Şimdi Ara

Bazı sitelere giremiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
15.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    www.avira.com denediğim bu 2 siteye de ulaşamıyorum. opera - firefox - ie denedim hiç biri girmedi.

Sunucu bulunamadı

www.avira.com konumundaki sunucu bulunamıyor.

*www.example.com yerine
    ww.example.com
    adres yanlış yazılmış olabilir.

* Hiçbir sayfayı açmayı başaramıyorsanız bilgisayarınızın ağ bağlantılarını gözden geçirin ve İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun.

* Bilgisayarınız ya da ağınız güvenlik duvarı ya da vekil sunucu tarafından korunuyorsa, Firefox uygulamasına İnternet'e erişmek için gerekli izinlerin verilmiş olduğundan emin olun.

vekil sunucu yok, 203.138.71.154 200.12.229.1 bu dns yi kullanıyorum.

• selam bir aydir norton dns leri kullaniyorum
    tavsiye ederim
    http://www.nortondns.com/
    az once yazdigin sitelere sorunsuz girdim

siteye ulasamama ihtimaline karsi dns leri de vereyim

5.On the General tab of Internet Protocol (TCP/IP) Properties, select Use the following DNS server addresses, then enter the two NortonDNS IP addresses 198.153.192.1 and 198.153.194.1.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sugasa -- 30 Haziran 2010; 14:46:01 >
  • @.ZeuS.

Modemin arayüzüne girin, hızlı kurulum sekmesine gelin. İnternet Bağlantıları kısmının en altında "Gelişmiş Ayarlar İçin burayı tıklayın" linkine tıklayın. Sonra Ayarlar sekmesine gelin. Orada en altta DNS sunucu var. Açılan menüden Takip Eden DNS Sonucu adreslerini kullan seçeneğini seçin. Alt kısım aktif hale gelecek. Oraya da Open DNS veya kendi tercihiniz farklı bir DNS sunucusunun ayarlarını girin. Ben Open DNS kullanıyorum, memnunum.

208.67.222.222 ve 208.67.220.220

DNS adreslerini modem arayüzünde kullanmak, o modemden bağlantı sağlayan tüm cihazların bu DNS sunucusunu kullanmaları anlamına gelir. Gayet yararlıdır. Benim modemden bir sürü alet internet kullanır, o aletlere teker teker DNS tanımlamarı yapmaktan kurtulmuş oluyorum böylece.

ALİNTI
    @.ZeuS.
    http://forum.donanimhaber.com/m_40887090/tm.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.