- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Wing tsun mu Kickbox mu
143 Cevap20771 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2166 Mesaj
1 Temmuz 2010; 10:32:26 

Adam dövecem diye, bu sporların her ikiside öğrenilmez

DUVARA BAK - CANVAS TABLO - PUB SIGN

3771 Mesaj
1 Temmuz 2010; 10:49:00 

ip man misiniz arkadaşım adam donnie yen filmlerini izleyin öyle konuşun.

1105 Mesaj
1 Temmuz 2010; 10:49:08 

Konuyu açan arkadaşa tavsiyem cesaretlenmeden hiçbir dövüş sporuna/sanatına başlamasın. Şimdi son yorumları okudumda. Amacım dayak atmak diyorsun, ama tekme yemekten, yumruk yemekten korkuyorsun. Dayak yemeden, dayak atmayı nasıl öğreniceksin? Sadece pratikte öğrendiğin birşeyi hiç uygulamaya koymadan gerçek hayatta ne kadar verim alırsın? Birde ben kickboxa spor olarak bakıyorum, dövüş sanatlarını sevmememdeki nedende gelin partnerinizin üzerinde yapabileceğeniz teknikler gösterelim, bir süre sonra sokakta öldüremeyeceğiniz adam kalmasın gibi saçma bir mantık olması. Ama sen sadece adam dövmek için gidiyorsan başarılı olmanda zor olur.

Birde lütfen iki film izleyip bir sporu/sanatı göklere çıkarmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDarkDefender -- 1 Temmuz 2010; 10:51:17 >

''My friend, do you fly away now?
To a world that abhors you and I?

All that awaits you is a somber morrow
No matter where the winds may blow''

1621 Mesaj
1 Temmuz 2010; 11:37:36 

@TheDarkDefender:
4. seviye biri var burada. Benzerlerini ona söylediler. Yine MT'ciydi, WT'ye yeni başladığı gün dedi. 4. seviye abimiz "İstediğin gibi gel. Yumuşak falan da gelme sert vur." dedi. Hatta high kick denemesinde 2. hamlede bitirmişti işini. WT'ye laf atan çok kişi var. Ama o laf atanlar sistemin mantığını çözememiştir. Dün Stairway to Heaven nickli arkadaşla konuştum. O da MT ve boks yapmış daha öncelerden. 3. seviye bayan biriyle çalışma yapmış. Kız hiç geçit vermemiş. Yani o 6 yıl çalışıp da hakkını vermediyse böyle diyebilir. Burada WT mükemmeldir demiyorum. WT iyidir. Ama kişiye göre iyidir. Kimisi MT'ye uygundur, kimisi BJJ'ye. Bu dövüş sanatları kişinin yapısıyla da ilgili.

@Witch_King_:
Saçmalamışsın.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Temmuz 2010; 11:43:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

@TheDarkDefender:
4. seviye biri var burada. Benzerlerini ona söylediler. Yine MT'ciydi, WT'ye yeni başladığı gün dedi. 4. seviye abimiz "İstediğin gibi gel. Yumuşak falan da gelme sert vur." dedi. Hatta high kick denemesinde 2. hamlede bitirmişti işini. WT'ye laf atan çok kişi var. Ama o laf atanlar sistemin mantığını çözememiştir. Dün Stairway to Heaven nickli arkadaşla konuştum. O da MT ve boks yapmış daha öncelerden. 3. seviye bayan biriyle çalışma yapmış. Kız hiç geçit vermemiş. Yani o 6 yıl çalışıp da hakkını vermediyse böyle diyebilir. Burada WT mükemmeldir demiyorum. WT iyidir. Ama kişiye göre iyidir. Kimisi MT'ye uygundur, kimisi BJJ'ye. Bu dövüş sanatları kişinin yapısıyla da ilgili.

@Witch_King_:
Saçmalamışsın.

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2010; 12:26:28 

quote:

Orijinalden alıntı: TheDarkDefender

Konuyu açan arkadaşa tavsiyem cesaretlenmeden hiçbir dövüş sporuna/sanatına başlamasın. Şimdi son yorumları okudumda. Amacım dayak atmak diyorsun, ama tekme yemekten, yumruk yemekten korkuyorsun. Dayak yemeden, dayak atmayı nasıl öğreniceksin? Sadece pratikte öğrendiğin birşeyi hiç uygulamaya koymadan gerçek hayatta ne kadar verim alırsın? Birde ben kickboxa spor olarak bakıyorum, dövüş sanatlarını sevmememdeki nedende gelin partnerinizin üzerinde yapabileceğeniz teknikler gösterelim, bir süre sonra sokakta öldüremeyeceğiniz adam kalmasın gibi saçma bir mantık olması. Ama sen sadece adam dövmek için gidiyorsan başarılı olmanda zor olur.

Birde lütfen iki film izleyip bir sporu/sanatı göklere çıkarmayın.

ya illaki dyak yicem ona bi sözüm yokda adamlar bilmem beyin hücrelerinin ölmesinden, yüzün yamulmasından bahsediolar yoksa her sporda tekmede yicem, yumrukda yicem ona diyecek sözüm yok.

217 Mesaj
1 Temmuz 2010; 12:31:36 

@Burakkadiz

Bu spora başlayacaksan hepsini göze alıcaksın. Ne olacağı belli olmaz

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2010; 13:35:56 

quote:

Orijinalden alıntı: pacs life

@Burakkadiz

Bu spora başlayacaksan hepsini göze alıcaksın. Ne olacağı belli olmaz

ben göze alırımda bnm demek istediğim değer mi değerse alırım cnkü wing tsunda böyle riskler yok diyolar bu yüzden bana wing tsun biraz daha mantıklı geldi.

1105 Mesaj
1 Temmuz 2010; 18:00:16 

quote:

@TheDarkDefender:

@Witch_King_:
Saçmalamışsın.

Ben wt kötü demiyorum wt u çok abartıyorsunuz diyorum. Sende abartıyorsun 5 yıllık boksör ile 1 yıllık wt cuyu karşılaştırdın. Farkındaysan hiçbir zaman aikido, tai chi gibi sporlara karışan kişiler olmaz çünkü herşey açıktır. Tai chi yaptıran kişilerde sağlıklı kalmak için yapabileceğiniz bir spor derler. Ama wt çok abartılıyor, wt yapmaya giden kişilerin çoğuda abartılara inandıkları için gidip hayal kırıklığına uğrayabiliyor. Yoksa benim wta garezim falan yok, hatta severim çok gösterişli, şık hareketleri var. Konuda mesajları baştan sona okuyun forumdada bolca kişilerin wtu ne kadar abarttığını görebilirsiniz, bu yüzden o mesajları alıntıladım, görmenizi istediğim şeyleri yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDarkDefender -- 1 Temmuz 2010; 18:05:36 >

Uzaklaştırılmış
1 Temmuz 2010; 18:16:39 

quote:

Orijinalden alıntı: TheDarkDefender

Ben wt kötü demiyorum wt u çok abartıyorsunuz diyorum. Sende abartıyorsun 5 yıllık boksör ile 1 yıllık wt cuyu karşılaştırdın. Farkındaysan hiçbir zaman aikido, tai chi gibi sporlara karışan kişiler olmaz çünkü herşey açıktır. Tai chi yaptıran kişilerde sağlıklı kalmak için yapabileceğiniz bir spor derler. Ama wt çok abartılıyor, wt yapmaya giden kişilerin çoğuda abartılara inandıkları için gidip hayal kırıklığına uğrayabiliyor. Yoksa benim wta garezim falan yok, hatta severim çok gösterişli, şık hareketleri var. Konuda mesajları baştan sona okuyun forumdada bolca kişilerin wtu ne kadar abarttığını görebilirsiniz, bu yüzden o mesajları alıntıladım, görmenizi istediğim şeyleri yazdım.

Hocam saolun beni çok bilgilendirdiniz şimdi siz bana sonuç olarak KickBox'u mu öneriyorusnuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkadiz -- 1 Temmuz 2010; 18:17:38 >

2808 Mesaj
2 Temmuz 2010; 23:42:07 

Türkiyede öğretilen wt için pek iyi şeyler söylenmiyor ama bence iyi bir wtci kickbox cuyla dişediş mücadele eder.

MyAnimeList - GwynBlade

1817 Mesaj
2 Temmuz 2010; 23:45:03 

İzmir'de gidebilceğim bir yer var mı?Lütfen yardımcı olun

Ses kartı ve kayıt mikrofonu satın almak isteyenler iletişime geçsin. Ucuza iyi müzik yapmak gibi bir arzunuz varsa özellikle de.

3169 Mesaj
2 Temmuz 2010; 23:48:58 

Eğer sadece sokakta adam pataklamak istiyorsan senin için Kick box uygundur. ancak Wing Tsun felsefesi bakımından uzun süre boyunca çalışma ve öğrenim gerektiren bir sanattır. Önce burasını kavrayalım, Wing Tsun bir dövüş sanatıdır.

Ben arkadaşlara kendi Sihing'imin (hocamın) söylediği bir sözü hatırlatayım:

"İki boş su tankı düşün. İkisini de dolduracaksınız. Bir su tankı daha küçük ve çok hızlı doluyor. Diğer su tankı ise daha geniş ve daha yavaş doluyor. İşte Kick Box ile Wing Tsun arasındaki fark budur. Kick Box gibi sporlarda öğreneceklerini en geç 1 yılda öğrenebilirsin, ancak WT gibi sanatlarda bu mümkün değildir. 20 sene uğraşsan bile kendini geliştirmeye devam edersin. Wing Tsun'u diğer sporlardan ayıran özelliği de budur."

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

1105 Mesaj
3 Temmuz 2010; 0:00:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Heathen

Eğer sadece sokakta adam pataklamak istiyorsan senin için Kick box uygundur. ancak Wing Tsun felsefesi bakımından uzun süre boyunca çalışma ve öğrenim gerektiren bir sanattır. Önce burasını kavrayalım, Wing Tsun bir dövüş sanatıdır.

Ben arkadaşlara kendi Sihing'imin (hocamın) söylediği bir sözü hatırlatayım:

"İki boş su tankı düşün. İkisini de dolduracaksınız. Bir su tankı daha küçük ve çok hızlı doluyor. Diğer su tankı ise daha geniş ve daha yavaş doluyor. İşte Kick Box ile Wing Tsun arasındaki fark budur. Kick Box gibi sporlarda öğreneceklerini en geç 1 yılda öğrenebilirsin, ancak WT gibi sanatlarda bu mümkün değildir. 20 sene uğraşsan bile kendini geliştirmeye devam edersin. Wing Tsun'u diğer sporlardan ayıran özelliği de budur."

Hocanız güzel söylemiş fakat su götürmez bir gerçek var ki kickboxda 1 senede öğrenilecek olan teknikler kendisini kanıtlamıştır. Fakat wtdaki tüm tekniklerin kendini kanıtlayabildiğini düşünmüyorum, aksini düşünüyorsanız yazmaktan çekinmeyin. Kanıtlanmakdan kastım, uygulanabilirlik ve etki.

Bu arada önceki sayfada Wing Tsun, Wing Chun farklı mıdır, aynı mıdır tartışması olmuştu Mister No çok güzel açıklamış, ben düzgün kaynak bulamamıştım o konuda, onunda cevabı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDarkDefender -- 3 Temmuz 2010; 0:05:36 >

1402 Mesaj
3 Temmuz 2010; 0:34:43 

Burdaki arkadaşların çoğu WT kursu görmemiştir. Ben size anlatıyım nasıl oluyor: Küçücük bir yere en az 30 kişi doldurmuşlar. Hepsi siyah kıyafetli. Bunları karşılıklı oturtmuşlar. Durmadan birbirlerine zincir yumruk yapıyorlar. Başka hareket yapmak için uygun yer yok zaten Nasıl bir reklam yapmışlarsa bu kadar kişiyi toplamışlar. Ben ilk defa spor salonuna giderken duymuştum WT'yi bu kadar meşhur olduğunu bilmiyordum.

217 Mesaj
3 Temmuz 2010; 0:41:06 

@vires

Dostum hepsi siyah değildir, acemiler beyaz giyiyor, siyah giydirmiyorlar

2507 Mesaj
3 Temmuz 2010; 0:41:16 

konu başlığı ciddi anlamda ilgimi çekti bundan birkaç ay öncede wing tsun u araştırmaya başlamıştım body building yapıyordum sonra kick box u öğrenmeye karar verdim ne yalan söyleyim adamakıllı gitmedim seans lara çok verimli olmadı fakat öğrendiğim en başta temel gard alma ve yumruk atmayı öğrenmek bile ciddi anlamda özgüven getiriyor bodybuilding den çok daha ağır ve çok daha zevkli geçen antremanlarda gergin ve hiç çekemeyecek havada olsanız bile stres atma gibi bir özelliği vardı. Tabi hiçbir şekilde müsabaka tarzı bir deneyimim olmadı yakın zamanda sokak kavgasıda olmadı belki deneme fırsatım olmadı ama herhangi bir dövüş sporu ile ilgilendikten sonra insanın kendine güveni gelmesi karar verebilme yetisinin daha mantıklı davranması ve birazda olsa disiplin kazanma , vucudu çalıştırma çalışınca potansiyelini farketme açısından harika bir duygu. Ne olursa olsun zamanınız varsa herhangi bir dövüş sporu yapın derim.

TheDarkDefender a teşekkür ediyorum alıntıları ve yorumları için 2. sayfayı tamamen okumadım fakat bende wing tsun un filmlerdeki gibi olmadığını düşünüyorum. Zaten hiçbir spor filmde abartıldığı gibi değildir. Dövüş sporlarını bence filmlere bakarak kıyaslamak yanlış yorum yapabilmek için en az temel birkaç şeyi öğrenilmeli yada o spor u yapıp objektif yorum yapabilen kişiler tarafından dinlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha önce forumda buna benzer konular çok açıldı birçoğunu okudum , bilgi edindim şuan üşengeçlikten hepsini okumuyorum maşallah uzun yazmışsınız yer imlerine ekledim düzeyli bir tartışmayı-fikir alışverişini takip ediyorum herkese iyi forumlar...

Uzaklaştırılmış
4 Temmuz 2010; 23:38:36 

Peki arkadaşlar sizin bildiğiniz Kickbox için İstanbul anadolu yakasında Kartal-pendik-maltepe(çok iyi ise caddedede olabilir) buralarda iyi hocası olan iyi bir spor salonu olan bir kurs varmıdır eğer var ise beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Uzaklaştırılmış
4 Temmuz 2010; 23:50:36 

hep bos boskonusmalar wtnin hicbir sekilde etkili oldugunu dusunmuyorum samsunda wt yapan arkadas varsa buyursun sparring ayarliyalim ona gore kazanani koyalim

Uzaklaştırılmış
4 Temmuz 2010; 23:52:44 

ayrica millet ucmus sokakta adam pataklamak vs sporu bunlari yapipda dusunen kisi zaten hic bir verim alamaz bana gore burda konusanlardan ciddi sekilde kac kisi músabiksporcu semi light full bahsetmiyorum kac kisi K1 contactta kac kisi dovusuyor burda kickbox yapanlardan

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2010; 0:06:34 

Kickbox derim ben o kadar pahalı digil digerlerine nazaran.

57 Mesaj
5 Temmuz 2010; 0:28:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Tun4

Ben de bu sene hep Wing Chun düşünüyordum ama Muay Thai'yi araştırdığımda fikrim biraz MT ye kaydı, sen de bir bak bence

bende bu ikisini sorcaktım hangisi daha iyi..hangisinde daha kısa sürede daha çok iş yaparım 1 yılda 3-4 kişi almam gerekiyo..

ISTANBUL TECHNICAL UNIVERSTY

Mechanical Engineering

Uzaklaştırılmış
5 Temmuz 2010; 0:35:10 

quote:

Orijinalden alıntı: _ARTiZ_

Kickbox derim ben o kadar pahalı digil digerlerine nazaran.

para problem değil

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 0:34:05 

quote:

Orijinalden alıntı: burakkadiz

Peki arkadaşlar sizin bildiğiniz Kickbox için İstanbul anadolu yakasında Kartal-pendik-maltepe(çok iyi ise caddedede olabilir) buralarda iyi hocası olan iyi bir spor salonu olan bir kurs varmıdır eğer var ise beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar yok mu bir bilgisi olan yaa

72 Mesaj
7 Temmuz 2010; 0:53:13 

arkadaş pro düşünmüorm diyor WT baştan elendi pro olmak içindir o ama sen kendimi korumak diorsn kickbox ii dir snn içn kardeşim

edit : yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnnOzcn -- 7 Temmuz 2010; 0:56:34 >

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 1:03:44 

millet bi film izliyor eger güzelse herkezo adama özenip o sporu yüceltiyor :D komedisiniz siz ergenler

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 1:06:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Zet Nikøv

millet bi film izliyor eger güzelse herkezo adama özenip o sporu yüceltiyor :D komedisiniz siz ergenler

adam haklı

istanbuldaysan eğer murat kazgan fight academy i öneririm.
yok diyorsan kickboks.bende kickboks yapıyorum.fiziğini olumlu yönde
etkiler hemde kafan basıyorsa teknikleri çabuk öğrenip sparring yaparsın.
liseye daha yeni başladığına göre amatörde kariyerde yapabilirsin

5134 Mesaj
7 Temmuz 2010; 1:42:11 

quote:

Orijinalden alıntı: _tanten_

bende bu ikisini sorcaktım hangisi daha iyi..hangisinde daha kısa sürede daha çok iş yaparım 1 yılda 3-4 kişi almam gerekiyo..

Hayırdır hocam 1 sene sonraya 3-4 kişiye randevumu verdin sizi pataklarım seneye diye

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 1:49:35 

Ben aikido ve jiu-jitsu yapıyorum. Arada bir de judo teknikleri çalışıyorum veya internetten bakıyorum. Bu üç spor birbirini süper tamamlıyor ama 1 senede 3-4 kişi alman zor. Anca 3 senede alırsın. Tabii boy ve kilo da etken. Ben 180 boy 140 kilo 5 kişi de alırım ama kondisyon biraz zayıf. Arttırmaya çalışıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenical -- 7 Temmuz 2010; 1:51:50 >

247 Mesaj
7 Temmuz 2010; 2:21:33 

Merhaba,

Ben 2 buçuk yıl taekwondo eğitimi aldım. Kesişim zamanlı 1 yıldan sonra kick boks'a da başladım. Hatta müsabaka işleri gündeme gelince thai box da çalışıyorduk. Taekwondo'yu siyah kuşak 1. dan'da bıraktım. Kick boks'ta sanırım en son kahverengi kuşağa gelmiştim. Daha sonra bulunduğum koşullar dolayısıyla bırakmak zorunda kaldıktan sonra aradan biraz zaman geçince spor'u özledim ve kungfu daha doğrusu wu shu kursuna başladım. Çok başka gelmişti bana wu shu.. Hocamız 20 yıl'dan fazla süre spor'la ilgilenmiş wu shu, choy lee fut, escirma, aikido, kick boks ve en son wing chun gibi çoğu sporu yapmış. Hatta kick boks'un şehir temsilsi olmuş bi ara.. Bize wu shu ve mesela bazı başka tekniklerden de yararlanmak için diğer sporların tekniklerini de çalıştırıyordu. Ağır ders yapıyorduk. Ders'i yarım saat uzatıp aikido teknikleri de çalışıyorduk. Ama bana genel anlamıyla kungfu bambaşka gelmişti. 5 ay çalışabildim malesef ancak. Çünkü iş saatlerimle çakışıyordu. Bi ara vaktim uydu ve hocadan tekrar özel olarak escrima ve wing chun dersi alıyordum ki bazı problemler yüzünden ara verdim şuanda.

Yani toplam 2 buçuk yıl taekwondo, 1 buçuk yıl kick boks, 1 yıl'a yakında thai boks çalıştım ama gerçekten öğrenebiliyorsan artık wing chun mu olur wu shu mu olur ne olursa olsun bi kungfu sanatı öğren derim

...................
...................

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 12:00:17 

DİYORUM ISRARLA Bİ CEVAP LÜTFEN!!![:D

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 12:54:40 

Wu-shu

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2010; 15:44:47 

quote:

DİYORUM ISRARLA Bİ CEVAP LÜTFEN!!![:D

istanbuldasın kesinlikle murat kazgana git bende çok gitmek istedim ama şehir müsait değil
kafes dövüşü hocası.çamlıcada ama bence değer

http://www.muratkazgan....tkazganfightacademy.htm

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2010; 2:13:04 

Arkadaşlar kickbox için maltepedeki Birol Topuz fight academy hakkın bilgisi olan warsa(iyi mi kötü mü) beni aydınlatırsa çok mutlu olurum lütfen yardım!!!

217 Mesaj
12 Temmuz 2010; 2:33:32 

quote:

Arkadaşlar kickbox için maltepedeki Birol Topuz fight academy hakkın bilgisi olan warsa(iyi mi kötü mü) beni aydınlatırsa çok mutlu olurum lütfen yardım!!!

Hocam Üsküdar'a yakınsan burhan felek spor kompleksine gelebilirsin. Ben orda muay thai yapıyorum. Beklerim Birol Topuz hakkında hiç bi fikrim yok.

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2010; 2:39:45 

hocam bende muay thai isterdimde o biraz kilo yapı istio ben 14 yaşındayım ve kilom 48-50 gibi

184 Mesaj
12 Temmuz 2010; 2:58:18 

Wing Tsun !

Uzaklaştırılmış
12 Temmuz 2010; 3:08:16 

quote:

cevap lütfen

217 Mesaj
12 Temmuz 2010; 6:22:02 

quote:

hocam bende muay thai isterdimde o biraz kilo yapı istio ben 14 yaşındayım ve kilom 48-50 gibi

Dostum ben 16 yaşındayım, kilom 50-52 gibi Şu ana kadar kilo açısından hiç bi sıkıntı yaşamadım. Takıldığın noktalar varsa özelden konuşabiliriz.

18 Mesaj
19 Temmuz 2010; 18:56:22 

Wing Tsun'a git.Ben 1 aydır gidiyorum.Beşiktaşta çok etkili şeyler örendim.Hocamız dha önce aikido ypmış ve 3 senedirde mma ypıo.Çok etkioli tknikler wt ye git.

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2010; 17:58:29 

quote:

Orijinalden alıntı: husogs96

Wing Tsun'a git.Ben 1 aydır gidiyorum.Beşiktaşta çok etkili şeyler örendim.Hocamız dha önce aikido ypmış ve 3 senedirde mma ypıo.Çok etkioli tknikler wt ye git.

hocam siz kickboxtaki kdr iyi yumruk atabiliyormusunuz ayrıca ben body'e de gidicem bu wing tsun için hızlı olmak gerekiomuş heralde

3169 Mesaj
20 Temmuz 2010; 21:59:04 

WT yapacaksan Body ile uğraşma. Önce esnek olman gerek. Zaten Kung Fu ustalarına baktığın zaman hiçbirinin azman gibi fiziği yoktur.

Yumruk olayına gelirsek bokstaki gibi aparkatlar falan yok tabiki de ama kendine özgü zincir yumrukları var Wing Tsun'un. Sana gelebilecek tekme ve yumruk darbelerine karşı savunma teknikleri var. Tabi savunurken aynı anda saldırıyorsun, olayı da budur zaten.

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

112 Mesaj
20 Temmuz 2010; 22:01:02 

En delikanlısı boks.

922 Mesaj
20 Temmuz 2010; 22:24:44 

Wing chun ve wing tsun arasındaki fark nedir ? farklı şeyler mi bunlar ?

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2010; 23:04:24 

Bİ YARDIM LÜTFEN

217 Mesaj
21 Temmuz 2010; 10:08:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

Fiziğin varsa fena seçim olmaz. Dirsek, diz, kafa ve göze parmak atmanın kullanıldığı spor sağlamdır.

Muay Thai'de kafa ve göze parmak atmak yok

1044 Mesaj
21 Temmuz 2010; 10:43:47 

diğer sporlar bölümüne bak bu konuyla ilgili çok topic var bence kick boks ikisinide yapmış biri olarak wingtsun para tuzağı sınav ücreti 150 tl gibi bir para alıyorlar

19 Mesaj
2 Ağustos 2010; 2:10:10 

kısa ve özetli kendim kick box yapıyorum ama bana sorarsan wing tsung kickboxtan daha iyi çünkü kickboxta kural var wing tsung da kural yok haliyle sokaktada kural yok kickbox sokakta yetersiz kalır ama wing tsung u rahatlıkla uygularsın şöyle söyleyim bruce lee nin dedigi gibi dünyadaki dövüş sanatlarının%90 ı gerçek bir sokak kavgasında ya işe yaramıyor yada yetersiz kalıyor diyor bruce lee

ayrıca yukarda yazmış bazı arkadaşlar yok 5 yıllık boksör 1 yıllık wing tsung cuyu döver falan filan diye bu işler kaç yıl yaptıgına bakmaz o çünkü hepsi farklı bazılarında kurallı dövüşürsün bazılarında kuralsız dövüşürsün

sokak kavgası için wing tsung öneririm

1441 Mesaj
2 Ağustos 2010; 2:24:18 

quote:

Orijinalden alıntı: jrfelae

aynen öyle İpman 1 ve 2 yi izlede gel 4Ever Wing Chun tabiki

başlığı görünce "IP Man izlememiş heralde "

yorumunu yapmaya girmiştim

Other Bands Play,Manowar Kill !

5 Mesaj
2 Ağustos 2010; 2:25:07 

wing chun tabi ki

1048 Mesaj
2 Ağustos 2010; 2:26:47 

Sadece Box

2850 Mesaj
2 Ağustos 2010; 2:30:18 

quote:

@TheDarkDefender:

@Witch_King_:
Saçmalamışsın.

Kaç gündür anlatmaya çalışıyorum. Yapan bilir WT'yi

112 Mesaj
6 Ağustos 2010; 23:05:00 

quote:

Orijinalden alıntı: adigex

En delikanlısı boks.

Yazıyı tekrar okudum çok güzel yazmış ama bana göre WC, WT yapan birisi sağlam bir boksör karşısında duramaz hele o boksör hareketli ve çevik ise işi bayağı zor.

2746 Mesaj
19 Eylül 2010; 20:12:52 

Boy pos varsa kb.
yoksa wt yapicaksin.
45 den sonra wt daha cok isine yarar ölene kadar

Katılım zamanı: 9 Mart 2005

Amor patriæ nostra lex

0 Mesaj
3 Ekim 2010; 12:28:40 

Arkadaşlar yazıma birazdan diyceklerim için şöyle baslamak istiyorum . Biliyorsunuz ki Bruce Lee Wing Tsun dahil bir çok sporu yapmış daha sonra kendi teknigi olan JKD yi yaratmıştır . Bunda hepimiz hemfikiriz sanırım . Yani WT ile JKD kardeş diyebiliriz.(bu benım görüşüm). Burada bilgisi olan olmayan birçok arkadaşımız konuşuyor . Herkez kendi yaptıgı sporu övüyor . Ben taekwondo , kick boks ve boks yaptım , antremanlarına katıldım . En son bi abimin tavsiyesiyle aikido yapmaya karar verdim . Bulundugum yerde aikido yapan yer ararken Wing tsun u buldum . Bi arkadaşımız yorum yapmış , 30 kişi bi salonda durmuş zincir yumruk atıyor . başka bi hareket yapcak yer yok demiş. Acaba o arkadaşımız wt de zincir yumrugun önemini biliyormu . Zinciriniz ne kadar hızlı ise o kadar iyi . . Kick boks yaptıgımı söylemiştim . kick boks ta 15 kişi yanyana gard almış , hocamız sandeyede oturuyor ve bize direk , diz , low kick felan atmamızı söylüyordu . Hiç bir spor kötü degildir ama eger kıyaslama yapıyorsak aynı anda karşılaştırdıklarımızı eleştirmeliyiz . Herkez Wt nın pahalı oldugunu , boks ve kıck boks un daha ucuz oldugunu soyluyor. Türkiye de insanlarımız direk boks ve kıck boks a yonelıyor agız burun kırmak için . Epey çok ve kalabalık boks ve kıck boks salonları var buda ücreti düşürüyor tabi. Bu benım gorusum . Ben ebmas ta çalışmıyorum . Bulundugum yerde , Türkiye ve Almanyada olan bir oluşumun içindeyim . Yine bir yorum okudum , herşeye karsı savunmaları var ama hodri meydan denmıyor demişsiniz. Jkd ile wt yi kardeş olarak gördügümü söyledim . Buna dayanarak 1985 yılında Free Fighting İstanbul Şampiyonasında 1 . olan Yüksel Yılmaz ı örnek göstermek istiyorum . Ve yüksel hocamız 1986 da da yine Free Fighting İstanbul Şampiyonasında 1. olmuştur. Yine bu hocamızın kitabında ( Jeet Kune Do nun Felsefesi ) bir bölüm okudum bunu paylaşmak istiyorum . " Bi antreman çıkışı biri çocuk ikisi genç üç ögrencim , biri bıçaklı 5 gencın saldırısına ugradılar .Çocuk kaçmayı başarmıs ve diger ikisi kendilerini savunmuşlar . Biri elinden biri kolundan küçük bir çizikle atlattılar .......Takriben bir yıldır derslerime gelen bu ikisi için iyi bir sonuçtu ." Benim çalıştıgım yere ara sıra Muay thai ci kızlar geliyor. Şimdi ya kız dır diye demeyin . 18 yaşında ve anasınıfından beri yapıyorlarmış . Hocalarımızdan biriyle çalışıyorlar . Hoca vurmasına izin veriyior . Kız high kick atıyor ama yalan oluyor . hoca sadece savunuyor vurmuyor kıza . Seminer ücreti 50 € ,gunde 1 lira artırarak ben biriktiriyorum şahsen . Hocalarımızda paranın lafını yapmıyorlar , ayrıca aylık 60 lira . Şimdi buna pahalı diyorsunuzda bir body cinin gunluk masrafı ne kadar biliyormusunuz . Tavuğuydu , proteiniydi bir çok şey . Salonada aylık 60 -70 lira vermeyi saymıyorum . Kick boks tabiki çok iyi bir spor , boks ve muay thai de öle tabi . Ama siz 6 ay emek vererek bir dövüş ögrenmek istiyorsanız boks , kick boks muay thai ye gidebilirsiniz . Bunlar sizi 6 ay gibi bir sürede ring e çıkarırlar . Hatta Wt ye gelenlere eger kısa süre geleceksen hiç gelme paranı harcama , boks a git daha iyi diyorlar . Boks ve kıck boksun belli bir sınırları var. yani siz tekme olarak low kıck, mıddle kıck, hıgh kıck atabılırsınız . Bunlar belli , Yumruk olarak direk , kroşe veya aparkat . Bunlarda belli . Ama bir Wt cinin ne yapacagını kestiremezsiniz . Siz ondan rutün bir saldırı bekleyemezsiniz. Zaten bir wt ci işi kavradıktan sonra karşısındakinin omuzlarına bakarak hangi yumrugunu atacagını anlıyor.Ayrıca wt de gard varmı demişsiniz . wt nın bır gardı var tabiki . Ama sürekli olarak gard da kalmıyorsunuz boks ta oldugu gibi . geri çekilme olmadıgından tekrar gard almıyorsunuz , sürekli olarak ileri ve saldırı halinde oluyorsunuz . Şimdi buna göre bir kıck boks cu veya boksörü wt ci ile karşılaştırdıgımız zaman şahsen ben wt ci taranfındayım . Yani konuyu açan kardeşim sen sabırlı biriysen wing tsun u seç ama yok ben o kadar bekleyemem bir an önce yumruk atmayı ögreneyım dıyorsan kıck boks , boks u seç . Ayrıca kiloyla alakası yok ben 1.80 ve 80 kiloyum . Salonda 1.75 felan gıbı bı boyda 90 kılonun uzerınde abimiz var . ve wt sadece cılız insanların yaptıgı bir spor olarak adlandırılamaz.

Yanlış yorum atmıssam şimdiden özür dilerim . Ama siz daha ayrıntılı bilgi almak için çevrenizde varsa işi bilen bir wt ciye danışın .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polemiq -- 3 Ekim 2010; 12:33:07 >

2746 Mesaj
3 Ekim 2010; 23:34:14 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatsb -- 3 Ekim 2010; 23:46:18 >

Katılım zamanı: 9 Mart 2005

Amor patriæ nostra lex

2507 Mesaj
4 Ekim 2010; 17:22:26 

istihbarat birimleri ne öğreniyor peki yakın dövüş uzak dövüş falan bilginiz varmı?
israilde krav maga olduğunu bilmeyen yokturda
cia-fbi-mit-bordobereliler