- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
arçelik 5800e çamaşır makinesi
11 Cevap10178 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

315 Mesaj
30 Haziran 2010; 20:06:23 

arkadaşlar arçelik 5800e mikroişlemci denetimli bir çam. mak. var evde. bir süredir çalışma esnasında f3 kodu geliyordu ve o anki işlem sürkli kalıyordu makineden. kapatıp açınca düzeliyor normal çalışma devam ediyordu. şimdi de sıkma devrinin çok az olduğunu ve ıslak çıkardığnı gördüm. bir ara f4 verdi gitti.

Sorum şu:

1-) bununla ilgili yedek parça nerden temin edilir. özellikle mikroişlemcili kontrol kartından olabilir diyorum daha önce ilk geldiğinde değişmişti çünkü.

2-) geçen bina girişine bir kağıt bırakmışlar tamir ediyoruz felan %20 indirilimdiye. ama yetkili servis değiller. ücretsiz arıza tespiti demişiler. deneyimli bir yere benziyor sitelerinden ve broşürden okuduğum kadarı ile. acaba bu adamları mı çağırsam. yoksa yetkili servis kazığımı yesem.

3-)arıza hakkında konuyla muhatap arkadaşlar ne diyebilir.

ürünün garantisi bitmiştir.

Çalışmadan olmuyor...

2203 Mesaj
30 Haziran 2010; 22:29:36 

merhaba;
Aynı makineden bende ve kuzenimde var.Kuzenimin makinesinde de takılma oluyordu fakat arıza kodu vermedi.Sorun rezistanstaymış.Su ısıtılmadığı için program ilerlemiyordu.F3 verince makinenin çalışmaya devam etmesi ilginç.F1 pompa motoru uyarısı, F2 ise musluk suyu yetersiz ya da yok uyarısı.Kullanım kılavuzunda f3,f4,f5 gibi arızalar için servisi arayın yazıyor.Servisin taktığı parça garantilidir.O dediğiniz tamirci eğer iyiyse ona da yaptırabilirsiniz fakat taktığı parçaya garanti veriyor mu o da var.Ücretsiz arıza teşhisi yapıyorsa iyi çünkü servis sırf bakmak için gelse bile 20 lira alıyor.Bazen kendi servisi olmayan tamirciler iyi iş yapıyor.Eski AEG makinemizi mahalledeki tamircilere yaptırıyorduk.

12221 Mesaj
1 Temmuz 2010; 0:45:55 

Bu modelin arıza kodları açıklamasını bilmiyorum ama test programona girerek hatalı parçayı tespit edebilirsiniz.

Servis testine giriş için Ön yıkama ve Hızlı yıkama butonlarını basılı tutarak Açma kapama tuşunu açın. Gösterge de SP harfleri görünecektir Makina servis testine girer. SP harfinden Sonra " + " (Artı ) tuşuna basarak T1 Akış Testine , " - " (Eksi) Butonuna basarak T2 servis Kompenet testine giriş yapabilirsiniz.
0

Kaynak:Kontrolkalemi kanyak usta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 1 Temmuz 2010; 0:48:15 >

315 Mesaj
3 Temmuz 2010; 20:08:35 

saolasın t2 testini tek tek yaptım başarıyla geçti... t1 e başlattım kendisi bitirdi sorunsuz. sanırım normal çamaşır yıkarken ısıdan mı artık neden kontrol ünitesinde yazılımsal bir döngü oluşuyor. benim tahminim kontrol kartıyla ilgili.. çünkü her zamanda yapmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetCraC -- 3 Temmuz 2010; 20:09:42 >

Çalışmadan olmuyor...

4 Mesaj
3 Temmuz 2010; 20:38:52 

Arçelik'in bazı modelleri gerçekten kaliteli.

12221 Mesaj
3 Temmuz 2010; 22:04:39 

Ama bu model değil bence

1 Mesaj
16 Ağustos 2010; 14:10:12 

Aynı sorunla bende karşılaştım.
Y. servis motor + ekart 300 tl masraf çıkardı.
700 tl ye yeni makina satıyorlar. Değiştirmeyi düşünüyorum.
Siz sorununuzu nasıl çözdünüz?

315 Mesaj
20 Kasım 2010; 12:26:29 

şimdi de su ısıtmıyor bunla ilgili maliyet ne olabilir arkadaşlar

Çalışmadan olmuyor...

12221 Mesaj
21 Kasım 2010; 13:32:17 

Fişi çekerek rezistansı kontrol edin. Soketleri çıkararak makinenin içinde bir miktar su varken dışarıdan + ve - uçlarına 220V elektrik verin. Suda ısınma gözlemlerseniz sağlam demektir. Isınmıyorsa rezistansı servisten alarak değiştirebilirsiniz.

315 Mesaj
21 Kasım 2010; 23:47:21 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Fişi çekerek rezistansı kontrol edin. Soketleri çıkararak makinenin içinde bir miktar su varken dışarıdan + ve - uçlarına 220V elektrik verin. Suda ısınma gözlemlerseniz sağlam demektir. Isınmıyorsa rezistansı servisten alarak değiştirebilirsiniz.

hocam rezistans sanırım kazanın altında ve alyans v.b. gerekiyor galiba.. tam emin değilim. bir arkadaş hiç açma dedi. ne yapayım

Çalışmadan olmuyor...

12221 Mesaj
22 Kasım 2010; 1:17:40 

Rezistansı açmak için anahtar kafi. Sökmesi basit, ki zaten arıza teşhisi için sökmeniz gerekmiyor. Sadece elektrik soketlerini çıkarıp dışarıdan enerji vererek çalışmadığını test edeceksiniz. Bu modelde de rezistans öndeydi sanırım, pratik olarak makineyi geriye yatırıp soketleri çıkarabilirsiniz. Ya da tekmelik kapağını ve ön kapakta lastiği tutan tel çemberi çıkarıp ön gövdenin altındaki vidalarla kapı kilidini tutan vidaları sökerek ön sacı çıkarabilirsiniz. O zaman rezistansa müdahale kolaylaşır.

315 Mesaj
1 Aralık 2010; 8:12:46 

ilginç bir şekilde rezistansın kablosu kopmuş... buna anlam veremedim...

Çalışmadan olmuyor...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Beyaz Eşya » arçelik 5800e çamaşır makinesi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.357