Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mumsur

arkadaşlar dha önce yazmıştım kargoya vermemiş vs diye şimdi kargo numarası geldi ama 1 haftadırda kontrol ettiğimde çıkmıyor acaba problem nedir sahte kargo numarası olabilir mi ?

RK117202058CN kargo no bu .

üründe buhttp://www.aliexpress.com/snapshot/6333502082.html

ayrıca ürün kapanmış bir problem olurmu bilmiyorum daha önce alışveriş yapmadımda. teşekkürler şimdiden

takip 5 yada 10 günde başlar deniyor ama genelde 5 günde başlıyor sendeki sahte gibi geldi baktım ne çin nede ptt takipte çıkmıyor satıcıyla konuş bence ona göre iptal et

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Puan, yıldız vs. o eBay'de işe yarar. Aliexpress tam çakal yuvası. binlerce feedback olup detaylı 10 tane feedback'i olmayan satıcılar var. Bir ürün almada önce satıcının profilini kontrol etmek lazım. Hatta bazen satıcının konumunu sormakta fayda var. Zira bazıları Çin'in ücra bölgelerinde olabiliyor ve kargo süreleri 50-55 gün arası yani üst limit sürede gelebiliyor.

Yurtdışından alışveriş yapacak olanlarda çat pat da olsa ingilizce şart. yoksa bir sorun olduğunda foruma yazmakla vs. olacak iş değil.
  • Arkadaşlar durum Dispute Escalated - Processing olarak devam ediyor.. Dolandırıcı şaka gibi 50.70$ olan ürün için 3$ lık çözüm öneriyor hala... İşin kötüsü iade miktarı da 3$ olarak görünmekte. Nasıl oluyor? Ben full refund demiştim.. Ayrıca herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?

Status:
    Dispute Escalated - Processing
    Reminder:
    The dispute has been escalated and our Case Management Team will now get involved. We will contact you as soon as possible. Please check your registered email regularly for communication from us.

CANCEL ARBİTRATİON -- VİEW SELLER SOLUTİON

Did you receive your order No
    Do you want to return goods No
    Dispute Reason: No tracking information
    Dispute Order Total: US $ 50.70(US $ 50.70Product Price andUS $ 0.00Shipping Fee)
    Refund Amount: US $ 3.00
    Dispute Opened: Nov. 22 2014
    Returning Goods: No
    Requests Detail: Hello, friends, please accept disputes, we compensate you now, thank you

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manic -- 23 Kasım 2014; 21:24:22 >

• aliexpress olur da iade yaparsa benim kabul etmediğim ama son teklifle 3$ olarak görünen miktarı vermeyecek değil mi?
  • Arkadaşlar aliexpress den bot ve spor ayakkabı almayı düşünüyorum spor ayakkabı ve bot gümrükte sıkıntı çıkartır mı daha önce getiren olduysa cevaplarsa çok sevinirim ürün marka olarak spor ayakkabımı adidas getirteceğim bot ise önemli bir marka değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Puan, yıldız vs. o eBay'de işe yarar. Aliexpress tam çakal yuvası. binlerce feedback olup detaylı 10 tane feedback'i olmayan satıcılar var. Bir ürün almada önce satıcının profilini kontrol etmek lazım. Hatta bazen satıcının konumunu sormakta fayda var. Zira bazıları Çin'in ücra bölgelerinde olabiliyor ve kargo süreleri 50-55 gün arası yani üst limit sürede gelebiliyor.

Yurtdışından alışveriş yapacak olanlarda çat pat da olsa ingilizce şart. yoksa bir sorun olduğunda foruma yazmakla vs. olacak iş değil.

dediğin doğru ama türkiyede de çakal dolu ona bakarsan artı ben iddia etmiyorum puanı yıldızı iyi olan iyidir diye buradaki tecrübeli arkadaşlar demiş

ben ilk kez mecburen bu siteden alış yaptım ama az çok bilgim var satıcının mesaja cevap vermesi bile olumludur benim için ve aldığı yorumlarada bakarım
    dediğim gibi mecburen alış yaptım tr de yoktu bu parça ve ya gider ya gelir deyip alış yaptım sonuç olumlu oldu

tamam İngilizce şart ama çeviriylede artık anlaşılıyor ayrıca çinlilerin çoğu çeviriyle yazışıyormuş (bu arada İngilizce eğitimi almadım kendimce az çok öğrendim.) 2 hafta araştırdım ben bu siteyi öyle alış yaptım öyle bodozlama dalınmaz bu tür sitelere.
    ben asla pahalı bir üründe almam buradan ve asla asıl kartı kullanmam kullanında demem en garanti sanal karttır kısaca bilmiyorsan dikkat edeceksin bu tür sitelerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 24 Kasım 2014; 1:52:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mkdmuh

valla yanlış anlamadıysam 7 gün ama bu 7 gün teslimat sonrası yedi günmü yoksa kargoya verildikten sonra yedi günmü yarın ayrıntılı inceleyeceğim birde bir sayaç var sitede siparişle başladı yarın bakar net söylerim ama en azından paypalın itiraz süresi 45 gün yani ürün bir şekilde ulaşmaz yada geri dönerse 45 gün içinde paypal parayı geri istiyor tüm bu detayları yarın daha net inceler yazarım açıkçası çinden alışveriş heyecan veren bir risk :) yani daha ucuza mal almakta var elinize ulaşamaması yada gümrükte takılması veyahut vasat bir ürün gelme ihtimalide var ama ben açıkçası çinli kardeşlerimize güvenmeyi ve gümrük konusunda risk alma heyacanını yaşama taraftarıyım netivede bugün kullandığımız elektronik aletlerin %80-90 gibi çin menşeili paşa paşada kullanıyoruz biraz heyecan yaşarım diyorsanız tavsiye ederim ürün gelme süreciyle ilgilide sizi bilgilendiririm

O 7 gün adamın ürünü kargoya vermesi için gereken süre. 7 gün içinde vermezse ek süre veriyorsun veya siparişi iptal ediyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İlkdefa 6-7 den fazla siparişim oldu bir ayda. şu yılda 5 paket sınırına takılmayalım:( ayni adres/isim birde..

Mutlaka vardır ayni anda 7-8 takipli ürün alan yardımci olabilir mi sorun yaşadiniz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014-10-30, 2014-10-30, Acceptance, CHINA
    2014-11-02, Export of international mail, China
    2014-11-07, Processing, left China
    2014-11-08, Import of international mail
    2014-11-11, Handed to customs
    2014-11-13, Customs clearance completed
    2014-11-18, Processing,, AntalyaSorting

6 gündür bu durumda lakin ne arayan var ne soran. Track numarası WS659294976CN bu ancak ws-shipping.com bu siteden sorguladığım zaman görebiliyorum. Ptt den sorgulayınca Bu Gönderiye Ait Teslim Bilgisi Bulunamadi diyor. Acaba başka bir posta şirketi mi veya kargo şirketi mi getirecek. Nasıl olucak? paranın onaylanmasına 10 gün kaldı. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shrapci -- 24 Kasım 2014; 13:33:58 >
  • 20 dolara ürün var almak istiyorum bunun ödemesini nasıl yapıyoruz eft yapılıyormu yoksa visadan geccem ama dolar hesabı yok 20doların karşılıgında tl cekip bankalar arasında cevirimi yapıyorlar bugun dolar 2,22 44,4 tl mi cekilcek ?
  • arkadaşlar bütün ürünlerde bu hata oluyor :::> This product can't be shipped to the selected country

dolayısıyla alışveriş yapamıyorum
  • quazar35 Q kullanıcısına yanıt
    Dolar hesabına gerek yok. Banka kendi dolara çevirtip öyle ödüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß
    arkadaşlar bütün ürünlerde bu hata oluyor :::> This product can't be shipped to the selected country

bu ürünü seçilen ülkeye gönderemem diyor

• Arkadaşlar bu işte usta birisi yardımcı olabilir mi? bu satıcıdan ürün alınırmı dersiniz?
    Anlayamadım baktım ama
    http://tr.aliexpress.com/store/1513291
  • http://tr.aliexpress.com/store/1243238 birde bu satıcı nasıl alınırmı bundan ürün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

arkadaşlar bütün ürünlerde bu hata oluyor :::> This product can't be shipped to the selected country

hocam her üründe böyle bir uyarı veriyor , mümkünse senin seçtiğin bir ürünü deniyim ama her üründe böyle bir uyarı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraybal

http://tr.aliexpress.com/store/1243238 birde bu satıcı nasıl alınırmı bundan ürün?

2 side iyi değil bence
  • quote:

quote:

quote:

hocam her üründe böyle bir uyarı veriyor , mümkünse senin seçtiğin bir ürünü deniyim ama her üründe böyle bir uyarı var

ilginç tam olarak nerde diyor bunu? siparişi verirken mi? birde şunu denehttp://www.aliexpress.com/item/Silver-Windproof-Torch-Jet-Flame-Lighter-Honest-Butane-Gas-Fuel-Cigar-Lighter/2055056107.html sabah sipariş verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 24 Kasım 2014; 20:54:31 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

ilginç şunu denehttp://www.aliexpress.com/item/Silver-Windproof-Torch-Jet-Flame-Lighter-Honest-Butane-Gas-Fuel-Cigar-Lighter/2055056107.html sabah sipariş verdim

Alla Alla ilginç bunda ödeme ekranına geldi

peki hocam Adresime gelebilecek olan kargoyu nasıl öğrenebilirim böyle bir filitre varmı sitede ?

• Arkadaslar bende bi kapak siparisi verdim vermez olaydım :D
    2014.09.28 16:23 (GMT-7): Departure from outward office of exchange
    2014.09.25 20:09 (GMT-7): Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir
    2014.09.25 17:09 (GMT-7): Collection
    Hala kargo elime ulaşmadı. Türkiye'ye de giriş yapmadı.

Ben
    2014-11-18 00:23:56
    Okey thanks...

Niki Hu
    2014-11-17 19:13:43
    now we cant confirm it is back to us , my friend, please give us time ,
    we need contact the post office ,let them check then give us answer
    thank s for your patience

Ben
    2014-11-17 02:07:42
    new tracking number ?

Niki Hu
    2014-11-15 20:51:31
    hi,friend, we have check it is on the way .
    maybe it is detained on the customs .
    but please dont worry . once it is returnd we send again to you .
    thanks

Ben
    2014-11-15 01:09:02
    Where is my cargo ?????
    How many days was ???
    get my money refunded I want to !!!!

Ben
    2014-10-28 03:31:29
    Thank you.

Niki Hu
    2014-10-27 20:39:19
    http://www.17track.net/zh-cn/result/post-details.shtml?nums=RK054319177CN
    please dont worry , now it is on your country customs .
    i think soon it will Release your parcel .
    please give more patience .
    we will try our best for you

Ben
    2014-10-27 02:48:03
    Hi I still have not received shipping.

Bunlar da satıcıyla konusmalarımız önceden confirm dediğim için dispute de açamıyorum napıcam bi fikir verirseniz sevinirim

Buda takip numarası:RK054319177CN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26Hasan -- 24 Kasım 2014; 20:56:32 >

• 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.