Şimdi Ara

bilgisayar kasıyor ne yapmalıyım yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
34.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben uzun zaman önce gta san andreas yüklemiştim gayet güzel çalışmıştı ve hiç kasmamıştı şimdi yükledim oyun kasıyor sistem gereksinimlerimde istediklerinin üstünde napmalıyım bilen varsa cevaplasın lütfen!!!!

Benim bilgisayarın özellikleri 1gb ram 128mb ekran kartı(geforce5200) inetl pentium4

• Bilgisayarın kasmasının büyük etkenleri 2 çeşittir bana göre.
    1-Kasa temizliğine dikkat edilmemesi
    2-Gerekli programların kullanılmaması

Senin yapacağın kasanın içini aç, ekran kartını sök temizle mümkünse fanını söküp temizle.Saç kurutma makinesi vb. aletlerle kasanın içindeki tozları gider.

Bilgisayarda sağlam bir anti-virüsün olucak ve gereksiz tüm programlarını kaldırıcaksın. Bilgisayarını düzenli tarat. Sistemini güncelle ve Tune Up 2009 programını kullan.
  • temizlemeyle ilgili bi sorum olcak işlemcinin fanını söküp temizlesem işlemci yanar mı
  • everest programını yükledim sıcaklık değerleri cpu 25-70 arası durmadan değişiyor bi düşüp bi yükseliyor anakartın sıcaklık ddeğeri 34 daha öncedende game gain diye bir program kullandım ama işe yaramadı
  • çok teşekkür ederim bi denicem denedikten sonra sizi mutlaka bilgilendiririm
  • sna advanced system care önerebilirim gerçekten gözle görülür bir hızlandırması va tek sorun free-pro versiyonlarının olması onuda internette biraz araştırırsan bulabilirsin sistemin muhtemelen çöp dosya ve gereksiz registry le doludur tabiki burda söylediğimden daha fazlasını yapıyor komple bakım yap disk birleştirmeyide kullanabilirsin işe yarar ama uzun sürüyor zamanın yoksa şıkkı işaretleme
  • bilgisayarın kasasını iyice temizledim tek işe yarayan şey biraz ısı düşüşü oldu.Bide advenced system careyi deneyeyim peki bu program tam olarak ne işe yarıyor biraz açarsan sevinirim.
  • system careyide yaptım bilgisayar gerçekten gözle görülür şekilde hızlandı ama oyun hala kasıyor.Kasma oyundan kaynaklanıyor olabilir mi bilen varsa cevaplasın lütfen
  • en düşük ayarlarda 800 600de hatta rengide değiştirdim 16 bit yaptım yinede kasıyor.fanı var fanıda çalışıyor system carede performas en yüksekte
  • kardeş bu combofix bi sürü şey indiriyor sevmedim programı herkese teşekkür ederim gta sa oynamayıvercem artık
  • SLM. ARKADAŞLAR BENİM DE LAPTOP KASIYO.
    1 AY ÖNCE ACER MARKA LAPTOP ALDIM:
    i5 460M İŞLEMCİ
    3 GB DDR3 RAM
    2 GB NVİDİA GEFORCE GT 420M EKRAN KARTI
    WİNDOWS 7 HOME PREMİUM KURULU
    HARD DİSKTE 200 GB KULLANILABİLİR BOŞLUK MEVCUT

İŞTE BU LAPTOPTA 1 HAFTA ÖNCESİNE KADAR PES 11 İ EN YÜKSEK AYARLARDA PROBLEMSİZ OYNUYORDUM. 1 HAFTA ÖNCE CALL OF DUTY BLACK OPS U YÜKLEDİM. İŞTE BUNDAN SONRA PES 11 İ AÇTIM, HEM MENÜ GEÇ GELDİ HEM DE OYNARKEN HAFİF HAFİF KASTI OYUN. 1 HAFTADIR DA BÖYLE. OYUNU YENİDEN YÜKLEDİM, SİSTEMİ GERİ YÜKLEDİM, VİRÜS TARAMASI YAPTIRDIM, PROBLEM ÇÖZÜLMEDİ.

LÜTFEN YARDIM EDİN... ÇILDIRMAK ÜZEREYİM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • eğer masaüstü kullanıyosan kasayı aç temizle bir güzel hatta yapailirim dersen aygıtları sök temizle tekarar tak sonra bi dene eğer hala aynıysa virüs taraması yap yok yine olmadıysa format yine düzelmediyse pc yıpranmıştır. işlemcinin fanını fln kontrol et işlemciler için özel jel war onu kullan biraz etkisi olacaktır. hala aynıysa yapacak birşey yok oyun özelliklerini düşüreceksin...
  • avastos kardeşim diğer oyunu kaldırmayı denedinmi ? ondan olacağını sanmıyorum ama sen bi dene. eğer olmazsa seninde pc temizliği yapman lazım yawaşlama toz veya visüsten kaynaklanıyo genellikle...
  • arkadaşlar aynı sorun bendede var...
    96 mb ekran kartı mobile felan yazıyor..
    1.99 mb ram
    1.73 ghz yazıyor
    artık kafayı yicem Panda Cloud ile sürekli taratıyorum.. yok artık denilcek şekilde videoyuda eskiden hd izlerdim şimdi izleyemiyorum.. yardım edin
  • Valaha ben arkadasın dedıgı gıbı avg kullandım 1.24 gb oldu hızlandı ekran kardı 128 mb ztn yeterlı bence spr oldu yanı tawsıye bence
  • arkadaşım eğer masaüstü kullanıyorsan kasanın içini aç ve aygıtlarını temizle
    işlemci macununu kontrol et işlemcinin çok sıcak olmaması lazım yoksa yakarsın ,
    temin edebileceğin bir program ile bilgisayarının sıcaklık değerlerini ölç
    temizledikten sonra sorunun hala devam ediyorsa bilgisayarını hızlandırmaya yardımcı olan programlar var onları dene
    virüs programı olarak eset 32 yi öneririm panda pek sağlıklı gelmiyor bana .

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
  • sıstemi yenile devirden kalma
  • arkadaşlar benimde gtsan andraeas güzel bir oyundu ama son zamanlarda kasma başladi pc donmaya başladi cıkartım fün makınasıyla bir güzel tenizledim ama taktım sorun aynen ne yapmalıyım

İNTEL PENTİYUM:(R) 4 CPU 3GHZ
    BELEK:1024 MB RAM
    @
  • oyuna hiç kabahat bulan yok nedense pc eski diye okadarda yyüklenmeyın bendede donma yapıo o oyun ama ondan yüksek performanslı oyunlarda sorun yok yanı sorun o oyunda genel manada konuşmak için bütün oyunlarda aynı yapması lazım değilmi üstadlar
  • senin işlemciler biraz kötü yenisini al bence onda fazla oyun oynanmaz anca gta san andreas falan bide taş çatlasın crysis 1 oynarsın bu arada pc nde gereksiz programlar warsa sil bide eset not32 antivirüs kullan yararı olur ..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.