Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Arkadaslar bu kur farki nasil hesaplaniyor.
    Dolarin gece fiyati 2.40 iken benden 1 dolar basina 2.75 tl cekti kuveyt turk. Siz hangi bankayi kullaniyorsunuz.
    Birde dolar hesabim olmasina ragmen tl hesabimdan cekmis parayi.
    Yardimci olur musunuz.
    aliexpress ten yapmistim
    9.46 dolar alisverisim 22 kusur cekilmesi gerekirken 26.09 tl olarak cekilmis.

9.46 USD = 22.2386 TR tutuyor banka masrafda alıyor sanırım ve o anki kur neyse onu çekiyor. kredi kartından çekince dolara çevirip çekiyor dolar hesabının olması farketmez.

ben iş bank. maxsimum ila 15.17 usd ürün aldım 35 tl civarı tuttu tavsiyem sanal kart varsa onu kullanın ürünün tutarı kadar s. karta yüklersiniz kafanız rahat olur

Paypal ile alisveris yapmayi deneyecegim.
    Sanal kart olusturamam hocam kredi kartim yok.
    Tek ininal kartim var suan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    hocam kargoya ne kadar para ödediniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saat alan var mi beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇorapDeliği

hocam kargoya ne kadar para ödediniz?

satıcıda çin hong honk yada Singapur post varsa kargo bedava ben 2 sipariştede çin ve hong honk seçtim ücretsiz
  • quote:

yok öyle bir şey ben hdd kızağı aldım teneke gibi birşeydi 100 200 adet neymiş he belki o satıcı toptan satış yapıyordur o ayrı yada o ürün tek yollanmıyordur

Alibaba toptan satış sitesidir. Zaten burada ticari satışlar yapılır bireysel değil. Ayrıca ödemeler de kredi kartı değil, banka havalesi ile yapılır.
    Perakende satış siteleri de Aliexpress'tir. Bizler yani bireysel ithalat yapanlar sadece buradan alabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 23 Ocak 2015; 20:56:57 >
  • arkadaşlar ürün kargoya verildikten kaç gün sonra sistemden takip edebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

yok öyle bir şey ben hdd kızağı aldım teneke gibi birşeydi 100 200 adet neymiş he belki o satıcı toptan satış yapıyordur o ayrı yada o ürün tek yollanmıyordur

Alibaba toptan satış sitesidir. Zaten burada ticari satışlar yapılır bireysel değil. Ayrıca ödemeler de kredi kartı değil, banka havalesi ile yapılır.
    Perakende satış siteleri de Aliexpress'tir. Bizler yani bireysel ithalat yapanlar sadece buradan alabiliriz.

ben linki görmedim zaten arkadaşım toptan siteyi bende biliyorum diğer siteden bireysel olandan bahsettim ben
  • Arkadaşlar şu ürün gümrükte sıkıntı yaşar mı ? Sonuçta fiyatı sınırın çok altında ?

http://www.aliexpress.com/item/Bluetooth-Smartwatch-AW08-Smart-Watch-Brand-New-2015-WristWatch-Wrist-Wrap-Watch-For-iphone-6-5/32269916280.html?s=p

• quote:

quote:

quote:

ben linki görmedim zaten arkadaşım toptan siteyi bende biliyorum diğer siteden bireysel olandan bahsettim ben

Arkadaş, alibaba.com'da diye sorduğu için yazdım hocam.
    Bunca zamandır mesajlarınızla herkese yardımcı oluyorsunuz. Bilmeme ihtimalinizi aklımdan bile geçirmedim. Sizi tanımayan kimseler yanlış bilgi verdiğinizi düşünebilir diye sizi alıntılayıp diğer arkadaşı da mentionladım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaş, alibaba.com'da diye sorduğu için yazdım hocam.
    Bunca zamandır mesajlarınızla herkese yardımcı oluyorsunuz. Bilmeme ihtimalinizi aklımdan bile geçirmedim. Sizi tanımayan kimseler yanlış bilgi verdiğinizi düşünebilir diye sizi alıntılayıp diğer arkadaşı da mentionladım.

teşekkür ederim arkadaş link vermeyince bireysel siteden bahsediyor sanıp yazdım isme dikkat etmedim sağolasın
  • arkadaşlar bi bakarmısınız ilk alışverişimi yaptım ancak kargo 16 gündür aynı yerde bi sorun yok dimi ?
    sizce satıcıyla irtibat kurmalımıyım ?

takip kodu şu: RI286546666CN
  • Çin Post da bir sorun var galiba

kargo günlerce görünmedi ,sonra satıcıdan alındı dedi (22.01.2015) ,ne hikmetse bugün kontrole girdiği yazıyor ama tarih yine 22.01.2015

normalde bu işlemler farklı günde olurdu ve bu kadar uzun sürmezdi
  • Bu kur olayını hiç kurcalamayın arkadaşlar, içinden çıkamıyorsunuz çünkü. Ben iş bankası k.k kullanıyorum. Müşteri temsilcisinin bana dediği laf şu. Kur olayı alışveriş yaptığınızın günün bir önceki günün döviz satış kapanış fiyatı üzerinden işlem görür. Ama birde işleme yansıma olayı var. O zamanda diyor ki, yansıdığı tarihten bir önceki günün döviz satış kapanış kur'u üzerinden işlem görür. Ben bunları günü gününe kontrol etmeme rağmen bir türlü tam denk getiremedim hesabı malesef. İşlem ücreti aldıklarınıda söylemiyorlar. Bende sormadım. Yani çok fazla irdelemeyin çünkü kendi bildiklerini okuyorlar. Paypal çevirme kullanarak alışveriş yaptım. Paypal 50 kuruş daha ucuz fiyat biçtiği halde benim kartıma daha fazla yansıdı... Bu yüzden çok fazla derdine düşmeden yinede arada doları kontrol ederek alışveriş yapmak en mantıklısı...
  • qLhF Q kullanıcısına yanıt
    enpara bence en uygun olanı ,paypal dan da ayarı yaptığımızda bir sürprizle karşılaşmıyoruz ,ayrıca ne kadar gerekiyorsa o kadar yatırdığımız için bir riskte olmuyor

gerçi paypal aliexpress de zaten geçmiyor ,direk kart numarasını girip alıyorum
  • Hocam ben genel bir bilgilendirme tadında olsun diye yazdım. Çünkü ben amazon,gearbest,aliexpress,banggood gibi sitelerden alışverişlerim oldu. Bende zaten sanal kart kullanıyorum. Yani bende sizin gibi yapıyorum. Ama hesabı yaparken 1 gün önce ve günün kuruna bakarak aktardığım için bende de bir sürpriz olmuyor :) Sadece 60 aktarmak yerine 61 aktarıyorum o kadar... Çok fazla fark etmiyor yani hiçbir şekilde, istemediğim bir fiyat çıkacak olursa zaten almıyorum.
  • qLhF Q kullanıcısına yanıt
    sorun yok o zaman
  • ptt nin sitesinde sorun mu var siparişimi takip edemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aozgur47 -- 27 Ocak 2015; 13:48:59 >
  • lazylaz61 kullanıcısına yanıt
    Bu mesajı yazdıktan 1 saat sonra Türkiye'ye giriş yapmış PTT'den takip edebilirsin artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qLhF

Bu kur olayını hiç kurcalamayın arkadaşlar, içinden çıkamıyorsunuz çünkü. Ben iş bankası k.k kullanıyorum. Müşteri temsilcisinin bana dediği laf şu. Kur olayı alışveriş yaptığınızın günün bir önceki günün döviz satış kapanış fiyatı üzerinden işlem görür. Ama birde işleme yansıma olayı var. O zamanda diyor ki, yansıdığı tarihten bir önceki günün döviz satış kapanış kur'u üzerinden işlem görür. Ben bunları günü gününe kontrol etmeme rağmen bir türlü tam denk getiremedim hesabı malesef. İşlem ücreti aldıklarınıda söylemiyorlar. Bende sormadım. Yani çok fazla irdelemeyin çünkü kendi bildiklerini okuyorlar. Paypal çevirme kullanarak alışveriş yaptım. Paypal 50 kuruş daha ucuz fiyat biçtiği halde benim kartıma daha fazla yansıdı... Bu yüzden çok fazla derdine düşmeden yinede arada doları kontrol ederek alışveriş yapmak en mantıklısı...

kafayı takacak bir durum yok sonuçta dolar üzerinden bile bile alışveriş yapılıyor farkı alınacak tabiki hiç takmam böyle şeyleri.
  • Arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz benim kargom ortalıkta yok ve 6 gün sonra alıcıya para aktarılcak ama hala elimde bişey yok. Kargo takipte son durum bu =
    2014.12.12 23:00 (GMT-7): Handed over to Beijing Post
    2014.12.12 19:18 (GMT-7): Departure from Warehouse
    2014.12.12 18:24 (GMT-7): Arrival at Warehouse
    2014.12.11 04:00 (GMT-7): Departured from YiWu Yanwen Sorting Center and Despatched to the China Post
    2014.12.11 02:00 (GMT-7): Arrived at YiWu Yanwen Sorting Center
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.