyi niyetli yaklaşıp takipsiz kargo ile göndermiş olabilir diyeyim. Biraz daha bekleyeyim olmazsa dispute açarım.

• Postacı ürünü teslim etmeden "confirm goods received" düğmesini tıklamayın. Siz malı aldığınızı onaylamadan satıcıya parayı vermezler.
  • http://track-chinapost.com/startairmail.php

China post'un resmi takip sitesi.
  • Gözünü korkutmaya çalışıyor. Gelen ürün yasak bir madde veya yasak bir ürün değilse ve 100 doların altındaysa sorun yok.
  • aliexpress'ten Puhui Digital'den SJCAM SJ4000 alıcam adamla anlaştım herşeyi yaptım ama ödeme sırasında hata alıyorum.

Sorry, nothing is available to order now.

This product can't be shipped to the selected region.

Sanırım Türkiye'ye gönderimlerde sorun yaşanıyor ama Puhui Digital'den çoğu kişi almış.

Bu hatayı neden alıyorum?

Daha önce eBay ve bangoog'da nasıl girdiysem posta adresimi buraya da öyle girdim ama sorun oluşuyor.

Düzeltme; aliexpress'in mobil uygulamasından ödemeyi yapıp ürün siparişi verebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kent290lf -- 18 Şubat 2015; 17:13:11 >
  • Track17 sitesinde sıkıntılı olarak görünmüyorsa uluslarası takip sistemine üye değildir. İki anlam çıkar ya sahtedir yada akreditasyon alamamıştır.

****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****
  • arkadaşlar bir kaç ürün sipariş ettim ama satıcı ürünü sevk etti diyor ptt giriyorum hata vermiyor giriyor ama hiçbir gittigi yeri göremiyorum kargolandıgı siteden bakmak istiyorum bu hatayı veriyor ne yapmam lazım ? China Post has not received parcel#

ve ürünü sipariş edeli 20 gün oldu kesin ürün hala çinde gözüküyor

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** ****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xkalatax18 -- 19 Şubat 2015; 18:07:22 >

• Arkadaşlar kargolarım gelmedi bir türlü. yanwen'den sorguluyorum kaç aydır böyle? Kargolar niye gelmiyor?

2014-12-06 00:00 Turkey Arrive at Turkey Airport-(Yanwen's Track End)

Bu da başka bir kargo

2014-11-30 00:00 Turkey Arrive at Turkey Airport-(Yanwen's Track End)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur01 -- 23 Şubat 2015; 0:16:52 >
  • chatin_62 kullanıcısına yanıt
    slm beyler 2 adet kargom var 25 gün oldu kargo artalıkta yok kargo takibide yapamıyorum doğru düzgün sizce neden böyle ?

RL074199014CN
    PK15020112979

bir bakarsanız sevnirim.

https://www.17track.net/tr/ bu adresten baktım ama uzun süredir aynı güncelleme yok
  • çinliler bu işten kazanıyor gerçekten biz çok ucuza alıyoruz ama kabaca bir hesap yaparsak
    5 dolar olsun bir ürün ama gerçekten popüler olabilecek faydalı ilginç vs. olacak şimdi feedback en az bi 5bin olsun yani 5bin ürün sorunsuz satılmış olsun 5bin x 5dolar = 25bin dolar = 61bin 340 lira

ve bu 5bin feedback inanıyorum en fazla 6 ay içinde oluyordur, bunun çalışanı deposu kirası cartı curtu zaten çin ne kadar olabilirki çok iyi para cidden

edit: 61bin 340 lira = 156bin 374 yuan yapar ki 6 ay dedim hadi 1 yıl olsun en kötü, 56bin yuan vs. lere gitsin adama 100bin yuan kalsa hadi en kötü 50 bin yuan kalsa aylığa vurunca 4bin 166 yuan yapar ve çinde aylık bu kadar kazanan adam zengindir sanırım

ticarete atılmalıyım derhal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi occupant -- 22 Şubat 2015; 3:56:01 >
  • Benim sorunum şöyle bu zamana kadar 30 a yaknı sipariş verdim aliexpressten tek parça halinden 2 ay öncede birsürü şey söyledim ıvır zıvır. 6 üründen ikisi geldi daha 2 ay oldu ama anlamadıgım 2 tane gelmeyen ürün ulaştırılmış şeklinde gösteriliyor ve "leave feedback" çıkıyor benim bildiğim bunun cıkması için ürünün geldiğini onaylamanız gerekiyor. Ben kesinlikle böyle birşey yapmadıgım halde 2 tane ürün bana ulaşmadığı halde tamamlanmış olarak düştü sepete kendi kendine kimseyede birşey yazamıyorum sipariş tamamlandığı için . yardımlarınızı beklıyorum yada ben yanlış anladım olayı.
  • ilk defa alışveriş yaptım yardımcı olabilecek var mı ne yapmam gerekiyor ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sselimk -- 22 Şubat 2015; 14:19:16 >

• son zamanlarda ürünler geç geliyor1 1,5 ayı buluyor sizde de böylemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sselimk

ilk defa alışveriş yaptım yardımcı olabilecek var mı ne yapmam gerekiyor ??

Beklemelisin hocam Allah'a emanet aşamasında kargon

Anormal bir durum gözükmüyor ama biraz uzun sürmüş, satıcıya onay süresini uzatması için mesaj atabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: yazate48

slm beyler 2 adet kargom var 25 gün oldu kargo artalıkta yok kargo takibide yapamıyorum doğru düzgün sizce neden böyle ?

RL074199014CN
    PK15020112979

bir bakarsanız sevnirim.

https://www.17track.net/tr/ bu adresten baktım ama uzun süredir aynı güncelleme yok

Bu tip sorulara burada cevap verebilecek birisi yok. Bizim yaptığımız şey de aynen sizin de yapabileceğiniz gibi 17track, ptt, edevlet gibi sitelerden sorgulama yapmak. Bu siteler de bize ayrı, size ayrı şeyler yazmıyor. Aynı şeyleri yazıyor.
    Daha önce birçok kere yazdım. Özellikle Aliexpress'ten alınan ürünlerde kargo takibi yapmak çok sıkıntılı. Hiçbir hareket olmamışken yada sadece yurtdışına çıkış yapıldı ibaresinde duruyorken bile elime ulaşan kargolar oldu. Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız satıcı ile iletişime geçin.

quote:

Orijinalden alıntı: foreveros

Benim sorunum şöyle bu zamana kadar 30 a yaknı sipariş verdim aliexpressten tek parça halinden 2 ay öncede birsürü şey söyledim ıvır zıvır. 6 üründen ikisi geldi daha 2 ay oldu ama anlamadıgım 2 tane gelmeyen ürün ulaştırılmış şeklinde gösteriliyor ve "leave feedback" çıkıyor benim bildiğim bunun cıkması için ürünün geldiğini onaylamanız gerekiyor. Ben kesinlikle böyle birşey yapmadıgım halde 2 tane ürün bana ulaşmadığı halde tamamlanmış olarak düştü sepete kendi kendine kimseyede birşey yazamıyorum sipariş tamamlandığı için . yardımlarınızı beklıyorum yada ben yanlış anladım olayı.

Her ürünün süresi aynı değil. 29 gün olan da var, 69 gün olan da. Size ödeme bilgisini mail ile atmış olmaları lazım. O mailde buyer protect'in bitiş süresi yazıyor. Bir kontrol edin. Eğer siz farketmeden ürün otomatik onaylandıysa beklemekten başka çareniz yok. Ama daha süre varken onaylandıysa böyle bir durumun olması Aliexpress için çok büyük bir açıktır. Müşteri hizmetlerine yazın.

Arkadaşlar daha önce yüzlerce kere yazıldı. Yanwen postalarını Türkiye'ye giriş yapana kadar takip edebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra takibi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 23 Şubat 2015; 9:56:07 >

• sselimk S kullanıcısına yanıt
    6 gününüz kalmış. 4 gün 'den aşağıya düşmeden mesela 10 yada 15 gün süre uzatımı isteyin. "Request to extend Purchase Protection" yazan yere tıklayıp günü yazmanız yeterli. Satıcı 4 gün içinde uzatmak zorunda, uzatmazsa Dispute yapmanız gerekiyor ki paranız boşa gitmesin. Bu yüzden en az 4 gün kalınca diye yazdım.
  • Mini inthe box dan saat aldik saat hic bi yerde gozukmuyor yav . ptt dede gozukmuyor gonderdikleri swiss postda da gozukmuyor . takip kodu swp9924558841

• arkadaşlar ne yapmam gerekir bunu 2.defa yapıyor ürün dondurulmuş şuan bende 10 dolar tazminat istedim sıkıldım gerçekten şuan ne yapmam lazım ? adam tazminat 3 dolar demiş galiba yanlış anlamadıysam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xkalatax18 -- 23 Şubat 2015; 12:15:42 >
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.