Şimdi Ara

Sinyal sorunlarıyla gündeme gelen Apple'a Nokia yorumu: Nokia'nızı nasıl tutuyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
12.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın ''Bu her şeyi değiştiriyor. Tekrardan...'' sloganıyla sahneye çıkardığı iPhone 4'ün satışına saatler kala teknoloji meraklıları her sene yaşandığı gibi mağazaların önünde yüzlerce metrelik kuyruklar oluşturmuş; yeni cep telefonu sadece üç gün içinde 1.7 milyon adet satarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Arz, talebi karşılamakta yetersiz kalınca iPhone kıtlığı dahi yaşanmıştı. Ancak ilerleyen günlerde iPhone 4 kullanıcılarının şebeke konusunda yaşadıkları problemler gündeme düşmüş ve Apple, tahmin edersiniz ki eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. İnternetteki iPhone 4'ü kavrama şekli önerileri üzerine şebeke çekim sorunu Nokia Conversations'da yayınlanan makalede yorumlandı: ''Nokia'nızı nasıl tutuyorsunuz?'' İşte makaleye konu olan cep telefonunu kavrama hareketlerinden bir kaçı:

alt="Sinyal sorunlarıyla gündeme gelen Apple'a Nokia yorumu: Nokia'nızı nasıl tutuyorsunuz?"

Baş parmak ve diğer parmaklar

Görünüşte zarif olan bu yöntem, baş parmağınız bir kenarda, diğer parmaklarınız ise telefonun karşı kenarında olacak şekilde tutmanızı gerektiriyor. Büyük modelleri daha sağlam tutabilmek için işaret parmağınızı telefonun üst kısmının ortalarına doğru koymayı tercih edebilirsiniz.

alt="Sinyal sorunlarıyla gündeme gelen Apple'a Nokia yorumu: Nokia'nızı nasıl tutuyorsunuz?"

Avuçiçi

Daha küçük telefonlar için popüler ve uzun süreli konuşmalar için rahat olan bu tutuş şekliyle telefonu tüm elinizle kavrıyorsunuz. Bu durum, telefonunuzun çoğu kenarını kaplamanıza ve cihazınızın arkasının avuç içinize oturmasına neden olacaktır, fakat cihazınızın performansını etkilemeyecektir. QWERTY klavyeli telefon kullanıcıları bu metodu mesaj yazarken ve genel kullanım esnasında kullanışlı bulacaklardır. Çünkü avucunuz cihazın ağırlığını tamamen taşırken baş parmağınız serbest kalacaktır.

Denge

Bu metod da QWERTY klavyeli telefon kullanıcıları için avuçiçi yöntemi kadar kullanışlı olacaktır. Telefonu elinizin içine serçe parmağınız cihazın altına, işaret parmağınızı cihazın arkasına dayanak olacak şekilde, orta parmaklarınızı ise cihazı kenarından kavrayacak şekilde alın. Böylece telefonunuz dengede kalacaktır. Bu metodu telefon görüşmeleri için tavsiye etmesek de mesajlaşma ve genel kullanım için oldukça işe yarayacaktır.

Dört kenar kavrayışı

Dört kenar kavrayışı tüm parmaklarınızı telefonun birer kenarını tutacak şekilde yerleştirmenizi gerektiren evrensel bir tutuş şeklidir. Avucunuz ile cihazınız arasında bir boşluk olduğunu farkedeceksiniz, faydalı bir boşluk.

Son olarak makalede, bir milyarın üzerindeki Nokia marka telefonun kullanımda olduğundan, insanların telefonlarını ''telefon'' gibi tutmaya eğilimli olduğundan ve yukarıdaki yöntemleri esgeçip Nokia telefonunuzu istediğiniz gibi kavramakta özgürlüğünüzden bassedilmiş. Bakalım Apple, beklenen yazılım güncellemesiyle (iOS 4.0.1?) ya da farklı radikal çözümlerle rakiplerine gereken cevabı verebilecek mi? Apple cephesinden gelecek gelişmeleri ilgiyle izliyoruz.

• Valla nokia simdi biraz misilleme yapmis, ama en kral telefonu bile iphone kadar olamaz, 24 hazirandan beri kullaniyorum bir kere cekme sorunu yasamadim, abartilacak bir durum degil, mevye veren agac cok taslaniyor nedense.
  • Nokia bariz kendini geliştirip yeni şeyler üretmeli. Bıktık yıllardır aynı menüyü görmekten......
  • Nokia çok iyi dalgasını geçmiş Ama Nokia'nın ağlanıcak haline gülüyoruz
  • Ne derseniz deyin apple ın bu hatası kabul edilemez.Appleın o kadar övdüğü cihazda böyle bir hata olması düşündürücü.O zaman iPhone 3G ve 5800a devam ediyoruz
  • nokia nin cekim gucu yuksek ama baska bi halti olmayan, yazilim destegi dusuk cihazlarindansa cekim gucu dusuk iphone 4 u tercih ederim.. once iphone gibi islevsel bi dokunmatik cihaz cikarsinlar sonra iphone un anten problemiyle makara yapsinlar..
  • Nokia fena laf atmis apple a, yillardir n serisi kullanicisi olarak bende menunun degismesi kanisindayim
  • Nokia isi gucu birakmis millete laf atmaya baslamis
  • Nokianin isi gucu yok hâlâ nelerle ugrasio
  • Bu iki firma davalıydı zaten . Patent kavgası vardı diye hatırlıyorum . Bu arada umarım Nokia kendini geliştirir ve cep telefonu fiyatlarında rekabet ile düşme olur . Herkes taş atıyor Nokiaya ama o olmazsa Apple kim bilir ne kadara satar telleri .
  • Nokia başka firmanın açıklarıyla böbürleneceğine adam gibi işletim sistemi ile menüsünü geliştirsin küstürdüğü kullanıcılarını geri kazansın. Anca laf kalabalığı.
  • Cevap hakkını kullanmak, bunu mizahi bir boyutta sunmak neden bu kadar rahatsız eder, anlayamıyorum. (Hatırlayınız, Apple sinyal sorununun her antensiz her telefonda olacağına dair bir açıklama yapmıştı) Bu konuyu tekrar açmanın zaten manası yok.

Ancak, bu sorunlarla ilgili olarak Apple bölümünü de yazmıştım, dalga geçilen ve geçen taraf ne yazı ki çok açık biz tüketiciler;

Elbetde bir tercih meselesi, ben almayın demiyorum ama; Apple'ın sorunla karşılaşan tüketicilere rağmen (umarım forumda tarama yapıp, onların değimiyle, olmayan sorunları dillendiren kişiler damgası yemeyiz yine) hala ciddi anlamda harekete geçmemesi...Bu yetmezmiş gibi, sorunu "tampon" çözer, bundan alın demesi; bence bu telefonu büyük bir ümitle bekleyen kullanıcılar için daha büyük bir hayal kırıklığı olmalı... Ne yazık ki, dalga geçilen kesim, apple tarafından tüketiciler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilverBullet -- 1 Temmuz 2010; 8:38:36 >

• Nokia kimle dalga geçiyor?
    Hani şu; ön satışlar başladığında bir günde 600.000 adet sipariş alan, piyasaya sürüldüğünde de 3 günde de 1.7 milyon adet satmayı başarn cihaz değil mi?

Nokia hayatından böyle bir başarı görmüş mü?

Yılan kendi eğrisini bilmez, deveye boynun eğri der.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

nokia nin cekim gucu yuksek ama baska bi halti olmayan, yazilim destegi dusuk cihazlarindansa cekim gucu dusuk iphone 4 u tercih ederim.. once iphone gibi islevsel bi dokunmatik cihaz cikarsinlar sonra iphone un anten problemiyle makara yapsinlar..

Nokia ya ne dersen de ama yazılım desteği düşük deme lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78
    Nokia kimle dalga geçiyor?
    Hani şu; ön satışlar başladığında bir günde 600.000 adet sipariş alan, piyasaya sürüldüğünde de 3 günde de 1.7 milyon adet satmayı başarn cihaz değil mi?

Nokia öle bı satış patlaması yapsın intihar ederim büyük konuşuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SyMPaTHyc

quote:

Seni not aldım bir gün bu dediğin olacak ve intihar edeceksin.Heyecanla bekliyorum

quote:

nokia nin cekim gucu yuksek ama baska bi halti olmayan, yazilim destegi dusuk cihazlarindansa cekim gucu dusuk iphone 4 u tercih ederim.. once iphone gibi islevsel bi dokunmatik cihaz cikarsinlar sonra iphone un anten problemiyle makara yapsinlar..

Symbian dünya üzerindeki en gelişmiş yazılım desteğine sahip işletim sistemidir.Dediğin şey çok komik ve saçma.Ama oyun program çeşitliliği açısından iPhone önde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 1 Temmuz 2010; 12:23:35 >

• Zamanında Blackberry de Apple'a bir reklamla sataşmıştı, Apple da cevap vermişti. Büyük firmaların böyle davranmaları hoş değil...

http://www.youtube.com/watch?v=r67ckf8Yoj8
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

quote:

Seni not aldım bir gün bu dediğin olacak ve intihar edeceksin.Heyecanla bekliyorum

quote:

Symbian dünya üzerindeki en gelişmiş yazılım desteğine sahip işletim sistemidir.Dediğin şey çok komik ve saçma.Ama oyun program çeşitliliği açısından iPhone önde.

Tamam mail MSN ev adresi cep teli ne istiyosan verim öle bise oldugunda hemen Ulaş bana. Bu arada ikinci alintini ben yazmadim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

quote:

quote:

Tamam mail MSN ev adresi cep teli ne istiyosan verim öle bise oldugunda hemen Ulaş bana. Bu arada ikinci alintini ben yazmadim

Yanlış çıkmış.Düzelttim niye öyle oldu bilmiyorum pm at telefonunu sohbet ederiz konuşuruz.Burada şakalaşıyoruz sonuçta ne intiharı töbe töbe bir-iki telefon için değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 1 Temmuz 2010; 12:25:09 >

• :)) sorun deil. Bence Nokia'da çok güzel telefon yapabilir yapiyordurda ama iPhoneun satışını geçemez 3 günde 1.7 milyon nedir ya :)) İphone fani falan değilim bu arada :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.