Şimdi Ara

Renault Çift Kavramalı Otomatik Vitesi ' EDC ' Kullanıcı Yorumları.. (Genel Konu) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
284
Cevap
10
Favori
160.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

dsg şanzımanda debriyaz balatası yokmuş vw ustasını şimdi arayıp sordum
    edc aynı olabilir.

Bende böyle biliyodum
    mmt nin devamlı balatalarının yanmasından balatalı oldugunu biliyodum ama dsg lerde öyle balata ile ilgili hiç bi şey duymamıştım.

hocam içiniz rahatlasın diye şekille ifade edeyim;

Birinci kısım "Doopel-kupplung" (çift kavrama) ,ikinci kısım "Getribe" çift şanzumanı gösterir.Resim gayet açık zaten.

DSG de ilk kullanımlarda biraz balata kokusuda yapar,ordanda çağrışım yapışabilirdi.

Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Sizin usta, ya usta değil ya gurme ustası,yada baskı balatadan sadece debraj pedalını kastediyordur.

Renault Çift Kavramalı Otomatik Vitesi ' EDC ' Kullanıcı Yorumları.. (Genel Konu)

• quote:

Orijinalden alıntı: sungurtigin

Yilbasindan sonra indirim beklemeyin. Bu gun tr'de kalan son iki edc den birini Babam aldi. (bize oyle dediler). Ayrica satici yilbasindan sonra yaklasik 5 bin lira zam gelecegini soyledi. Yani indirim beklemeyin.
    Not. Telden yaziyorum. Yazim hatasi olabilir

İyiki avrupada kalan son 2 EDC den biri dememişler size.Bakın ben ne diyeceğim ;yeni EDC ler 110ps de deneme amaçlı,tahminim 2011 yılı içinde yeni 130ps lik 1.6dci motorlar çıkacak (EDC li) şimdi 110ps EDC li aracınızın fiyatını 2011 3. veya 4. çeyreğindeki fiyatına bakalım :)

Yani bunlar hikaye 5 bin 10 bin artacak,bunların altında bir sebep olmalı.Hadi 1. maddeye inanmadınız (Görecez :)) 5 bin TL artamaz,nedeni ise Golf fiyatına denk geliyor.Aynı fiyata golf mu megan mı,%90 herhalde golf çıkar.Bu kadar basit.

Bunları yemeyelim Lütfen.

• Zam gelmesine gerek de yok aslında, arabaları liste fiyatından vermeye başlasalar zaten 3000 TL zam yapmış olacaklar... Çok ucuz araçlar değil edc fluence'ler, privilege donanım 50 bin TL'nin üzerinde satılıyor... Motoru ne yaparsan yap, 55-60 bin bandına yaklaşmaman lazım, oraya girersen artık başka rakipler çıkıyor karşına çünkü...

benim renault'dan beklentim, bu araçların kalitesinde bir artış sağlamaları... ses sistemi güçlendirilsin, usb bağlantısı konsun (clio'daki gibi) belki bagaja bir SW konsun... kumandalar iyileştirilsin... sunroof mesela, böyle salakça iş olmaz, kontrolü oyuncak gibi, tek tuşla açma kapama yok, superlock fonksiyonu yok, "follow me home" ya yok ya da ben bulamadım ayarını... Bu ve bunun gibi hepsini toplasan maliyete 150 TL eklemeyecek eksiklikler ciddi can sıkıyor...

Yoksa 1.6 dci gelecek de kuş mu konduracak? Araç zaten 150 km sürate kadar harika hızlanıyor, üstünü kim kullanıyor ki? Kullanan bile toplam km'sinin %0,1 ini +150 kmh hızla yapmayacak... 1,6 belki biraz daha az yakacaktır diyeceğim ama benim arabam daha 500 km olmadığı halde zaten 5,5 yakıyor (gitgide düşüyor ortalaması ilk gün 7 lt idi :) yakında düşecek 4,9 lt'ye..

Dediğim gibi 1,6dci için kasmasınlar, ona ayıracakları kaynağı bu arabayı muhteşem/kusursuz bir araç yapmaya harcasınlar...

• çoğu marka bayileri ve satış temsilcileri, her zaman "bu fiyatlar şimdi geçerli, aman h azam gelmeden kaporanızı verin" geyiğini yaparlar. bir bakmışsınızki sonraki aylarda araç ucuzlamış.

şimdi megane sport tourer prilivilage ile fluence privilage yi kıyaslıyorum ve fluence daha pahalı neden?

bence fluence ve edc yeni isimler fiyat giderek düşme eğilimi gösterecektir. her zaman yeniyi yüksek fiyattan satmaya çalışırlar. bu VW dede aynı diğer firmalardada.

İşin aslı ben ocakta daha düşük fiyatlar bekliyorum :)
  • @etnaxy teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRODO555

Zam gelmesine gerek de yok aslında, arabaları liste fiyatından vermeye başlasalar zaten 3000 TL zam yapmış olacaklar... Çok ucuz araçlar değil edc fluence'ler, privilege donanım 50 bin TL'nin üzerinde satılıyor... Motoru ne yaparsan yap, 55-60 bin bandına yaklaşmaman lazım, oraya girersen artık başka rakipler çıkıyor karşına çünkü...

benim renault'dan beklentim, bu araçların kalitesinde bir artış sağlamaları... ses sistemi güçlendirilsin, usb bağlantısı konsun (clio'daki gibi) belki bagaja bir SW konsun... kumandalar iyileştirilsin... sunroof mesela, böyle salakça iş olmaz, kontrolü oyuncak gibi, tek tuşla açma kapama yok, superlock fonksiyonu yok, "follow me home" ya yok ya da ben bulamadım ayarını... Bu ve bunun gibi hepsini toplasan maliyete 150 TL eklemeyecek eksiklikler ciddi can sıkıyor...

Yoksa 1.6 dci gelecek de kuş mu konduracak? Araç zaten 150 km sürate kadar harika hızlanıyor, üstünü kim kullanıyor ki? Kullanan bile toplam km'sinin %0,1 ini +150 kmh hızla yapmayacak... 1,6 belki biraz daha az yakacaktır diyeceğim ama benim arabam daha 500 km olmadığı halde zaten 5,5 yakıyor (gitgide düşüyor ortalaması ilk gün 7 lt idi :) yakında düşecek 4,9 lt'ye..

Dediğim gibi 1,6dci için kasmasınlar, ona ayıracakları kaynağı bu arabayı muhteşem/kusursuz bir araç yapmaya harcasınlar...

follow me home var.Kartın üstünde lamba tuşuna basınca farlar yanılmıyorsam 30sn boyunca yanık kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eczsenol

follow me home var.Kartın üstünde lamba tuşuna basınca farlar yanılmıyorsam 30sn boyunca yanık kalıyor.

Halt etmişler yani... Kartı kim çıkarıyor ki cebinden araca girip çıkarken? O sistemi yap, sonra git fmh kumandasını kartın üzerine koy, olacak iş değil...
  • www.renaultedc.com Açıldı...

Renault Çift Kavramalı Otomatik Vitesi ' EDC ' Kullanıcı Yorumları.. (Genel Konu)
  • reno mu açtı bu siteyi. fiyatları aşağı çekse en iyi reklamı yapar :)
  • Bu EDC sadece Megane serisinde mi olaca acaba? Laguna ve Latidute'de olmayacak mı? Bilen var mı?
  • illaki bütün dizel otomatiklerinde artık reno bu şanzımanı kullanır. ama ne zaman belli olmaz
  • vites kolu çok kısa olmuş
  • Kullananlar olarak yorumlarımızı burada paylaşalım . Başlığı da bu şekilde değiştirsek iyi olur Nike kardeş .Ayrıca konunun megane bölümünde de gözükmesini sağlasınlar . malum sadece meganlarda var edc

İlk yorumum : araç normal seyirde harika . sıkışık trafikte , dur kalklarda ve düşük hızlarda bazen saçmalıyor . 2 den 1 e düşerken . kararsız kalıp araç silkeleniyor . Diğer kullananlarda yorum yaparsa ona göre servis yolu gözükebilir bana :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgezer -- 14 Ocak 2011; 21:10:48 >
  • Fluence EDC Privilage en full (navi,17jant vs) arac zamlardan sonra 51-52bin TL ye yaklastı. Alternatif olarak Vw Jetta 1,6 TDI DSG Comfortline araca 56bin TL fiyat alıp kaparo verdim. Kararsızım yardımcı olacak birilerine ihtiyacım var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

dsg şanzımanda debriyaz balatası yokmuş vw ustasını şimdi arayıp sordum
    edc aynı olabilir.

Bende böyle biliyodum
    mmt nin devamlı balatalarının yanmasından balatalı oldugunu biliyodum ama dsg lerde öyle balata ile ilgili hiç bi şey duymamıştım.

hocam içiniz rahatlasın diye şekille ifade edeyim;

Birinci kısım "Doopel-kupplung" (çift kavrama) ,ikinci kısım "Getribe" çift şanzumanı gösterir.Resim gayet açık zaten.

DSG de ilk kullanımlarda biraz balata kokusuda yapar,ordanda çağrışım yapışabilirdi.

Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Sizin usta, ya usta değil ya gurme ustası,yada baskı balatadan sadece debraj pedalını kastediyordur.

selahattın ustaya gürme dedin
    atatürk sanayi sitesinin en büyük vw servis ustası
    bütün servisler onu arayıp biçare ararken sen gurme dedin
    akçay oto atatürk sanayii sitesi 2kısım 29no

• quote:

Orijinalden alıntı: SmiLeY
    Fluence EDC Privilage en full (navi,17jant vs) arac zamlardan sonra 51-52bin TL ye yaklastı. Alternatif olarak Vw Jetta 1,6 TDI DSG Comfortline araca 56bin TL fiyat alıp kaparo verdim. Kararsızım yardımcı olacak birilerine ihtiyacım var...

56 verecek durumunuz varsa Tabiiki jetta .eşit şartlarda alman arabası derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmiLeY

Fluence EDC Privilage en full (navi,17jant vs) arac zamlardan sonra 51-52bin TL ye yaklastı. Alternatif olarak Vw Jetta 1,6 TDI DSG Comfortline araca 56bin TL fiyat alıp kaparo verdim. Kararsızım yardımcı olacak birilerine ihtiyacım var...

konfor istiyorsan tabiki alman
  • renault bu edc yi megane benzinli veye clıo modelinde koycakmı
  • bende yeni jetta 1.6 tdi dsg düşünüyorum 50bin trendline alınabilir se bence dynamic fluence den iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Bu EDC sadece Megane serisinde mi olaca acaba? Laguna ve Latidute'de olmayacak mı? Bilen var mı?

Laguna ve Latitude'de EDC yok. 2.0 motorda otomatik şanzıman var. 1.5 motorlu olan Latitude'ye Edc vites uygulanmış ama verimli olmamıştır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.